Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10426 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:54
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredina :-) :lol:
Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade. Argumenti su ti klimavi.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10427 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:00
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:54
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredina :-) :lol:
Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.
bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostituciju :) i to u EU ;-)

da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10428 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.


Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
prevse povrsno psomatrate problem, ne postoji dobrovoljnost osobe za rad u takvoj nezdravoj sredini :)

:kiss:
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10429 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ja Karlin razumijem. Tijelo i seksualni čin su joj toliko intimni da pretpostavljam da je njoj nezamislivo da neko odluči da to sam(a) od sebe, dobrovoljno, pretvori u profesiju. To, po njoj, može da se uradi samo pod prisilom, ili direktnom ili životnim okolnostima.

A onda se javlja tipična Karlin sa pristupom "Ako ja tako mislim, ako je to moj sistem vrijednosti, on mora vrijedit iza sve ljude na planeti".

Za Karlin je skoro nezamislivo da neko može razmišljati drugačije od nje, a i ako se to slučajno desi, totalno je nemoguće da taj koji drugačije razmišlja bude u pravu a da ona griješi. E, to je apsolutno nemoguće.

Neka je, da je nema rebalo bi je izmisliti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10430 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.


Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10431 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:02
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:00
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:54

jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredina :-) :lol:
Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.
bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostituciju :) i to u EU ;-)

da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.

Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10432 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:06
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.


Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Brojevi su nebitni.

Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.

Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.

Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.

Do tada...
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 15:12, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10433 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:07
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:02
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:00
Za odraslu osobu, a koja dobrovoljno pristane na to, nije niti će ikad predstavljati kršenje ljudskih prava. Legalizacijom i regulacijom tržišta prostitucije se smanjuje upravo to što si navela. To je sve više profesija i način zarade.
bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostituciju :) i to u EU ;-)

da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.

Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi ;-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10434 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:11
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:06
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57



Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Brojevi su nebitni.

Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.

Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.

Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.

Do tada...
Ah, dokon pop i jarad krsti...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10435 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:11
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:06
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57



Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Brojevi su nebitni.

Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.

Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.

Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.

Do tada...
dkoazi postoje, samo se svijesno izbjegava pricati o istim ;-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10436 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.

Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?
Osjecas olaksanje,
iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, ali
onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.

Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10437 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:13
Hakiz wrote: 09/06/2020 15:11
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:06
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Brojevi su nebitni.

Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.

Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.

Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.

Do tada...
dkoazi postoje, samo se svijesno izbjegava pricati o istim ;-)
Pričao bih ja o njima, samo da ih ti doneseš.

Fakat nemam više šta reći o ovome, ostaj mi zdravo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10438 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:12
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:07
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:02

bas, obratno, postoji niz primjera u kojim je legalizacija iste upravo paravn za ileglanu prostituciju :) i to u EU ;-)

da li je tebi nekad palo na pamet, tokom potrage posla, da napises molbu za posao u bordelu ?
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.

Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi ;-)
Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.

Neće recimo žena da konobariše, pa se javila bordelu gdje zarađuje 3 puta više. Dobrovoljno.

"Za razliku od Abolitionističkog mišljenja, oni koji su u korist legalizacije, ne smatraju žene koje se bave prostitucijom kao žrtve, već kao nezavisne odrasle žene koje su danas izbora koji treba da se poštuju. Mariška Majore, bivši prostitutka i osnivač Informativnog centra o prostituciji, iz Amsterdama, smatra da: "U našim [seksualnih radnika '] očima je to profesija, način zarade, bitno je da smo mi realno o ovome ... Prostitucija nije loša,.. to je samo loše ako se radi protiv nečije volje. Većina žena se same opredeljuju za to."

Ne treba ići dalje od ovog.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#10439 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 14:10
Mogu reci sta je unosnije, prirodnije ne. Zene se eksplatisu, objektiviziraju i podvode pod vlasnistvo.

Lijepo te citati, ali svakim primjerom ukazujes problematiku gdje zena niti u jednoj od situacija nije objekat. Amerika: jedina industrija gdje je zena vise placena :D Indija: nema izbora, uslovljena tradicijom. Da ne pominjemo S. Arabiju.

Pisemo u prazno, al' haj'. Niko od nas ne izlazi na ulicu traziti prava, lakse s tastature.
Zašto svako mišljenje mora biti popraćeno adekvatnom akcijom?

Forumske rasprave su sučeljavanje stavova - ne izraz konkretnog djelovanja.

Žene se eksploatišu - da. Ekspoloatišu se i djeca. Eksploatišu se i muškarci. Bijeli eksploatišu crne. Žuti žute. Bogati eksploatišu siromašne. Koliko hoćeš primjera.

Poenta mog upisa jeste da seksualno oslobađanje pojedinca nije nigdje konkretno odvelo po pitanju njegovih sloboda. To nije samo "žensko" pitanje, već pitanje oba pola. Tebi, žena kao seksualni objekat, najčešće pred očima dođe u kostimu Playboyove žečice koju je za svoje lične inhibicije kreirao Hugh Hefner. No, to je kliše.

Teško da će se iti jedna žena referisati na jednu ovakvu ženu: https://en.wikipedia.org/wiki/Beate_Uhse_AG
Last edited by Škobo Habu on 09/06/2020 15:21, edited 2 times in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10440 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:17
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:12
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:07
Po svim mogućim parametrima se naprijed navedeno pokazalo uspješnim.

Zašto bih napisao tu molbu? Ne kontam pitanje.
pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi ;-)
Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.

a, zasto ti nije pao na pamet :D kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10441 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:11
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:06
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:57



Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
I tu sam misljenja da je dobrovoljno u zanemarivim procentima cak i na danasnji dan, a ne prije 300 godina, a i ti procenti dobrovoljnosti da su diskutabilni...jer mislim da to zdrava psiha sebi ne moze uraditi.
Ali...
Ipak se o ovome vise puta pricalo, poznat mi je i tvoj stav i marlboro gold i u to necu ni ulaziti, samo svakih par godina vidis da je svako ostao pri istom misljenju.
Brojevi su nebitni.

Kao u nauci, imaš teoriju i ako samo jedan slučaj ne potvrdi tu teoriju, to znači da ta teorija nije ispravna.

Tako da ću ja sačekati od Karlin dokaz da apsolutno ni jedna, kako zakon određuje termin, poslovno sposobna osoba u istoriji čovječanstva nije prostituciju odabrala kao profesiju dobrovoljno, bez prisile ili direktne ili indirektne.

Ako taj dokaz donese, meni ne preostaje ništa drugo nego da se izvinim i priznam da sam pogriješio.

Do tada...
Zapravo mislim da nije njeno da dokazuje da nije, nego da je teret dokaza na tebi da jeste.
Tj. Ti bi trebao dokazati da je barem jedna stvarno ali stvarno, sve sa sudskim vjestacima, usla i radi tu profesiju dobrovoljno i s pjesmom ide na posao i da iza nje nema nikakve traume.
Dokaza u prilog nedobrovoljnosti ima jako mnogo.
Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10442 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:20
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:17
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:12

pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi ;-)
Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.

a, zasto ti nije pao na pamet :D kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao :D
Zato što ne bih htio da me ti zovneš sebi.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10443 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.

Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.

Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.

Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.

E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10444 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:21 Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10445 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 09/06/2020 15:27
saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
Ja mislim da jće prije biti to da emocia postoji da bi dovela do seksualnog čina a ne da seksualni čin stvara emociju. Ako je i stvara, to je samo zbog toga da se poželi da se seksualni čin ponovi. Kao i zadovoljstvo pri seksualnom činu, i ono je samo dio mehanizma koji ljude tjera da ponavljaju seksualne činove što češće.

Naime, kada su nam se stvarali nagoni, nije bilo lijekova, higijene, bolnica itd, smrtnost potomstva svih živih bića, uključujući i ljude, je bila ogromna tako da se trebalo što više seksati da bi se imalo što više potomaka pa da velika smrtnost potomaka opet ostavi dovoljno njih da nastave ili čak i uznapreduju vrstu.

Tak oda su emocija i zadovoljstvo vezan iza seksualni čin samo pomoćni alati koji pomažu osnovonoj funkciji seksa a to je stvaranje potomstva.

Emocije kao i zadovoljtvo vezani za seks nisu primarni nego drugorazredni, možda i trećerazredni mehanizmi, oni su robovi koji obavljaju zadani im posao, nisu svrha.

E, to što smo mi ljudi, budući da imamo mozak kakav imamo, te emocije i to zadovoljstvo pretvorili u nešto šta im donosi ličnu korist, pa su na kraju izmislili i ljubav kao vrh emotivnih stanja te vrste, pa brak kao oblik društvene kontrole ili naprosto novac kada se rečeno monetizuje u raznim oblicima, to je već druga priča.
Mi smo diskutovali da li je moguci sex bez emocija bilo kako, a ne da li sexualni cin stvara emociju ili je obratno.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10446 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:20
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:17
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 15:12

pa fino sam te pitala, zasto ti ili vecina osoba ne piste molbe za razne polsove , kao sto je danas uobicajeno, ne pravimo se malkice blesavi ;-)
Zašto bih? Ganjam ono u skladu sa strukom. Mogao sam ja bataliti faks i srednju školu, pa bih se nekako snalazio da zaradim.
Možda bi mi bordel i pao na pamet... ne znam. To bi bilo dobrovoljno.

a, zasto ti nije pao na pamet :D kazes, kao i Hakiz, posao kao i svaki drugi posao :D
E, svašta.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10447 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Realno, nije sex work posao kao i svaki drugi, jer da jest raja koja se bavila time bi stavila u CV. :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10448 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ja sam odustao od rasprava s njom. Tacno je energetski vampir.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10449 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 15:16
Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Pitanje zasto je doslo do toga da se ide prostitutki je mnogo slozenije od samog cina odlaska do nje i sexa. Razlozi mogu biti svekoliki, ali hajmo uzeti jedan koji je cest, a to je nemogucnost da se pronadje cura i/ili osecaj usamljenosti.

Sta se desi kad takva osoba zavrsi s cinom?
Osjecas olaksanje,
iz cega ja zakljucujem da je motiv vodjen nagonima zadovoljen, ali
onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
sto znaci da emotivni balast nije razresen samim sexom, vec potisnut da bi se kasnije opet pojavio.

Iz svega ovoga ja izvlacim zakljucak da sam sexualni cin nije imao emotivnu komponentu, niti je dao odgovor da tu prazninu, dok jeste razresio onaj nagonski impuls.
I see your point.
Tako jeste.
Medjutim, my point: taj nagon nije jednokratna stvar..nego kontinuitet...tako da sa tim seksom bez emocija...olaksavanjem...samo radis delay...samo odlazes neminovno...a svaki novi odlazak jos vise zapetljava ono klupko emocija.
Jer definitivno, pitanje je vremena, kad odlazak prostitutkama nije dovoljan. Kao sto i porno prestaje biti dovoljno da umiri nagon.
Jednostavno su to lose zamjene.
Naravno, ima ljudi, toliko komplikovanih, toliko zapetljanih,toliko neautenticnih da ce i ostariti cuvajuci se pravog zivota, a odrzavajuci kontrolu...tzv. kontrolu.
To je jedina pozitivna stvar iz patrijarhata, da se od zena nikad nije puno ni ocekivalo, pa im je puno lakse biti iskrena prema sebi.
Kao sto mladje dijete bude i snalazljivije i uspjesnije od starijeg, a prosjecan djak...a starije toliko puno obecavalo i bilo odlikas.
Tako da da- moguce je emocije staviti na stranu i zadovoljiti nagon, ali posto ipak nismo samo zivotinje...to nam nikako nije dovoljno i nismo sretni dok svi nasi slojevi licnosti nisu u skladu jedni sa drugim.
Last edited by pustopoljina on 09/06/2020 16:11, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10450 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 15:27
pustopoljina wrote: 09/06/2020 15:21 Ja nikad ne vidjeh ni jednu, koja ima sve pecate da je komplet psihicki zdrava osoba, ne koristi nikakve droge,ovisnosti i nema nikakve licne i porodicne traume odabrala to kao profesiju i jos pri tome, da tako misli do rane peMzije.
To ti izgleda držiš bordel pa znaš.
Ne, ali cula sam da babe u njemackoj placaju vise nego sto senior programer ima satnicu...pa ono...ako bi da se penzionises do pedesete ;)
Post Reply