Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- Haris033
- Posts: 5096
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
-
edin_the
- Posts: 301
- Joined: 26/08/2014 16:14
#18927 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.Naslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:44Hajde da postavimo stvari ovako...edin_the wrote: ↑23/08/2020 15:17Nije Cengiz kriv hahhahahah jah eto oni kopali i betonirali ali je moja mati kriva hahhahNaslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:13
Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Hop evo ga još jedan pedešan legao
- Haris033
- Posts: 5096
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#18928 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
VFBiH, AC FBiH, EA, Hering = Mafija!
Kada se ovo gore promijeni, bit će nade za obične građane, a tako i za autoputeve u BiH.
Do tada, vozit ćemo se autostradama, gubiti vrijeme, nervirati i gledati nove saobraćajne nesreće..
Kada se ovo gore promijeni, bit će nade za obične građane, a tako i za autoputeve u BiH.
Do tada, vozit ćemo se autostradama, gubiti vrijeme, nervirati i gledati nove saobraćajne nesreće..
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#18929 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
NE, citaj fino.edin_the wrote: ↑23/08/2020 15:51Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.Naslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:44Hajde da postavimo stvari ovako...
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Hop evo ga još jedan pedešan legao![]()
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
-
edin_the
- Posts: 301
- Joined: 26/08/2014 16:14
#18930 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Slažem se
autostrada je talijanski za autoput, malo šalješ mixed signals
Last edited by edin_the on 23/08/2020 16:08, edited 1 time in total.
-
edin_the
- Posts: 301
- Joined: 26/08/2014 16:14
#18931 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja mogu snositi određeni dio krivice ako sam svjesno uradio nešto iako sam znao da to dovodi ljude u opasnost ali ta tvoja ideja da onaj ko je napravio objekat ne odgovara za to što ga nije dobro napravio je totalno suluda. Pa jebote što bi onda iko pravio upotrebljive objekte ako neće odgovarati što ga nije napravio ispravnoNaslovnica wrote: ↑23/08/2020 16:01NE, citaj fino.edin_the wrote: ↑23/08/2020 15:51Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.Naslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:44
Hajde da postavimo stvari ovako...
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Hop evo ga još jedan pedešan legao![]()
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#18932 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Nadzor redovno provode strane kompanije, tender nadziru kreditori, no eto, samo JPAC FBiH kriv što je to tako.Naslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:13 Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#18933 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Potvrđujem da ti pišeš gluposti da. Ne postoji firma na svijetu koja nije dobila reference kao podizvođač, puno prije Cengeza i siguno ne zahvaljuci Cengezu jer je već tada radili samostalno, pišeš bezvezne stvari. Da neko kotroliše da li postoje ili ne nepravilnosti vidi se po poništen i ponovljenim tenderima (to dokazuje da ima kontrola i radi) i da su EA i Hering bile upletene ne bi nikada dobile posao u BiH ali pogotovo ne na međunarodnim tenderima u drugim zemljama KOJE REDOVNO i UREDNO DOBIJAJU još dan danas.Haris033 wrote: ↑23/08/2020 13:38 Potvrđuješ samo ono što sam napisao. EA nije mogao samostalno izlaziti na međunarodne tendere, sve dok nisu ostvarili reference, a te reference su dobili tako što su bili podizvođači ili su radili neke mizerne radove sa drugim kompanijama.
Pitanje za tebe? Ko je stvarni vlasnik EA i Heringa? Kako su i kako i dalje dobijaju poslove, ko je vlasnik Mrvice? I ti nekome kazes da je bot?
Ok, ako je neko ko ukazuje na građevinsku mafiju, neregularnosti i nepravilnosti vezano za izgradnju autoputeva u BiH, te ako je neko ko brine za živote učesnika u saobraćaju, BOT, onda sam ja taj BOT i time se ponosim![]()
Problem je uvijek i samo bio u POLITICI i POLITIČARIMA (terzić je jedan od tih) i još dan danas je samo to problem, a najinteresantnije je da ta politika baš gura na silu Cengez a ne domaće firme. Interesantno da si ti odmah počeo da pričaš kako da su oni za nesto zaslužniji za nešto.
Ti se brineš za učesnike u saobraćaju kako lupetati sda gluposti?
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#18934 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Trenutno ne pricamo o tenderima nego o kvalitetu izvedenih radova.So What! wrote: ↑23/08/2020 16:15Nadzor redovno provode strane kompanije, tender nadziru kreditori, no eto, samo JPAC FBiH kriv što je to tako.Naslovnica wrote: ↑23/08/2020 15:13 Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
Doduse, dalo bi se razgovarati i o tenderima gdje je "firma" svjesno davala cijenu 1KM za kubik betona pa onda kompenzirala pare na drugi nacin, ali to je druga prica.
Naravno da je u vecini slucajeva kriv JPAC.
Kao prvo, nadzor uglavnom provode ili strane fime ili JV strane i domace firme.
95% ljudi u tim firmama su nasi ljudi
Kada odozgo dodje fetva da se potpisu kolicine i situacija, ona se mora potpisati na onoliko miliona na koliko je mafija zacrtala, bez obzira na kvalitet radova i kolicine.
Rijetki su inzenjeri koji se nisu htjeli potpisati, ti uglavnom vise nikada nisu radili poslove nadzora za JPAC, tj zavrsili su na famoznoj "crnoj listi".
Nemojmo se lagat, vecina onih koji su iole upleteni u poslove oko autoputa zna kako stvari funkcionisu.
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#18935 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Pa ako si ti potpisao da je sve OK, ako si primio radove, ako je objekat prosao tehnicki prijem...?!edin_the wrote: ↑23/08/2020 16:08Ja mogu snositi određeni dio krivice ako sam svjesno uradio nešto iako sam znao da to dovodi ljude u opasnost ali ta tvoja ideja da onaj ko je napravio objekat ne odgovara za to što ga nije dobro napravio je totalno suluda. Pa jebote što bi onda iko pravio upotrebljive objekte ako neće odgovarati što ga nije napravio ispravnoNaslovnica wrote: ↑23/08/2020 16:01NE, citaj fino.
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#18936 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Tko radi 100 godina i šta? Ako se prvi autoput počeo graditi 2001? Znam da ta godina iritira jer vi sda niste bili na vlasti. Dionice i krače u susjedstvu se grade i duže. Ili da sfušare a jedine domaće firme koje su sfušarile i to na prvoj dionice ne postoje više a jedina druga dionica koja je sfušarena su radili tvoji turci.Haris033 wrote: ↑23/08/2020 15:09 Ne znam samo sta hoće ovi iz EA da nam kazu?
Da je sve pošteno i da je normalno da se 350 km autoputa treba raditi 100 godina i da samo oni i Hering mogu i trebaju dobijati poslove na tenderima?
Ne moraju nam nista govoriti kada znamo da niko osim njih i neće dobijati poslove.
Mafija![]()
Dobijaju na tenderima oni koji daju najbolju ponudu i imaju reference a ako politika ne počinje, tendere ne dodjeljuje tendere, jer neki mujo hoće da mu je kuća na trasi tako da dobije pare ili ivan neda da mu prode kroz njivu, ili mišo jer mu prelazi kroz napušten posjed onda možda prestani glasati za te nacionalne kurvare.
Jedni nisu htjeli usvojiti odobrene kredite jer drugi su htjeli pare za magistralu preko karaule a ovi drugi ucjenjivali da nece ništa dok se ne gradi za neum, 5 godina je izgubljeno zbog takvih folova, dok ne nisu izmuzli sve glasove koje su mogli. Pare su planule od ruskog duga a i milimetar brzog puta dolinom lašve nije počet, da su namještali to bi bilo idealno nikakvi inostrani nadzor.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#18937 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ko god se hvali gradnjom auto puta, taj nema tri čiste u glavi. Mene bi bilo stid kao referencu staviti izgradnju auto puta godinama i godinama! U BIH svi oni prolongiraju rokove, a u zloveniji zavrsavaju prije roka. Fini prepošteni bošnjo. Glupi bošnjo!
- Haris033
- Posts: 5096
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#18938 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kako mi je drago kada se MAFIJA prepozna u komentarima

-
Melisa84
- Posts: 217
- Joined: 14/09/2010 13:21
-
edin_the
- Posts: 301
- Joined: 26/08/2014 16:14
#18940 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja baš juče uze jedno milju najmanje na izljevanju betona

- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#18941 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Dakle u idealnim uslovima ako bi završili autocestu u narednih sedam godina to bi značilo da su cca. 350 kilometara gradili 27 godina?
A kako znamo da to neće završit tad, naša autocesta će se gradit 30, 35 godina.


A kako znamo da to neće završit tad, naša autocesta će se gradit 30, 35 godina.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#18942 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Pusti ba "idealne uslove". Oni se nece stvoriti dok ih mi ne napravimo. Sto se tice AP, kao neko ko ga koristi cesto, toliko sam ljut na ovo sto rade da ni jedno opravdanje ne postoji. Nazalost, mislim da se npr Sarajevo-Zepce nece sastaviti ni za 10 godina. Mostar nece za 20tak godina i to je optimisticno.
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
edin_the
- Posts: 301
- Joined: 26/08/2014 16:14
#18944 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Milja po milja, 101 milja

- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#18945 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
A i oko Prenja će bit zajebancije, prvo će nekih četiri, pet godina potrošit na priču u prazno, obećanja i 3D animacije, onda će tender razvlačit par godina, pa izgradnja + tradicionalno probijanje rokova. Helem, Prenj gotov za nekih 15-20 godina. 
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#18946 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
I kada sda bot više ne zna izvuči iz vlastitih gluposti onda sve mafija. Fantastična vam fildžana država
Niti znate čitati sta vam neko napiše nego samo nastavljate iste gluposti ponavljati kao papige. Nema gore gluhe osobe od one koji neće da čuje, pogotovo kad im političari popiju um.
- Haris033
- Posts: 5096
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#18947 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
tec wrote: ↑23/08/2020 18:27I kada sda bot više ne zna izvuči iz vlastitih gluposti onda sve mafija. Fantastična vam fildžana država![]()
Niti znate čitati sta vam neko napiše nego samo nastavljate iste gluposti ponavljati kao papige. Nema gore gluhe osobe od one koji neće da čuje, pogotovo kad im političari popiju um.
- Haris033
- Posts: 5096
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#18948 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Poenta sve priče
Aferim
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#18949 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Hajde molim te reci tko ovdje se hvali brzinom gradnje autoceste?
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#18950 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ne mora se ni hvalit, dovoljno je što im se pronalaze izgovori za očigledni javašluk, nerad i u konačnici kriminal.
Te težak teren, te komplikovana procedura, te ovo, te ono... De ba. U 2020. godini 120 kilometara prelazim jebena tri sata...
Te težak teren, te komplikovana procedura, te ovo, te ono... De ba. U 2020. godini 120 kilometara prelazim jebena tri sata...
