Danasnji "feminizam"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10301 Re: Danasnji "feminizam"
prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra 
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10302 Re: Danasnji "feminizam"
Razmkenjujes "dobro" ali bez celofana i masnica i prava povrata od 2 sedmice.
To kasnije, kad i ako je to NESTO. Al to onda nisu te jeftine strings.
To kasnije, kad i ako je to NESTO. Al to onda nisu te jeftine strings.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10303 Re: Danasnji "feminizam"
O iskustvima i govorim. I ti menjaš teze , ne kažem da ženama smeta da prilaze prve ponekad, već da preferiraju da to muškarci rade.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:22nemas pojmasaint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:19Brojke i iskustvo oba pola. Pitaj bilo kojeg muškarca ili ženu pitanje ko kome prilazi više, muškarci će odgovoriti da oni češće prilaze ženama, žene će odgovoriti da njima muškarci češće prilaze. I to je tačno za sve kulture.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:17
a, ko kaze, da muskraci ne ocekuju incijativu od strane zene ?![]()
![]()
koliko si upoznao zena koje su prve prisle muskracu? da li se to tebi nekad desilo? muskracima ne smeta ako pridje prva, uostlaom, zasto bi mu to zasmetalo![]()
pusti brojke, haj'mo malo o zivotnim iskustvima![]()
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10304 Re: Danasnji "feminizam"
Da, to je prirodni nagonConnaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:25 prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra![]()
Ako mu fali taj nagon, kako ce preuzeti inicijativu bilo gdje, gdje je bitnije..ili ces mu biti motivational coach
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10305 Re: Danasnji "feminizam"
Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:23Čemu onda pokloni, ako oboje žele seks?saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:15Jesu strings attached, ali na način da obe strane nešto daju i nešto dobiju. Razmena dobara.pustopoljina wrote: ↑09/06/2020 10:12
Pa ako je potrazivanje nesto sto obje strane zele, cemu strings attached? Da se moze nabijati na nos, ako druga strana kaze odAbij?
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10306 Re: Danasnji "feminizam"
ja sam napisala, zasto bi msurkaacima smetalo da prilaze prve, a ne da zenama smeta da prilaze prvesaint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:26O iskustvima i govorim. I ti menjaš teze , ne kažem da ženama smeta da prilaze prve ponekad, već da preferiraju da to muškarci rade.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:22nemas pojmasaint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:19
Brojke i iskustvo oba pola. Pitaj bilo kojeg muškarca ili ženu pitanje ko kome prilazi više, muškarci će odgovoriti da oni češće prilaze ženama, žene će odgovoriti da njima muškarci češće prilaze. I to je tačno za sve kulture.![]()
koliko si upoznao zena koje su prve prisle muskracu? da li se to tebi nekad desilo? muskracima ne smeta ako pridje prva, uostlaom, zasto bi mu to zasmetalo![]()
pusti brojke, haj'mo malo o zivotnim iskustvima![]()
pa realno receno, svako vise voli da se neko vrti oko nas, nij evazno, musko, zensko
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10307 Re: Danasnji "feminizam"
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.wewa wrote: ↑09/06/2020 10:23to je tvoje tumacenje. moje vise ima veze s biologijom, jer muskarci i zene jesu bioloski razliciti. mene kao zenski primjerak moje vrste privlace muski primjerci odredjenih karakteristika.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:17Razumem, te poželjne osobine za muškarca koje ti preferiras su baš ukorenjene u patrijarhatu gde je muškarac zaštitnik žene i po defaultu mora biti hrabar i karakteran.
patrijarhat bi, izmedju ostalog, zahtijevao da trazim muskarca koji ce se 'brinuti' o meni, ali takvog ne trazim, odnosno nisam trazila.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10308 Re: Danasnji "feminizam"
da, da, to je mjerilo , to prilazenje , ako nema toga, nije nikakvo musko u zivotupustopoljina wrote: ↑09/06/2020 10:26Da, to je prirodni nagonConnaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:25 prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra![]()
![]()
Ako mu fali taj nagon, kako ce preuzeti inicijativu bilo gdje, gdje je bitnije..ili ces mu biti motivational coach
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#10309 Re: Danasnji "feminizam"
Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome.
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#10310 Re: Danasnji "feminizam"
naravno da bih voljela da moja djeca budu postedjena negativnih iskustava u zivotu, ali ja, bez obzira na trud u odgoju, ne mogu biti sigurna da cu im to obezbijediti. na kraju, svaciji je zivot sacinjen od lijepih i od ruznih iskustava.
ono sto mozemo jeste dati primjer kako se zivi postujuci sebe i druge.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10311 Re: Danasnji "feminizam"
Svakako, ima i žensko tu svoju ulogu pomaganja, davanja signala, da pogura ako zatreba itd.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:31Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome.![]()
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje![]()
![]()
Ostaje da žene očekuju da muškarci prilaze. Oduvek je tako.
- MarlboroGold
- Posts: 22915
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10312 Re: Danasnji "feminizam"
Slazem se. To je bilo hipoteticki ako su svi slozni oko toga, a sta se stvarno desava ili desavalo nemam pojma.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 09:36Ti nikako ne možeš znati koliko su oni ostali jarani i šta su dobili a šta izgubili.MarlboroGold wrote: ↑09/06/2020 08:43Pa nije bas da ne vrijedi... samo je obrnuto. Opet jarani ostaju jarani a nju su ili ce skartirati kad tad. Dok je sa svima njima bila ili je jos uvijek to je za njih win win. Samo kazem da ja licno ne bih bio dio toga.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 08:40 Na to sam se osvrnula zbog spominjanja "bros before hoes" koje u ovom slučaju očito ne vrijedi.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#10313 Re: Danasnji "feminizam"
ne znam, niti mi se analizira, iskreno.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:28
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#10314 Re: Danasnji "feminizam"
Takav stav polazi od mindseta da žena ima moć "prodati" seks muškarcu odnosno da ga muškarac želi više nego žena, s čime se ne slažem. Žene možda nemaju generalno iste seksualne apetite kao muškarci, ali ga žele jednako, ali sa određenim muškarcima s kojima će spavati i bez poklona.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:27Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:23Čemu onda pokloni, ako oboje žele seks?saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:15
Jesu strings attached, ali na način da obe strane nešto daju i nešto dobiju. Razmena dobara.
Muškarci se više trude jer su žene izbirljivije od njih, kad je izbor seksualnog partnera u pitanju.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#10315 Re: Danasnji "feminizam"
ma ne mora ni to cakhadzinicasa wrote: ↑09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?
how dare you!?
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10316 Re: Danasnji "feminizam"
Fair enough, ali za te preference imaju biološki razlozi.wewa wrote: ↑09/06/2020 10:35ne znam, niti mi se analizira, iskreno.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:28
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
Jeste fer da se traži i očekuje slično onom što se nudi. Svako ko drži do sebe treba imati takav pristup.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10317 Re: Danasnji "feminizam"
muskraci prilaze nakon dobijenih signala odobrenja , toliko o vasoj inicjativisaint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:33Svakako, ima i žensko tu svoju ulogu pomaganja, davanja signala, da pogura ako zatreba itd.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:31Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome.![]()
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje![]()
![]()
Ostaje da žene očekuju da muškarci prilaze. Oduvek je tako.
incijativa nije isto sto i puko prilazenje
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10318 Re: Danasnji "feminizam"
Ja se slažem da oba pola isto žele sex, samo su žene bolji resource manageri.cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:37Takav stav polazi od mindseta da žena ima moć "prodati" seks muškarcu odnosno da ga muškarac želi više nego žena, s čime se ne slažem. Žene možda nemaju generalno iste seksualne apetite kao muškarci, ali ga žele jednako, ali sa određenim muškarcima s kojima će spavati i bez poklona.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:27Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.
Muškarci se više trude jer su žene izbirljivije od njih, kad je izbor seksualnog partnera u pitanju.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#10319 Re: Danasnji "feminizam"
pa dogovorila si ovim. na to sam mislilawewa wrote: ↑09/06/2020 10:37ma ne mora ni to cakhadzinicasa wrote: ↑09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?
how dare you!?ali eto makar da ima nijjet
![]()
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#10320 Re: Danasnji "feminizam"
znam, nego se salim na svoj racunhadzinicasa wrote: ↑09/06/2020 10:39pa dogovorila si ovim. na to sam mislilawewa wrote: ↑09/06/2020 10:37ma ne mora ni to cakhadzinicasa wrote: ↑09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?
how dare you!?ali eto makar da ima nijjet
![]()
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#10321 Re: Danasnji "feminizam"
negranje bliskosti emocija i muksaraca od strane muskraca je smijesno 
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#10322 Re: Danasnji "feminizam"
Ne uvijek, dešavalo mi se da me na ulici zaustavljaju momci, sa željom da se upoznaju i da izađemo, a da nam se u prolazu nisu ni pogledi sreli.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:38
muskraci prilaze nakon dobijenih signala odobrenja , toliko o vasoj inicjativi
incijativa nije isto sto i puko prilazenje![]()
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#10323 Re: Danasnji "feminizam"
Nije smešno, muškarci mogu imati sex bez emocija dosta lako, dok kod žena da bi imale sex uglavnom mora postojati nešto i na nivou emocija.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/06/2020 10:43 negranje bliskosti emocija i muksaraca od strane muskraca je smijesno![]()
- MarlboroGold
- Posts: 22915
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#10324 Re: Danasnji "feminizam"
Neprimjetnim i nejasnim signalima?cendlerbing wrote: ↑09/06/2020 10:20E, na inicijativu se moram nadovezati.saint_mirad wrote: ↑09/06/2020 10:10Ovo čak i feministice podrazumevaju, a jedan je od ženskih benefita. Znaš kako kažu za privilegije, oni koji ih imaju često ih nisu ni svesni.wewa wrote: ↑09/06/2020 10:07
zato i ne govorimo o jednakosti rodova, nego ravnopravnosti.
ja vjerujem u jednakopravnost, ali od svog muskarca ocekujem inicijativu. s druge strane, zalazem se za pravo djevojke/zene da nacini prvi korak ako ona to zeli.
no, kad dodjemo do materijalnog, duboko vjerujem da moramo biti ravnopravni. tako sam zivjela i prije 20 godina, obraz mi nije dozvoljavao da budem ona kojoj se (sve) placa. ili ravnopravno, u skladu s mogucnostima (sto znaci da nekad i zena ima vece mogucnosti) ili nikako. pa ako nemamo para za kafe i kolace, onda setamo do besvjesti. jer smo zajedno tako odlucili. to je moj feminizam.
Zašto očekuješ od muškarca inicijativu?
Inicijativu generalno očekujem i od sebe i od svog partnera.
Kako sam naučila kroz neke priče u svom životu, ponekad moraš i sam inicirati inicijativu s druge strane.
Ili dodjes liku i kazes svidjas mi se mozemo li se upoznati, pa njemu prepustis
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#10325 Re: Danasnji "feminizam"
wewa wrote: ↑09/06/2020 10:32naravno da bih voljela da moja djeca budu postedjena negativnih iskustava u zivotu, ali ja, bez obzira na trud u odgoju, ne mogu biti sigurna da cu im to obezbijediti. na kraju, svaciji je zivot sacinjen od lijepih i od ruznih iskustava.
ono sto mozemo jeste dati primjer kako se zivi postujuci sebe i druge.
To je bila poenta onoga što sam ja pisao. Postoje tipovi osoba koje mogu samo štetu nanijeti drugima, i treba djecu učiti da ih izbjegavaju i reći im šta će ih očekivati ako se budu družili, imali veze sa takvim. Naravno, da to ne garantuje uspjeh da ih to neće zadesiti. Greške su dio nas, ali ja gledam da je bolje učiti iz manjih, nego velikih grešaka; ako mogu nešto izbjeći da ne probam, onda ću tako i uraditi.
