Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10301 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10302 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Razmkenjujes "dobro" ali bez celofana i masnica i prava povrata od 2 sedmice. :lol:
To kasnije, kad i ako je to NESTO. Al to onda nisu te jeftine strings.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10303 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:22
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:19
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:17

a, ko kaze, da muskraci ne ocekuju incijativu od strane zene ? :D
Brojke i iskustvo oba pola. Pitaj bilo kojeg muškarca ili ženu pitanje ko kome prilazi više, muškarci će odgovoriti da oni češće prilaze ženama, žene će odgovoriti da njima muškarci češće prilaze. I to je tačno za sve kulture.
nemas pojma :D

koliko si upoznao zena koje su prve prisle muskracu? da li se to tebi nekad desilo? muskracima ne smeta ako pridje prva, uostlaom, zasto bi mu to zasmetalo :)

pusti brojke, haj'mo malo o zivotnim iskustvima :)
O iskustvima i govorim. I ti menjaš teze , ne kažem da ženama smeta da prilaze prve ponekad, već da preferiraju da to muškarci rade.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10304 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:25 prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra :)
Da, to je prirodni nagon :lol:
Ako mu fali taj nagon, kako ce preuzeti inicijativu bilo gdje, gdje je bitnije..ili ces mu biti motivational coach
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10305 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:23
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:15
pustopoljina wrote: 09/06/2020 10:12

Pa ako je potrazivanje nesto sto obje strane zele, cemu strings attached? Da se moze nabijati na nos, ako druga strana kaze odAbij?
Jesu strings attached, ali na način da obe strane nešto daju i nešto dobiju. Razmena dobara.
Čemu onda pokloni, ako oboje žele seks?
Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10306 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:26
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:22
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:19

Brojke i iskustvo oba pola. Pitaj bilo kojeg muškarca ili ženu pitanje ko kome prilazi više, muškarci će odgovoriti da oni češće prilaze ženama, žene će odgovoriti da njima muškarci češće prilaze. I to je tačno za sve kulture.
nemas pojma :D

koliko si upoznao zena koje su prve prisle muskracu? da li se to tebi nekad desilo? muskracima ne smeta ako pridje prva, uostlaom, zasto bi mu to zasmetalo :)

pusti brojke, haj'mo malo o zivotnim iskustvima :)
O iskustvima i govorim. I ti menjaš teze , ne kažem da ženama smeta da prilaze prve ponekad, već da preferiraju da to muškarci rade.
ja sam napisala, zasto bi msurkaacima smetalo da prilaze prve, a ne da zenama smeta da prilaze prve :-D

pa realno receno, svako vise voli da se neko vrti oko nas, nij evazno, musko, zensko ;-)
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10307 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 09/06/2020 10:23
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:17
wewa wrote: 09/06/2020 10:13

ocekujem da muskarac pokaze hrabrost, jer mi treba hrabar muskarac u zivotu, treba mi partner barem pribliznih osobina.

a to prilazenje je, za mene, lakmus papir - ako nece naciniti ni taj prvi korak, onda bolje da ide svojim putem.
Razumem, te poželjne osobine za muškarca koje ti preferiras su baš ukorenjene u patrijarhatu gde je muškarac zaštitnik žene i po defaultu mora biti hrabar i karakteran.
to je tvoje tumacenje. moje vise ima veze s biologijom, jer muskarci i zene jesu bioloski razliciti. mene kao zenski primjerak moje vrste privlace muski primjerci odredjenih karakteristika.

patrijarhat bi, izmedju ostalog, zahtijevao da trazim muskarca koji ce se 'brinuti' o meni, ali takvog ne trazim, odnosno nisam trazila.
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10308 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 10:26
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:25 prilazenje muskaraca zeni uopce nije cin hrabrosti , to se jako pogresno tako posmatra :)
Da, to je prirodni nagon :lol:
Ako mu fali taj nagon, kako ce preuzeti inicijativu bilo gdje, gdje je bitnije..ili ces mu biti motivational coach
da, da, to je mjerilo , to prilazenje , ako nema toga, nije nikakvo musko u zivotu :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10309 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:21
Očekuješ li češće da muško inicira vezu ili ti?
Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome. :)
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje :-) :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10310 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

almir90 wrote: 09/06/2020 10:20
Da li bi željela da tvoje kćerke nauče iz ličnih grešaka da tipove koji su nula treba odmah izbjegavati, ili da trebaju biti sa takvim i da to nauče iz ličnog iskustva - iako rezultat znaš šta će biti?
naravno da bih voljela da moja djeca budu postedjena negativnih iskustava u zivotu, ali ja, bez obzira na trud u odgoju, ne mogu biti sigurna da cu im to obezbijediti. na kraju, svaciji je zivot sacinjen od lijepih i od ruznih iskustava.

ono sto mozemo jeste dati primjer kako se zivi postujuci sebe i druge.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10311 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:31
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:21
Očekuješ li češće da muško inicira vezu ili ti?
Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome. :)
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje :-) :lol:
Svakako, ima i žensko tu svoju ulogu pomaganja, davanja signala, da pogura ako zatreba itd.

Ostaje da žene očekuju da muškarci prilaze. Oduvek je tako.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22915
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10312 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 09:36
MarlboroGold wrote: 09/06/2020 08:43
cendlerbing wrote: 09/06/2020 08:40 Na to sam se osvrnula zbog spominjanja "bros before hoes" koje u ovom slučaju očito ne vrijedi.
Pa nije bas da ne vrijedi... samo je obrnuto. Opet jarani ostaju jarani a nju su ili ce skartirati kad tad. Dok je sa svima njima bila ili je jos uvijek to je za njih win win. Samo kazem da ja licno ne bih bio dio toga.
Ti nikako ne možeš znati koliko su oni ostali jarani i šta su dobili a šta izgubili.
Slazem se. To je bilo hipoteticki ako su svi slozni oko toga, a sta se stvarno desava ili desavalo nemam pojma.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10313 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:28
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.
ne znam, niti mi se analizira, iskreno.

kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10314 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:27
cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:23
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:15

Jesu strings attached, ali na način da obe strane nešto daju i nešto dobiju. Razmena dobara.
Čemu onda pokloni, ako oboje žele seks?
Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.
Takav stav polazi od mindseta da žena ima moć "prodati" seks muškarcu odnosno da ga muškarac želi više nego žena, s čime se ne slažem. Žene možda nemaju generalno iste seksualne apetite kao muškarci, ali ga žele jednako, ali sa određenim muškarcima s kojima će spavati i bez poklona.
Muškarci se više trude jer su žene izbirljivije od njih, kad je izbor seksualnog partnera u pitanju.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10315 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

hadzinicasa wrote: 09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?

how dare you!?
ma ne mora ni to cak :lol: ali eto makar da ima nijjet :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10316 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 09/06/2020 10:35
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:28
OK, a zašto te privlače bas takvi muškarci? I to ima svoje biološke razloge.
ne znam, niti mi se analizira, iskreno.

kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
Fair enough, ali za te preference imaju biološki razlozi. :mrgreen:

Jeste fer da se traži i očekuje slično onom što se nudi. Svako ko drži do sebe treba imati takav pristup.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10317 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:33
cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:31
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:21
Očekuješ li češće da muško inicira vezu ili ti?
Uvijek očekujem da muškarac inicira, ali mu uvijek pomognem u tome. :)
Ne ponašam se kao ledena kraljica, flertujem, pokazujem da mi se sviđa i vala ako ne može preći taj zadnji cenat do usana onda hajmo dalje :-) :lol:
Svakako, ima i žensko tu svoju ulogu pomaganja, davanja signala, da pogura ako zatreba itd.

Ostaje da žene očekuju da muškarci prilaze. Oduvek je tako.
muskraci prilaze nakon dobijenih signala odobrenja , toliko o vasoj inicjativi :lol:

incijativa nije isto sto i puko prilazenje :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10318 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:37
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:27
cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:23

Čemu onda pokloni, ako oboje žele seks?
Oboje žele, ali nisu im iste početne pozicije. Pošto su žene gatekeepers of sexs, one "daju" muškarcu. Taj sleng ima svoje sociološko uporište jer muško se više trudi.
Takav stav polazi od mindseta da žena ima moć "prodati" seks muškarcu odnosno da ga muškarac želi više nego žena, s čime se ne slažem. Žene možda nemaju generalno iste seksualne apetite kao muškarci, ali ga žele jednako, ali sa određenim muškarcima s kojima će spavati i bez poklona.
Muškarci se više trude jer su žene izbirljivije od njih, kad je izbor seksualnog partnera u pitanju.
Ja se slažem da oba pola isto žele sex, samo su žene bolji resource manageri. :-D Izbirljviije su jer im se može, a tu je i emocionalna komponenta.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10319 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

wewa wrote: 09/06/2020 10:37
hadzinicasa wrote: 09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?

how dare you!?
ma ne mora ni to cak :lol: ali eto makar da ima nijjet :D
pa dogovorila si ovim. na to sam mislila
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10320 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

hadzinicasa wrote: 09/06/2020 10:39
wewa wrote: 09/06/2020 10:37
hadzinicasa wrote: 09/06/2020 10:18
hoces da kazes da od njega ne trazis nista sto sama nisi spremna da das? i da ces ga smatrati ravnim kad bude ravnopravno ucestvovao u zivotu s tobom, u odgovornostima, obavezama i ciljevima? kad bude postigao sve sto si ti postigla?

how dare you!?
ma ne mora ni to cak :lol: ali eto makar da ima nijjet :D
pa dogovorila si ovim. na to sam mislila
kako vec rekoh, zelim da dobijem barem priblizno onome sto nudim u partnerskom odnosu.
znam, nego se salim na svoj racun :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10321 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

negranje bliskosti emocija i muksaraca od strane muskraca je smijesno :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10322 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:38

muskraci prilaze nakon dobijenih signala odobrenja , toliko o vasoj inicjativi :lol:

incijativa nije isto sto i puko prilazenje :D
Ne uvijek, dešavalo mi se da me na ulici zaustavljaju momci, sa željom da se upoznaju i da izađemo, a da nam se u prolazu nisu ni pogledi sreli. :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10323 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:43 negranje bliskosti emocija i muksaraca od strane muskraca je smijesno :D
Nije smešno, muškarci mogu imati sex bez emocija dosta lako, dok kod žena da bi imale sex uglavnom mora postojati nešto i na nivou emocija.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22915
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10324 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 10:20
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:10
wewa wrote: 09/06/2020 10:07
zato i ne govorimo o jednakosti rodova, nego ravnopravnosti.

ja vjerujem u jednakopravnost, ali od svog muskarca ocekujem inicijativu. s druge strane, zalazem se za pravo djevojke/zene da nacini prvi korak ako ona to zeli.

no, kad dodjemo do materijalnog, duboko vjerujem da moramo biti ravnopravni. tako sam zivjela i prije 20 godina, obraz mi nije dozvoljavao da budem ona kojoj se (sve) placa. ili ravnopravno, u skladu s mogucnostima (sto znaci da nekad i zena ima vece mogucnosti) ili nikako. pa ako nemamo para za kafe i kolace, onda setamo do besvjesti. jer smo zajedno tako odlucili. to je moj feminizam.
Ovo čak i feministice podrazumevaju, a jedan je od ženskih benefita. Znaš kako kažu za privilegije, oni koji ih imaju često ih nisu ni svesni.

Zašto očekuješ od muškarca inicijativu?
E, na inicijativu se moram nadovezati.
Inicijativu generalno očekujem i od sebe i od svog partnera.
Kako sam naučila kroz neke priče u svom životu, ponekad moraš i sam inicirati inicijativu s druge strane.
Neprimjetnim i nejasnim signalima? :D

Ili dodjes liku i kazes svidjas mi se mozemo li se upoznati, pa njemu prepustis :D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#10325 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

wewa wrote: 09/06/2020 10:32
almir90 wrote: 09/06/2020 10:20
Da li bi željela da tvoje kćerke nauče iz ličnih grešaka da tipove koji su nula treba odmah izbjegavati, ili da trebaju biti sa takvim i da to nauče iz ličnog iskustva - iako rezultat znaš šta će biti?
naravno da bih voljela da moja djeca budu postedjena negativnih iskustava u zivotu, ali ja, bez obzira na trud u odgoju, ne mogu biti sigurna da cu im to obezbijediti. na kraju, svaciji je zivot sacinjen od lijepih i od ruznih iskustava.

ono sto mozemo jeste dati primjer kako se zivi postujuci sebe i druge.
:thumbup:

To je bila poenta onoga što sam ja pisao. Postoje tipovi osoba koje mogu samo štetu nanijeti drugima, i treba djecu učiti da ih izbjegavaju i reći im šta će ih očekivati ako se budu družili, imali veze sa takvim. Naravno, da to ne garantuje uspjeh da ih to neće zadesiti. Greške su dio nas, ali ja gledam da je bolje učiti iz manjih, nego velikih grešaka; ako mogu nešto izbjeći da ne probam, onda ću tako i uraditi.
Post Reply