Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4951 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta

Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#4952 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ommadawn »

vjeshalica wrote: 05/08/2020 23:36 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta

Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
Joj tuge :(
izvrsni direktor
Posts: 14754
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#4953 Re: Crna hronika BH cesta

Post by izvrsni direktor »

Zalosno. Pogine neko zbog nemara drugog. Preszdit mu zaubistvo i gotovo
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#4954 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

vjeshalica wrote: 05/08/2020 23:36 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/58 ... frankfurta

Boze sacuvaj, jel iko provjerava tehnicki sedlo i ostalu skalameriju na teretnjaku?
Cudim se da se tako prikolica otkacila nije improvizovana skakutalica sto ljudi kace na vozila....kako god zalosno
A u kurac :( :(
User avatar
mk ultra
Posts: 24035
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4955 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

to je jako jednostavan mehanizam... i obicno ne bude do mehanizma samog kad se ovo desi
ili je visina kamiona loša ili je visina prikolice loša, a to je ili jastuci na kamionu, pretovar, zaglavljeni mehanizmi na prikolici da ne legne kad se pretovari itd
a i prikolica je Krone, nije neka šklj... uglavnom, nije odjednom garantujem, nego dugotrajno svjesno zanemarivanje propisa

redovno voze BL Trebinje ovuda, swiss lion i ostali :skoljka:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#4956 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

Dzaba sve kad strada momak ni kriv ni duzan. E ovih mi je stvari najvise zao. Naravno sutra to mogu biti ja, ili ti.
User avatar
mk ultra
Posts: 24035
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4957 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

zato postoji saobracajna policija koja se mora zavuci ispod prikolice, odvuci skalameriju na vagu itd... ali to ce se u Bosni desiti ravno nikad

a ovo se redovno dešava iz gore navedenih razloga
prikolice poskakuju opet iz gore navedenih razloga i još na to valovita cesta
vozač popuši foru još čovjek mu na duši, a gazda prst u uho i vozdra
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#4958 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Pa zar nema odgovorno lice u firmi zaduzeno za tehnicku ispravnost vozila? :(
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4959 Re: Crna hronika BH cesta

Post by 530i »

Trebalo bi da ima i odgovorno lice i da zajedno sa šoferom ide na robiju.
User avatar
mk ultra
Posts: 24035
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4960 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 06/08/2020 10:39 Pa zar nema odgovorno lice u firmi zaduzeno za tehnicku ispravnost vozila? :(
sve ovo gore navedno se namjerno radi, namjerno blokiraju sigurnosne mehanizme, više se tovari, više se vozi, veća zarada, a ljudima glava u torbi... to je tako
izvrsni direktor
Posts: 14754
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#4961 Re: Crna hronika BH cesta

Post by izvrsni direktor »

mk ultra wrote: 06/08/2020 11:31
NediM17 wrote: 06/08/2020 10:39 Pa zar nema odgovorno lice u firmi zaduzeno za tehnicku ispravnost vozila? :(
sve ovo gore navedno se namjerno radi, namjerno blokiraju sigurnosne mehanizme, više se tovari, više se vozi, veća zarada, a ljudima glava u torbi... to je tako
To sto je soferu glava u torbi, mi je manje-vise svejedno.
Kad ovako neko nastrada, presuda za ubistvo i vozacu i odgovornom u firmi i vlasniku!
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4962 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote: 06/08/2020 08:54 zato postoji saobracajna policija koja se mora zavuci ispod prikolice, odvuci skalameriju na vagu itd... ali to ce se u Bosni desiti ravno nikad

a ovo se redovno dešava iz gore navedenih razloga
prikolice poskakuju opet iz gore navedenih razloga i još na to valovita cesta
vozač popuši foru još čovjek mu na duši, a gazda prst u uho i vozdra
Nema mnogo vaga a mnogo je vise kamiona i lobija
Vaga je za sirotilju i nekoga ko mora platiti ceh za buduce interesne sfere....
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4963 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

Ceste FBiH su haman pa ukinule vage i kontrole tezine teretnjaka zbog prevoznickog lobija.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#4964 Re: Crna hronika BH cesta

Post by xoklix »

Ne vjerujem da je do pretovara.
Ili vozač nije dobro zakočio prikolicu ili sedlo nije tehnički ispravno.
User avatar
mk ultra
Posts: 24035
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4965 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

xoklix wrote: 06/08/2020 16:03 Ne vjerujem da je do pretovara.
Ili vozač nije dobro zakočio prikolicu ili sedlo nije tehnički ispravno.
Nisam rekao da je sad bio pretovaren, ali uglavnom sve to od pretovara strada
Kad zakljuca sedlo to je to, da ima problema sa sedlom vidjelo bi se to brzo...



Ovako fino da uđe ispod prikolice, izmjeri visinu, izmjeri visinu zadnje osovine kamiona, da li je sve podesio... samo je kod nas sve da vile nose, i onda kad se belaj desi, zazivaju boga i pitaju se zašto...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#4966 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BadBoy »

Za tehnička pravila i propise često kažu da su "pisana krvlju".

To znači da se desila jedna ovakva tragedija, pa je neko sjeo, skontao šta je bio uzrok i propisao standarde i pravila kako da se takve nesreće izbjegnu u budućnosti.

Ali Balkanci i pravila....
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4967 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Uzas...inace je opasno voziti iza ovih sto voze drvna sortimenta

Ili panjevi ili okorci ispadaju pa letei frcaju na ili pod auto,ili tockom da udaris...odmaknem se koliko god mogu i preteknem cim se ukaze sigurna i povoljna prilika...sta ja znam sta je lola pretovario i hocel mu se sve rasklopiti pod teretom i da krenu balvani na mene...stalno ih susrecem pogotovo kad im je sezona...zao mi je
User avatar
Logovan
Posts: 102829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4968 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Tuga.
vjeshalica wrote: 07/08/2020 14:03 Uzas...inace je opasno voziti iza ovih sto voze drvna sortimenta

Ili panjevi ili okorci ispadaju pa letei frcaju na ili pod auto,ili tockom da udaris...odmaknem se koliko god mogu i preteknem cim se ukaze sigurna i povoljna prilika...sta ja znam sta je lola pretovario i hocel mu se sve rasklopiti pod teretom i da krenu balvani na mene...stalno ih susrecem pogotovo kad im je sezona...zao mi je
Isti sam. :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4969 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Leon16v »

Danas cestom pored aerodroma, ide manji kamion, i otvoreno mu nazad, vozi neke cijevi, a ona vrata mu letaju desno lijevo :shock:
User avatar
Logovan
Posts: 102829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4970 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Leon16v wrote: 07/08/2020 16:03 Danas cestom pored aerodroma, ide manji kamion, i otvoreno mu nazad, vozi neke cijevi, a ona vrata mu letaju desno lijevo :shock:
I tako sve do jednom. Kada se desi sranje bice kako mi se ovo moglo desiti.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4971 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Kad bismo samo imali željeznicu, pa da se sav taj teret prevozi teretnim vozovima... Šteta što se niko nije sjetio da bar ponegdje napravi prugu.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#4972 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Danas lola sa crnom oktavijom izletio kod skenderije na zeleni pojas
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4973 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

joj kolko ih se razbija na ovoj dionici...

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /200811118
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#4974 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Dobro je da opet nije neko isao kontra smjerom. :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4975 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Ne kontam sta je problem s tom.krivinom, moze se proci sa 150 normalno a pogotovo ako vozis stotku po ogranicenju :roll:
Post Reply