Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade. Argumenti su ti klimavi.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 14:54jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredinaMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.
Ja se sa time ne slažem ni najmanje.![]()
![]()
Danasnji "feminizam"
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10426 Re: Danasnji "feminizam"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10427 Re: Danasnji "feminizam"
bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostitucijuMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:00Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 14:54jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredinaMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.
Ja se sa time ne slažem ni najmanje.![]()
![]()
da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10428 Re: Danasnji "feminizam"
prevse povrsno psomatrate problem, ne postoji dobrovoljnost osobe za rad u takvoj nezdravoj srediniHakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57MarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.
Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10429 Re: Danasnji "feminizam"
Ja Karlin razumijem. Tijelo i seksualni čin su joj toliko intimni da pretpostavljam da je njoj nezamislivo da neko odluči da to sam(a) od sebe, dobrovoljno, pretvori u profesiju. To, po njoj, može da se uradi samo pod prisilom, ili direktnom ili životnim okolnostima.
A onda se javlja tipična Karlin sa pristupom "Ako ja tako mislim, ako je to moj sistem vrijednosti, on mora vrijedit iza sve ljude na planeti".
Za Karlin je skoro nezamislivo da neko može razmišljati drugačije od nje, a i ako se to slučajno desi, totalno je nemoguće da taj koji drugačije razmišlja bude u pravu a da ona griješi. E, to je apsolutno nemoguće.
Neka je, da je nema rebalo bi je izmisliti.
A onda se javlja tipična Karlin sa pristupom "Ako ja tako mislim, ako je to moj sistem vrijednosti, on mora vrijedit iza sve ljude na planeti".
Za Karlin je skoro nezamislivo da neko može razmišljati drugačije od nje, a i ako se to slučajno desi, totalno je nemoguće da taj koji drugačije razmišlja bude u pravu a da ona griješi. E, to je apsolutno nemoguće.
Neka je, da je nema rebalo bi je izmisliti.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10430 Re: Danasnji "feminizam"
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57MarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.
Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10431 Re: Danasnji "feminizam"
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:02bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostitucijuMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:00Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 14:54
jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredina![]()
![]()
i to u EU
![]()
da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10432 Re: Danasnji "feminizam"
Brojevi su nebitni.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:06I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57MarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.
Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.
Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.
Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.
Do tada...
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 15:12, edited 1 time in total.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10433 Re: Danasnji "feminizam"
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesaviMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:07Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:02bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostitucijuMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:00
Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.i to u EU
![]()
da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10434 Re: Danasnji "feminizam"
Ah, dokon pop i jarad krsti...Hakiz wrote: ↑09/06/2020 15:11Brojevi su nebitni.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:06I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.
Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.
Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.
Do tada...
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10435 Re: Danasnji "feminizam"
dkoazi postoje, samo se svijesno izbjegava pricati o istimHakiz wrote: ↑09/06/2020 15:11Brojevi su nebitni.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:06I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.
Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.
Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.
Do tada...
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10436 Re: Danasnji "feminizam"
Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?
iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, aliOsjecas olaksanje,
sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10437 Re: Danasnji "feminizam"
Pričao bih ja o njima, samo da ih ti doneseš.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:13dkoazi postoje, samo se svijesno izbjegava pricati o istimHakiz wrote: ↑09/06/2020 15:11Brojevi su nebitni.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:06
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.
Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.
Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.
Do tada...![]()
Fakat nemam više šta reći o ovome, ostaj mi zdravo.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10438 Re: Danasnji "feminizam"
Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:12pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesaviMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:07Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:02
bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostitucijui to u EU
![]()
da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.![]()
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.
Neće recimo žena da konobariše, pa se javila bordelu gdje zarađuje 3 puta više. Dobrovoljno.
"Za razliku od Abolitionističkog mišljenja, oni koji su u korist legalizacije, ne smatraju žene koje se bave prostitucijom kao žrtve, već kao nezavisne odrasle žene koje su danas izbora koji treba da se poštuju. Mariška Majore, bivši prostitutka i osnivač Informativnog centra o prostituciji, iz Amsterdama, smatra da: "U našim [seksualnih radnika '] očima je to profesija, način zarade, bitno je da smo mi realno o ovome ... Prostitucija nije loša,.. to je samo loše ako se radi protiv nečije volje. Većina žena se same opredeljuju za to."
Ne treba ići dalje od ovog.
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#10439 Re: Danasnji "feminizam"
Zašto svako mišljenje mora biti popraćeno adekvatnom akcijom?Strpljiva wrote: ↑09/06/2020 14:10
Mogu reci sta je unosnije, prirodnije ne. Zene se eksplatisu, objektiviziraju i podvode pod vlasnistvo.
Lijepo te citati, ali svakim primjerom ukazujes problematiku gdje zena niti u jednoj od situacija nije objekat. Amerika: jedina industrija gdje je zena vise placenaIndija: nema izbora, uslovljena tradicijom. Da ne pominjemo S. Arabiju.
Pisemo u prazno, al' haj'. Niko od nas ne izlazi na ulicu traziti prava, lakse s tastature.
Forumske rasprave su sučeljavanje stavova - ne izraz konkretnog djelovanja.
Žene se eksploatišu - da. Ekspoloatišu se i djeca. Eksploatišu se i muškarci. Bijeli eksploatišu crne. Žuti žute. Bogati eksploatišu siromašne. Koliko hoćeš primjera.
Poenta mog upisa jeste da seksualno oslobađanje pojedinca nije nigdje konkretno odvelo po pitanju njegovih sloboda. To nije samo "žensko" pitanje, već pitanje oba pola. Tebi, žena kao seksualni objekat, najčešće pred očima dođe u kostimu Playboyove žečice koju je za svoje lične inhibicije kreirao Hugh Hefner. No, to je kliše.
Teško da će se iti jedna žena referisati na jednu ovakvu ženu: https://en.wikipedia.org/wiki/Beate_Uhse_AG
Last edited by Škobo Habu on 09/06/2020 15:21, edited 2 times in total.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10440 Re: Danasnji "feminizam"
a, zasto ti nije pao na pametMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:17Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:12pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesaviMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:07
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.
Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.![]()
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10441 Re: Danasnji "feminizam"
Zapravo mislim da nije njeno da dokazuje da nije, nego da je teret dokaza na tebi da jeste.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 15:11Brojevi su nebitni.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:06I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 14:57
Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.
Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.
A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.
I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.
Opet je volim![]()
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.
Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.
Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.
Do tada...
Tj. Ti bi trebao dokazati da je barem jedna stvarno ali stvarno, sve sa sudskim vjestacima, usla i radi tu profesiju dobrovoljno i s pjesmom ide na posao i da iza nje nema nikakve traume.
Dokaza u prilog nedobrovoljnosti ima jako mnogo.
Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10442 Re: Danasnji "feminizam"
Zato što ne bih htio da me ti zovneš sebi.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:20a, zasto ti nije pao na pametMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:17Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:12
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi![]()
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.
kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao
![]()
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10443 Re: Danasnji "feminizam"
Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 15:16
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.
Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.
Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.
E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10444 Re: Danasnji "feminizam"
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:21 Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10445 Re: Danasnji "feminizam"
Mi smo diskutovali da li je moguci sex bez emocija bilo kako, a ne da li sexualni cin stvara emociju ili je obratno.Hakiz wrote: ↑09/06/2020 15:27Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 15:16
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.
Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.
Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.
E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10446 Re: Danasnji "feminizam"
E, svašta.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:20a, zasto ti nije pao na pametMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:17Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 15:12
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi![]()
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.
kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao
![]()
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10447 Re: Danasnji "feminizam"
Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. 
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10448 Re: Danasnji "feminizam"
Ja sam odustao od rasprava s njom. Tacno je energetski vampir.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10449 Re: Danasnji "feminizam"
I see your point.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 15:16Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, aliOsjecas olaksanje,sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Tako jeste.
Medjutim, my point: taj nagon nije jednokratna stvar..nego kontinuitet...tako da sa tim seksom bez emocija...olaksavanjem...samo radis delay...samo odlazes neminovno...a svaki novi odlazak jos vise zapetljava ono klupko emocija.
Jer definitivno, pitanje je vremena, kad odlazak prostitutkama nije dovoljan. Kao sto i porno prestaje biti dovoljno da umiri nagon.
Jednostavno su to lose zamjene.
Naravno, ima ljudi, toliko komplikovanih, toliko zapetljanih,toliko neautenticnih da ce i ostariti cuvajuci se pravog zivota, a odrzavajuci kontrolu...tzv. kontrolu.
To je jedina pozitivna stvar iz patrijarhata, da se od zena nikad nije puno ni ocekivalo, pa im je puno lakse biti iskrena prema sebi.
Kao sto mladje dijete bude i snalazljivije i uspjesnije od starijeg, a prosjecan djak...a starije toliko puno obecavalo i bilo odlikas.
Tako da da- moguce je emocije staviti na stranu i zadovoljiti nagon, ali posto ipak nismo samo zivotinje...to nam nikako nije dovoljno i nismo sretni dok svi nasi slojevi licnosti nisu u skladu jedni sa drugim.
Last edited by pustopoljina on 09/06/2020 16:11, edited 1 time in total.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10450 Re: Danasnji "feminizam"
Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedeseteMarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 15:27To ti izgleda držiš bordel pa znaš.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 15:21 Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
