NBA - National Basketball Association
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#42301 Re: NBA - National Basketball Association
stvarno je ovo smijesno sta sviraju lakersima. ama bas svaki napad, pishta je u ustima i automatski se oglasi cim oni opucaju. ili je and 1 ili idu na slobodna. smijesno i zalosno u isto vrijeme. portlandovci su popizdili. s pravom.
-
Rob_Atl
- Posts: 6009
- Joined: 27/12/2010 06:09
- Location: Atlanta
#42302 Re: NBA - National Basketball Association
Ma kakve sudije, nista sporno. Lakersi promjenili odbranu Lilarda odma double team, ulaze im trice to je to. Bila bi metla da nisu fulali sbe zivo prvu tekmu.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#42303 Re: NBA - National Basketball Association
ma naravno, reko sam proslu tekmu da je serija gotova. lakersi su ih procitali ko otvorenu knjigu i fenomenalno su se prilagodili i izbacili ih iz ritma. nije to sporno ali stvarno su sporni neki fauli i sviranja. he, i proslu tekmu su imali 48 slobodnih cini mi se. imace i ovu. imace 80 koseva na poluvremenu, osim slobodnih, i sve ostalo im ulazi.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42304 Re: NBA - National Basketball Association
A jbt kako ne kontas da ovi pucaju sa 300m i da se tako ne mogu izvuci fauli, dok se lakersi spustaju u reket. Jos tome dodaj hasu i juku koji realno ne znaju igrati bez kontakta, niti se cuvati. Sve neki pokusaji ukradene ili banane. Uglavnom samljese ih, doduse svakoga bi kad im pocne i šut ulaziti.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#42305 Re: NBA - National Basketball Association
Je l' ovo Nurkić sam igra protiv Lakersa? 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42306 Re: NBA - National Basketball Association
Čuj ništa sporno...fakat ne kontam sudijski kriterij, jednima sviraju i pogled, drugim neće čiste faulove...malo je 20 razlike na takav kriterij.
Ugasio nakon 1/4, nema smisla ono gledati.
Još James nešto raspravlja sa sudijama
Ugasio nakon 1/4, nema smisla ono gledati.
Još James nešto raspravlja sa sudijama
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42307 Re: NBA - National Basketball Association
Pa u prvoj dva čista faula, onaj na trici Lillardu i na ulazu CJ.spree wrote: ↑25/08/2020 04:34 A jbt kako ne kontas da ovi pucaju sa 300m i da se tako ne mogu izvuci fauli, dok se lakersi spustaju u reket. Jos tome dodaj hasu i juku koji realno ne znaju igrati bez kontakta, niti se cuvati. Sve neki pokusaji ukradene ili banane. Uglavnom samljese ih, doduse svakoga bi kad im pocne i šut ulaziti.
To ovako na prvu.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42308 Re: NBA - National Basketball Association
Jel' fakat mislis da je ijedna tekma prelomljena studijskim greskama? Desi se greška. Ono za 3 nisam bas nesto siguran. Cim je vidio dame da se ovaj krece isao je da iznudi faul, na fazon hardena. Treba pogledati onaj studijski izvještaj nakon tekme.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42309 Re: NBA - National Basketball Association
Avdić je odmah rekao da je faul kad su pustili usporeni.
Nije on jedini koji ide da tako iznudi faul, a uglavnom svim zvijezdama se ono svira.
Kad je već zauzet stav da se svira i na pogled ovamo pod košem Portlanda, ono je hladno mogao svirati.
Baš kako su krenuli u utakmicu nije bilo potrebe za onakvim kriterijem.
Dobili bi ih vjerovatno i bez toga.
Onako su uništili utakmicu i nije mi se ni gledala poslije 1/4.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#42310 Re: NBA - National Basketball Association
daj tomo nemoj zajebavati. cuj avdic rekao. ne kazem da ne poznaje kosarku, ali ipak on je samo komentator. uvijek mi je bilo grozno kad ljudi gledaju tekmu, pa preuzmu misljenje komentatora, a zna se kakvi su generalno nasi komentatori. mrzim onako iznudjivanje faula i da se mene pita nista to ne bi sudio. od svega ti si nabrojao ta dva faula. jesi li pogledao onaj izvjestaj o sudjenju sto bude poslije utakmice? mislim da su ih toliko pokrali puno vise bi se pricalo o tome, a sigurno bi i taj izvjestaj negdje vrtio po internetu. jednostavno su lakersi fizicki jaci i to je to. nikada portland nece nista osvojiti sa dameom i cjom. mogu uzeti poneku tekmu kad ih bas ide sut i to je sve. prevelika su rupa u odbrani. puno bolji boston nije mogao lebronu nista jer je ovaj stalno napadao thomasa.
- PhilJacksonIzvala
- Posts: 585
- Joined: 30/04/2020 10:35
#42311 Re: NBA - National Basketball Association
Tomo je poznati mrzitelj Lakersa, mislim da mu vise smetaju nego Zeljo 
samo jos kad pocne "mi" za Clipperse govorit
samo jos kad pocne "mi" za Clipperse govorit
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42312 Re: NBA - National Basketball Association
E
ga sad, čuj mrzitelj
Kažem da je rekao, a meni samom su oba slučaja čisti faulovi. Prvi greška što nije svirano na šutu, drugi što nije nikako.
Nabrojao sam dva jer sam gledao 1/4 i ugasio. Koliko treba, 17 po četvrtini da bi mogli reći protektuju ih sudije
Bogme ih je Jusuf pod košem izdominirao i u prvoj, a evo maloprije gledam u lokalu snimak, i poslije nešto slično bilo.
Da su kao ekipa fizički dominantniji to nije nikakva novost.
Nije uopšte sporno ko će uzeti seriju, uostalom ide kako sam i prognozirao 4-1, samo kažem da je glupo ovo što rade.
A eto i takvi kakvi su i bez Jusufa, prošle sezone finale zapada.
Kažem da je rekao, a meni samom su oba slučaja čisti faulovi. Prvi greška što nije svirano na šutu, drugi što nije nikako.
Nabrojao sam dva jer sam gledao 1/4 i ugasio. Koliko treba, 17 po četvrtini da bi mogli reći protektuju ih sudije
Bogme ih je Jusuf pod košem izdominirao i u prvoj, a evo maloprije gledam u lokalu snimak, i poslije nešto slično bilo.
Da su kao ekipa fizički dominantniji to nije nikakva novost.
Nije uopšte sporno ko će uzeti seriju, uostalom ide kako sam i prognozirao 4-1, samo kažem da je glupo ovo što rade.
A eto i takvi kakvi su i bez Jusufa, prošle sezone finale zapada.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#42313 Re: NBA - National Basketball Association
Ma jebo sudije kad ti gubis 20 razlike, sudija je tu najmanje kriv. Portland je jedostavno ispuhao, imali su sjajnu seriju za ulaz u PO i noseni time dobili su prvu utakmicu. Medjutim ne moze 6 i po igraca pobjedjivati stalno. Collins se povrijedio, CJu napuknut prsljen, Dame ne moze bas svaku noc praviti herojska djela, a i sutevi su prestali ulaziti svima.
Ono sto ja zamjeram je to sto Stotts nije napravio nikakvu promjenu da odgovori na igru Lakersa, koji su izgubili prvu utakmicu, regrupisali se i nasli rjesenja. U odbrani poceli udvajati bekovske linije i ugusili napad Blazerima, u napadu konstatni ulazi u reket i dobijanje faulova + stvaranje problema sa licnim. Ljudi jednostavno iskoristili svoje prednosti i exploitali protivnicke mane. Dok su Blazeri 3 utakmice zaredom bezidejno forsirali jedno te isto, i izgubili sve 3.
Serija je izgubljena nazalost, Dame se i povrijedio sinoc. Ostaje samo zal sto nema Arize i Hooda pa da vidimo da li bi mogli napraviti senzaciju kao 8th seeder. Uvijek Blazere zajebe neka povreda majku mu, ali bas uvijek.
Ono sto ja zamjeram je to sto Stotts nije napravio nikakvu promjenu da odgovori na igru Lakersa, koji su izgubili prvu utakmicu, regrupisali se i nasli rjesenja. U odbrani poceli udvajati bekovske linije i ugusili napad Blazerima, u napadu konstatni ulazi u reket i dobijanje faulova + stvaranje problema sa licnim. Ljudi jednostavno iskoristili svoje prednosti i exploitali protivnicke mane. Dok su Blazeri 3 utakmice zaredom bezidejno forsirali jedno te isto, i izgubili sve 3.
Serija je izgubljena nazalost, Dame se i povrijedio sinoc. Ostaje samo zal sto nema Arize i Hooda pa da vidimo da li bi mogli napraviti senzaciju kao 8th seeder. Uvijek Blazere zajebe neka povreda majku mu, ali bas uvijek.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42314 Re: NBA - National Basketball Association
Nisam ni rekao da im je sudija kriv što su izgubili/gubili 20 razlike, vidjelo se u startu da LAL bolje ulaze u utakmicu, meni kao gledaocu je bilo višak to sa sudijskom protekcijom još su tačno vidiš dominantni. Pa nisam mahnit da gledam u 5 ujutro šta će se desiti na -30

-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#42315 Re: NBA - National Basketball Association
Nisam ja mislio na tebe, nego govorim onako generalno. Jeste bilo sudijskog guranja lakersa kroz citavu seriju ali to ne opravdava tvoju shitty igru. Kuci materi pa se buni i mlataraj rukama na -25. Jebiga, kad gubis svi su ti krivi.
Ja takodjer gledao prvu cetvrtinu i nestade mi interneta na -17, legao sam spavati jer sam vidjeo sve.
Ja takodjer gledao prvu cetvrtinu i nestade mi interneta na -17, legao sam spavati jer sam vidjeo sve.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42316 Re: NBA - National Basketball Association
Realno je da je puno i onu jednu što su dobili.
Ok, ekipa koja ima Lillarda, CJ, Nurkića, pa i Carmela koji je pokazivao znake života u bubbleu bi mogla/morala više, al su oni playoff igrali od početka bubblea i još onu dodatno sa grizlijima. Svaka im je bila na nož i kvalifikacijska.
LAL su ušli u prvu kako su ušli, nije išlo ništa, poslije se pregrupisali i imamo realnu sliku.
Ok, ekipa koja ima Lillarda, CJ, Nurkića, pa i Carmela koji je pokazivao znake života u bubbleu bi mogla/morala više, al su oni playoff igrali od početka bubblea i još onu dodatno sa grizlijima. Svaka im je bila na nož i kvalifikacijska.
LAL su ušli u prvu kako su ušli, nije išlo ništa, poslije se pregrupisali i imamo realnu sliku.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#42317 Re: NBA - National Basketball Association
Nisam ni ja neki expert ali mogu primjetiti sta se desava. Lakersi su jednostavno odigrali pametno, skontali da Nurkic i Whiteside ne mogu zadrzati Davisa, Howarda i McGeea. Skontali da ako zatvore na perimetru Damea i CJ-a staje i napad Blazera.
Howard je poslije prve tekme konstatno skakao, gurao se, izmarao Nurkica i uvaljivao ga u foul trouble. Lebron trcao da udvaja, Davis se zalijetao glavom pod kos. Uradili su sve sto treba da profitiraju tamo gdje mogu a da pokriju svoje nedostatke. Bekovska linija im je truhla ali su to odlicno zamaskirali, imali su problema sa sutem i slobodnim evo citavu seriju pa su i to nadomjestili.
Slazem da je Portland trebao vise, necu reci da bi prosli dalje ali bi sigurno zadali mnogo vise problema nego sto jesu da su iole pametnije pristupili igri. I tvrdim da ce Lakersi proci ovu seriju ne zato sto su mnogo bolji nego samo zato sto su uspjeli da se prilagode protivniku dok protivnik nije. Itekako imaju mana i prije ili kasnije ce naletiti neko ko ce ih klepiti po tim rupama.
Howard je poslije prve tekme konstatno skakao, gurao se, izmarao Nurkica i uvaljivao ga u foul trouble. Lebron trcao da udvaja, Davis se zalijetao glavom pod kos. Uradili su sve sto treba da profitiraju tamo gdje mogu a da pokriju svoje nedostatke. Bekovska linija im je truhla ali su to odlicno zamaskirali, imali su problema sa sutem i slobodnim evo citavu seriju pa su i to nadomjestili.
Slazem da je Portland trebao vise, necu reci da bi prosli dalje ali bi sigurno zadali mnogo vise problema nego sto jesu da su iole pametnije pristupili igri. I tvrdim da ce Lakersi proci ovu seriju ne zato sto su mnogo bolji nego samo zato sto su uspjeli da se prilagode protivniku dok protivnik nije. Itekako imaju mana i prije ili kasnije ce naletiti neko ko ce ih klepiti po tim rupama.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42318 Re: NBA - National Basketball Association
Ma nemaju nikog ni na Jamesu.
Sad kad su odsjekli vanjski šut mogu i sa Nurkićem u reketu živjeti.
Njima ako Green proradi u narednoj seriji biće velika stvar.
Mislim nadam se da neće
ali eto, u njihovom je interesu...
Sad kad su odsjekli vanjski šut mogu i sa Nurkićem u reketu živjeti.
Njima ako Green proradi u narednoj seriji biće velika stvar.
Mislim nadam se da neće
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#42319 Re: NBA - National Basketball Association
Molim vas nemojte pricati da su zatvorili Dejma, Dejm igra povrijeđen suzbio je covjek prst koji mu je natekao istu sekundu.
Identicna stvar mi se desila prije par mjeseci i kad moraš šutirati kao on gotov si nemaš šansu, tacnije impresioniran sam da je uopšte pogađao bio.
Ja bi prvi pisao da je choker i slicno kao 2018 šteta stvarno baš šteta Lakersi su bili spremni da ih se uzme.
Identicna stvar mi se desila prije par mjeseci i kad moraš šutirati kao on gotov si nemaš šansu, tacnije impresioniran sam da je uopšte pogađao bio.
Ja bi prvi pisao da je choker i slicno kao 2018 šteta stvarno baš šteta Lakersi su bili spremni da ih se uzme.
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#42320 Re: NBA - National Basketball Association
Ni Zingara ni Dame ne igraju pete utakmice. Jbg.
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
#42321 Re: NBA - National Basketball Association
koji je ovaj Jokic igracina
i kad neki nasi patrioti porede Nurkica sa njim, ni blizu, Jokic je dvije klase iznad
i kad neki nasi patrioti porede Nurkica sa njim, ni blizu, Jokic je dvije klase iznad
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#42322 Re: NBA - National Basketball Association
90minut wrote: ↑25/08/2020 15:59 Molim vas nemojte pricati da su zatvorili Dejma, Dejm igra povrijeđen suzbio je covjek prst koji mu je natekao istu sekundu.
Identicna stvar mi se desila prije par mjeseci i kad moraš šutirati kao on gotov si nemaš šansu, tacnije impresioniran sam da je uopšte pogađao bio.
Ja bi prvi pisao da je choker i slicno kao 2018 šteta stvarno baš šteta Lakersi su bili spremni da ih se uzme.
Pa nije povrijedio prst na šuterskoj ruci
A znamo i jednog košarkaša koji je trpao i sa slomljenim
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66017
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#42324 Re: NBA - National Basketball Association
Čuj 154 im ubacili 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66017
- Joined: 03/08/2010 19:04
