Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10901 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Realno ljude vise iznenadjuje sto si upravo ti dio toga i mozes svakako bolje, pa tako imamo i jednog razocaranog dalea.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10902 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Nisi ti mene razumjela draga pustopoljina. Ja milost i pomoć ne tražim. A ne bi je ni dala u onakvim situacijama..A ja neću više o sebi. Izvolite nastaviti o obrazanim muškarcima i WC-u.

Ovo ja pojašnjavam radi nekih meni dragih ljudi. Isključivo. I njima sam se i izvinjavala.

Pa recimo da pomenem onu Bloo. Njoj. Jer brisala ono sve.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10903 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj, kakvim god tokom da je ona isla) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim (edit: ma u bilo koju svrhu, nema opravdanja osim neuracunljivosti) je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
Last edited by hadzinicasa on 12/06/2020 10:44, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10904 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

zposao wrote: 12/06/2020 10:15
dale cooper wrote: 11/06/2020 23:51
saint_mirad wrote: 11/06/2020 23:43
Naravno da nisu isto, niti je to cilj usporedbe. Kljucni deo je "and have agency over their own identity", koji fakticki dozvoljava da se uzme identitet po zelji bez obzira da li je isti ukorenjen u realnosti. Zato sam naveo i primer pedofila, gde bi se mogla pojaviti jos ekstremnija zloupotreba nego ovde.

Hajd da te osobe ostanu na tome da se mogu samoidentifikovati po zelji, oni zele da kazne sve one koji se ne slazu sa tim njihovim subjektivizmima i fluidnostima. To je veliki problem.
Mogu se pedofili izjasniti kako god žele, međutim to ne mijenja činjenicu da je riječ o individuama čija su djela kažnjiva zakonom i
na koji god način to presvukao to ostaje nepromjenjeno. Pitanje nečijeg spola i kako se neko izjašnjava po tom pitanju se ne može nikada
tretirati i biti slično seksualno kriminalnim aktima.
Ako je jedina razlika između pedofilije i trangender ili LGTB pokreta taj što je pedofilija kažnjiva zakonom, onda smo u gadnom problemu. Jer znamo da se vrlo lako zakonske odredbe sutra mogu promijeniti pa bi po tvojoj tvrdnji nestala sva razlika.

Saint Mirad ti je dao dobru usporedbu koliko god ona zvučala grubo. Ako se subjektivna moralnost i realnost nameće društvu i svakom pojedincu šta je ostalo od prepreka da svaku devijaciju i nemoral sutra zakonski zaštitimo kao pravo svake osobe? Postoji objektivna realnost koliko god bila zamućena ili koliko god bilo nepoželjno o njoj pričati.
Naravno da nije. Nije ni sa moralnog stanovišta u redu. Ali valjda se podrazumijeva da to mislim.

Neke se prepreke ne mogu preći posebno kada je u pitanju ugrožavanje fizičke i psihičke dobrobiti individue u ovom slučaju djeteta.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10905 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Ovo nam je kao neka zajednička prostorija..Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda kad nastao?

Uskličnik samo pored posta?
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10906 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:44
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Ovo nam je kao neka zajednička prostorija..Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda kad nastao?

Uskličnik samo pored posta?
Ne znam, možda zato što ne visimo svi stalno na BC podforumu niti volimo da čitamo tudje prepirke i tračeve? Samo pomisao. :roll:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10907 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:44
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda.
pa znas sta Saro - ako je neko nesto sto je tamo neko pogresno uradio, a zna da je pogresno (iskreno se nadam) - ponovio, to ga cini dvostruko gorim. Nisam ni za kakvo lincovanje, naprotiv, nego od inteligentnih ljudi se valjda ocekuje da rezonuju samostalno, ne treba im usklicnik da bi znali da je nesto pogresno.

nije ovo tema za to, ali ko je gori - onaj ko je izmislio trac, ili onaj ko ga prenosi iz obijesti, zabave ili neke trece pobude da ne prejudiciram i time ga uvelica i rasri do te mjere da zaista moze napraviti stetu.

ne moralisem, da me se ne shvati pogresno - Bog dragi zna da sam milion gresaka napravila u zivotu, ogrijesila se makar isto toliko puta, ali to me ne diskreditira ni na koji nacin da kazem sta je right a sta wrong.

a ovo je wrong.

a ako cemo iskreno, tvoj snishodljivi pasivno-agresivni nacin komunikacije i tepanje je bilo jako uvredljivo i nefer.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10908 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 12/06/2020 10:49
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:44
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Ovo nam je kao neka zajednička prostorija..Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda kad nastao?

Uskličnik samo pored posta?
Ne znam, možda zato što ne visimo svi stalno na BC podforumu niti volimo da čitamo tudje prepirke i tračeve? Samo pomisao. :roll:
:roll: Neka budu eto to razlozi. Sve pet.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10909 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bice opet posla za Bloo :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10910 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:37
ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Realno ljude vise iznenadjuje sto si upravo ti dio toga i mozes svakako bolje, pa tako imamo i jednog razocaranog dalea.
Ne bih se složio, ovdje od ranije prevladava lični animozitet, kada sam ja u pitanju, a tu je i činjenica da su se pojedinici upalili kao kutnjak na post o evoluciji, bez adekvatne kontra-argumentacije, pa nije preostalo ništa drugo do moralisati. To pokazuju dijalozi sa mnom na ovoj temi i prije meltdowna.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10911 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:51
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:44
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda.
pa znas sta Saro - ako je neko nesto sto je tamo neko pogresno uradio, a zna da je pogresno (iskreno se nadam) - ponovio, to ga cini dvostruko gorim. Nisam ni za kakvo lincovanje, naprotiv, nego od inteligentnih ljudi se valjda ocekuje da rezonuju samostalno, ne treba im usklicnik da bi znali da je nesto pogresno.

nije ovo tema za to, ali ko je gori - onaj ko je izmislio trac, ili onaj ko ga prenosi iz obijesti, zabave ili neke trece pobude da ne prejudiciram i time ga uvelica i rasri do te mjere da zaista moze napraviti stetu.

ne moralisem, da me se ne shvati pogresno - Bog dragi zna da sam milion gresaka napravila u zivotu, ogrijesila se makar isto toliko puta, ali to me ne diskreditira ni na koji nacin da kazem sta je right a sta wrong.

a ovo je wrong.

a ako cemo iskreno, tvoj snishodljivi pasivno-agresivni nacin komunikacije i tepanje je bilo jako uvredljivo i nefer.
Ne amnestiram ja ni sebe, ni ovoga što prepričao taj trač. Zaista. Nemoj me pogrešno shvatiti. No normalno je očekivati da zenske osobe ima više empatije. Prema zeni. I opcenito..(Pogotovo ako zastupaju tvrdolinijaški stav o feminizmu) Tu moje greške ne bi trebale dolaziti ni pod znak pitanja. Ja to očekujem od sebi sličnih.
Zato u zapećak bacam to prepričavanje. Ono jeste ruzno. Ali nije konstrukcija bolesnog mozga onog ko ga prepričao, niti nadodata laz.
To hocu reci.

I u pravu si za moj nacin komunikacije. 100%

I ne moramo dalje o ovome.

Da ne bi bilo brisanja.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10912 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:53 Bice opet posla za Bloo :D
Nece. Ja sam zavrsila. Izvini Blo 😘 za onih 300 postova.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10913 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

Connaisseur Karlin wrote: 12/06/2020 09:14
eh, a koliko muskraca je uslo u zenski , a upravo su zenski bolje dizjanirani :thumbup:
Pa, reakcija muškarca je da te začuđeno isprati šutke pogledom kroz muški wc, a žene zamišljam da bi ga istjerale iz ženskog ko najgoreg perverznjaka :hm:
Ne bih se ni ja na njihovom mjestu usudila :lol:
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10914 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:50

ti ne zakuhavaj :D
stavi video istog dana na odjelu tehnike :lol:
Ne zakuhavam, već samo želim ukazati da je socijalno ponašanje štakora primjenjivo na oba pola kada je u pitanju konzumeristička svijest. :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10915 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:01
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:37
ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Realno ljude vise iznenadjuje sto si upravo ti dio toga i mozes svakako bolje, pa tako imamo i jednog razocaranog dalea.
Ne bih se složio, ovdje od ranije prevladava lični animozitet, kada sam ja u pitanju, a tu je i činjenica da su se pojedinici upalili kao kutnjak na post o evoluciji, bez adekvatne kontra-argumentacije, pa nije preostalo ništa drugo do moralisati. To pokazuju dijalozi sa mnom na ovoj temi i prije meltdowna.
Slažem se da je postojao animozitet od strane nekih osoba od ranije, ali ne mislim da se to odnosi na sve kad je nastupio meltdown. Stvar je u tome što si ljudima nabio velika očekivanja kad čitaju tvoje postove, a onda vide onako nešto. Zato npr. smatram da si dalea razočarao, a ne zbog animoziteta od ranije. Logično je da se ljudi nekad ne slažu. Međutim ti isti ljudi trebaju biti svjesni i nečeg drugog - all power to you. Zato i jesam onako reagovao na daleov post o moderaciji i banovima.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10916 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:55
Nema kod zena copora. Bas to ti je dokaz, svako sebi.
A te scene imas i ispred prodavnica tehnickom robom....sa muskarcima
Većina aktera u ovakvim situacijama su žene.

Čopor i funkcioniše po gore nevedenom sistemu - ko je jači taj i tlači.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10917 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:53
dale cooper wrote: 12/06/2020 10:49
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:44

U potpunosti tačno. Nigdje to nije ni osporeno. Ili jeste?

Sporno je što je beskrupulozno iskorištavanje trača izazvalo sablazan, a sam trač i njegov nastanak muk. Bez reakcije. Bez klika na uskličnik.

Težimo boljem. Zagađivati forum je dno. Ovo nam je kao neka zajednička prostorija..Pa vodeći se tom logikom.. pitam se zašto se kuka i motika nije podigla onda kad nastao?

Uskličnik samo pored posta?
Ne znam, možda zato što ne visimo svi stalno na BC podforumu niti volimo da čitamo tudje prepirke i tračeve? Samo pomisao. :roll:
:roll: Neka budu eto to razlozi. Sve pet.
Da se razumijemo bila u pitanju vaša lična prepiska ili trač koji je rekonstruisan smatram Nihilov potez jednako bijednim. Ali je loš i tvoj izbor da samoinicijativno upadneš u isto to blato zajedno sa njim i još počneš spominjati druge forumaše i volju da i njih uvučes u sve to.
Neprihvatljiva mi je ta vaša želja da pobijedite u raspravi ne birajući sredstva.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10918 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 11:14
ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:01
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:37
Realno ljude vise iznenadjuje sto si upravo ti dio toga i mozes svakako bolje, pa tako imamo i jednog razocaranog dalea.
Ne bih se složio, ovdje od ranije prevladava lični animozitet, kada sam ja u pitanju, a tu je i činjenica da su se pojedinici upalili kao kutnjak na post o evoluciji, bez adekvatne kontra-argumentacije, pa nije preostalo ništa drugo do moralisati. To pokazuju dijalozi sa mnom na ovoj temi i prije meltdowna.
Slažem se da je postojao animozitet od strane nekih osoba od ranije, ali ne mislim da se to odnosi na sve kad je nastupio meltdown. Stvar je u tome što si ljudima nabio velika očekivanja kad čitaju tvoje postove, a onda vide onako nešto. Zato npr. smatram da si dalea razočarao, a ne zbog animoziteta od ranije. Logično je da se ljudi nekad ne slažu. Međutim ti isti ljudi trebaju biti svjesni i nečeg drugog - all power to you. Zato i jesam onako reagovao na daleov post o moderaciji i banovima.
Nisam nabio velika očekivanja, možda jedino velike komplekse. Što i jeste problem. Ne svima, naravno. Dale je, s druge strane, tema za sebe.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10919 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:17
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 11:14
ExNihilo wrote: 12/06/2020 11:01

Ne bih se složio, ovdje od ranije prevladava lični animozitet, kada sam ja u pitanju, a tu je i činjenica da su se pojedinici upalili kao kutnjak na post o evoluciji, bez adekvatne kontra-argumentacije, pa nije preostalo ništa drugo do moralisati. To pokazuju dijalozi sa mnom na ovoj temi i prije meltdowna.
Slažem se da je postojao animozitet od strane nekih osoba od ranije, ali ne mislim da se to odnosi na sve kad je nastupio meltdown. Stvar je u tome što si ljudima nabio velika očekivanja kad čitaju tvoje postove, a onda vide onako nešto. Zato npr. smatram da si dalea razočarao, a ne zbog animoziteta od ranije. Logično je da se ljudi nekad ne slažu. Međutim ti isti ljudi trebaju biti svjesni i nečeg drugog - all power to you. Zato i jesam onako reagovao na daleov post o moderaciji i banovima.
Nisam nabio velika očekivanja, možda jedino velike komplekse. Što i jeste problem. Ne svima, naravno. Dale je, s druge strane, tema za sebe.
I jedno i drugo. Ali hajd da završimo sa ovim da nas zeko ne zakolje :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10920 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 12/06/2020 11:17
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:53
dale cooper wrote: 12/06/2020 10:49

Ne znam, možda zato što ne visimo svi stalno na BC podforumu niti volimo da čitamo tudje prepirke i tračeve? Samo pomisao. :roll:
:roll: Neka budu eto to razlozi. Sve pet.
Da se razumijemo bila u pitanju vaša lična prepiska ili trač koji je rekonstruisan smatram Nihilov potez jednako bijednim. Ali je loš i tvoj izbor da samoinicijativno upadneš u isto to blato zajedno sa njim i još počneš spominjati druge forumaše i volju da i njih uvučes u sve to.
Neprihvatljiva mi je ta vaša želja da pobijedite u raspravi ne birajući sredstva.
Kod tebe su uvijek dzentlmenski razlozi pozadina. 😘 rekla sam to i prije. Mi nikad nismo imali problem u medjusobnoj komunikaciji. Uvijek je bio sporan moj način kojim sam pokušala doći do cilja.
Edit: da ne izigravam odvjetnika nikome.

Trebala sam mozda stati. Ali znaš mene.
Last edited by SaraFina on 12/06/2020 11:32, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10921 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Škobo Habu wrote: 12/06/2020 11:16
pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:55
Nema kod zena copora. Bas to ti je dokaz, svako sebi.
A te scene imas i ispred prodavnica tehnickom robom....sa muskarcima
Većina aktera u ovakvim situacijama su žene.

Čopor i funkcioniše po gore nevedenom sistemu - ko je jači taj i tlači.
E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10922 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25 E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Coporska hijerarhija postoji i kod zena, ali se ona ne meri snagom ili brojem partnerki, vec po kriterijumima koja je bolja koka, ukupno gledano.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10923 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25

E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Za čopor nije ništa neobično da njegovom čelu imaš lavicu ili vučicu. Ne znam zašto se takva vrsta hijerarhije refundira samo muškarcima.

Npr. generalizacija - navijači = huligani!? Kao da nemaš ženske navijačke skupine. O.K. muški dominiraju u huliganstvu, ali to nije primarno muško huliganstvo.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10924 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 11:26
pustopoljina wrote: 12/06/2020 11:25 E onda se tu ne kontamo, za mene je copor sa jasnom hijerarhijom, ko predvodi, kako se ide u lov, kako se brani od napada i kako se plijen raspodjeljuje. A nekako mi se cini da kod muskaraca to bolje funkcionira.
Coporska hijerarhija postoji i kod zena, ali se ona ne meri snagom ili brojem partnerki, vec po kriterijumima koja je bolja koka, ukupno gledano.
Pa to nije bas isto...zensko drustvo se uz muzeve i djecu uglavnom raspadne unutar jedne godine...
Musko teze. Ili grijesim?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10925 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 10:40 oh koji spinovi i izigravanja zrtve i relativiziranja.

dakle u jednoj diskusiji (bilo ko i bilo kojoj, kakvim god tokom da je ona isla) ici ad-hominem i pri tom iskoristiti (tudji) trac o necijem djetetu(!) kako bi se diskreditirao taj neko a sebe napravilo nadmocnim (edit: ma u bilo koju svrhu, nema opravdanja osim neuracunljivosti) je dno. I ne cini ga manjim dnom cinjenica da je trac tudji.
Da zajedno sa mnom nisi ispratila Saga - SaraFina dramu, kada je ista bila aktuelna, sve uz trač i smijeh, možda bi i meni tvoj post izgledao kao onako kako si se potrudila da izgleda ostalim forumašima. :)
Post Reply