Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18926 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

edin_the wrote: 23/08/2020 15:35 Mene plaćaju po postu tako da što više pišeš meni više kapa na račun :izet: :izet: Kako čujem So what! je dobio i povišicu jer je ipak najažurniji ovdje na temi :D. tec je novi u firmi ali vidi se da se brzo uči poslu :thumbup:
:thumbup:
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18927 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:44
edin_the wrote: 23/08/2020 15:17
Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:13

Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
Nije Cengiz kriv hahhahahah jah eto oni kopali i betonirali ali je moja mati kriva hahhah
Hajde da postavimo stvari ovako...
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.
Haris033 wrote: 23/08/2020 15:45
edin_the wrote: 23/08/2020 15:35 Mene plaćaju po postu tako da što više pišeš meni više kapa na račun :izet: :izet: Kako čujem So what! je dobio i povišicu jer je ipak najažurniji ovdje na temi :D. tec je novi u firmi ali vidi se da se brzo uči poslu :thumbup:
:thumbup:
Hop evo ga još jedan pedešan legao 8)
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18928 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

VFBiH, AC FBiH, EA, Hering = Mafija!
Kada se ovo gore promijeni, bit će nade za obične građane, a tako i za autoputeve u BiH.
Do tada, vozit ćemo se autostradama, gubiti vrijeme, nervirati i gledati nove saobraćajne nesreće.. :sad:
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#18929 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

edin_the wrote: 23/08/2020 15:51
Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:44
edin_the wrote: 23/08/2020 15:17

Nije Cengiz kriv hahhahahah jah eto oni kopali i betonirali ali je moja mati kriva hahhah
Hajde da postavimo stvari ovako...
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.
Haris033 wrote: 23/08/2020 15:45
edin_the wrote: 23/08/2020 15:35 Mene plaćaju po postu tako da što više pišeš meni više kapa na račun :izet: :izet: Kako čujem So what! je dobio i povišicu jer je ipak najažurniji ovdje na temi :D. tec je novi u firmi ali vidi se da se brzo uči poslu :thumbup:
:thumbup:
Hop evo ga još jedan pedešan legao 8)
NE, citaj fino.
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18930 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Haris033 wrote: 23/08/2020 15:59 VFBiH, AC FBiH, EA, Hering, Cengiz = Mafija!
Slažem se :thumbup:
Haris033 wrote: 23/08/2020 15:59 vozit ćemo se autostradama
autostrada je talijanski za autoput, malo šalješ mixed signals :D
Last edited by edin_the on 23/08/2020 16:08, edited 1 time in total.
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18931 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Naslovnica wrote: 23/08/2020 16:01
edin_the wrote: 23/08/2020 15:51
Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:44

Hajde da postavimo stvari ovako...
Pravis kucu, platis firmi da ti naprave kucu po sistemu kljuc u ruke, oni sfusere, ti svjestan fuseraja uselis i hvalis se rodbini...
Ko je tu kriv kada ti se kuca srusi nakon blazeg zemljotresa?!
Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.
Haris033 wrote: 23/08/2020 15:45
:thumbup:
Hop evo ga još jedan pedešan legao 8)
NE, citaj fino.
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
Ja mogu snositi određeni dio krivice ako sam svjesno uradio nešto iako sam znao da to dovodi ljude u opasnost ali ta tvoja ideja da onaj ko je napravio objekat ne odgovara za to što ga nije dobro napravio je totalno suluda. Pa jebote što bi onda iko pravio upotrebljive objekte ako neće odgovarati što ga nije napravio ispravno
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18932 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:13 Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
Nadzor redovno provode strane kompanije, tender nadziru kreditori, no eto, samo JPAC FBiH kriv što je to tako.
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#18933 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Haris033 wrote: 23/08/2020 13:38 Potvrđuješ samo ono što sam napisao. EA nije mogao samostalno izlaziti na međunarodne tendere, sve dok nisu ostvarili reference, a te reference su dobili tako što su bili podizvođači ili su radili neke mizerne radove sa drugim kompanijama.
Pitanje za tebe? Ko je stvarni vlasnik EA i Heringa? Kako su i kako i dalje dobijaju poslove, ko je vlasnik Mrvice? I ti nekome kazes da je bot?
Ok, ako je neko ko ukazuje na građevinsku mafiju, neregularnosti i nepravilnosti vezano za izgradnju autoputeva u BiH, te ako je neko ko brine za živote učesnika u saobraćaju, BOT, onda sam ja taj BOT i time se ponosim :izet:
Potvrđujem da ti pišeš gluposti da. Ne postoji firma na svijetu koja nije dobila reference kao podizvođač, puno prije Cengeza i siguno ne zahvaljuci Cengezu jer je već tada radili samostalno, pišeš bezvezne stvari. Da neko kotroliše da li postoje ili ne nepravilnosti vidi se po poništen i ponovljenim tenderima (to dokazuje da ima kontrola i radi) i da su EA i Hering bile upletene ne bi nikada dobile posao u BiH ali pogotovo ne na međunarodnim tenderima u drugim zemljama KOJE REDOVNO i UREDNO DOBIJAJU još dan danas.
Problem je uvijek i samo bio u POLITICI i POLITIČARIMA (terzić je jedan od tih) i još dan danas je samo to problem, a najinteresantnije je da ta politika baš gura na silu Cengez a ne domaće firme. Interesantno da si ti odmah počeo da pričaš kako da su oni za nesto zaslužniji za nešto.
Ti se brineš za učesnike u saobraćaju kako lupetati sda gluposti? :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#18934 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

So What! wrote: 23/08/2020 16:15
Naslovnica wrote: 23/08/2020 15:13 Nije tu Cengiz nista kriv nego uprava JPAC FBiH koja im je to dozvolila, a dozvolila je neke stvari zbog kratkih rokova i izbora.
Nadzor redovno provode strane kompanije, tender nadziru kreditori, no eto, samo JPAC FBiH kriv što je to tako.
Trenutno ne pricamo o tenderima nego o kvalitetu izvedenih radova.
Doduse, dalo bi se razgovarati i o tenderima gdje je "firma" svjesno davala cijenu 1KM za kubik betona pa onda kompenzirala pare na drugi nacin, ali to je druga prica.
Naravno da je u vecini slucajeva kriv JPAC.
Kao prvo, nadzor uglavnom provode ili strane fime ili JV strane i domace firme.
95% ljudi u tim firmama su nasi ljudi
Kada odozgo dodje fetva da se potpisu kolicine i situacija, ona se mora potpisati na onoliko miliona na koliko je mafija zacrtala, bez obzira na kvalitet radova i kolicine.
Rijetki su inzenjeri koji se nisu htjeli potpisati, ti uglavnom vise nikada nisu radili poslove nadzora za JPAC, tj zavrsili su na famoznoj "crnoj listi".
Nemojmo se lagat, vecina onih koji su iole upleteni u poslove oko autoputa zna kako stvari funkcionisu. :wink:
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#18935 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

edin_the wrote: 23/08/2020 16:08
Naslovnica wrote: 23/08/2020 16:01
edin_the wrote: 23/08/2020 15:51 Prvo kažeš izvođač sfušerio i onda pitaš ko je sfušerio? Sam si sebi odgovorio.


Hop evo ga još jedan pedešan legao 8)
NE, citaj fino.
Kazem opet - izvodjac sfuserio.
Pitam te ko je kriv ako ti se srusi kuca i pogine familija?
Ti koji si znao da je kuca sfuserena i uselio se, ili onaj ko to je pravio kucu?!
Ja mogu snositi određeni dio krivice ako sam svjesno uradio nešto iako sam znao da to dovodi ljude u opasnost ali ta tvoja ideja da onaj ko je napravio objekat ne odgovara za to što ga nije dobro napravio je totalno suluda. Pa jebote što bi onda iko pravio upotrebljive objekte ako neće odgovarati što ga nije napravio ispravno
Pa ako si ti potpisao da je sve OK, ako si primio radove, ako je objekat prosao tehnicki prijem...?!
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#18936 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Haris033 wrote: 23/08/2020 15:09 Ne znam samo sta hoće ovi iz EA da nam kazu?
Da je sve pošteno i da je normalno da se 350 km autoputa treba raditi 100 godina i da samo oni i Hering mogu i trebaju dobijati poslove na tenderima?
Ne moraju nam nista govoriti kada znamo da niko osim njih i neće dobijati poslove.
Mafija :izet:
Tko radi 100 godina i šta? Ako se prvi autoput počeo graditi 2001? Znam da ta godina iritira jer vi sda niste bili na vlasti. Dionice i krače u susjedstvu se grade i duže. Ili da sfušare a jedine domaće firme koje su sfušarile i to na prvoj dionice ne postoje više a jedina druga dionica koja je sfušarena su radili tvoji turci.
Dobijaju na tenderima oni koji daju najbolju ponudu i imaju reference a ako politika ne počinje, tendere ne dodjeljuje tendere, jer neki mujo hoće da mu je kuća na trasi tako da dobije pare ili ivan neda da mu prode kroz njivu, ili mišo jer mu prelazi kroz napušten posjed onda možda prestani glasati za te nacionalne kurvare.
Jedni nisu htjeli usvojiti odobrene kredite jer drugi su htjeli pare za magistralu preko karaule a ovi drugi ucjenjivali da nece ništa dok se ne gradi za neum, 5 godina je izgubljeno zbog takvih folova, dok ne nisu izmuzli sve glasove koje su mogli. Pare su planule od ruskog duga a i milimetar brzog puta dolinom lašve nije počet, da su namještali to bi bilo idealno nikakvi inostrani nadzor.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18937 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by un1ted »

Ko god se hvali gradnjom auto puta, taj nema tri čiste u glavi. Mene bi bilo stid kao referencu staviti izgradnju auto puta godinama i godinama! U BIH svi oni prolongiraju rokove, a u zloveniji zavrsavaju prije roka. Fini prepošteni bošnjo. Glupi bošnjo!
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18938 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

Kako mi je drago kada se MAFIJA prepozna u komentarima
:lol:
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#18939 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Melisa84 »

Haris033 wrote: 23/08/2020 17:52 Kako mi je drago kada se MAFIJA prepozna u komentarima
:lol:
Ma pusti EA botove. To samo na ignore. Nemaju oni pojma o autoputevima. Oni samo znaju ukrasti.
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18940 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Ja baš juče uze jedno milju najmanje na izljevanju betona :evil: :evil:
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18941 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by escobar__ »

Dakle u idealnim uslovima ako bi završili autocestu u narednih sedam godina to bi značilo da su cca. 350 kilometara gradili 27 godina?

A kako znamo da to neće završit tad, naša autocesta će se gradit 30, 35 godina. 💩💩💩
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18942 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by un1ted »

Pusti ba "idealne uslove". Oni se nece stvoriti dok ih mi ne napravimo. Sto se tice AP, kao neko ko ga koristi cesto, toliko sam ljut na ovo sto rade da ni jedno opravdanje ne postoji. Nazalost, mislim da se npr Sarajevo-Zepce nece sastaviti ni za 10 godina. Mostar nece za 20tak godina i to je optimisticno.
Naslovnica
Posts: 35425
Joined: 20/03/2013 15:38

#18943 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

edin_the wrote: 23/08/2020 17:58 Ja baš juče uze jedno milju najmanje na izljevanju betona :evil: :evil:
Amater!
8-)
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#18944 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Naslovnica wrote: 23/08/2020 18:04
edin_the wrote: 23/08/2020 17:58 Ja baš juče uze jedno milju najmanje na izljevanju betona :evil: :evil:
Amater!
8-)
Milja po milja, 101 milja :ljulja:
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18945 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by escobar__ »

A i oko Prenja će bit zajebancije, prvo će nekih četiri, pet godina potrošit na priču u prazno, obećanja i 3D animacije, onda će tender razvlačit par godina, pa izgradnja + tradicionalno probijanje rokova. Helem, Prenj gotov za nekih 15-20 godina. 😁
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#18946 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Haris033 wrote: 23/08/2020 17:52 Kako mi je drago kada se MAFIJA prepozna u komentarima
:lol:
I kada sda bot više ne zna izvuči iz vlastitih gluposti onda sve mafija. Fantastična vam fildžana država :bih:
Niti znate čitati sta vam neko napiše nego samo nastavljate iste gluposti ponavljati kao papige. Nema gore gluhe osobe od one koji neće da čuje, pogotovo kad im političari popiju um.
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18947 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

tec wrote: 23/08/2020 18:27
Haris033 wrote: 23/08/2020 17:52 Kako mi je drago kada se MAFIJA prepozna u komentarima
:lol:
I kada sda bot više ne zna izvuči iz vlastitih gluposti onda sve mafija. Fantastična vam fildžana država :bih:
Niti znate čitati sta vam neko napiše nego samo nastavljate iste gluposti ponavljati kao papige. Nema gore gluhe osobe od one koji neće da čuje, pogotovo kad im političari popiju um.
:lol:
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#18948 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Haris033 »

un1ted wrote: 23/08/2020 17:51 Ko god se hvali gradnjom auto puta, taj nema tri čiste u glavi. Mene bi bilo stid kao referencu staviti izgradnju auto puta godinama i godinama! U BIH svi oni prolongiraju rokove, a u Sloveniji zavrsavaju prije roka. Fini prepošteni bošnjo. Glupi bošnjo!
Poenta sve priče
Aferim :thumbup:
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#18949 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

un1ted wrote: 23/08/2020 17:51 Ko god se hvali gradnjom auto puta, taj nema tri čiste u glavi. Mene bi bilo stid kao referencu staviti izgradnju auto puta godinama i godinama! U BIH svi oni prolongiraju rokove, a u zloveniji zavrsavaju prije roka. Fini prepošteni bošnjo. Glupi bošnjo!
Hajde molim te reci tko ovdje se hvali brzinom gradnje autoceste?
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18950 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by escobar__ »

Ne mora se ni hvalit, dovoljno je što im se pronalaze izgovori za očigledni javašluk, nerad i u konačnici kriminal.

Te težak teren, te komplikovana procedura, te ovo, te ono... De ba. U 2020. godini 120 kilometara prelazim jebena tri sata...
Post Reply