Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4951 Re: Crna hronika BH cesta
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta
Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#4952 Re: Crna hronika BH cesta
Joj tugevjeshalica wrote: ↑05/08/2020 23:36 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta
Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#4953 Re: Crna hronika BH cesta
Zalosno. Pogine neko zbog nemara drugog. Preszdit mu zaubistvo i gotovo
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#4954 Re: Crna hronika BH cesta
A u kuracvjeshalica wrote: ↑05/08/2020 23:36 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta
Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4955 Re: Crna hronika BH cesta
to je jako jednostavan mehanizam... i obicno ne bude do mehanizma samog kad se ovo desi
ili je visina kamiona loša ili je visina prikolice loša, a to je ili jastuci na kamionu, pretovar, zaglavljeni mehanizmi na prikolici da ne legne kad se pretovari itd
a i prikolica je Krone, nije neka šklj... uglavnom, nije odjednom garantujem, nego dugotrajno svjesno zanemarivanje propisa
redovno voze BL Trebinje ovuda, swiss lion i ostali
ili je visina kamiona loša ili je visina prikolice loša, a to je ili jastuci na kamionu, pretovar, zaglavljeni mehanizmi na prikolici da ne legne kad se pretovari itd
a i prikolica je Krone, nije neka šklj... uglavnom, nije odjednom garantujem, nego dugotrajno svjesno zanemarivanje propisa
redovno voze BL Trebinje ovuda, swiss lion i ostali
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#4956 Re: Crna hronika BH cesta
Dzaba sve kad strada momak ni kriv ni duzan. E ovih mi je stvari najvise zao. Naravno sutra to mogu biti ja, ili ti.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4957 Re: Crna hronika BH cesta
zato postoji saobracajna policija koja se mora zavuci ispod prikolice, odvuci skalameriju na vagu itd... ali to ce se u Bosni desiti ravno nikad
a ovo se redovno dešava iz gore navedenih razloga
prikolice poskakuju opet iz gore navedenih razloga i još na to valovita cesta
vozač popuši foru još čovjek mu na duši, a gazda prst u uho i vozdra
a ovo se redovno dešava iz gore navedenih razloga
prikolice poskakuju opet iz gore navedenih razloga i još na to valovita cesta
vozač popuši foru još čovjek mu na duši, a gazda prst u uho i vozdra
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4958 Re: Crna hronika BH cesta
Pa zar nema odgovorno lice u firmi zaduzeno za tehnicku ispravnost vozila? 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4959 Re: Crna hronika BH cesta
Trebalo bi da ima i odgovorno lice i da zajedno sa šoferom ide na robiju.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#4961 Re: Crna hronika BH cesta
To sto je soferu glava u torbi, mi je manje-vise svejedno.
Kad ovako neko nastrada, presuda za ubistvo i vozacu i odgovornom u firmi i vlasniku!
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4962 Re: Crna hronika BH cesta
Nema mnogo vaga a mnogo je vise kamiona i lobijamk ultra wrote: ↑06/08/2020 08:54 zato postoji saobracajna policija koja se mora zavuci ispod prikolice, odvuci skalameriju na vagu itd... ali to ce se u Bosni desiti ravno nikad
a ovo se redovno dešava iz gore navedenih razloga
prikolice poskakuju opet iz gore navedenih razloga i još na to valovita cesta
vozač popuši foru još čovjek mu na duši, a gazda prst u uho i vozdra
Vaga je za sirotilju i nekoga ko mora platiti ceh za buduce interesne sfere....
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4963 Re: Crna hronika BH cesta
Ceste FBiH su haman pa ukinule vage i kontrole tezine teretnjaka zbog prevoznickog lobija.
- xoklix
- Posts: 3392
- Joined: 16/01/2018 16:07
#4964 Re: Crna hronika BH cesta
Ne vjerujem da je do pretovara.
Ili vozač nije dobro zakočio prikolicu ili sedlo nije tehnički ispravno.
Ili vozač nije dobro zakočio prikolicu ili sedlo nije tehnički ispravno.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4965 Re: Crna hronika BH cesta
Nisam rekao da je sad bio pretovaren, ali uglavnom sve to od pretovara strada
Kad zakljuca sedlo to je to, da ima problema sa sedlom vidjelo bi se to brzo...
Ovako fino da uđe ispod prikolice, izmjeri visinu, izmjeri visinu zadnje osovine kamiona, da li je sve podesio... samo je kod nas sve da vile nose, i onda kad se belaj desi, zazivaju boga i pitaju se zašto...
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#4966 Re: Crna hronika BH cesta
Za tehnička pravila i propise često kažu da su "pisana krvlju".
To znači da se desila jedna ovakva tragedija, pa je neko sjeo, skontao šta je bio uzrok i propisao standarde i pravila kako da se takve nesreće izbjegnu u budućnosti.
Ali Balkanci i pravila....
To znači da se desila jedna ovakva tragedija, pa je neko sjeo, skontao šta je bio uzrok i propisao standarde i pravila kako da se takve nesreće izbjegnu u budućnosti.
Ali Balkanci i pravila....
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4967 Re: Crna hronika BH cesta
Uzas...inace je opasno voziti iza ovih sto voze drvna sortimenta
Ili panjevi ili okorci ispadaju pa letei frcaju na ili pod auto,ili tockom da udaris...odmaknem se koliko god mogu i preteknem cim se ukaze sigurna i povoljna prilika...sta ja znam sta je lola pretovario i hocel mu se sve rasklopiti pod teretom i da krenu balvani na mene...stalno ih susrecem pogotovo kad im je sezona...zao mi je
Ili panjevi ili okorci ispadaju pa letei frcaju na ili pod auto,ili tockom da udaris...odmaknem se koliko god mogu i preteknem cim se ukaze sigurna i povoljna prilika...sta ja znam sta je lola pretovario i hocel mu se sve rasklopiti pod teretom i da krenu balvani na mene...stalno ih susrecem pogotovo kad im je sezona...zao mi je
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#4968 Re: Crna hronika BH cesta
Tuga.

Isti sam.vjeshalica wrote: ↑07/08/2020 14:03 Uzas...inace je opasno voziti iza ovih sto voze drvna sortimenta
Ili panjevi ili okorci ispadaju pa letei frcaju na ili pod auto,ili tockom da udaris...odmaknem se koliko god mogu i preteknem cim se ukaze sigurna i povoljna prilika...sta ja znam sta je lola pretovario i hocel mu se sve rasklopiti pod teretom i da krenu balvani na mene...stalno ih susrecem pogotovo kad im je sezona...zao mi je
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4969 Re: Crna hronika BH cesta
Danas cestom pored aerodroma, ide manji kamion, i otvoreno mu nazad, vozi neke cijevi, a ona vrata mu letaju desno lijevo 
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4971 Re: Crna hronika BH cesta
Kad bismo samo imali željeznicu, pa da se sav taj teret prevozi teretnim vozovima... Šteta što se niko nije sjetio da bar ponegdje napravi prugu.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#4972 Re: Crna hronika BH cesta
Danas lola sa crnom oktavijom izletio kod skenderije na zeleni pojas
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4974 Re: Crna hronika BH cesta
Dobro je da opet nije neko isao kontra smjerom. 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4975 Re: Crna hronika BH cesta
Ne kontam sta je problem s tom.krivinom, moze se proci sa 150 normalno a pogotovo ako vozis stotku po ogranicenju 
