Koja i čija zastava iza njega stoji??????
Za svakoga ko ima mozak razvijeniji od plivadona on nije državnik, za nega su ona dvojica glavonja nažalost izmislili svijet!
Koja i čija zastava iza njega stoji??????
Ne "na linije", nego iza njih, u dubinu. Zaboravio je samo reci sta je radio tamo...high_volume wrote: ↑26/05/2020 11:17 Očito je da Bakiru Izetbegoviću treba dodijeliti "Zlatni ljiljan"
Bakir diverzant, išao iza neprijateljskih linija![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
tempuser wrote: ↑26/05/2020 11:58Koja i čina zastava iza njega stoji??????
Za svakoga ko ima mozak razvijeniji od plivadona on nije državnik, za nega su ona dvojica glavonja nažalost izmislili svijet!
Naravno da je to jedan UZP tronožac u koji bez jedne noge pada, ali u tom tronošcu se vide razlike. Onaj balvan otvoreno kaže ja sam glavi Baja, prisluškujem vam telefone, boli me qurac, šta mi možete, a ovaj riđobradi klitoris ko seoska varalica izjavama vrijeđa inteligenciju, dok mu žena upravlja i životom i državom!dr_Evil wrote: ↑26/05/2020 12:02 Ja sam godinama smatrao da su ona dvojica za njega einstaini, ali onda sam se jedno jutro probudio i shvatio (da malo sam zaostao pa mi je trebalo da uhvatim), da ne postoje dvojica ni trojica, sve je to jedan UZP. Isti onaj koji jase vec stotinama godina na brdovitom balkanu, za koje nasi zivoti nista ne znace. Tito je kao u game of thrones slomio to kolo porodica koje se smjenjuju dok nas jebu i jos usi zavrcu, da bi odma poslije njegove smrti nastavili gdje su stali.
Pitao sam se cesto da li je Alija namjesten od Srbije kao glupan i naivac, pa shvatis da je i sam bio dio UZPa. Sincina je samo nastavila.
Možda je pod dubina neprijateljske pozadine mislio na putovanja via Zagreb i Split dok se rokalo sa HVO-om????Dozer wrote: ↑26/05/2020 12:00Ne "na linije", nego iza njih, u dubinu. Zaboravio je samo reci sta je radio tamo...high_volume wrote: ↑26/05/2020 11:17 Očito je da Bakiru Izetbegoviću treba dodijeliti "Zlatni ljiljan"
Bakir diverzant, išao iza neprijateljskih linija![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mislis ono kad je poslije Vranice HVO okruzio bosnjake a mostarska Armija postavila liniju odbrane na bulevaru i santicevoj, a u centru Mostara (naselju DUM, Armija BiH istovara sleper sa oruzjem i dijeli HVO-u? Mogu povjerovati da je bio tu, odgovara razmaku.tempuser wrote: ↑26/05/2020 12:14Možda je pod dubina neprijateljske pozadine mislio na putovanja via Zagreb i Split dok se rokalo sa HVO-om????Dozer wrote: ↑26/05/2020 12:00Ne "na linije", nego iza njih, u dubinu. Zaboravio je samo reci sta je radio tamo...high_volume wrote: ↑26/05/2020 11:17 Očito je da Bakiru Izetbegoviću treba dodijeliti "Zlatni ljiljan"
Bakir diverzant, išao iza neprijateljskih linija![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
ovo je zanimljivo, na sto tacno mislis? koji dogadjaj i koji razgovor?pirpa wrote: ↑26/05/2020 12:39 Davno napisah... samo Bakiru ide na ruku priča da je bio u trezoru, jer, bolje i da narod priča da je bio u trezoru nego da priča da je bio ne zvanično ministar unutarnjih poslova a da je delimustafić imao samo ulogu gromobrana..
A što se tiče izleta u dubinu terena, pa to makar nije nikakva tajna, makar za one koji znaju čitati između redova i koji su slušali prisluškivani snimak između rah, Alije I jednog našeg generala
Kako su Ćelo, Šaja i Naser Orić postali uzdanice velikog bošnjačkog biznisa u Čeliću?!
Bošnjački vrh je 1997. godine najavio preporod fabrike „Frigos“ i „herojskog“ Čelića. A onda je započet beskrajni niz nezakonitih radnji čiji je ishod nestanak silnog državnog novca i stečaj u fabrici. Sarajevske moćnike naslijedilo je općinsko rukovodstvo koje, uz podršku TK-a, dokrajčuje fabriku i budućnost cijelog kraja... Slijedi prvi nastavak feljtona o planskom uništavanju velike privredne nade BiH koja je postala obrazac za organizovano čerupanje domaćih privrednih potencijala
POČETAK KRAJA: Senad Šahinpašić Šaja i Edhem Bičakčić otvaraju novi pogon Frigosa 1997. godine; jedna od rijetkih preživjelih fotografija iz vremena koje je Čelićanima obećavalo prosperitet i nova radna mjesta, objavljena u nekadašnjim Danima
Međutim, veoma kratko se uspravljala, pa se „domaće“, nakon početnog kraćeg bljeska, sve teže moglo naći. Patriotska kulisa, kao u mnogo čemu drugome, i ovdje je bila sjajna prilika za lov u mutnom. Pogotovo kad lovci imaju snažnu podršku političko-nacionalnog vodstva. A ovdje je pokroviteljstvo stizalo s vrha svih vrhova:
„Pozvao me Mirsad Delimustafić iz Cenexa da odemo u Goražde. Ranije je bilo priče da na tamošnjim brdima šljiva nije crvljiva i da je dobra za preradu, pa sam mislio da je to razlog. Ali u Ustikolini odjednom skrećemo prema specijalno zaštićenom komleksu nekog dvorca na Drini. Kapija se otvara i sačekuju nas Senad Šahinpašić Šaja i Bakir Izetbegović. Tada mi je postalo jasno da sam došao na čuvene Šajone. Vidim tu i Rijada Raščića, guvernera Kantona Goražde, zatim Safeta Oručevića, gradonačelnika Mostara, a onda na stolici, u sjeni, i predsjednika Aliju Izetbegovića. Pospano je priupitao Delimustafića: 'Jesi li to ti Mirso?'. Nije tu bilo nikakve posebne priče, nego onako, o običnim stvarima, ali otkud ja u tom društvu?“, pitao se svojevremeno prvi direktor Fruteksa Sulejman Šadić.
Poslije će Šadiću postati jasno da je ovo ukazanje Oca nacije smišljena demonstracija političke moći vlasnika zamka na Drini, Senada Šahinpašića Šaje; zapravo, samo lice onog naličja sa demonstracijom sile u vidu Ćelinih i Naserovih „gardista“.
Prije 20 godina napadom na Čelić Arkan doživio najveći vojni poraz
Arkan je, mjesec prije nego što će organizirati ubistvo Riste Đoge u Zvorniku u avgustu 1994., gostovao u Đoginoj TV emisiji “Moj gost, njegova istina” na paljanskom “Kanalu S” i priznao: “Imali smo dosta teških bitaka, ali najteže nam je bilo na Čeliću, tamo smo imali velike gubitke”.
Bio sam u Čeliću. Iako male čaršije nemaju velikih tajni, preživjeli učesnici odbrane Čelića, mali obični ljudi, nekako stidljivo pričaju o svom ratnom herojstvu. Ipak, fotografije iz tih preteških dana nose duboko zaključane u albumima srca. Sačuvati ovo malo podmajevičko mjesto, koje se našlo kao prepreka srpskom koridoru Lopare – Brčko, nije bilo nimalo lako.
Vojska RS držala je Čelić tokom cijelog perioda agresije u potkovici s tri strane, i to iz pravca Lopara, Mirosavaca i Brčkog. Postojao je samo jedan izlaz, preko Vražića i Brnjika prema slobodnom brčanskom teritoriju.
Ovdje nije bilo ograničeno sposobnih. U odbrani je bilo 50 djevojaka, toliko i maloljetnika. Četvorica, petorica, šestorica braće pod oružjem u Čeliću je bila normalna stvar. Veliko herojstvo u odbrani ovoga grada iskazali su i izbjegli Bošnjaci iz Koraja. U Čeliću je veoma malo ljudi otišlo s kućnog praga, civili su živjeli na prvoj liniji, udaljeni svega nekoliko stotina metara od srpskih položaja. Agresor je poduzimao više bezuspješnih ofanziva praćenih hiljadama granata, ali jedna će i herojima Čelića i agresoru ostati u neizbrisivom pamćenju.
jel ti mozda radis u avazu? imas njihove gramaticke greske i fahrine stilske konstrukcije.pirpa wrote: ↑26/05/2020 12:39 Davno napisah... samo Bakiru ide na ruku priča da je bio u trezoru, jer, bolje i da narod priča da je bio u trezoru nego da priča da je bio ne zvanično ministar unutarnjih poslova a da je delimustafić imao samo ulogu gromobrana..
A što se tiče izleta u dubinu terena, pa to makar nije nikakva tajna, makar za one koji znaju čitati između redova i koji su slušali prisluškivani snimak između rah, Alije I jednog našeg generala
Ne, ne radim lektore, čak i ne čitam Avaz za razliku od tebe koji si upućen u stilske konstrukcije avazovih novinaraTempo wrote: ↑27/05/2020 12:10jel ti mozda radis u avazu? imas njihove gramaticke greske i fahrine stilske konstrukcije.pirpa wrote: ↑26/05/2020 12:39 Davno napisah... samo Bakiru ide na ruku priča da je bio u trezoru, jer, bolje i da narod priča da je bio u trezoru nego da priča da je bio ne zvanično ministar unutarnjih poslova a da je delimustafić imao samo ulogu gromobrana..
A što se tiče izleta u dubinu terena, pa to makar nije nikakva tajna, makar za one koji znaju čitati između redova i koji su slušali prisluškivani snimak između rah, Alije I jednog našeg generala
pa kako si onda nadosao na to, uloga gromobrana? sta to tacno znaci?pirpa wrote: ↑27/05/2020 12:24Ne, ne radim lektore, čak i ne čitam Avaz za razliku od tebe koji si upućen u stilske konstrukcije avazovih novinaraTempo wrote: ↑27/05/2020 12:10jel ti mozda radis u avazu? imas njihove gramaticke greske i fahrine stilske konstrukcije.pirpa wrote: ↑26/05/2020 12:39 Davno napisah... samo Bakiru ide na ruku priča da je bio u trezoru, jer, bolje i da narod priča da je bio u trezoru nego da priča da je bio ne zvanično ministar unutarnjih poslova a da je delimustafić imao samo ulogu gromobrana..
A što se tiče izleta u dubinu terena, pa to makar nije nikakva tajna, makar za one koji znaju čitati između redova i koji su slušali prisluškivani snimak između rah, Alije I jednog našeg generala![]()


eto, nije da se samo Bake skriva po podrumima i trezorima"Imamo budalu na mjestu predsjednika. On nije samo neko ko dijeli ljude. On je razarač. Njegova prisutnost vas ubija. Pojest će vas živoga za svoje interese. Zgrožen sam što imamo predsjednika koji nije u stanju reći 'crni životi su bitni'. On se skriva u podrumu Bijele kuće. On je kukavica koji zakuha problem i onda bježi kao školarac. Najbolje ga je ignorisati. On ionako ništa ne može napraviti da popravi ovu situaciju jer je poremećeni idiot", poručio je Popovich koji je dodao kako protesti moraju biti bolje organizovani.