Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
bracne prevare nece nikad nestati, jer brak, kao drustvena tvorevina nije za visoki broj populacije , i zene i muskraci povremeno imaju seksulane avanture
Istina je da bracne prevare nece prestati zbog same ljudske prirode, no drustvo za sopstveno dobro treba da takve pojave kaznjava i stigmatizira.
za razvode su krive zene, jer su postale ekonomski samostalne, ne moraju vise biti sluzavke muzevima
Ne, opet strawman.
zna se da bracna zajednica vise prija msukracima , a ne zenama moderna verzija ravnopravnog braka moze opstati ako muskraci prihvate dijeliti obaveze sa zenom
Lol pa kako onda vecina zena i dalje zeli tradicionalni brak kad je to opresivni mehanizam patrijarhata koji pogoduje vise muskima? Taj narativ se kosi sa realnoscu.
Sto podrazumijvas pod "kurvaluk , kao nacin zivota" !?
Pisao sam ranije sta smatram da su kurve, ovo je jako slicno, ne bih da ponavljam.
bracne prevare nece nikad nestati, jer brak, kao drustvena tvorevina nije za visoki broj populacije , i zene i muskraci povremeno imaju seksulane avanture
Istina je da bracne prevare nece prestati zbog same ljudske prirode, no drustvo za sopstveno dobro treba da takve pojave kaznjava i stigmatizira.
za razvode su krive zene, jer su postale ekonomski samostalne, ne moraju vise biti sluzavke muzevima
Ne, opet strawman.
zna se da bracna zajednica vise prija msukracima , a ne zenama moderna verzija ravnopravnog braka moze opstati ako muskraci prihvate dijeliti obaveze sa zenom
Lol pa kako onda vecina zena i dalje zeli tradicionalni brak kad je to opresivni mehanizam patrijarhata koji pogoduje vise muskima? Taj narativ se kosi sa realnoscu.
Sto podrazumijvas pod "kurvaluk , kao nacin zivota" !?
Pisao sam ranije sta smatram da su kurve, ovo je jako slicno, ne bih da ponavljam.
Zasto kaznjavati i sitgamitizirati bracne prevare
koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu
saint_mirad wrote: ↑22/07/2020 16:25
Odgovor na ovo pitanje je kompleksan u meri da zahteva posebnu temu ili cak vise njih, ali je usko vezan za urusavanje porodicnih vrednosti.
Ne treba posebna tema. Iznesi sta imas, ali ptetpostavljam sta ces pisati...tako da je mozda i bolje da ne pises
koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu
ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk"
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno
Ovo gore će rijetko koja priznati, ali to je jednostavno tako
Last edited by MarlboroGold on 22/07/2020 16:38, edited 1 time in total.
Jer se pokazalo da su najbolji evolutivni fit drustva koja su vecinski monogamna. A glavni razlog razvoda brakova i dalje je bracna prevara.
Eto zasto treba sankcija za prevaru u braku.
koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu
Ne znam dje ti zivis pa mislis da i dalje ima vise onih zena koje ne zele brak od onihj koje zele? To nije tacno ni u Zapadnoj Evropi, a ovamo istocnije o tome nema ni govora.
MarlboroGold wrote: ↑22/07/2020 16:36
Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno
Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako
Takoe, glavna poenta je da se ne sredjuju iskljucivo zbog sebe vec i zbog drugih osoba, kako sam i napisao ranije.
koja vecina zena zeli tradicionalni brak, jer danas mnoge ga ni ne zele, ili zele otovrenu formu braka, stoga, nisi u pravu
ne, ja i dalje ne razumijem sto je "kurvaluk"
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
ovom prilikom dodajem tvoj prijedlog kao pitanje, odlicno zapzanje
MarlboroGold wrote: ↑22/07/2020 16:36
Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno
Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako
Koliko god da se neko dobro obuce u tudjim ocima to nece biti dovoljno dobro ili ce biti katastrofa
O ukusima i bojama se ne vrsi rasprava, stara izreka.
Ali ovdje oko oblacenja je druga teorija u igri.
MarlboroGold wrote: ↑22/07/2020 16:36
Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno
Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako
Takoe, glavna poenta je da se ne sredjuju iskljucivo zbog sebe vec i zbog drugih osoba, kako sam i napisao ranije.
pa to rade identicno i muskarci , ne razumijem , gdje je problem
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
MarlboroGold wrote: ↑22/07/2020 16:36
Što se tiče oblačenja sređuju se i zbog sebe i zbog muškaraca, ali najviše zbog drugih žena da ih ne bi ocrnile i ogovorale kako su ružno obučene jer je to ženama izuzetno važno
Ovo gore će rijetka priznati, ali to je jednostavno tako
Koliko god da se neko dobro obuce u tudjim ocima to nece biti dovoljno dobro ili ce biti katastrofa
O ukusima i bojama se ne vrsi rasprava, stara izreka.
Ali ovdje oko oblacenja je druga teorija u igri.
Ne vrši se rasprava, ali se voli naširoko o tome razglabati u ženskom društvu
Connaisseur Karlin wrote: ↑22/07/2020 16:39
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Problem je u tome sto je hadzinica pissala da se zene oblace zbog sebe, sto naravno nije istina. Muskarci nikad nisu tvrdili da se oblace samo zbog sebe,
saint_mirad wrote: ↑22/07/2020 16:37
Jer se pokazalo da su najbolji evolutivni fit drustva koja su vecinski monogamna. A glavni razlog razvoda brakova i dalje je bracna prevara.
Eto zasto treba sankcija za prevaru u braku.
Koja je pozadina bracne prevare? Sustinski?
Nisi napisao kako mislis provoditi stigmu i kazmjavanje i ko ce biti nadlezan za "prijeki sud"?
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
Connaisseur Karlin wrote: ↑22/07/2020 16:39
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Problem je u tome sto je hadzinica pissala da se zene oblace zbog sebe, sto naravno nije istina. Muskarci nikad nisu tvrdili da se oblace samo zbog sebe,
ma ti hadzinicu ne kuzis
sve u zivtou radimo prvo radi sebe , pa i obalcenje, pa ako se dopadnemo sebi, nadamo se da cemo se dopasti i drugima
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
Vodimo skoro besmislenu diskusiju moramo se vratiti par hiljada godina unazad da bi shvatili pisanje doticne osobe. Mozes misliti kakav mu je zivot.
Nece da odgovori ko bi bio nadlezan za utvrdjivanje krivice i provodjenje kazne...
vjeshalica wrote: ↑22/07/2020 16:36
Jos da si pitala na koji nacin treba kaznjavati i ko bi kazne provodio i kako misli vrsiti stigmatizaciju i kako ce utvrdjivati ko je kriv a ko je zrtva itd...
Odgovori na sva ova pitanje postoje jer ovakve prakse vec postoje.
Pa navedi primjere ne znam na koje tacno mislis?
Navescu primer kaznjavanja gde te kazni cela zajednica iskljucivanjem iz drustvenih tokova. Ako si kurva, to utice na tvoju reputaciju prilikom zaposljavanja, nisi pozeljna mlada, niti te zovu u visoka drustva osim kao zabavljacicu.