Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5151 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 18/08/2020 19:20

Ne mozes me ubijediti da je vozac koji krene u 4:15 ujutro na put odmoran, kad legne, kad se naspava? I radi 16 sati, dodje kuci u 20h. Mozes to jednom napraviti u sedmici, ali ako je to konstanta to nije normalno, kakvi su to poslodavci, to su robovlasnici.
pa ne ides svaki dan na takav put ...ako znas da sutra ides ,leci ces ranije,neces dernecit do 12 pa u 4 krenut na put :shock:
ja legnem spavat u 15h popodne ako krecem u 1 ujutru ..
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5152 Re: Crna hronika BH cesta

Post by madner »

BiBi911 wrote: 18/08/2020 20:15
madner wrote: 18/08/2020 19:27 Ovi sto bi ogranicili kretanje na 30 su krivi za najvise opasnih situacija i preticanja.
Macak ja jucer autobanom 50tak km dionicica ogranicenje 50kmh. Sreca niko nije mogao prwticat jedna traka.

Klinac bi to iko u Bosni postovao. Prvi bi ti preticao i jurco. I kada bi te murja safatala, na koljenja zovi kuma tetka, nudi pare. Ako ti se sta desi kriva signalizacija, salijevanje otpadne vode, hlad ti baco u oci, tunel nije osvjetljen, kisa pada u katmandu pa si neurozan.

A ako stavis ogranicenje nakucas kamera svakih 5m i ko ima nek jurca i placa. Ako ti se zuri slikaj se.

Ne kontam taj mozak pise 60kmh i ono uporno sebe i ostale ubjedjuje da oni moze tuda 150 jer njegovo hebeno novo auto ima ass,abs, line asist... ... i da on moze vladat autom kao makinen. I kada se skrha kriva mu drzava i ovi gore nabrojani.
Pa prvi Svabe ne postuju 50 na autoputu, sta se pravis Englez. Cuj 50.

Putevi se prave da sto brze spoje udaljene tacke. Brzina je kljucna karakteristika puta, a kod nas svaki lokalni serif stavi znak da moze puniti kasu haracem. I onda se ljudi cude sto se ne postuje.

Magistrala prvo ukinut sve nelegalne prikljucke, sve zabrane pa samo tacno gdje se mora staviti zabrane.
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#5153 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

un1ted wrote: 18/08/2020 14:58
BadBoy wrote: 18/08/2020 14:47 Imam to na autu i vjeruj mi da na pola magistralnih cesti ne radi jer nije iscrtana horizontalna saobraćajna signalizacija.
Sve dok ne pocnemo kao amerikanci tuziti za sve i svasta, nece nam biti bolje! Nazalost, dobri zivoti ce platiti dok ne dodjemo do pameti.
Optimist wrote: 18/08/2020 14:57 Plus sto tebi elektronika nece otet volan iz ruku i drzati te izmedju linija, vec samo dati zvucni signal da si je nagazio ili joj se priblizio.
Auto od 40tak hiljada KM ima ovu opciju, gdje volan sam skrece, odnosno prati liniju. Tako da nije samo zvucni signal.
A što moramo svi imati najskuplju opremu i najnovija auta? Lakse je vibrantne trake staviti. Na Istarskom ipsilonu zvrnda auto cim nagazis liniju.
I jos sam na nekim cestama to susretao. Lijepo te probudi.

http://ba.topwayautomachine.com/road-ma ... chine.html
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#5154 Re: Crna hronika BH cesta

Post by JanuaryJones »

Saznade li se ikad uzrok nesreće u kojoj je poginula porodica Brkić, profa matematike, žena i jedno dijete?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5155 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

drug_profi wrote: 18/08/2020 21:25 A što moramo svi imati najskuplju opremu i najnovija auta?
Naravno da ne mora da bude novije auto. Fino si napisao, mogu i vibro trake, a ne sloj jupola. Ipak, za to se moramo izboriti svi, počevši od mene, tebe, ali i svih ostalih kojima zivot nesto znaci i koji nisu podanici sistema.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5156 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Sve ste vi u pravu. Ali ja i dalje smatram da su uprkos lošim putevima u BiH, najveći krivac za ovu statistiku ljudi.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5157 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

Ljudi su u konacnici glavni krivci, na ovaj ili onaj nacin. Sta ocekujes od covjeka koji radi za 800KM, vozi se svaki dan i razmislja da li ce mu ovaj mjesec leci plata i hoce li mu prvog gazda reci da ne dolazi vise na posao?

Kao i kod avionskih nesreca, nikada nije samo jedan uzrok nesrece. Nesto slicno je i s automobilskim nesrecama.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5158 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Nemaju plata ni uslovi života veze sa tim. Bahatost i nepoznavanje su glavni krivac. Evo par poslednjih nesreća, niko od krivaca nije radio za 800 KM niti razmišljao o plati i svi su vozili odlična skupa auta sa skoro svim sistemima.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#5159 Re: Crna hronika BH cesta

Post by L u c i f e r »

POTVRĐENO IZ MUP-A KS 18
Na autocesti u blizini Sarajeva dvije saobraćajne nesreće, jedna osoba povrijeđena
B. R.
45min
:bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5160 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Imaš tu vibro traku u tunelu karaula pa opet idu tamo vamo... :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5161 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

JanuaryJones wrote: 18/08/2020 21:44 Saznade li se ikad uzrok nesreće u kojoj je poginula porodica Brkić, profa matematike, žena i jedno dijete?
Na autoputu, što se zabio u zid na ulazu u tunel ?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5162 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Slo Burner »

Spori su putevi, mi nervozni, nadrkani, nabrijani 20-godisnjaci sa jakim autima, pomalo mobiteli.
Sve u svemu do nas je, kao i u svim drugim stvarima.
User avatar
Logovan
Posts: 102772
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5163 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Slo Burner wrote: 19/08/2020 09:57 Spori su putevi, mi nervozni, nadrkani, nabrijani 20-godisnjaci sa jakim autima, pomalo mobiteli.
Sve u svemu do nas je, kao i u svim drugim stvarima.
Upravo tako, nažalost.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5164 Re: Crna hronika BH cesta

Post by dobar osjecaj »

citroen xm wrote: 18/08/2020 22:17 Nemaju plata ni uslovi života veze sa tim. Bahatost i nepoznavanje su glavni krivac. Evo par poslednjih nesreća, niko od krivaca nije radio za 800 KM niti razmišljao o plati i svi su vozili odlična skupa auta sa skoro svim sistemima.
Jednim dijelom imaju. Velika je razlika kad mozes priustiti da rasporedis duge zahtjevne voznje na vrijeme kad si dobro i naspavan, punog stomaka i bankovnog racuna. Kad ti fali svega a vozis na bezbroj adresa, prelazis dnevno pozamasnu kilometrazu i povrh predjenih kilometara jos i satima radis ti si velika opasnost na cesti.
Nisam jos nikad uzrokovala saobracajnu nesrecu a par puta kad zamalo da jesam bilo je ili zbog visesatnog zvocanja (i muskarci fantasticno zvocaju) ili zbog neprilagodjene brzine uslovima.
Prizeljkujem bolje uslove zivota za sve pa i bolje ceste a ne ceznem i nemam nikakvu potrebu za pametnijim autom. Najvise mi je stalo da ocuvam dobar sistem u mojoj glavi.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#5165 Re: Crna hronika BH cesta

Post by JanuaryJones »

liaar wrote: 19/08/2020 09:53
JanuaryJones wrote: 18/08/2020 21:44 Saznade li se ikad uzrok nesreće u kojoj je poginula porodica Brkić, profa matematike, žena i jedno dijete?
Na autoputu, što se zabio u zid na ulazu u tunel ?
Da, iz Vogošće.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5166 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Slo Burner wrote: 19/08/2020 09:57 Spori su putevi, mi nervozni, nadrkani, nabrijani 20-godisnjaci sa jakim autima, pomalo mobiteli.
Sve u svemu do nas je, kao i u svim drugim stvarima.
Kako ostati normalan kad 2h vozis 70km? Radovi, sporaći, kamioni, preticanje skoro pa nemoguce jer je i iz suprotnog smjera slicno... i stalno tako
Male su to udaljenosti sve, sa kraja na kraj bosne 300km
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5167 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Juce kisa pocela pljusak, ljudi na autoputu od stupa do vog nisu ispod 150 spustali a tamo na iskljucenje za vog kolina skoro 500 metara+ u zaustavnoj li niji. Zamalo sam vidio 10+ sudara dok sam cekao u koloni.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5168 Re: Crna hronika BH cesta

Post by un1ted »

Ma pored svega, ljudi su i glupi. Neki dan prije tunela na auto putu u desnoj traci crveni svjetleći znak X pa barem 3x, čak i u samom tunelu. Jok, budale voze desnom trakom kao da sutra ne postoji. Vrhunac je debil u tunelu koji je morao da stane iza zaustavljenog vozila i daje zmigavac da se ukljuci u lijevu traku :lol:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#5169 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

@Juka Jebach ,

Kakvih bolan ne bio 150km/h? Jucer oko 5-6 popodne po onom pljusku od Stupa do Visokog isao autocestom od 110-140km/h, prolazio pored ljudi kao da stoje, niko me nije pretekao.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5170 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Ja onoim pravcem prije skretanja za visoko isao 120-140 i svako malo prestigne me neko. Kada se skrene za visoko gdje ima tunela tu su ljudi malo sporije isli ali opet brzo za te uslove.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5171 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Slo Burner »

mk ultra wrote: 19/08/2020 11:43
Slo Burner wrote: 19/08/2020 09:57 Spori su putevi, mi nervozni, nadrkani, nabrijani 20-godisnjaci sa jakim autima, pomalo mobiteli.
Sve u svemu do nas je, kao i u svim drugim stvarima.
Kako ostati normalan kad 2h vozis 70km? Radovi, sporaći, kamioni, preticanje skoro pa nemoguce jer je i iz suprotnog smjera slicno... i stalno tako
Male su to udaljenosti sve, sa kraja na kraj bosne 300km
Sve to stoji
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#5172 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Juka Jebach wrote: 19/08/2020 12:13 Ja onoim pravcem prije skretanja za visoko isao 120-140 i svako malo prestigne me neko. Kada se skrene za visoko gdje ima tunela tu su ljudi malo sporije isli ali opet brzo za te uslove.
Kakvi tuneli kod Visokog? :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#5173 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 19/08/2020 12:20
Juka Jebach wrote: 19/08/2020 12:13 Ja onoim pravcem prije skretanja za visoko isao 120-140 i svako malo prestigne me neko. Kada se skrene za visoko gdje ima tunela tu su ljudi malo sporije isli ali opet brzo za te uslove.
Kakvi tuneli kod Visokog? :lol:
To je Otoka ba. 8-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5174 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5175 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

NediM17 wrote: 19/08/2020 12:20
Juka Jebach wrote: 19/08/2020 12:13 Ja onoim pravcem prije skretanja za visoko isao 120-140 i svako malo prestigne me neko. Kada se skrene za visoko gdje ima tunela tu su ljudi malo sporije isli ali opet brzo za te uslove.
Kakvi tuneli kod Visokog? :lol:
Ne bih da te vrijedam ali samo procitaj sta pise
Post Reply