Baš zato ne možeš znati kako je to.Škobo Habu wrote: ↑10/06/2020 21:09Pa, o.k. Nisam išao toliko unazad.cLo wrote: ↑10/06/2020 20:36Ne znam kada UVIJEK, podastri!Škobo Habu wrote: ↑10/06/2020 20:04
Ispod tvoje argumentacije uvijek izviruje taj viktimizirajući narativ o ženama kojem trag vodi do Edenskog vrta.Pa ja uopće nisam bila ni aktivna mnogo na temi. Ali evo, mislim, moj prvi post na "današnji feminizam", ostavljen 23.11.2016., da te demantuje
![]()
:
cLo wrote: ↑23/11/2016 10:00
Pa i nije feminizam, nego feminacizam. Feminaziji ne žele nikakvu ravnopravnost, žele biti ravnopravnije, demonstrirat silu, tj. žele i ravnopravnost i povlastice što nije haha smiješno, nego hahahahahaha smiješno. Glatko i tečno je biti feminazi u savremenom društvu i 21. stoljeću kada su ti već neke bosonoge utabale put i kada si zaštićen zakonima moderne države.
Bazirao sam se na par posljednjih stranica. Namam ništa protiv feminizma, niti feministkinja, uopšte mi ne smetaju, ali mnogo puta se na ovoj temi stekne utisak da se radi o nekoj vrsti crno-bijele podjele na muškarce i žene, koji su u vječitom fajtu, i tek kad ovu temu počnem čitati dođem u situaciju da o sebi razmišljam o muškarcu.
Muškarac sam, ali mi to nije primarni identitet. Nije mi svrha da 24 sata budem "jači pol".
Danasnji "feminizam"
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10751 Re: Danasnji "feminizam"
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#10752 Re: Danasnji "feminizam"
Mislim da nijedna djevojka/žena na temi nije zagazila u taj radikalni/nezdravi feminizam, gdje primarni cilj biva radije uništiti muškarca, negoli se izboriti za ravnopravan status i prava.Škobo Habu wrote: ↑10/06/2020 21:09
Pa, o.k. Nisam išao toliko unazad.
Bazirao sam se na par posljednjih stranica. Namam ništa protiv feminizma, niti feministkinja, uopšte mi ne smetaju, ali mnogo puta se na ovoj temi stekne utisak da se radi o nekoj vrsti crno-bijele podjele na muškarce i žene, koji su u vječitom fajtu, i tek kad ovu temu počnem čitati dođem u situaciju da o sebi razmišljam o muškarcu.
Muškarac sam, ali mi to nije primarni identitet. Nije mi svrha da 24 sata budem "jači pol".
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10753 Re: Danasnji "feminizam"
Jest Bloo. Kačila je jednom neku crvenu zastavu i plašila svijet

-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#10754 Re: Danasnji "feminizam"
Razumiju li žene probleme muškaraca? Zašto bi samo jedna strana inzistirala na ulozi vječite žrtve koju se mora razumijeti i u isto vrijeme koju se ne može nikada razumjeti jer smo mi - da prostiš muškarci.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 19:45narano da znam, jer imam utisak da vecina muskraca glumi empatiju i rzumijevanje polozaja zenaMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 19:09To nije bio ni pokušaj uvrede, već gašenje požara iz razloga što nisi shvatila čistu zajebanciju.
Inače cijenim tvoj doprinos forumu i tebe kao forumašicu.
Nešto sasvim drugo je kad sam wewi uletio kao padobranac i rekao da se ne sramoti bezveze. Karlinka nekad također zna izvući živce.ja ne trazim vasu pomoc, ne znam sto se nervirate , ako zene zele sebi obezbjiediti boji zivot
![]()
Imaju li muškarci problema u suvremenom svijetu? Susreću li se sa diskriminacijom i etiketiranjem? Stigmatizira li se muškost sama po sebi? Da li je postao kriminal biti muškarac? Zašto žene smiju ispoljiti svoju seksualnost a muškarcima se vaga svaki treptaj oka? Zašto je smiješno kada je muškarac žrtva u vezi a žena nasilnik (bilo psihicki bilo fizički)? Može li žena seksualno napastovati muškarca? Gdje je granica između ženinog zavođenja i "samo se sređujem da lijepo sebi izgledam" ? Koje su granice ponašanja? Kako bi muškarac trebao osvojiti bez advokata uza se? Zašto sve teške, ponižavajuće, opasne i slabo plaćene poslove rade u 99% slučajeva muškarci? Zašto su kroz historiju žene bile oslobođene ratne obveze a muškarci gnojili zemlju? Zašto u rudnicima nije zastupljena rodna ravnopravnost?
Zašto misliš da bi muškarci trebali svaki dan sebe bičevati jer ne mogu shvatiti žene? Trebaju li i mogu li žene uopce shvatiti muškarce?
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#10755 Re: Danasnji "feminizam"
Dajte borcima šansu da navedu postignuća modernog feminizma.
Možda se desi čudo i stvarno navedu nešto što nije postignuće prvobitnog feminizma. Dajte im šansu da opravdaju postojanje ove komedije.
Možda se desi čudo i stvarno navedu nešto što nije postignuće prvobitnog feminizma. Dajte im šansu da opravdaju postojanje ove komedije.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10756 Re: Danasnji "feminizam"
susocjecam i sa vama, imas mogucnost postati clan organizacije za muska prava i ravnopravnostzposao wrote: ↑11/06/2020 00:25Razumiju li žene probleme muškaraca? Zašto bi samo jedna strana inzistirala na ulozi vječite žrtve koju se mora razumijeti i u isto vrijeme koju se ne može nikada razumjeti jer smo mi - da prostiš muškarci.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 19:45narano da znam, jer imam utisak da vecina muskraca glumi empatiju i rzumijevanje polozaja zenaMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 19:09
To nije bio ni pokušaj uvrede, već gašenje požara iz razloga što nisi shvatila čistu zajebanciju.
Inače cijenim tvoj doprinos forumu i tebe kao forumašicu.
Nešto sasvim drugo je kad sam wewi uletio kao padobranac i rekao da se ne sramoti bezveze. Karlinka nekad također zna izvući živce.ja ne trazim vasu pomoc, ne znam sto se nervirate , ako zene zele sebi obezbjiediti boji zivot
![]()
Imaju li muškarci problema u suvremenom svijetu? Susreću li se sa diskriminacijom i etiketiranjem? Stigmatizira li se muškost sama po sebi? Da li je postao kriminal biti muškarac? Zašto žene smiju ispoljiti svoju seksualnost a muškarcima se vaga svaki treptaj oka? Zašto je smiješno kada je muškarac žrtva u vezi a žena nasilnik (bilo psihicki bilo fizički)? Može li žena seksualno napastovati muškarca? Gdje je granica između ženinog zavođenja i "samo se sređujem da lijepo sebi izgledam" ? Koje su granice ponašanja? Kako bi muškarac trebao osvojiti bez advokata uza se? Zašto sve teške, ponižavajuće, opasne i slabo plaćene poslove rade u 99% slučajeva muškarci? Zašto su kroz historiju žene bile oslobođene ratne obveze a muškarci gnojili zemlju? Zašto u rudnicima nije zastupljena rodna ravnopravnost?
Zašto misliš da bi muškarci trebali svaki dan sebe bičevati jer ne mogu shvatiti žene? Trebaju li i mogu li žene uopce shvatiti muškarce?
evo, jedan primjer , oni se bore protiv obrezivanja, a i ja sam protiv obrezivanja penisa:

-
omar little
- Posts: 17402
- Joined: 14/03/2008 21:14
#10757 Re: Danasnji "feminizam"
kakve veze ima obrezivanje kurca bilo sa feminizmima bilo sa "feminizmima"?
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10758 Re: Danasnji "feminizam"
Šta će oni kojima je već obrezan? 
Ko o čemu Karlinka o penisima
Ko o čemu Karlinka o penisima
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10759 Re: Danasnji "feminizam"
hahaha, ne znamMarlboroGold wrote: ↑11/06/2020 15:07 Šta će oni kojima je već obrezan?
Ko o čemu Karlinka o penisima![]()
pa organizacija za prava muskaraca upravo se bori protiv obrezivanja
tip je postavio jako dirljiv post, pa sam mu predlozila da se uclani organizaciju
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#10761 Re: Danasnji "feminizam"
Connaisseur Karlin wrote: ↑11/06/2020 14:58
evo, jedan primjer , oni se bore protiv obrezivanja, a i ja sam protiv obrezivanja penisa:
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#10762 Re: Danasnji "feminizam"
Sta je pogresno rekla pa je toliko napadaju?
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#10763 Re: Danasnji "feminizam"
Rekla da se “osobe koje imaju menstruaciju” zovu zene - to je uvrijedilo transgenderice .. koje hoce da se zovu osobe koje imaju menstruaciju..
Oslo sve u tri lijepe.The row began last weekend, after Rowling responded to a headline on an online article discussing "people who menstruate" by writing in a tweet: "I'm sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud?"
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10764 Re: Danasnji "feminizam"
jbt šta pročitah
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#10765 Re: Danasnji "feminizam"
Pa u pravu jeMorningStar wrote: ↑11/06/2020 18:06Rekla da se “osobe koje imaju menstruaciju” zovu zene - to je uvrijedilo transgenderice .. koje hoce da se zovu osobe koje imaju menstruaciju..
Oslo sve u tri lijepe.The row began last weekend, after Rowling responded to a headline on an online article discussing "people who menstruate" by writing in a tweet: "I'm sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud?"![]()
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#10766 Re: Danasnji "feminizam"
Jednog dana cemo se probuditi u fasistickom svijetu dje nes vise smijeti ni razmisljati kako smo dosli dotle.
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#10767 Re: Danasnji "feminizam"
ukratko, Bizarro World, kako to lijepo i u malo riječi jedan forumaš sroči 
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10769 Re: Danasnji "feminizam"
nema svrhe unakaziti dio tijelazposao wrote: ↑11/06/2020 17:55Connaisseur Karlin wrote: ↑11/06/2020 14:58
evo, jedan primjer , oni se bore protiv obrezivanja, a i ja sam protiv obrezivanja penisa:
a zašto si ti protiv? Zbog flavoura ili ?
pitaj muskrace koji nisu obrezani
mislis da kozica na klitoris nema flavor ako se ne vodi racuna o higijeni
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#10772 Re: Danasnji "feminizam"
mene da se pita, ja bih im isto makla to malo kožice s njihovog im ponosaConnaisseur Karlin wrote: ↑11/06/2020 18:58nema svrhe unakaziti dio tijelazposao wrote: ↑11/06/2020 17:55Connaisseur Karlin wrote: ↑11/06/2020 14:58
evo, jedan primjer , oni se bore protiv obrezivanja, a i ja sam protiv obrezivanja penisa:
a zašto si ti protiv? Zbog flavoura ili ?
pitaj muskrace koji nisu obrezani![]()
mislis da kozica na klitoris nema flavor ako se ne vodi racuna o higijeni![]()
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#10773 Re: Danasnji "feminizam"
Pratim ovaj slučaj zadnjih dana. Zanimljiv je iz dva razloga.MorningStar wrote: ↑11/06/2020 18:06Rekla da se “osobe koje imaju menstruaciju” zovu zene - to je uvrijedilo transgenderice .. koje hoce da se zovu osobe koje imaju menstruaciju..
Oslo sve u tri lijepe.The row began last weekend, after Rowling responded to a headline on an online article discussing "people who menstruate" by writing in a tweet: "I'm sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud?"![]()
JK Rowling je inače posvećeni liberal. Među javnim ličnostima, malo ko je učinio više za promociju feminizma, LGBT zajednice, pa i trans zajednice. Toliko da revidira i reinterpretira vlastite likove kao gejeve, crnkinje, i slično.
Međutim, stvar je nepravila puni krug, gender korektnost sliči gender diskriminaciji, fraza "people who menstruate" je za chip-on-the-shoulder feministkinju, kakva je Rowling, poput onog srpskog komentatora koji govori "igrač sa brojem 9" jer ne želi izreći Kodrino ime, dakle diskriminatorno, ali je istovremeno vrhunac gender korektnosti, fraza kao preuzeta iz nekog rječnika upotrebljivih termina NGO ublehaša, inkluzivna, da se niko ne naljuti. Tako se Rowling frontalno sudarila sa vlastitom ideologijom.
I važnije, bez obzira kakav liberalni track record pojedincu bio, onda kada kaže pogrešnu stvar, jadna mu majka od onih koji se nazivaju lučonošama slobode govora.
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#10774 Re: Danasnji "feminizam"
ExNihilo wrote: ↑11/06/2020 22:06Pratim ovaj slučaj zadnjih dana. Zanimljiv je iz dva razloga.MorningStar wrote: ↑11/06/2020 18:06Rekla da se “osobe koje imaju menstruaciju” zovu zene - to je uvrijedilo transgenderice .. koje hoce da se zovu osobe koje imaju menstruaciju..
Oslo sve u tri lijepe.The row began last weekend, after Rowling responded to a headline on an online article discussing "people who menstruate" by writing in a tweet: "I'm sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud?"![]()
JK Rowling je inače posvećeni liberal. Među javnim ličnostima, malo ko je učinio više za promociju feminizma, LGBT zajednice, pa i trans zajednice. Toliko da revidira i reinterpretira vlastite likove kao gejeve, crnkinje, i slično.
Međutim, stvar je nepravila puni krug, gender korektnost sliči gender diskriminaciji, fraza "people who menstruate" je za chip-on-the-shoulder feministkinju, kakva je Rowling, poput onog srpskog komentatora koji govori "igrač sa brojem 9" jer ne želi izreći Kodrino ime, dakle diskriminatorno, ali je istovremeno vrhunac gender korektnosti, fraza kao preuzeta iz nekog rječnika upotrebljivih termina NGO ublehaša, inkluzivna, da se niko ne naljuti. Tako se Rowling frontalno sudarila sa vlastitom ideologijom.
I važnije, bez obzira kakav liberalni track record pojedincu bio, onda kada kaže pogrešnu stvar, jadna mu majka od onih koji se nazivaju lučonošama slobode govora.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10775 Re: Danasnji "feminizam"
A dobro, i inače ljudi podržavaju slobodu govora ako se govori ono šta vole čuti. Kada se govori ono šta ne vole, e onda to nije sloboda govora nego govor mržnje koji, je li tako, treba sankcionisati i zabraniti.
Živjela PC.
Živjela PC.

