Sta sve mora biti lose na tocku pa da ga kompletnog ovako otkine?
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4901 Re: Crna hronika BH cesta
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#4902 Re: Crna hronika BH cesta
Kineske felUge 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#4904 Re: Crna hronika BH cesta
Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.Laplace wrote: ↑02/08/2020 20:13... i obavezno u bar jednom komentaru "krivi su putevi."
Druže, svi mi znamo kakvi su nam putevi, i ja istim tim putevima vozim skoro dvadeset godina. Zato vožnju prilagodiš lošim putevima i (bar što se teb tiče) si siguran.
Ali, naš čovjek nije sposoban učiti na tužim greškama. Džabe nam svaki dan ljudi ginu zbog nepoštovanja propisa, i dalje naši vozači voze kao da za njih ne važe ni ZOBS ni fizika ni ljudski ni božiji zakoni. Isto kao sa COVID-19: 685.000 mrtvih a naš čovjek kaže "ma šta je to, obična prehlada, lažu nas".
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4905 Re: Crna hronika BH cesta
Uzas.,,,, 
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#4906 Re: Crna hronika BH cesta
samo je ovaj i glavcinu i disk pocupo, da je celicna ne bi joj nista bilo al bi jos nest otkinulo sigurnobitanga_sa_otesa wrote: ↑03/08/2020 11:31nista ne mora biti lose ,samo se trebas jako zaletit u ivicnjak![]()
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#4907 Re: Crna hronika BH cesta
E to je prava tuga, nije ko oni sto jurcaju.Mlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.Laplace wrote: ↑02/08/2020 20:13... i obavezno u bar jednom komentaru "krivi su putevi."
Druže, svi mi znamo kakvi su nam putevi, i ja istim tim putevima vozim skoro dvadeset godina. Zato vožnju prilagodiš lošim putevima i (bar što se teb tiče) si siguran.
Ali, naš čovjek nije sposoban učiti na tužim greškama. Džabe nam svaki dan ljudi ginu zbog nepoštovanja propisa, i dalje naši vozači voze kao da za njih ne važe ni ZOBS ni fizika ni ljudski ni božiji zakoni. Isto kao sa COVID-19: 685.000 mrtvih a naš čovjek kaže "ma šta je to, obična prehlada, lažu nas".
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#4908 Re: Crna hronika BH cesta
Mlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.Laplace wrote: ↑02/08/2020 20:13... i obavezno u bar jednom komentaru "krivi su putevi."
Druže, svi mi znamo kakvi su nam putevi, i ja istim tim putevima vozim skoro dvadeset godina. Zato vožnju prilagodiš lošim putevima i (bar što se teb tiče) si siguran.
Ali, naš čovjek nije sposoban učiti na tužim greškama. Džabe nam svaki dan ljudi ginu zbog nepoštovanja propisa, i dalje naši vozači voze kao da za njih ne važe ni ZOBS ni fizika ni ljudski ni božiji zakoni. Isto kao sa COVID-19: 685.000 mrtvih a naš čovjek kaže "ma šta je to, obična prehlada, lažu nas".
Ovo je već tuga. A ne kad ga lola smota oko bandere ili sjebe cijeli prednji ovjes. Samo što taj isti ugrozi još par nevinih života.
- Laplace
- Posts: 14702
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4909 Re: Crna hronika BH cesta
Kako sam već napisao, ovo nije reakcija konkretno na ovu nesreću, ona me samo u tom trenutku trigerovala. Ovo je reakcija na svakodnevne vijesti o nesrećama i poginulima, uglavnom zbog istih razloga (evo gore vijest o nesreći zbog uličnih trka).Mlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.Laplace wrote: ↑02/08/2020 20:13... i obavezno u bar jednom komentaru "krivi su putevi."
Druže, svi mi znamo kakvi su nam putevi, i ja istim tim putevima vozim skoro dvadeset godina. Zato vožnju prilagodiš lošim putevima i (bar što se teb tiče) si siguran.
Ali, naš čovjek nije sposoban učiti na tužim greškama. Džabe nam svaki dan ljudi ginu zbog nepoštovanja propisa, i dalje naši vozači voze kao da za njih ne važe ni ZOBS ni fizika ni ljudski ni božiji zakoni. Isto kao sa COVID-19: 685.000 mrtvih a naš čovjek kaže "ma šta je to, obična prehlada, lažu nas".
Tu i tamo nastrada neko ko nije kriv (što je najgore u svemu), dese se nesreće spletom okolnosti (kao u ovom slučaju), li i dalje je većina nesreća rezultat neodgovornosti i gluposti.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4910 Re: Crna hronika BH cesta
Zao mi je, ali nisu je trebali pustati samu iz vise razlogaMlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.Laplace wrote: ↑02/08/2020 20:13... i obavezno u bar jednom komentaru "krivi su putevi."
Druže, svi mi znamo kakvi su nam putevi, i ja istim tim putevima vozim skoro dvadeset godina. Zato vožnju prilagodiš lošim putevima i (bar što se teb tiče) si siguran.
Ali, naš čovjek nije sposoban učiti na tužim greškama. Džabe nam svaki dan ljudi ginu zbog nepoštovanja propisa, i dalje naši vozači voze kao da za njih ne važe ni ZOBS ni fizika ni ljudski ni božiji zakoni. Isto kao sa COVID-19: 685.000 mrtvih a naš čovjek kaže "ma šta je to, obična prehlada, lažu nas".
Ipak su to dječica
- Laplace
- Posts: 14702
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4911 Re: Crna hronika BH cesta
Upravo tako. Lako je biti general poslije bitke, ali je stvarno nisu trebali pustiti tako opasnim (kako čujem) putem samu kao početnika.vjeshalica wrote: ↑04/08/2020 09:15Zao mi je, ali nisu je trebali pustati samu iz vise razlogaMlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38
Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.
Ipak su to dječica
I ja sam prvi dan vozio sa iskusnijim vozačem na suvozačevom mjestu.
S druge strane, ova idiotska izlijetanja i ubacivanja sa strane su morala kad-tad nekoga koštati života. Da je kakve sreće da taj seljačina odleži par decenija u zatvoru, pa da fino porazmisli kako se ono treba voziti i šta sve ono piše u ZOBS-u.
-
Mlad i Nevin
- Posts: 2365
- Joined: 07/11/2010 16:05
#4912 Re: Crna hronika BH cesta
A jebiga eto, greska je sto su pustili je samu bez iskustva , nek ovo bude skola svima, ne pustajte dijete u početku samo da vozi bez nadzora iskusnijih vozaca. Pogotovo jace auto i losi putevi mogu da budu kobni.
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#4913 Re: Crna hronika BH cesta
nažalost ovi selektovani čersto odselektuju nekog nevinog, da je sreće pa da su samo oni
- Laplace
- Posts: 14702
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4914 Re: Crna hronika BH cesta
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#4915 Re: Crna hronika BH cesta
Hvala! Za lektorisanje....
- Laplace
- Posts: 14702
- Joined: 19/11/2012 18:37
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4917 Re: Crna hronika BH cesta
Pa debilska ulijetanja i oduzimanje prvenstva je kompleksna radnja tj.izbjegavanje majmunara i za iskusnog vozaca,a kamoli za dijete koje pojma nema ili je od straha izgubilo kontrolu nad vozilom,pogotovo u nasim krajevima i mjestima.Laplace wrote: ↑04/08/2020 09:23Upravo tako. Lako je biti general poslije bitke, ali je stvarno nisu trebali pustiti tako opasnim (kako čujem) putem samu kao početnika.vjeshalica wrote: ↑04/08/2020 09:15Zao mi je, ali nisu je trebali pustati samu iz vise razlogaMlad i Nevin wrote: ↑03/08/2020 16:38
Kćerke od kolege, vozač autobusa kod Kantic touristika....djevojka dobila prvu vozaćku, i da se malo provozaju, neki debil im je izletio na cestu a ona kako je neiskusna nazalost slete u provaliju..strasno, izgubiti dvoje djece u sekundi. Kolegi zelim sabura i da izdrze nekako ovaj gubitak.
Ipak su to dječica
I ja sam prvi dan vozio sa iskusnijim vozačem na suvozačevom mjestu.
S druge strane, ova idiotska izlijetanja i ubacivanja sa strane su morala kad-tad nekoga koštati života. Da je kakve sreće da taj seljačina odleži par decenija u zatvoru, pa da fino porazmisli kako se ono treba voziti i šta sve ono piše u ZOBS-u.
Ovo je jedan od top 5 prekrsaja zbog kojeg se glava gubi,u rangu rakije,brzine i preticanja....znaci majmun ti isturi dulum haube i pravi se kreten al samo da bi ga pustio nazor i na silu...to sve treba zalupat sjekirom po haubi i glavurdi pa nece vise
Pogotovo majmuni u gradu, izbaci pola auta i okrene telecu glavusu i ti moras stati ili ga raznijeti,pravi seljacki mentalitet zvani "preko reda" ,treba im oci iskopat sarafcigerom pa nek se vozaju gdje hoce
..
- Laplace
- Posts: 14702
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4918 Re: Crna hronika BH cesta
Da. Nekoliko puta ni sam ne znam kako sam uspio izbjeći sudar i uz to zadržati kontrolu nad vozilom. Jednom sam izletio na proširenje pored ceste (nije bilo drugog načina), srećom bilo je ravno i dovoljno prostora da tu stanem. Kao početnik sam, zbog vozača koji je naprosto zaustavio auto nasred krivine bez ikakve signalizacije (a iz suprotnog smjera dolazila vozila) skrenuo čovjeku u avliju - i kupiio svoj prvi računarvjeshalica wrote: ↑04/08/2020 10:12Pa debilska ulijetanja i oduzimanje prvenstva je kompleksna radnja tj.izbjegavanje majmunara i za iskusnog vozaca,a kamoli za dijete koje pojma nema ili je od straha izgubilo kontrolu nad vozilom,pogotovo u nasim krajevima i mjestima.Laplace wrote: ↑04/08/2020 09:23
Upravo tako. Lako je biti general poslije bitke, ali je stvarno nisu trebali pustiti tako opasnim (kako čujem) putem samu kao početnika.
I ja sam prvi dan vozio sa iskusnijim vozačem na suvozačevom mjestu.
S druge strane, ova idiotska izlijetanja i ubacivanja sa strane su morala kad-tad nekoga koštati života. Da je kakve sreće da taj seljačina odleži par decenija u zatvoru, pa da fino porazmisli kako se ono treba voziti i šta sve ono piše u ZOBS-u.
Ovo je jedan od top 5 prekrsaja zbog kojeg se glava gubi,u rangu rakije,brzine i preticanja....znaci majmun ti isturi dulum haube i pravi se kreten al samo da bi ga pustio nazor i na silu...to sve treba zalupat sjekirom po haubi i glavurdi pa nece vise
Pogotovo majmuni u gradu, izbaci pola auta i okrene telecu glavusu i ti moras stati ili ga raznijeti,pravi seljacki mentalitet zvani "preko reda" ,treba im oci iskopat sarafcigerom pa nek se vozaju gdje hoce
..
Neki dan komentarišemo auto školu: kandidat je sa instruktorom izbacio pola haube na glavni put i čeka da ga neko pusti. A onda se čudimo kad to rade poslije polaganja ispita. Moj bivši instruktor nikad ne bi dozvolio da to uradim (jedom sam procijenio da see mogu ubaciti a da nikome ne zasmetam, ali auto nikako da krene - instruktor je pritisnuo kvačilo i kočnicu i pita "gdje ćeš?". Njegov metod je da se voziš ni sporo ni brzo, oko ograničenja (i za vrijeme obuke nisam išao ispod) ali nikakav rizik nije dolazio u obzir.
I pored toga što sam odmah po polaganju bio sposoban voziti (doduše, imao sam godinu pauze), prvi dan sam imao pored seme iskusnijeg vozača i prve vožnje odradio na pustom putu, kuda je tad dnevno prolazilo jedno ili nijedno vozilo a nije bilo ni provalija ni opasnih mjesta.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4919 Re: Crna hronika BH cesta
Ovo je tačno.Mlad i Nevin wrote: ↑04/08/2020 09:28 A jebiga eto, greska je sto su pustili je samu bez iskustva , nek ovo bude skola svima, ne pustajte dijete u početku samo da vozi bez nadzora iskusnijih vozaca. Pogotovo jace auto i losi putevi mogu da budu kobni.
Imam primjer i u vlastitoj familiji, isto djevojka tek položila, samo je srećom sve završilo na materijalnoj šteti na tri auta.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#4920 Re: Crna hronika BH cesta
Neki dan pričam sa jednim poznanikom saobraćajnim policajcem koji je počeo raditi prije godinu dana, i pitam ga šta najviše rade, standarna kontrola vozača i isprava, kazne zbog ugašenih dnevnih svjetala, nevezan pojas, korištenje mobitela u vožnji, ima i isteklih registracija sve više, vikendom pregled vozila u noćnim satima, nekad se zaustave da prate da li vozač na pješačkom propušta pješake ili da li se nedozvoljeno uključuje, prelazi dok je crveno na semaforu, alkoholisanost i sl. uglavnom radi se više-manje po nekom standardnom obrascu kod naše policije. Pitam ga koliko rade na sankcionisanju i otkrivanju onih koji jure cestom, koji izazivaju saobraćajne nesreće i pune crne hronike, kaže da se trude koliko mogu. To nije rekao ali se to zna, od nadređenih dobiju zadatak dok su na smjeni da naredaju što više kazni, bude tu i težih prekršaja ali većinom onih lakših a druge opasnije stvari prolaze ispod " radara ". Ovi što ugrožavaju živote ili bolje reći što ubijaju na cesti, sa njima sa eto trude. Koliko su njima kazni uručili ? Koliko su vozila oduzeli ? Koliko ih je završilo u zatvoru ?...ova crna hronika je Bože sačuvaj kod nas jer je ljudski život postao baš jeftin 
-
BiBi911
- Posts: 5340
- Joined: 09/12/2018 17:47
#4921 Re: Crna hronika BH cesta
artur morgan wrote: ↑04/08/2020 11:47 Neki dan pričam sa jednim poznanikom saobraćajnim policajcem koji je počeo raditi prije godinu dana, i pitam ga šta najviše rade, standarna kontrola vozača i isprava, kazne zbog ugašenih dnevnih svjetala, nevezan pojas, korištenje mobitela u vožnji, ima i isteklih registracija sve više, vikendom pregled vozila u noćnim satima, nekad se zaustave da prate da li vozač na pješačkom propušta pješake ili da li se nedozvoljeno uključuje, prelazi dok je crveno na semaforu, alkoholisanost i sl. uglavnom radi se više-manje po nekom standardnom obrascu kod naše policije. Pitam ga koliko rade na sankcionisanju i otkrivanju onih koji jure cestom, koji izazivaju saobraćajne nesreće i pune crne hronike, kaže da se trude koliko mogu. To nije rekao ali se to zna, od nadređenih dobiju zadatak dok su na smjeni da naredaju što više kazni, bude tu i težih prekršaja ali većinom onih lakših a druge opasnije stvari prolaze ispod " radara ". Ovi što ugrožavaju živote ili bolje reći što ubijaju na cesti, sa njima sa eto trude. Koliko su njima kazni uručili ? Koliko su vozila oduzeli ? Koliko ih je završilo u zatvoru ?...ova crna hronika je Bože sačuvaj kod nas jer je ljudski život postao baš jeftin![]()
Koliko pripadnika ima saobracajna policija na 1000 auta.
Par komada ne moze dovest u red 1700/1000pmajďžahuna.
Da rade samo na trkacima, ovi drugi laksi za uhvatit bi kolo vodili.
Jednostavnije napisat 10-15 kazni za svjetla no hebavat se sa kolegama sa foruma jesul vozili lijevom 70 il 75kmh
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#4922 Re: Crna hronika BH cesta
Policije ima sasvim dovoljno da rade i ozbiljnije poslove. Mi ako čega imamo imamo policijeBiBi911 wrote: ↑04/08/2020 12:12artur morgan wrote: ↑04/08/2020 11:47 Neki dan pričam sa jednim poznanikom saobraćajnim policajcem koji je počeo raditi prije godinu dana, i pitam ga šta najviše rade, standarna kontrola vozača i isprava, kazne zbog ugašenih dnevnih svjetala, nevezan pojas, korištenje mobitela u vožnji, ima i isteklih registracija sve više, vikendom pregled vozila u noćnim satima, nekad se zaustave da prate da li vozač na pješačkom propušta pješake ili da li se nedozvoljeno uključuje, prelazi dok je crveno na semaforu, alkoholisanost i sl. uglavnom radi se više-manje po nekom standardnom obrascu kod naše policije. Pitam ga koliko rade na sankcionisanju i otkrivanju onih koji jure cestom, koji izazivaju saobraćajne nesreće i pune crne hronike, kaže da se trude koliko mogu. To nije rekao ali se to zna, od nadređenih dobiju zadatak dok su na smjeni da naredaju što više kazni, bude tu i težih prekršaja ali većinom onih lakših a druge opasnije stvari prolaze ispod " radara ". Ovi što ugrožavaju živote ili bolje reći što ubijaju na cesti, sa njima sa eto trude. Koliko su njima kazni uručili ? Koliko su vozila oduzeli ? Koliko ih je završilo u zatvoru ?...ova crna hronika je Bože sačuvaj kod nas jer je ljudski život postao baš jeftin![]()
Koliko pripadnika ima saobracajna policija na 1000 auta.
Par komada ne moze dovest u red 1700/1000pmajďžahuna.
Da rade samo na trkacima, ovi drugi laksi za uhvatit bi kolo vodili.
Jednostavnije napisat 10-15 kazni za svjetla no hebavat se sa kolegama sa foruma jesul vozili lijevom 70 il 75kmh
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4923 Re: Crna hronika BH cesta
Nisu svugdje saobracakne policije iste bar ne u federaciji
Pogotovo u mkestima izvan KS
Niti opremom niti ljudstvom niti opcenito tamo gdke radr jesul magistrale,selo,vukokebina,grad itd
Sinoc je neka halakura divljala pežoLom i skinula je civilna petica....dakle....nije mjera stvari kanton sarajevo
Pogotovo u mkestima izvan KS
Niti opremom niti ljudstvom niti opcenito tamo gdke radr jesul magistrale,selo,vukokebina,grad itd
Sinoc je neka halakura divljala pežoLom i skinula je civilna petica....dakle....nije mjera stvari kanton sarajevo
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#4924 Re: Crna hronika BH cesta
Jučer na M17 prije zenice, pravac ogroman, vidim auto na autobuskom proširenju u suprotnom smijeru i blicam kako pretičem znajući da ima debila koji će se uključiti bez gledanja. Džabe sam ja blicao, debil se uključio i natjerao me na rizičan manevar iako sam u fazi preticanja bio sasvim dovoljno da uoči auto, ali i dodatno blicanje.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#4925 Re: Crna hronika BH cesta
Evo scene sa slovom P. Pravac na romaniji gdje je karavan motel. Ide kamion prvi, vuce zemlju, iza njega ide drugi kamion bas dugacak. Voze oni solidno preko 60km/h. Iza njih ibiza slovo P iza nje clio, jos jedno auto pa ja. Daju oba kamiona zmigavac desno. Je li zenska u ibizi vidjela zmigavce, dovoljno su dugo upaljeni, ja sam vidio na oba kamiona. Pocinje ona prestizanje kamion skrece na sporedni put, 90° krivina. Uzima luk. Nije je vidio i izbaci je sa ceste. Jos za njom clio krenuo jedva ukoci da je ne udari.
