Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10851 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

DEMONIKA wrote: 11/06/2020 21:12
Connaisseur Karlin wrote: 11/06/2020 18:58
zposao wrote: 11/06/2020 17:55

:lol: a zašto si ti protiv? Zbog flavoura ili ?
nema svrhe unakaziti dio tijela

pitaj muskrace koji nisu obrezani :D

mislis da kozica na klitoris nema flavor ako se ne vodi racuna o higijeni ;-)
mene da se pita, ja bih im isto makla to malo kožice s njihovog im ponosa :mrgreen:
Zasto? :)
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10852 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 07:48 Dobro je Peterson rekao vezano za ljevicu, a to je da je otišla predaleko i da se više ne može ni vidjeti kad je počela ići predaleko.

JKR je oduvijek bila lijevo orijentirana, ali je shvatila da je ljevica krenula putem kojeg ni ona sama ne može prihvatiti. Nije jedina. Masa je ljevičara (umjerenih) koji počinju okretati leđa ultraljevičarskoj, pa donekle i fašističkoj, ideologiji zasnovana na ušutkivanju, cenzuri, outcry-u na svim platformama, forsiranoj političkoj korektnosti koja nema veze sa zdravim razumom itd.

Da sam na njenom mjestu nastavio bih istim stilom dalje, pa neka vrište i galame koliko hoće. Svakako ne prihvataju biološke činjenice.
Sve to ne može poništiti činjenicu da transgender osobe i drugi pripadnici LGBTQ populacije postoje i da neće nestati, kao i problemi sa kojima se suočavaju.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10853 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

WC je u sluzbi spolova, dva spola, znaci iskljucivo za spolne razlike

WC se ne moze prakticno koristiti za rodne razlike :D

insistirati na korisenju WC u sluzbi rodnih razlika je obicna debilna politika raznih pokreta :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10854 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote: 12/06/2020 08:51 WC je u sluzbi spolova, dva spola, znaci iskljucivo za spolne razlike

WC se ne moze prakticno koristiti za rodne razlike :D

insistirati na korisenju WC u sluzbi rodnih razlika je obicna debilna politika raznih pokreta :lol:
Nije kad postoje straight hetero koji bi ubili baju da im dodje zena sa pisom do njih...
Ljudima jednostavno nije sigurno uci u muski wc, mislim da je to jedini problem.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10855 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

Kad god je velika gužva a žurim, ja se poslužim muškim. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10856 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 08:57
Connaisseur Karlin wrote: 12/06/2020 08:51 WC je u sluzbi spolova, dva spola, znaci iskljucivo za spolne razlike

WC se ne moze prakticno koristiti za rodne razlike :D

insistirati na korisenju WC u sluzbi rodnih razlika je obicna debilna politika raznih pokreta :lol:
Nije kad postoje straight hetero koji bi ubili baju da im dodje zena sa pisom do njih...
Ljudima jednostavno nije sigurno uci u muski wc, mislim da je to jedini problem.
unisex WC , nahodala sam se po takvim ( najvise ih ima na univerzitetima) nisam nikad cula za poseban problem :-D

cendlerbing wrote: 12/06/2020 09:00
Kad god je velika gužva a žurim, ja se poslužim muškim. :D


ima nas jos, ali to ovisi od dizajna muskog, ako je dio za pise odvojen :lol:

eh, a koliko muskraca je uslo u zenski , a upravo su zenski bolje dizjanirani :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10857 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

DEMONIKA wrote: 12/06/2020 00:12
dale cooper wrote: 11/06/2020 23:57
DEMONIKA wrote: 11/06/2020 23:56 očigledno je da većina vas ovdje nema djecu, niti su u braku
stoga je valjda ok da vam se oprosti neznanje
Kakve veze ima da li smo u braku ili imamo djecu?
nemate kredibilitet da pričate u ime žena, niti u ime muškaraca, ponajmanje djece,
iskustvo vam je zasnovano na člancima i čitanjem članaka i prenosite ga po forumima, meni dovoljno da vas diskvalifikujem iz ozbiljnog razgovora, mada uživam u čitanju nesuvislosti
sve što napišete je vaša vizija i trpate ju svugdje i uzimate zdravo za gotovo

kada okusite plodove braka i djece onda se bacite na analizu svega ovoga što vam se sada čini normalnim
Po ovoj logici i teoriji, muskarci nemaju sta da traze na ovoj temi, a posebno teza ovdje vise puta iznosena, parafraziram, "zene imaju sva prava, sta vise hoce!?"
i bukvalno sve i jedan muskarac koji pise o zenama na ovoj temi, a vecinom ih je i vise nego zena, nek' se makne iz kuhinje jer nikad nije bio niti ce biti zena.

moram se usprvotiviti ovakvoj tezi u svrhu diskreditiranja sugovornika. muskarci mozda nisu bili u kozi zene i neke stvari zaista covjek ne moze u potpunosti razumom obujmiti, ako ih nije dozivio (a i onda su iskustva, interpretacije, nauk i reakcije na situacije i dozivljaje drugaciji ovisno o licnosti), medjutim imaju majke, sestre, kolegice, prijateljice, ljubavnice.... pola populacije zensko... a i da nemaju, mogu imati teorijsku predstavu, pravo na slobodu govora.

ono na sta niko nema pravo jeste - osudjivanje tudjih izbora i etiketiranje i predstavljanje svoje istine kao univerzalne (pogotovo u nedostatku iskustva) i tu govorim i za zene i muskarce, da se razumijemo. pogotovo nema pravo na shaming, govor s visine, patronizing... a sto smo takodjer ovdje cesto citali.

Samo malo sirine, razumijevanja, uvazavanja sugovornika i plemenitosti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10858 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Pa i ja sam vise puta...
Neman nista ni protiv unisex wc-a, ali sta je onda sa onima kojima vjera zabranjuje...ili zasto djecu uvijek vode u zenski wc?
Moze i tata sincica odvesti u muski..

Zenski wc dodje ko sabirni centar, a muski je obicna klonja :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10859 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:18 Pa i ja sam vise puta...
Neman nista ni protiv unisex wc-a, ali sta je onda sa onima kojima vjera zabranjuje...ili zasto djecu uvijek vode u zenski wc?
Moze i tata sincica odvesti u muski..

Zenski wc dodje ko sabirni centar, a muski je obicna klonja :lol:
hahahahahaha, jao kakao se glaasno smijem, hahahahhaa :lol:

tako je pustopoljina :kiss:

djecu najcesce vode u zenski WC jer muski cesce ima manji broj kabna sa wv soljama , ono jedn akabina i 5 pisoara , a kod zenskog su sve kabine :D

ali msuku djecu uvijek vode u muski wx, u hotelima ili restoranima sa dva wc :)

ah , ovim sto vjera zabranjuje, mogu pronaci adekvatan odvojen wc, obicno su tradicionalni najcesca opcija

cesto puta se koriti jedan wx za sve , imas ih BiH masu takvih primjera :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10860 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Ova tema je najbolja preslika muško - ženskih odnosa i u R.L

Svi pripadnici muškog spola nastupaju jedinstveno, bez obzira na razlike u mišljenjima.

Ja sam upala ovdje, ne poznavajući relacije koje vladaju na ovom podforumu. (Kad su ti odnosi u pitanju)

I osjećam se poput pijuna, koji skakao za “protivničku ekipu” do kraja šahovske ploče. Te joj donio preimućstvo. Svojim “padom”.

🤐
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10861 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10862 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Kod god pomisliš da se ova tema neda dalje banalizirati - zatekneš novi level.

Čučavac vs. wc šolja. :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10863 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
:lol:
Ili su muski po prirodi vise coporativni.
Zamisli zenske huligane kako pale baklje i urlaju navijacke himne?
Sve bi se samo razletile lijevo i desno
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10864 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
dale cooper je izuzetak :)

nastupate ujedinjeno , ali cesto puta u pogresnim momentima ili sa pogresnim stavovima

npr. vama je zenska prostitucija prihvatljiva, iako nikad niste spomenuli prsotituciju muskraca :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10865 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
uh ovih insinuacija... nisko, al' kao i uvijek - to vise govori o onome ko pise...
no hajd' tjesi se :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10866 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:37
saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
:lol:
Ili su muski po prirodi vise coporativni.
Zamisli zenske huligane kako pale baklje i urlaju navijacke himne?
Sve bi se samo razletile lijevo i desno
Prava usporedba su žene koje zajedno traže cipele, ili tim žena koje ogovaraju neke druge žene. I kod muških sportskih pobuda imaš uvek svoj i protivnicki tim. Tribalizam tako radi.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10867 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:39
saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
uh ovih insinuacija... nisko, al' kao i uvijek - to vise govori o onome ko pise...
no hajd' tjesi se :D
Fakat mi nije bio cilj da insinuiram kako zene ne koriste razum,al kontam što si to skontala :lol:

Zene se samo češće povezuju preko emocija.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10868 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 12/06/2020 09:38
saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
dale cooper je izuzetak :)

nastupate ujedinjeno , ali cesto puta u pogresnim momentima ili sa pogresnim stavovima

npr. vama je zenska prostitucija prihvatljiva, iako nikad niste spomenuli prsotituciju muskraca :D
Ne kontam ovo oko nastupa ujedinjeno, niko od nas nema tajni chat dje se dogovorimo šta da pišemo. To sto se čini da nastupamo tako je stvar koincidencije. Mada nije ni koincidencija koliko su razumski principi.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10869 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:41
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:39
saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
uh ovih insinuacija... nisko, al' kao i uvijek - to vise govori o onome ko pise...
no hajd' tjesi se :D
Fakat mi nije bio cilj da insinuiram kako zene ne koriste razum,al kontam što si to skontala :lol:

Zene se samo češće povezuju preko emocija.
i to je predrasuda, a ako mislis da si mi prvom recenicom "suknuo" (kao pronasla se ja), whatever makes you sleep better at night 8-)
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10870 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:37
:lol:
Ili su muski po prirodi vise coporativni.
Zamisli zenske huligane kako pale baklje i urlaju navijacke himne?
Sve bi se samo razletile lijevo i desno
Black friday je najbolji primjer čoporativne logike kod žena.

User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10871 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

@hadzinicasa Nisam jbt, upis uopšte nije bio ni prema tebi, ni prema ženama ikako.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10872 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

na temu sense and sensibilities:

kad zena nastupi razumno i racionalno - onda je hladnokrvna kucka.
kad zena nastupi emocionalno - onda je histericna

sto se mene tice, etiketirajte samo i dalje, pomaze u licnoj racionalizaciji i opravdavanju sovinizma. znam. ne bi ga bilo da zene nisu kakve jesu jel'. samo sto niko nece da kaze otvoreno kakve bi eto trebale da budu, jer bi sav mulj predrasuda izasao na vidjelo.

cula sam nekoliko puta izraz - ona je "prava zena". kad pitam sta to znaci - nema odgovora. isti ti skacu u oci na kovanicu "pravi muskarac" - kao na nesto sto je puno predrasuda.

sto opet govori o dvostrukim malogradjanskim arsinima koji su prisutni. od wc-a do prostitucije.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10873 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Škobo Habu wrote: 12/06/2020 09:46
pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:37
:lol:
Ili su muski po prirodi vise coporativni.
Zamisli zenske huligane kako pale baklje i urlaju navijacke himne?
Sve bi se samo razletile lijevo i desno
Black friday je najbolji primjer čoporativne logike kod žena.

ti ne zakuhavaj :D
stavi video istog dana na odjelu tehnike :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10874 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:49 na temu sense and sensibilities:

kad zena nastupi razumno i racionalno - onda je hladnokrvna kucka.
kad zena nastupi emocionalno - onda je histericna


sto se mene tice, etiketirajte samo i dalje, pomaze u licnoj racionalizaciji i opravdavanju sovinizma. znam. ne bi ga bilo da zene nisu kakve jesu jel'. samo sto niko nece da kaze otvoreno kakve bi eto trebale da budu, jer bi sav mulj predrasuda izasao na vidjelo.

cula sam nekoliko puta izraz - ona je "prava zena". kad pitam sta to znaci - nema odgovora. isti ti skacu u oci na kovanicu "pravi muskarac" - kao na nesto sto je puno predrasuda.

sto opet govori o dvostrukim malogradjanskim arsinima koji su prisutni. od wc-a do prostitucije.
Na istu temu: Kad muškarac nastupi emotivno, onda je crybaby and not man enough, kad ne nastupi emotivno onda je bezosecajni skot. Ako već podižes generalizaciju na nivo polova, ima i suprotna varijanta.

A stereotipi postoje i za pravu ženu i za pravog muškarca.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10875 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Škobo Habu wrote: 12/06/2020 09:46
pustopoljina wrote: 12/06/2020 09:37
:lol:
Ili su muski po prirodi vise coporativni.
Zamisli zenske huligane kako pale baklje i urlaju navijacke himne?
Sve bi se samo razletile lijevo i desno
Black friday je najbolji primjer čoporativne logike kod žena.

Nema kod zena copora. Bas to ti je dokaz, svako sebi.
A te scene imas i ispred prodavnica tehnickom robom....sa muskarcima
Post Reply