FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12551 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

sencobih wrote: 16/06/2020 10:28 Ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni i tragovima, slicna atmosfera pred svake izbore, a onda nakon izbora hladan tuš, i tako već 30 godina
dakle, po x-ti put:

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora? ... /209/0/0/0

sda - 24,80%

ns, nip, sdp i nbl - 41,72%

sbb i df - 15,49%

vlada se postizbornom manipulacijom i kupovinom. ništa manje, ništa više. i samo ns i nip zajedno imaju više nego sda.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12552 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

fakat su maheri kako svaku put namaknu dovoljan broj ruku.
doduse jes po cijenu drzave al haj ko za to jos mari :D
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#12553 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

JThomas wrote: 16/06/2020 10:41
sencobih wrote: 16/06/2020 10:28 Ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni i tragovima, slicna atmosfera pred svake izbore, a onda nakon izbora hladan tuš, i tako već 30 godina
dakle, po x-ti put:

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora? ... /209/0/0/0

sda - 24,80%

ns, nip, sdp i nbl - 41,72%

sbb i df - 15,49%

vlada se postizbornom manipulacijom i kupovinom. ništa manje, ništa više. i samo ns i nip zajedno imaju više nego sda.
Govorim pojedinačno, a i sda ima svoju matematiku, uvijek ima svoju matematiku, kao sto su i ti sabrao ove ostale
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12554 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

naravno da ima. hoću samo da kažem da ustvari i nije problem na dan izbora. krade se i tu, ali ne presudno. manje od četvrtinu ljudi je i sa tom krađom glasalo za sda. ali se ostalo do 51% kupi poslije izbora.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#12555 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Android Knego »

JThomas wrote: 16/06/2020 10:41
sencobih wrote: 16/06/2020 10:28 Ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni i tragovima, slicna atmosfera pred svake izbore, a onda nakon izbora hladan tuš, i tako već 30 godina
dakle, po x-ti put:

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora? ... /209/0/0/0

sda - 24,80%

ns, nip, sdp i nbl - 41,72%

sbb i df - 15,49%

vlada se postizbornom manipulacijom i kupovinom. ništa manje, ništa više. i samo ns i nip zajedno imaju više nego sda.
Ima još jedan faktor vezan uz ovu opasku "ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni u tragovima..."
Valjda smo malo i naučili od vremena prvih izbora... Velika podrška koju mi primjećujemo za opciju kojoj i sami pripadamo ima veze sa društvom u kojem se krećemo, odnosno miljeom kojem pripadamo. Ljudi s kojima smo vezani prijateljstvom ili druženjem često su oni s kojima dijelimo iste ili vrlo slične vrijednosti. A onda se to reflektuje i na politički izbor. Hoću reći, kad u svom okruženju pravimo privatnu anketu mi u principu saznajemo razmišljanja istomišljenika. I tu, naravno, nema reprezentativnog uzorka. Koliko god ljudi iz naše okoline da pitamo ipak je to minoran komadić glasačkog tijela i slabo se šta ozbiljnog iz tog može zaključiti.
A drugo, da bi se dobila realnija slika pomjeranja u političkim odnosima valjalo bi uzeti statistiku zadnjih 20-25 godina i vidjeti kako stvari stoje. Recimo, uzeti rezultate koje je SDA imala zadnjih 25 godina u KS, pa onda vidjeti ima li pomaka ili nema. Jer to što su oni stalno na vlasti uopšte ne znači da oni ne slabe...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12556 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Android Knego wrote: 16/06/2020 13:29
JThomas wrote: 16/06/2020 10:41
sencobih wrote: 16/06/2020 10:28 Ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni i tragovima, slicna atmosfera pred svake izbore, a onda nakon izbora hladan tuš, i tako već 30 godina
dakle, po x-ti put:

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora? ... /209/0/0/0

sda - 24,80%

ns, nip, sdp i nbl - 41,72%

sbb i df - 15,49%

vlada se postizbornom manipulacijom i kupovinom. ništa manje, ništa više. i samo ns i nip zajedno imaju više nego sda.
Ima još jedan faktor vezan uz ovu opasku "ovo ko pred rat , svi će kao glasati za sdp i reformiste, a kad izbori prođu istih nema ni u tragovima..."
Valjda smo malo i naučili od vremena prvih izbora... Velika podrška koju mi primjećujemo za opciju kojoj i sami pripadamo ima veze sa društvom u kojem se krećemo, odnosno miljeom kojem pripadamo. Ljudi s kojima smo vezani prijateljstvom ili druženjem često su oni s kojima dijelimo iste ili vrlo slične vrijednosti. A onda se to reflektuje i na politički izbor. Hoću reći, kad u svom okruženju pravimo privatnu anketu mi u principu saznajemo razmišljanja istomišljenika. I tu, naravno, nema reprezentativnog uzorka. Koliko god ljudi iz naše okoline da pitamo ipak je to minoran komadić glasačkog tijela i slabo se šta ozbiljnog iz tog može zaključiti.
A drugo, da bi se dobila realnija slika pomjeranja u političkim odnosima valjalo bi uzeti statistiku zadnjih 20-25 godina i vidjeti kako stvari stoje. Recimo, uzeti rezultate koje je SDA imala zadnjih 25 godina u KS, pa onda vidjeti ima li pomaka ili nema. Jer to što su oni stalno na vlasti uopšte ne znači da oni ne slabe...

Slabe, ali zato kradu 500% puta vise nego '91, pa se to kompezuje.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#12557 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Android Knego »

dr_Evil wrote: 16/06/2020 14:09 Slabe, ali zato kradu 500% puta vise nego '91, pa se to kompezuje.
Vjerujem da je JThomas u pravu, kradu ali ne toliko... E sad, što su se izvještili da ukradu taman koliko im treba to je već druga problematika... Naravno, mislim na izborni čin, a ne na tendere...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12558 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Android Knego wrote: 16/06/2020 14:19
dr_Evil wrote: 16/06/2020 14:09 Slabe, ali zato kradu 500% puta vise nego '91, pa se to kompezuje.
Vjerujem da je JThomas u pravu, kradu ali ne toliko... E sad, što su se izvještili da ukradu taman koliko im treba to je već druga problematika... Naravno, mislim na izborni čin, a ne na tendere...
Pa ako je za tebe 500.000 nevazecih listica na proslim izborima mala kradja, onda da. Sve je stvar percepcije.

Tih 500.000 je moglo potpuno promijeniti sliku, a pogotovo onih 150.000 nevazecih za preCjednika.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12559 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Evo ne bi mi lijeno da potrazim malo kako je to u normalnim zemljama, norveska parlamentarni izbori 2017, skoro 3 miliona listica, a nevazecih oko 20.000. Da nadjemo razliku :D

Image
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#12560 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

Kad bi SDA imala koliko toliko kvalitetnu konkurenciju, druga bi priča bila na izborima,svako zna ko su i sta su i od koga su nastale ostale stranke. Negdje pročitah kaže , kad god se desi kakav zemljotres u BiH od SDA otpadnu dvije nove stranke, i to je upravo tako
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#12561 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

dr_Evil wrote: 16/06/2020 14:50 Evo ne bi mi lijeno da potrazim malo kako je to u normalnim zemljama, norveska parlamentarni izbori 2017, skoro 3 miliona listica, a nevazecih oko 20.000. Da nadjemo razliku :D

Image
U normalnim zemljama da , ali kod nas ljudi crtaju kite, glasaju za Sušica, za same sebe, pa se hvale po fejsbuku kako su duhoviti i šaljivdžije
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12562 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

sencobih wrote: 16/06/2020 14:53 Kad bi SDA imala koliko toliko kvalitetnu konkurenciju, druga bi priča bila na izborima,svako zna ko su i sta su i od koga su nastale ostale stranke. Negdje pročitah kaže , kad god se desi kakav zemljotres u BiH od SDA otpadnu dvije nove stranke, i to je upravo tako
To je ona prica kad se rusila sestorka, sjase murta uzjase kurta, da se stvori u narodu osjecaj da su svi isti. Ne, nisu svi isti, vecina su lopovi, ali nisu svi isti, treba mjenjat pa makar i na gore. Ako imas auto koje ti se non stop kvari kada ti je najpotrebnije, nema potrebe da ocekujes da ce i sljedece biti isto, pa makar bio opet iz VW fabrike
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#12563 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by apsidejzi »

Škobo Habu wrote: 16/06/2020 10:35
apsidejzi wrote: 15/06/2020 14:53 U BiH je demokratija a to znaci da dok imas seljacine koje glasaju za SDA, HDZ i SNSD ove stranke ce imati vise ruku i ODLUCIVACE o svacijoj sudbini.
Čuj ovo - seljačine ne glasaju za DF!?

O kakvoj demokratiji ti pričaš?

U BiH su postmodernistički fašizmi na vlasti. I Brazil je demokratska zemlja, ali to ne znači da je Bolsanero - demokrata. Treba li spomenuti Trumpa?
Ovi razocarani u Komsica se predstavljaju kao FGR, stoga sam pomislio da mozda i nisu seljacine. Za SDA znam da jesu. Oni sa dna kace.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12564 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Mnogo nas ima sta smo razoracani u komsica, ali mislim da ce SDA opet zakuhati strah od Covica, pa Komsic uzima jos jedan mandat, ziher
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#12565 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sencobih »

dr_Evil wrote: 16/06/2020 15:07 Mnogo nas ima sta smo razoracani u komsica, ali mislim da ce SDA opet zakuhati strah od Covica, pa Komsic uzima jos jedan mandat, ziher
Realno da je Čović umjesto Komšića kakvu bi tek onda šprdačinu sa Dodikom zajedno od države radili, a ionako nismo na dobrom glasu
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12566 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

sencobih wrote: 16/06/2020 15:26
dr_Evil wrote: 16/06/2020 15:07 Mnogo nas ima sta smo razoracani u komsica, ali mislim da ce SDA opet zakuhati strah od Covica, pa Komsic uzima jos jedan mandat, ziher
Realno da je Čović umjesto Komšića kakvu bi tek onda šprdačinu sa Dodikom zajedno od države radili, a ionako nismo na dobrom glasu
Ja ne vidim scenario po kojem moze biti gore, jedini alat koji je covicu oduzet je mreza ambasadora preko koje je mogao da lobira okolo, a to svakako ima preko ambasadora iz susjedne zemlje. Sve odluke u predsjednistvu se moraju donositi jednoglasno, nema preglasavanja.

I sta sada, nista.

Nato, izborni zakon, nenadic, i do sada samo nenadic
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#12567 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by chelo »

Ovi što su glasali za našeg precjednika s Hrasnog, ta tzv FGR željna modernog društva i njegovane frizure, jer je on iz haustora sarajevskog nit je mene razočarala, nit bi njih #NeznamSenade političar trebao razočarati. Ti glasači su pogubljeni ko starlete u knjižari. Zašto? Zato što su omamljeni i imaju niske prohtjeve. Pseudograđanske. Jasniji mi je svaki Sefikov glasač u tom poređenju. Jer hoće idiot Busuladzica u Sarajevu. Sta hoće birač DF-a? I predsjednik ih pita #stahocete. Pa hoće građanske mediokritete. On nema pojma sta hoće. Lijevi spektar je blijed ko Vileda. Frizurice, mangupe, šupljake. Pa nije njihov glas bio borba protiv Čovića, nego seljaka Becirovica, kako ga zovu po Sarajevu. To je naš poraz. Ne sto je "dobar" Hrvat izabran, nego što se borimo rukama i nogama da pametan seljak ne bude izabran. Jer dobijamo ekcem od njih čak i kad su pametni. Eh evo #Otkudznam je izabran. Gledamo ga deceniju. Nije mi Denis favorit, ali da je usao u kombinaciju sa Čovićevlm i Dodikom, pa prejebo bi ih svaki put na dnevnoj bazi ko onomad Lazara Prodanovića u po emisije kad mu reče, ko prekrši ovaj Ustav, vraća se Republika. Kaze gdje piše - ovdje i uperi mu. Lazar ko mačka iz vode.

I nek mu je Senad reko "Šta pričaš bolan". Senad je i sutradan pominjao tu dramu u studiju. Ja preporučujem još jače da ih cijepa.
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#12568 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

Sta pricas bolan

U predsjednistvu ne prolazi kad neko prejebe drugoga nego kad su 2 glasa za.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#12569 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Android Knego »

dr_Evil wrote: 16/06/2020 14:29
Android Knego wrote: 16/06/2020 14:19
dr_Evil wrote: 16/06/2020 14:09 Slabe, ali zato kradu 500% puta vise nego '91, pa se to kompezuje.
Vjerujem da je JThomas u pravu, kradu ali ne toliko... E sad, što su se izvještili da ukradu taman koliko im treba to je već druga problematika... Naravno, mislim na izborni čin, a ne na tendere...
Pa ako je za tebe 500.000 nevazecih listica na proslim izborima mala kradja, onda da. Sve je stvar percepcije.

Tih 500.000 je moglo potpuno promijeniti sliku, a pogotovo onih 150.000 nevazecih za preCjednika.
Ne mislim da su tolike razmjere lopovluka na izborima. Čemu silni posmatrači ako se može pola miliona zavrnuti?
Ali ovo je tema o kojoj bi mogli do sutra. Niti ti imaš dokaza niti ja...
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#12570 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

je li istina ovo za 500 hiljada nevazecih listica? prvi put cujem ovu cifru. moze li izvor? jer po ovome ispade da je svaki treci listic bio nevazeci.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12571 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by un1ted »

Android Knego wrote: 16/06/2020 20:09 Ali ovo je tema o kojoj bi mogli do sutra. Niti ti imaš dokaza niti ja...

Kojih dokaza, da je bilo 500k nevazecih?

https://imuhovic.com/nevazeci2018/ (mislim da nije azurirano do kraja).

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... cik/315116

A "politicki" CIK je ovo analizirao i rekao
Nakon što je Centralna izborna komisija BiH potvrdila rezultate Općih izbora 2018. godine pojedini akteri izbornog procesa su izrazili sumnju u pogledu broja nevažećih glasačkih listića i nastojali su to da povežu sa zloupotrebama i nezakonitostima.

Iako niko od 60.000 posmatrača nije stavio primjedbu u zapisnik sa biračkog mjesta u vezi sa brojanjem glasačkih listića, Centralna izborna komisija BiH je donijela zaključak i usvojila metodologiju o analizi nevažećih glasačkih listića.

Suština usvojene metodologije je bila utvrditi reprezentativan uzorak za analizu nevažećih glasačkih listića, na sistematičan način izvršiti obradu nevažećih glasačkih listića, te dobiti mjerljive pokazatelje na osnovu kojih će se pokušati dati relevantan odgovor na pitanje strukture i osnova nevažnosti glasačkih listića. Analizom, koja je provedena od 09.12.2019. godine do 23.02.2020. godine, je obuhvaćeno 300 biračkih mjesta, odnosno za svaki organ vlasti po 50 biračkih mjesta, na dovoljno reprezentativnom uzorku. Naglašavamo da je riječ o analizi a ne o brojanju glasačkih listića.

Glavni zaključak analize je sljedeći:

Analizirano je 2,90 posto svih nevažećih glasačkih listića na Općim izborima 2018. godine, odnosno 15.482 nevažeća glasačka listića u okviru kojih je utvrđeno postojanje 8.365 ili 54,04 posto praznih (neobilježenih) glasačkih listića, 3.830 ili 24,73 posto precrtanih (neobilježenih a prekriženih) glasačkih listića, zatim 3.001 ili 19,38 posto glasačkih listića na kojim su zaokružena 2 ili više političkih subjekata i 286 ili 1,85 posto glasačkih listića sa dopisanim sadržajem. Bitno je napomenuti da je analiza pokazala da su svi analizirani nevažeći glasački listići autentični, odnosno da nije bilo kopiranih glasačkih listića bez vodenog žiga.

Iz rezultata analize se može zaključiti da je u ogromnom broju, skoro 80 posto analiziranih nevažećih glasačkih listića prazno, neoznačeno ili prekriženo, što potvrđuje raniji stav Centralne izborne komisije BiH da se radi o volji birača da ne glasa ni za koga, odnosno da se radi o svojevrsnom bojkotu ili protestu birača.

Cilj navedne aktivnosti Centralne izborne komisije BiH je bio dobiti stručni nalaz o izvršenoj analizi nevažećih glasačkih listića kako bi se mogle poduzeti konkretne mjere koje bi dovele do smanjenja broja nevažećih glasačkih listića na budućim izborima. Jedna od mjera koja može biti predložena jeste da se na glasačkom listiću predvidi opcija "Ne glasam ni za koga" što već kao praksa postoji u nekim državama i da se prazan neoznačen glasački listić ne broji u nevažeće glasačke listiće, saopćio je CIK.
Sramno.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#12572 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Android Knego »

un1ted wrote: 16/06/2020 22:51
Android Knego wrote: 16/06/2020 20:09 Ali ovo je tema o kojoj bi mogli do sutra. Niti ti imaš dokaza niti ja...

Kojih dokaza, da je bilo 500k nevazecih?
Ne, nego da se 500k nevažećih listića može povezati sa krađom.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12573 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by un1ted »

Ne mora 500k, neka je 100k i moze promijeniti dosta toga.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#12574 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

Evo na koju god sam opstinu klikno, nevazecih je 4-6%. I kako se to sad pretvori u 500 hiljada ili oko 30%?
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#12575 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by luckylaka »

Joj jeste dosadni na ovoj temi i raspravama o politicarima a desetine tema o politici,izborima i sl.Pustite nas da uzivamo u FaceTv dok jos postoji
Locked