NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42326 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Jamal Murray has 92 points, 19 rebounds & 15 assists with 0 turnovers on 61-57-100 splits in Games 4 & 5 of this series.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#42327 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Diwan »

ZyzzSar wrote: 26/08/2020 01:17 koji je ovaj Jokic igracina
i kad neki nasi patrioti porede Nurkica sa njim, ni blizu, Jokic je dvije klase iznad
Fali ljudima realnosti u svemu. Percepcija k'o klada u većine.
Last edited by Diwan on 26/08/2020 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42328 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Malo je dvije klase. Bar 5.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42329 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

Tomahawk11 wrote: 26/08/2020 07:37 Čuj 154 im ubacili :roll:
i onda priča sjo zabio 30, sjo zabio 40...a poeni u inflaciji k'o slobini dinari :lol:
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42330 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

stokholmski sindrom na djelu. ja bas i ne vidim da neko govori da je nurkic bolji. haj dajte te postove. bitno je sebi dati opravdanje da se jokica uzdize. jokic je top igrac u napadu. nesvakidašnji inteligentni big man sa fantasticnim osjecajem za prostor. realno je u tom segmentu bolji od nurkica, ali i nurk ima dosta asistencija i postaje sve bolji u tome. na strani odbrane nema uopste poređenja, nurk je puno bolji. svakako su oni razliciti tipovi centara, ali nisam siguran da bi svaka ekipa uzela jokica prije nurkica. recimo u portlandu sa jokicem bi to bio raspasoj, a sigurno bi mu se smanjio i usage rate, pa ni brojke ovakve ne bi imao.
Last edited by spree on 26/08/2020 09:38, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42331 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

JThomas wrote: 26/08/2020 09:28
Tomahawk11 wrote: 26/08/2020 07:37 Čuj 154 im ubacili :roll:
i onda priča sjo zabio 30, sjo zabio 40...a poeni u inflaciji k'o slobini dinari :lol:
Užas...doduše trice su šutali 63 % :mrgreen:

Al nema smisla ako počnu svi igrati kao Hjuston što igra sad, ono ne treba gledati.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#42332 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Ide noga direkt na zlgob:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42333 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

uzrok je jedan, zabranjeno igranje odbrane na perimetru, pa prodor ide prelako i prelako se dolazi i do otvorenog šuta. naravno, jesu se igrači prilagodili i više radili na šutu. ali za mene lično je balans igre pokvaren i previše trpe ostali segmenti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42334 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Ma jbt ono se baš ne da gledati, isto u nekoj zoni, ali u napadu...svi se poredaju na liniju za 3 poena i šalju loptu okolo, nikog pod košem, je li se nekom otvorio promil prostora, odmah je ispali :lol: :roll:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#42335 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 26/08/2020 09:30 stokholmski sindrom na djelu. ja bas i ne vidim da neko govori da je nurkic bolji. haj dajte te postove. bitno je sebi dati opravdanje da se jokica uzdize. jokic je top igrac u napadu. nesvakidašnji inteligentni big man sa fantasticnim osjecajem za prostor. realno je u tom segmentu bolji od nurkica, ali i nurk ima dosta asistencija i postaje sve bolji u tome. na strani odbrane nema uopste poređenja, nurk je puno bolji. svakako su oni razliciti tipovi centara, ali nisam siguran da bi svaka ekipa uzela jokica prije nurkica. recimo u portlandu sa jokicem bi to bio raspasoj, a sigurno bi mu se smanjio i usage rate, pa ni brojke ovakve ne bi imao.
nisam vidio na ovom forumu takve postove ali jesam na ss. ba forumu znao procitati da je nurkić bolji od jokića,i to sad u nastavku sezone kad je nurkić odigrao par izuzetnih tekmi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#42336 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote: 26/08/2020 09:43 Ma jbt ono se baš ne da gledati, isto u nekoj zoni, ali u napadu...svi se poredaju na liniju za 3 poena i šalju loptu okolo, nikog pod košem, je li se nekom otvorio promil prostora, odmah je ispali :lol: :roll:
hardenu nekad ne treba ni promil prostora da šutne sa 9 metara,a prethodno 20 ekundi napada lopta iskljucivo u njegovom posjedu
moke_31
Posts: 1985
Joined: 18/05/2011 14:54

#42337 Re: NBA - National Basketball Association

Post by moke_31 »

Jokara ispuho ko dušica, nije on igrač za playoffa, prespor i kad odbrane malo stisnu gotovo. Izvlače ga osjećaj za asistencije i mehka ruka pa ubode nešto.
Murray im izvuče dvije utakmice na čisto ludilo :D
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#42338 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

kakavdanakneiskustvu wrote: 26/08/2020 11:02
Tomahawk11 wrote: 26/08/2020 09:43 Ma jbt ono se baš ne da gledati, isto u nekoj zoni, ali u napadu...svi se poredaju na liniju za 3 poena i šalju loptu okolo, nikog pod košem, je li se nekom otvorio promil prostora, odmah je ispali :lol: :roll:
hardenu nekad ne treba ni promil prostora da šutne sa 9 metara,a prethodno 20 ekundi napada lopta iskljucivo u njegovom posjedu
Odvratna kosarka i odvratno za gledati, volim kad ih neko razbuca vise nego pare. Milione su ulozili u tu analizu suta za 3, koristili machine learning, vlasnik Rocketsa se hvalio na sva usta, ali broj osvojenih titula je i dalje 0.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#42339 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Concord wrote: 26/08/2020 11:15
kakavdanakneiskustvu wrote: 26/08/2020 11:02
Tomahawk11 wrote: 26/08/2020 09:43 Ma jbt ono se baš ne da gledati, isto u nekoj zoni, ali u napadu...svi se poredaju na liniju za 3 poena i šalju loptu okolo, nikog pod košem, je li se nekom otvorio promil prostora, odmah je ispali :lol: :roll:
hardenu nekad ne treba ni promil prostora da šutne sa 9 metara,a prethodno 20 ekundi napada lopta iskljucivo u njegovom posjedu
Odvratna kosarka i odvratno za gledati, volim kad ih neko razbuca vise nego pare. Milione su ulozili u tu analizu suta za 3, koristili machine learning, vlasnik Rocketsa se hvalio na sva usta, ali broj osvojenih titula je i dalje 0.
i ostaće na 0 titula sa tom košarkom,ove sezone očito ne osvajaju čim ne mogu da lako prodju thundere,neće iduće sezone sa tuckerom u 37. godini na centru nešto osvojiti,neozbiljno poimanje košarke
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42340 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 26/08/2020 01:24
90minut wrote: 25/08/2020 15:59 Molim vas nemojte pricati da su zatvorili Dejma, Dejm igra povrijeđen suzbio je covjek prst koji mu je natekao istu sekundu.

Identicna stvar mi se desila prije par mjeseci i kad moraš šutirati kao on gotov si nemaš šansu, tacnije impresioniran sam da je uopšte pogađao bio.

Ja bi prvi pisao da je choker i slicno kao 2018 šteta stvarno baš šteta Lakersi su bili spremni da ih se uzme.

Pa nije povrijedio prst na šuterskoj ruci :mrgreen:

A znamo i jednog košarkaša koji je trpao i sa slomljenim :oops:
Nisam ni povrijedio prst kojim vrata otvaram pa je patnja bila. :D

Sinoc pogodim one mlade Realove ne znam ni sam kako prođe Zvezda, Klipersi i snimak upalim na Denver imao još njih kako odmice utakmica samo zaostatak na kraju mi pun kurac bude prebacim na sam kraj kad minutu prije kraja 10 razlike. :D

A morali su dobiti realno kvota bi 2,40 baš puno.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42341 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

spree wrote: 26/08/2020 09:30 stokholmski sindrom na djelu. ja bas i ne vidim da neko govori da je nurkic bolji. haj dajte te postove. bitno je sebi dati opravdanje da se jokica uzdize. jokic je top igrac u napadu. nesvakidašnji inteligentni big man sa fantasticnim osjecajem za prostor. realno je u tom segmentu bolji od nurkica, ali i nurk ima dosta asistencija i postaje sve bolji u tome. na strani odbrane nema uopste poređenja, nurk je puno bolji. svakako su oni razliciti tipovi centara, ali nisam siguran da bi svaka ekipa uzela jokica prije nurkica. recimo u portlandu sa jokicem bi to bio raspasoj, a sigurno bi mu se smanjio i usage rate, pa ni brojke ovakve ne bi imao.
Sigurno da bi ga uzeli prije Nurkica, al' produkcija u vidu prstena bi bila ista niti jedan ne mogu primirisati.

Imace Jokara bolje brojke na kraju i to je to osvojit nece ništa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#42344 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

Koji debilizam
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42345 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Velkoski wrote: 26/08/2020 22:21 Koji debilizam
Koliko sam oplakao na ovo



Šta je pozadina bojkota?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#42346 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spinel_ »

Sve koje bojkotuju banovati iz lige
Ako onaj klaun ima muda to bi uradio
Ah, da ne smije ipak su crnacki zivoti u pitanju
Fuj
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42347 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

spinel_ wrote: 26/08/2020 22:38 Sve koje bojkotuju banovati iz lige
Ako onaj klaun ima muda to bi uradio
Ah, da ne smije ipak su crnacki zivoti u pitanju
Fuj
Šta je pozadina?


User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#42348 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spinel_ »

Ranjavanje ovog lika

Trump zaprijetio protestantima u Wisconsinu: Šaljem saveznu policiju i nacionalnu gardu
http://www.klix.ba/clanak/200826163
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#42349 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Crni kriminalac koji je upucan u ledja 7 puta nakon sto je odsetao od policije i krenuo u auto i pored naredbi da stane. U drzavi iz koje su bucksi.

Nece celavi klempo imati muda ni da dadne ovu tekmu orlandu.

Izgleda da ce sve tekme biti otkazane. Ko ih jebe. Treba pozvat bijelce da bojkotuju nba ako se ikad i vrati pa cemo vidjeti od cega ce ovaj jad dobijat milione po tekmi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#42350 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

karanana wrote: 26/08/2020 22:43 Crni kriminalac koji je upucan u ledja 7 puta nakon sto je odsetao od policije i krenuo u auto i pored naredbi da stane. U drzavi iz koje su bucksi.

Nece celavi klempo imati muda ni da dadne ovu tekmu orlandu.

Izgleda da ce sve tekme biti otkazane. Ko ih jebe.
Da li je to potvrđeno da je kriminalac?

Koliko se sjecam clanka bila su djeca u autu.
Post Reply