Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11801 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

bracne prevare nece nikad nestati, jer brak, kao drustvena tvorevina nije za visoki broj populacije , i zene i muskraci povremeno imaju seksulane avanture
Istina je da bracne prevare nece prestati zbog same ljudske prirode, no drustvo za sopstveno dobro treba da takve pojave kaznjava i stigmatizira.
za razvode su krive zene, jer su postale ekonomski samostalne, ne moraju vise biti sluzavke muzevima :D :lol:
Ne, opet strawman.
zna se da bracna zajednica vise prija msukracima , a ne zenama :-D moderna verzija ravnopravnog braka moze opstati ako muskraci prihvate dijeliti obaveze sa zenom :-D
Lol pa kako onda vecina zena i dalje zeli tradicionalni brak kad je to opresivni mehanizam patrijarhata koji pogoduje vise muskima? Taj narativ se kosi sa realnoscu.
Sto podrazumijvas pod "kurvaluk , kao nacin zivota" !? :?
Pisao sam ranije sta smatram da su kurve, ovo je jako slicno, ne bih da ponavljam.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11802 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:31
bracne prevare nece nikad nestati, jer brak, kao drustvena tvorevina nije za visoki broj populacije , i zene i muskraci povremeno imaju seksulane avanture
Istina je da bracne prevare nece prestati zbog same ljudske prirode, no drustvo za sopstveno dobro treba da takve pojave kaznjava i stigmatizira.
za razvode su krive zene, jer su postale ekonomski samostalne, ne moraju vise biti sluzavke muzevima :D :lol:
Ne, opet strawman.
zna se da bracna zajednica vise prija msukracima , a ne zenama :-D moderna verzija ravnopravnog braka moze opstati ako muskraci prihvate dijeliti obaveze sa zenom :-D
Lol pa kako onda vecina zena i dalje zeli tradicionalni brak kad je to opresivni mehanizam patrijarhata koji pogoduje vise muskima? Taj narativ se kosi sa realnoscu.
Sto podrazumijvas pod "kurvaluk , kao nacin zivota" !? :?
Pisao sam ranije sta smatram da su kurve, ovo je jako slicno, ne bih da ponavljam.
Zasto kaznjavati i sitgamitizirati bracne prevare :shock: :?

koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu :)

ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk" :-?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11803 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:25
Odgovor na ovo pitanje je kompleksan u meri da zahteva posebnu temu ili cak vise njih, ali je usko vezan za urusavanje porodicnih vrednosti.
Ne treba posebna tema. Iznesi sta imas, ali ptetpostavljam sta ces pisati...tako da je mozda i bolje da ne pises
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11804 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:33

Zasto kaznjavati i sitgamitizirati bracne prevare :shock: :?

koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu :)

ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk" :-?
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11805 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno :mrgreen:

Ovo gore će rijetko koja priznati, ali to je jednostavno tako :mrgreen:
Last edited by MarlboroGold on 22/07/2020 16:38, edited 1 time in total.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11806 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Zasto kaznjavati i sitgamitizirati bracne prevare :shock: :?
Jer se pokazalo da su najbolji evolutivni fit drustva koja su vecinski monogamna. A glavni razlog razvoda brakova i dalje je bracna prevara.
Eto zasto treba sankcija za prevaru u braku.
koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu :)
Ne znam dje ti zivis pa mislis da i dalje ima vise onih zena koje ne zele brak od onihj koje zele? To nije tacno ni u Zapadnoj Evropi, a ovamo istocnije o tome nema ni govora. :-D
ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk" :-?
Do tebe je.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11807 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

MarlboroGold wrote: 22/07/2020 16:36 Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno :mrgreen:

Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako :mrgreen:
Takoe, glavna poenta je da se ne sredjuju iskljucivo zbog sebe vec i zbog drugih osoba, kako sam i napisao ranije.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11808 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:33

Zasto kaznjavati i sitgamitizirati bracne prevare :shock: :?

koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu :)

ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk" :-?
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
ovom prilikom dodajem tvoj prijedlog kao pitanje, odlicno zapzanje :-D :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11809 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

MarlboroGold wrote: 22/07/2020 16:36 Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno :mrgreen:

Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako :mrgreen:
Koliko god da se neko dobro obuce u tudjim ocima to nece biti dovoljno dobro ili ce biti katastrofa
O ukusima i bojama se ne vrsi rasprava, stara izreka.
Ali ovdje oko oblacenja je druga teorija u igri.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11810 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:38
MarlboroGold wrote: 22/07/2020 16:36 Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno :mrgreen:

Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako :mrgreen:
Takoe, glavna poenta je da se ne sredjuju iskljucivo zbog sebe vec i zbog drugih osoba, kako sam i napisao ranije.
pa to rade identicno i muskarci , ne razumijem , gdje je problem :?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11811 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11812 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:39
MarlboroGold wrote: 22/07/2020 16:36 Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno :mrgreen:

Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako :mrgreen:
Koliko god da se neko dobro obuce u tudjim ocima to nece biti dovoljno dobro ili ce biti katastrofa
O ukusima i bojama se ne vrsi rasprava, stara izreka.
Ali ovdje oko oblacenja je druga teorija u igri.
Ne vrši se rasprava, ali se voli naširoko o tome razglabati u ženskom društvu :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11813 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:39 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Problem je u tome sto je hadzinica pissala da se zene oblace zbog sebe, sto naravno nije istina. Muskarci nikad nisu tvrdili da se oblace samo zbog sebe,
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11814 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:37 Jer se pokazalo da su najbolji evolutivni fit drustva koja su vecinski monogamna. A glavni razlog razvoda brakova i dalje je bracna prevara.
Eto zasto treba sankcija za prevaru u braku.
Koja je pozadina bracne prevare? Sustinski?
Nisi napisao kako mislis provoditi stigmu i kazmjavanje i ko ce biti nadlezan za "prijeki sud"?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11815 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
znaci, podrzavas kaznjavnje oduzimanjem necijeg zivota :shock: ( razna drustva razlicito kaznajvaju bracnu preljubu) :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11816 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
Pa navedi primjere ne znam na koje tacno mislis?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11817 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:41
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
znaci, podrzavas kaznjavnje oduzimanjem necijeg zivota :shock: ( razna drustva razlicito kaznajvaju bracnu preljubu) :)
Sad si ko Kejti Njuman koja je svako malo govorila Pitersonu so you are saying i onda ubaci neki zakljucak koji on nije izrekao. :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11818 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:41
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:39 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Problem je u tome sto je hadzinica pissala da se zene oblace zbog sebe, sto naravno nije istina. Muskarci nikad nisu tvrdili da se oblace samo zbog sebe,
ma ti hadzinicu ne kuzis :)

sve u zivtou radimo prvo radi sebe , pa i obalcenje, pa ako se dopadnemo sebi, nadamo se da cemo se dopasti i drugima :-D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11819 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:41
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
znaci, podrzavas kaznjavnje oduzimanjem necijeg zivota :shock: ( razna drustva razlicito kaznajvaju bracnu preljubu) :)
Vodimo skoro besmislenu diskusiju moramo se vratiti par hiljada godina unazad da bi shvatili pisanje doticne osobe. Mozes misliti kakav mu je zivot.
Nece da odgovori ko bi bio nadlezan za utvrdjivanje krivice i provodjenje kazne...
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11820 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:42
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40
vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:36 Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
Pa navedi primjere ne znam na koje tacno mislis?
Navescu primer kaznjavanja gde te kazni cela zajednica iskljucivanjem iz drustvenih tokova. Ako si kurva, to utice na tvoju reputaciju prilikom zaposljavanja, nisi pozeljna mlada, niti te zovu u visoka drustva osim kao zabavljacicu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11821 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:43
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:41
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40

Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
znaci, podrzavas kaznjavnje oduzimanjem necijeg zivota :shock: ( razna drustva razlicito kaznajvaju bracnu preljubu) :)
Sad si ko Kejti Njuman koja je svako malo govorila Pitersonu so you are saying i onda ubaci neki zakljucak koji on nije izrekao. :lol:
pa ti ei reako da podrzavas kazne za bracnu preljubu :? kazna smrcu radi preljube vec psotoji :-?

budi precizan , sto i kako predlazes kazne radi preljube :) Sto je svrha kaznajvanja preljube? :? :shock:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11822 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:43

Sad si ko Kejti Njuman koja je svako malo govorila Pitersonu so you are saying i onda ubaci neki zakljucak koji on nije izrekao. :lol:
Pa napisao si da ima primjera, a ja sam te pitala konkretno da navedes koji, izbjegavas??? Ili ne znas???? Ili???
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11823 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:43
Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:41
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:40

Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
znaci, podrzavas kaznjavnje oduzimanjem necijeg zivota :shock: ( razna drustva razlicito kaznajvaju bracnu preljubu) :)
Sad si ko Kejti Njuman koja je svako malo govorila Pitersonu so you are saying i onda ubaci neki zakljucak koji on nije izrekao. :lol:
Ugh... I have to admit you really got me :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11824 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 22/07/2020 16:45 pa ti ei reako da podrzavas kazne za bracnu preljubu kazna smrcu radi preljube vec psotoji
Rekao sam da podrzavam kaznu, ne koju kaznu. Ne govorim o kamenovanju po serijatu, vec o stigmatizaciji i eventulanoj novcanoj kazni.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11825 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 16:45
saint_mirad wrote: 22/07/2020 16:43

Sad si ko Kejti Njuman koja je svako malo govorila Pitersonu so you are saying i onda ubaci neki zakljucak koji on nije izrekao. :lol:
Pa napisao si da ima primjera, a ja sam te pitala konkretno da navedes koji, izbjegavas??? Ili ne znas???? Ili???
Ili je odgovor. Ne izbegavam i znam, vec sam naveo kako drustvo kaznjava nepozeljna ponasanja. Koji te jos primeri tacno zanimaju?
Post Reply