Naprdjujete bezeze.....
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5051 Re: Crna hronika BH cesta
Kad naleti Mujke, Hamo, Ivek sa Actrosom, Manom, scanijom, o kakvoj sigurnosti vi pricate?!
Naprdjujete bezeze.....
Naprdjujete bezeze.....
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#5052 Re: Crna hronika BH cesta
imam prednost dok mi u susret neidu kamion i bus, jebo prednost kad oni prodju ko da te i nemakonektovan wrote: ↑17/08/2020 22:45 Kad naleti Mujke, Hamo, Ivek sa Actrosom, Manom, scanijom, o kakvoj sigurnosti vi pricate?!
Naprdjujete bezeze.....![]()
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5053 Re: Crna hronika BH cesta
Volis ga i ti srat ponekad.Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:20Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
Ekstreman primjer, pa gledaj ako nisi ranije. Q7 3 zvjezdice, Fiat 500 5 zvjezdica i ocijenjen kao najsigurniji mali auto i to vrijeme.
Evo ti jos jedan bonus klip:
Ko da nikad u skoli nisi ucio recenicu: Mila moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje.
Fiat 500 je konstruisan da bude najsigurniji pa ga Q7 pojede.Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:36 Pravo je pitanje kako je automobil konstruisan da rasprsi kineticku energiju na unutrasnju energiju uz ocuvanje cjelovitosti putnickog prostora.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5055 Re: Crna hronika BH cesta
Uporedi Q7 sad sa Actrosom, ili nemoj, mozda sa Ategom.... 
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5056 Re: Crna hronika BH cesta
Ovo su auta iz devedesetih, kad se nije toliko paznje poklanjalo sigurnosti i cvrstoci karoserije, tj tome da putnicki prostor ostane netaknut prilikom udesa.
Ovo sto sam ja postavio vrijedi za sva auta od ranih 2000tih i mladja.
Ovo sto sam ja postavio vrijedi za sva auta od ranih 2000tih i mladja.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5057 Re: Crna hronika BH cesta
Podforum je auto, nije kamioni.
Uvijek ima veci na cesti, na kamion ce naletiti voz, i sta onda?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#5058 Re: Crna hronika BH cesta
ali su auta od 2t a ima ih na cesti jos...ima jos takvih koliko hoces drugih marki,mrsko mi je traziti...
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5059 Re: Crna hronika BH cesta
bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/08/2020 22:58ali su auta od 2t a ima ih na cesti jos...ima jos takvih koliko hoces drugih marki,mrsko mi je traziti...
O ovome govorim. Dvije Fijeste, razlika 20 godina, rezultati nebo i zemlja.
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5060 Re: Crna hronika BH cesta
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5061 Re: Crna hronika BH cesta
Treba sve učiniti da se zaštitiš, ali često ni to nije dovoljno. Kada budala nalijeće i kupi velikom brzinom, tu ostaju male šanse. A kupovna moć većine građana ne dozvoljava tenkove poput ovih velikih novih SUV-ova.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5063 Re: Crna hronika BH cesta
Odlicno.Optimist wrote: ↑17/08/2020 22:49Volis ga i ti srat ponekad.Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:20Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
Ekstreman primjer, pa gledaj ako nisi ranije. Q7 3 zvjezdice, Fiat 500 5 zvjezdica i ocijenjen kao najsigurniji mali auto i to vrijeme.
Evo ti jos jedan bonus klip:
Ko da nikad u skoli nisi ucio recenicu: Mila moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje.
Fiat 500 je konstruisan da bude najsigurniji pa ga Q7 pojede.Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:36 Pravo je pitanje kako je automobil konstruisan da rasprsi kineticku energiju na unutrasnju energiju uz ocuvanje cjelovitosti putnickog prostora.
3 puta veci i tezi SUV protiv Fiata, nema sta. Taman kada mislim da sam sve vidio na forumu vi me demantujete.
Sto rece jedan komentator, slijedeci test Fiat 500 Cabrio vs US Abrams Tank.
Halo ljudi, de se dohavizajte.
Sta kazes na ovo?
Koji bi auto odabrao?
Vecina bi odabrala Volva, jebo te Reno, jel tako?!
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5064 Re: Crna hronika BH cesta
Prosjecna starost voznog parka u Bosni je 17 godina, sto dodje 2003 godiste. Vec tada se uveliko pocelo voditi racuna o konstrukciji automobila i zastiti putnickog prostora.
Logicno je da ce auto iz devedesetih losije proci u poredjenju sa autom ili 2006-2007 od kad je Modus izasao, upravo zbog modernije konstrukcije, taj primjer imas na klipu sa Fijestom iznad.
Logicno je da ce auto iz devedesetih losije proci u poredjenju sa autom ili 2006-2007 od kad je Modus izasao, upravo zbog modernije konstrukcije, taj primjer imas na klipu sa Fijestom iznad.
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5065 Re: Crna hronika BH cesta
Pa toliko o vaznosti mase vozila.Optimist wrote: ↑17/08/2020 23:29 Prosjecna starost voznog parka u Bosni je 17 godina, sto dodje 2003 godiste. Vec tada se uveliko pocelo voditi racuna o konstrukciji automobila i zastiti putnickog prostora.
Logicno je da ce auto iz devedesetih losije proci u poredjenju sa autom ili 2006-2007 od kad je Modus izasao, upravo zbog modernije konstrukcije, taj primjer imas na klipu sa Fijestom iznad.
E sada uzmi Peugeot 508 2018 1434kg 5* i Jeep Wrangler 2018 2089kg 1*.
U kojem bi autu birao da budes prilikom ceonog sudara?
Ja bih odabrao Pug.
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#5066 Re: Crna hronika BH cesta
Jebiga možeš voziti tenk i "naletiti" na zolju...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#5067 Re: Crna hronika BH cesta
wrangler je pojak ,on nije unibody,ima odvojenu sasijuNaslovnica wrote: ↑17/08/2020 23:43
Pa toliko o vaznosti mase vozila.
E sada uzmi Peugeot 508 2018 1434kg 5* i Jeep Wrangler 2018 2089kg 1*.
U kojem bi autu birao da budes prilikom ceonog sudara?
Ja bih odabrao Pug.
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5068 Re: Crna hronika BH cesta
Ja samo vidim da je na testiranju imao jednu NCAP zvjezdicu i povrede putnika, u poredjenju s Pug 508.bitanga_sa_otesa wrote: ↑18/08/2020 00:08wrangler je pojak ,on nije unibody,ima odvojenu sasijuNaslovnica wrote: ↑17/08/2020 23:43
Pa toliko o vaznosti mase vozila.
E sada uzmi Peugeot 508 2018 1434kg 5* i Jeep Wrangler 2018 2089kg 1*.
U kojem bi autu birao da budes prilikom ceonog sudara?
Ja bih odabrao Pug.![]()
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#5070 Re: Crna hronika BH cesta
Ja se kladim na wranglera, on nije dobio zvjezdice zbog zastite druge strane 
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5072 Re: Crna hronika BH cesta
Ako 1500 kila ide na 1200 kila,istom brzinom, koja masa ce nastaviti kretanje?Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:26Apsolutno netacno!drug_profi wrote: ↑17/08/2020 22:25Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:20
Je li to stvarno mislis da vece auto znaci vecu sigurnost?!
Pa dovoljno je pogledati rezultate NCAP testiranja i donijeti zakljucak.
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5073 Re: Crna hronika BH cesta
Ima. Mislim ovo je nako prica. Pricamo o tome da je bolje imat vece i cvrsce auto. Jel ja sad trebam pojedinacno nabrajat koja su to?bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/08/2020 22:28nisi u pravu ,ima auta od 2 tone starije konstrukcije koji su mekani i bas se sjebu u nekim sudarima .i ja sam se sjebao kad sam to vidiodrug_profi wrote: ↑17/08/2020 22:25
Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.![]()
-
BiBi911
- Posts: 5338
- Joined: 09/12/2018 17:47
#5074 Re: Crna hronika BH cesta
Mislis da imas vise sanse u A8 iz 2005 protiv novog smarta il bilo kog auta od 2016.drug_profi wrote: ↑18/08/2020 01:15Ima. Mislim ovo je nako prica. Pricamo o tome da je bolje imat vece i cvrsce auto. Jel ja sad trebam pojedinacno nabrajat koja su to?bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/08/2020 22:28nisi u pravu ,ima auta od 2 tone starije konstrukcije koji su mekani i bas se sjebu u nekim sudarima .i ja sam se sjebao kad sam to vidiodrug_profi wrote: ↑17/08/2020 22:25
Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.![]()
Jel stvarno mislis da to sto vozis kola od dvije tri tone da te smart,clio, aygo nece raskomadat. Da ce se prepast tvog suburbana jer zaboga 3000 tone nekom logikom je jace od sasije napravljene da sacuva svoje putnike.
-
Naslovnica
- Posts: 35459
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5075 Re: Crna hronika BH cesta
Govorimo o automobilima i SIGURNOSTI putnika.drug_profi wrote: ↑18/08/2020 01:09Ako 1500 kila ide na 1200 kila,istom brzinom, koja masa ce nastaviti kretanje?Naslovnica wrote: ↑17/08/2020 22:26Apsolutno netacno!drug_profi wrote: ↑17/08/2020 22:25
Prika, evo nemoj se naljutiti, ali jesi li ti fakat tako ogranicen ko da si pravnik ili farmaceut?
Jel se mora ono bas u miligram tacno odvagat rijec da ti ne nadjes rupu za koju ces se uhvatit?
jeste ima NCAP i tamo proberi medju masivnijim vozilima sta mozes sebi priustiti.
Jer ce 1500 kila uvijek pobijediti 1200 kila, tj manja masa ce podnijeti vecu G silu.
Pravo pitanje je u kojem će automobilu putnici manje biti povrijeđeni, o tome pričamo.
Opet vam kažete, dohavizajte se.
Eto sam ti gore postavio link Modus vs Volvo.
Ja sam zaista mislio da au na ovoj temi većina ljudi kompetentna bar što se tiče sigurnosti automobila i ncap testova.
