English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#39701 Re: English Premier League

Post by Jimmy McNulty »

Jesmo ubice na Wembleyu.

Dobili zadnjih 8 finala zaredom :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#39702 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

A Kloppov 4. poraz na Wembleyu u finalnim utakmicama ako se ne varam.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#39703 Re: English Premier League

Post by Jimmy McNulty »

Žao mi je što je Gerro banovan da vidim na koji bi način relativizirao ovaj poraz skauzera koji su izveli skoro najjači tim protiv Arsenalovih skoro pa otpada i mladića.

Liverpool nekako bezvoljan, ko da su ušli u utakmicu samo da je odigraju. CS nije major trophy ali ipak se broji u službenu statistiku i lijepo ga je osvojit, ako ništa digne samopouzdanje igračima pred nadolazeću sezonu.

Mislim da će Arteta biti veliki trener.
User avatar
vaučer
Posts: 11542
Joined: 04/08/2009 15:22

#39704 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Bila i ostala prijateljska utakmica.
Ako se nije nitko ozljedio - super.
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39705 Re: English Premier League

Post by Sanabija »

Razumijem da je pritisak za konacno osvajanje premiershipa bio ogroman i za Kloppa i igrace, pogotovo nakon prosle sezone, sad kad je bilo gotovo, dodje corona, pa je i to stvorilo dodatni pritisak. Osvojilo se, dodje i opustanje i zasicenje, to je neminovno. Ali cinjenica je da Liverpool ne izgleda dobro na terenu jos od Watforda, pobjedjivali jesu ali nije to to... Kako god, treba sacekati pocetak sezone pa vidjeti, mozda je privremeno samo...
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#39706 Re: English Premier League

Post by Gandalf »

uze Arsenal dva trofeja u mjesec dana a sve lafo loš

ko u školi kada onaj što ima sve tačno na kontrolnom kaže da nije ništa učio
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#39707 Re: English Premier League

Post by Better Man »

Point. wrote: 29/08/2020 09:55 Da ga engleski mesari izrešetaju, bolje mu je u Italiji. Fina zemlja za živjeti puna istorije, vrijeme super, fudbal više taktički, tu je i Cristiano da se opet nadmeću. Doduše, veći porez na primanja al haj ne možeš sve imati. :)
Pa nema većih mesara od Talijana. Pogledaj kako su skršili Luisa Nazaria Da Limu Ronalda.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#39708 Re: English Premier League

Post by Gandalf »

čini mi se da lakše se pretrpi izostanak Salaha i Firmina nego TAA i Hendersona, ogromna rupa je po desnoj strani bez njih dvojice i igra je prilično nepovezana i više se ide na neki horuk fazon, jednostavno fali oštrine i trke bez njih dvojice

izostanak Matipa je svakako veliki hendikep, čovjek je za Gomeza lično Van Dajk, ne samo defanzivno nego i po sposobnosti da povuče loptu prema naprijed i znatno boljem osjećaju za dodavanje u prostor, Joe je u ovim segmentima truba i zaslužuje mjesto 4. stopera, ništa više od toga

najviše me brine što nema više čak ni tračeva o mogućim pojačanjima, CB očajno potreban, ništa manje ni novo krilo, pa čak i Thiago mi sada izgleda kao extra opcija, međutim mulci mule, bez pojačanja čeka ih grčevita borba za četvrto mjesto
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#39709 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Better Man wrote: 30/08/2020 00:16
Point. wrote: 29/08/2020 09:55 Da ga engleski mesari izrešetaju, bolje mu je u Italiji. Fina zemlja za živjeti puna istorije, vrijeme super, fudbal više taktički, tu je i Cristiano da se opet nadmeću. Doduše, veći porez na primanja al haj ne možeš sve imati. :)
Pa nema većih mesara od Talijana. Pogledaj kako su skršili Luisa Nazaria Da Limu Ronalda.
Ovaj trenutni PL je najmekši ikada, bukvalno se light verzija fudbala igra.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#39710 Re: English Premier League

Post by zomri »

Lige su se dosta promijenile, ali su ostali mitovi.

Italija i Engleska sad su "mekše" od Španije recimo. Tamo je većina manjih klubova zadnjih godina uzela templejt od Atletica. U Engleskoj mesarenje je ostalo možda u Championshipu i nižim ligama.
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#39711 Re: English Premier League

Post by avetinja »

I koja je onda po vama najgrublja liga i po čemu bi to procijenili? Prema broju žutih i crvenih kartona?

Broj žutih kartona iz prošle sezone:
-LaLiga 1808,
-Seria A 1777,
-Premier League 1258,
-Bundesliga 1118.

Niži nivo:
-LaLiga2 2260,
-Championship 1813,
-Seria B 1744,
-2. Bundesliga 1118.

Poredak se u višem nivou nije mijenjao u zadnjih 6 sezona.
Last edited by avetinja on 30/08/2020 12:26, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#39712 Re: English Premier League

Post by Point. »

Better Man wrote: 30/08/2020 00:16
Point. wrote: 29/08/2020 09:55 Da ga engleski mesari izrešetaju, bolje mu je u Italiji. Fina zemlja za živjeti puna istorije, vrijeme super, fudbal više taktički, tu je i Cristiano da se opet nadmeću. Doduše, veći porez na primanja al haj ne možeš sve imati. :)
Pa nema većih mesara od Talijana. Pogledaj kako su skršili Luisa Nazaria Da Limu Ronalda.
Ronaldo se sam skrsio. Nije dzaba u dva navrata igrao u Italiji. A talijani su izmislili takticki, profineni odbrambeni fudbal za engleske krkane. U Italiji to sve fino elegantno sa finocom, na Ostrvu vecinom ho ruk udri skrsi, posebno ove manje ekipe Stoke, Burnley, Sheffield itd.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39713 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote: 30/08/2020 12:20
Better Man wrote: 30/08/2020 00:16
Point. wrote: 29/08/2020 09:55 Da ga engleski mesari izrešetaju, bolje mu je u Italiji. Fina zemlja za živjeti puna istorije, vrijeme super, fudbal više taktički, tu je i Cristiano da se opet nadmeću. Doduše, veći porez na primanja al haj ne možeš sve imati. :)
Pa nema većih mesara od Talijana. Pogledaj kako su skršili Luisa Nazaria Da Limu Ronalda.
Ronaldo se sam skrsio. Nije dzaba u dva navrata igrao u Italiji. A talijani su izmislili takticki, profineni odbrambeni fudbal za engleske krkane. U Italiji to sve fino elegantno sa finocom, na Ostrvu vecinom ho ruk udri skrsi, posebno ove manje ekipe Stoke, Burnley, Sheffield itd.
Vidi se u Evropi kako igraju.
Taktika ispadni sto prije :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#39714 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »



Wow. Dobro pojačanje ako prođe.

Koliko Leeds bolje i pametnije troši zarađeno od Fulhama recimo prošli put.
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#39715 Re: English Premier League

Post by Point. »

skafiskafsnjak wrote: 30/08/2020 12:50
Point. wrote: 30/08/2020 12:20
Better Man wrote: 30/08/2020 00:16

Pa nema većih mesara od Talijana. Pogledaj kako su skršili Luisa Nazaria Da Limu Ronalda.
Ronaldo se sam skrsio. Nije dzaba u dva navrata igrao u Italiji. A talijani su izmislili takticki, profineni odbrambeni fudbal za engleske krkane. U Italiji to sve fino elegantno sa finocom, na Ostrvu vecinom ho ruk udri skrsi, posebno ove manje ekipe Stoke, Burnley, Sheffield itd.
Vidi se u Evropi kako igraju.
Taktika ispadni sto prije :lol:
To nema nikakve veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe od Talijana. :)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#39716 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39717 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote: 30/08/2020 22:17
skafiskafsnjak wrote: 30/08/2020 12:50
Point. wrote: 30/08/2020 12:20

Ronaldo se sam skrsio. Nije dzaba u dva navrata igrao u Italiji. A talijani su izmislili takticki, profineni odbrambeni fudbal za engleske krkane. U Italiji to sve fino elegantno sa finocom, na Ostrvu vecinom ho ruk udri skrsi, posebno ove manje ekipe Stoke, Burnley, Sheffield itd.
Vidi se u Evropi kako igraju.
Taktika ispadni sto prije :lol:
To nema nikakve veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe od Talijana. :)
Pa ako igraju takticki profinjeni odbrambeni fudbal....ne bi trebalk bas ispadati tako, a ?

Izmislili autobus :D
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#39718 Re: English Premier League

Post by Point. »

skafiskafsnjak wrote: 31/08/2020 05:08
Point. wrote: 30/08/2020 22:17
skafiskafsnjak wrote: 30/08/2020 12:50

Vidi se u Evropi kako igraju.
Taktika ispadni sto prije :lol:
To nema nikakve veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe od Talijana. :)
Pa ako igraju takticki profinjeni odbrambeni fudbal....ne bi trebalk bas ispadati tako, a ?

Izmislili autobus :D
Mješaš kruške i jabuke. To nema veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe. Profinjeni fudbal i catenaccio su jedno a biti drvosječa nešto sasvim drugo. To nema nikakve zajedničke poveznice sa učinkom u evropskim takmičenjima. Uporediš random beka iz Stoke ili Burnley sa nekim bekom iz recimo Udinese ili Lecce i bude ti sve jasno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39719 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote: 31/08/2020 09:02
skafiskafsnjak wrote: 31/08/2020 05:08
Point. wrote: 30/08/2020 22:17
To nema nikakve veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe od Talijana. :)
Pa ako igraju takticki profinjeni odbrambeni fudbal....ne bi trebalk bas ispadati tako, a ?

Izmislili autobus :D
Mješaš kruške i jabuke. To nema veze sa činjenicom da su Englezi veće drvosječe. Profinjeni fudbal i catenaccio su jedno a biti drvosječa nešto sasvim drugo. To nema nikakve zajedničke poveznice sa učinkom u evropskim takmičenjima. Uporediš random beka iz Stoke ili Burnley sa nekim bekom iz recimo Udinese ili Lecce i bude ti sve jasno.
A ne mozes ni.ligu po jednom ili dva kluba mjeriti. Realno :D
Liverpool , City, Arsenal, United , Chelsea, Leicester, Totenham.itd svakako nisu ni M od mesarskih ekipa....

A profinjeni takticki odbrambeni fudbal se narodski zove Autobus fudbal..hebo i to
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39720 Re: English Premier League

Post by Tomahawk11 »

U Engleskoj se ide beskompromisno, ali više je to u žaru borbe...kod Talijana je onaj hinjaluk, oguliće te do kosti, a opet će biti mamma mia :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39721 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Tomahawk11 wrote: 31/08/2020 09:36 U Engleskoj se ide beskompromisno, ali više je to u žaru borbe...kod Talijana je onaj hinjaluk, oguliće te do kosti, a opet će biti mamma mia :mrgreen:
I naravno, kukanje i pritisak na sudiju uvijek... Taktika nema sta :D
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#39722 Re: English Premier League

Post by ZyzzSar »

Forumasi, predvidjanja za ovu sezonu, top8 otprilike?
evo moje
1.City
2.Chelsea
3.Liverpool
4.Spurs
5.United
6.Arsenal
7.Wolves
8.Leicester
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#39723 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Mala bara puna krokodila.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39724 Re: English Premier League

Post by Tomahawk11 »

Nema šanse da će Chelsea biti ispred Liverpoola.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#39725 Re: English Premier League

Post by ZyzzSar »

Tomahawk11 wrote: 31/08/2020 11:10 Nema šanse da će Chelsea biti ispred Liverpoola.
itekakve sanse ima, itekakve, samo da kljucni igraci(werner, ziyech, pulisic, kante, havertz) se ne ozlijede na duze vrijeme, liverpool ako predje 80 poena ove sezone bit ce cudo
prosle godine u ligi sve sto je moglo poci liverpoolu po dobru poslo je, 4-5 utakmica rijesenih u nadoknadi, neke sudijske odluke, svasta nesto
a sada imaju godinu stariju ekipu, bez pojacanja(za sad, i vjerovatno da ih nece ni biti), klupa nikakva, dosta igraca van forme
43% izgubljenih utakmica od februara dovoljno govori
Post Reply