Da, ali mislim da moraju biti srodne djelatnosti. Mada pitanje je gleda li iko te stvari...azdralovic wrote: ↑19/05/2020 11:32Pod istom si firmom, ali je registrovan za obavljanje obe djelatnosti
FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Moderator: anex
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#12201 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
- Haris.ba
- Posts: 35302
- Joined: 08/09/2005 20:08
#12202 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Što moraju biti srodne djelatnosti? Ne moraju. Samo za svaku mora imati dozvolu koja se traži. Za televiziju je morao dobiti dozvolu od Rak -a i od ministarstva komunikacija, a za kafanu od općine.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#12203 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
apsolutno nista ne kosta da pored svoje stvarne djelatnosti oznacis i sve druge djelatnosti tokom registracije firme, barem nije bilo nikakavih troskova ni razloga da to ne uradis kad sam ja neke papire za to popunjavo prije 5-6 godina. od viska glava ne boli tako da me nimalo ne bi zacudilo da je malina registrovana za trgovinu medicinske opreme ili kako li se vec ta djelatnost i sifra zovu.
ali pored toga, mislim da mora imati dodatnu dozvolu.
ali pored toga, mislim da mora imati dodatnu dozvolu.
- Haris.ba
- Posts: 35302
- Joined: 08/09/2005 20:08
#12204 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Ma to je sva suština. Spinuje se sa registracijom u sudu, pa onome ko ne zna detalje zvuči registracija u sudu kao to je to.karanana wrote: ↑19/05/2020 15:38 apsolutno nista ne kosta da pored svoje stvarne djelatnosti oznacis i sve druge djelatnosti tokom registracije firme, barem nije bilo nikakavih troskova ni razloga da to ne uradis kad sam ja neke papire za to popunjavo prije 5-6 godina. od viska glava ne boli tako da me nimalo ne bi zacudilo da je malina registrovana za trgovinu medicinske opreme ili kako li se vec ta djelatnost i sifra zovu.
ali pored toga, mislim da mora imati dodatnu dozvolu.
Gledajte na to samo kao nijet da imaš da se baviš djelatnosti, a drugo je ispunjavaš li uslove. Pa imaš tamo registraciju proizvodnje aluminija. I bruku firmi registrovano za proizvodnju aluminija. A da bi mogao proizvoditi aluminij treba ti 60 dozvola.
Mislim da notari to sad izbacuju, valjda im ofirno staviti, imaš registraciju u sudu i za proizvodnju svemirskih letjelica. Znači, registruješ to i eto te ko Elon Musk?
- Veigar
- Posts: 2346
- Joined: 07/01/2020 12:17
#12205 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.azdralovic wrote: ↑19/05/2020 09:04To sto je d.o.o. ne znaci da je registrovan za sve djelatnostiTESLA_EDISON wrote: ↑19/05/2020 09:00Koliko znam, on je d.o.o..zateznistub wrote: ↑19/05/2020 08:51
Jel' se ti praviš blesav ili si pomjeren za Pi polovina?
Kako neko ko se bavi uzgojem malina može dobavljati medicinska pomagala? Jel imao izvod iz sudskog registra da se bavi trgovinom medicinskih uređaja, mislim na vrijeme?
Kako bas on da pošalje ponudu za nabavku opreme. Kako je saznao za nju?
Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.
Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
- Haris.ba
- Posts: 35302
- Joined: 08/09/2005 20:08
#12206 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
To što je registrovan u sudu za neku djelatnost d.o.o., ne znači da je može obavljati. Za mnoge djelatnosti registracija u sudu je samo preduslov za obavljanje neke djelatnosti.Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48 Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#12207 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Zasto je to tako?Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48 Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.
-
dzipalo
- Posts: 845
- Joined: 07/08/2018 22:31
#12208 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Zasto su mu onda sredjivali da dobije dozvolu za uvoz respiratora? Nije imao dozvolu nego su mu je sredili kad su respiratori vec stigli na aerodrom.Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.azdralovic wrote: ↑19/05/2020 09:04To sto je d.o.o. ne znaci da je registrovan za sve djelatnostiTESLA_EDISON wrote: ↑19/05/2020 09:00
Koliko znam, on je d.o.o..
Kako god, nije on samo kriv, kao što pokušava SDA zajedno sa botovima da stvori takvu sliku kako bi se pravi krivci izvukli. Ako je i kriv, on je jako sitna, presitna riba.
Na kraju krajeva, ako ćemo mak na konac, niko nije kriv dok se pravsnažno to i ne dokaže.
- Veigar
- Posts: 2346
- Joined: 07/01/2020 12:17
#12209 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Ne branim fikreta, samo kažem šta rješenje o otvaranju d.o.o. sadrži.dzipalo wrote: ↑19/05/2020 16:26Zasto su mu onda sredjivali da dobije dozvolu za uvoz respiratora? Nije imao dozvolu nego su mu je sredili kad su respiratori vec stigli na aerodrom.Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.
- Veigar
- Posts: 2346
- Joined: 07/01/2020 12:17
#12210 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
I know but still.Haris.ba wrote: ↑19/05/2020 15:55To što je registrovan u sudu za neku djelatnost d.o.o., ne znači da je može obavljati. Za mnoge djelatnosti registracija u sudu je samo preduslov za obavljanje neke djelatnosti.Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48 Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.
-
sencobih
- Posts: 7535
- Joined: 08/09/2010 08:33
#12211 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Normalno da smo korumpirana i kriminalna država jer da nismo tužilaštva bi odradila svoj posao i kraj. U stvari da su tužilaštva i sudovi radili svoj posao ranije do ove afere ne bi ni došlo. Ovako niko se ne boji kazne i onda kada neko nekom ponudi dobru zaradu, iako zna da je mutno i zna da za to nece odgovarati sto je cudno kada to Fikret prihvati, da nije on bio bi neko drugimayab wrote: ↑19/05/2020 07:19Možda u korumpiranoj kriminalnoj državi,sencobih wrote: ↑19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
jer u bilo kojoj drugačijoj, ta firma će dobro razmisliti, jer je svjesna da će joj kasnije doći glave, ako ima išta imalo neregularno,
dovoljno da samo neko, neki novinar , malo zatalasa (kao što je ovde ona novinarka to pokrenula, samo je pitanje kako će ovde završiti!)!
Ne zaboravimo, u normalnim pravnim državama, tužilaštva rade proaktivno, sami pokreću istrage , čim u javnosti uoče neku anomaliju!
Last edited by sencobih on 19/05/2020 17:31, edited 1 time in total.
-
sencobih
- Posts: 7535
- Joined: 08/09/2010 08:33
#12212 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
A ti nisi?howdy wrote: ↑19/05/2020 08:39Isti si ti klosar ko i fikretsencobih wrote: ↑19/05/2020 07:05 Ja bih volio da vidim tu firmu kojoj u vanrednoj situaciji , kada država ponudi biznis , tj.da nešto nabavi, da ta firma kaže neću ili ne želim to mi je sumnjivo. Nema te firme. Ovi što se bune to je iz razloga što je neko drugi ubio pare, a ne oni. To je nažalost tako.
- chelo
- Posts: 657
- Joined: 13/02/2010 18:47
- Location: Sarajevo
#12213 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Ovdje je negdje oko 133 BPM
- sinuhe
- Posts: 12590
- Joined: 03/06/2011 11:33
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#12215 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Respirator 25 kila i onda 100 komada nije moglo statinu avion. Glomazna kutija? Pa mozda nije sve stalo dole ispod ali svih 100 je moglo stati u putnicku kabinu da zauzme trecinu aviona. Ili ih je neko odradio. Ili ih nikad ni bilo ili su lopovi u flybosni prevozili jos nesto drugo za privatne profitere pa onda rekli ko jebe respiratore izvucemo mi lovu za jos jednu turu od vlade. Ko sada placa lezarinu u bejingu na aerodromu? Ako su tamo. A sumnjam.
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#12216 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Odlična opservacijakaranana wrote: ↑20/05/2020 01:35 Respirator 25 kila i onda 100 komada nije moglo statinu avion. Glomazna kutija? Pa mozda nije sve stalo dole ispod ali svih 100 je moglo stati u putnicku kabinu da zauzme trecinu aviona. Ili ih je neko odradio. Ili ih nikad ni bilo ili su lopovi u flybosni prevozili jos nesto drugo za privatne profitere pa onda rekli ko jebe respiratore izvucemo mi lovu za jos jednu turu od vlade. Ko sada placa lezarinu u bejingu na aerodromu? Ako su tamo. A sumnjam.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#12217 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
da posto avio transport tako funkcionise...karanana wrote: ↑20/05/2020 01:35 Respirator 25 kila i onda 100 komada nije moglo statinu avion. Glomazna kutija? Pa mozda nije sve stalo dole ispod ali svih 100 je moglo stati u putnicku kabinu da zauzme trecinu aviona. Ili ih je neko odradio. Ili ih nikad ni bilo ili su lopovi u flybosni prevozili jos nesto drugo za privatne profitere pa onda rekli ko jebe respiratore izvucemo mi lovu za jos jednu turu od vlade. Ko sada placa lezarinu u bejingu na aerodromu? Ako su tamo. A sumnjam.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#12218 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Ja sam samo pitao : Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?dzipalo wrote: ↑19/05/2020 11:54Nije imao nego su mu haveri "zavrsili" brzinom svjetlosti da dobije. Da je bilo po zakonu ne bi imao. Sasvim slucajno je dan prije dobio dozvolu je li tako? Nikakve stele, muljaze, prljavi poslovi?kakotakonikako wrote: ↑19/05/2020 10:50Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
A ti si rekao da je u trenutku potpisivanja ugovora imao dozvolu za uvoz respiratora. To su tvoje tvrdnje.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#12219 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Tacno. Ali isto tako ne mozes ( nije zakonski cisto ) da obavljas neku djelatnost koju nemas u registru djelatnosti koje si prijavio pri registraciji firme. Normalno sve izmjene se mogu izvrstiti u skladu sa pozitivnim zakonskim normama. Samo to treba uraditi.Haris.ba wrote: ↑19/05/2020 15:55To što je registrovan u sudu za neku djelatnost d.o.o., ne znači da je može obavljati. Za mnoge djelatnosti registracija u sudu je samo preduslov za obavljanje neke djelatnosti.Veigar wrote: ↑19/05/2020 15:48 Vas dvojica haman nikad u životu niste vidjeli kako izgleda oti dokument. Ja jesam više puta, i začudili bi se kad bi skontali da 99% d.o.o. firmi u BiH može se baviti raznoraznim djelatnostima jer im tako stoji u rješenju. Ne pitajte me zašto je to tako, odgovor je više nego glupav.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
-
dzipalo
- Posts: 845
- Joined: 07/08/2018 22:31
#12221 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Kao sto je i Brankovic kupio stan po zakonu, kao sto i Covic i njegovi kupuju zemlju kojom ce ici autoput, itd itd.kakotakonikako wrote: ↑20/05/2020 10:22Ja sam samo pitao : Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?dzipalo wrote: ↑19/05/2020 11:54Nije imao nego su mu haveri "zavrsili" brzinom svjetlosti da dobije. Da je bilo po zakonu ne bi imao. Sasvim slucajno je dan prije dobio dozvolu je li tako? Nikakve stele, muljaze, prljavi poslovi?kakotakonikako wrote: ↑19/05/2020 10:50
Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
A ti si rekao da je u trenutku potpisivanja ugovora imao dozvolu za uvoz respiratora. To su tvoje tvrdnje.
Tebi su svi oni raja i cisti? I ti po zakonu sve?
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#12222 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
Odavno je trebalo napraviti pretres i u FlyBosnia-i. Nisu oni tako nevini. Nisu sigurno.mayab wrote: ↑20/05/2020 07:02Odlična opservacijakaranana wrote: ↑20/05/2020 01:35 Respirator 25 kila i onda 100 komada nije moglo statinu avion. Glomazna kutija? Pa mozda nije sve stalo dole ispod ali svih 100 je moglo stati u putnicku kabinu da zauzme trecinu aviona. Ili ih je neko odradio. Ili ih nikad ni bilo ili su lopovi u flybosni prevozili jos nesto drugo za privatne profitere pa onda rekli ko jebe respiratore izvucemo mi lovu za jos jednu turu od vlade. Ko sada placa lezarinu u bejingu na aerodromu? Ako su tamo. A sumnjam., biće da je tako i bilo, uklapa se u kriminalno korupcijski koncept svih učesnika i pokrovitelja
![]()
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#12223 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
na sta mislis? na mogucnost tovarenja robe u putnicku kabinu?azdralovic wrote: ↑20/05/2020 09:57da posto avio transport tako funkcionise...karanana wrote: ↑20/05/2020 01:35 Respirator 25 kila i onda 100 komada nije moglo statinu avion. Glomazna kutija? Pa mozda nije sve stalo dole ispod ali svih 100 je moglo stati u putnicku kabinu da zauzme trecinu aviona. Ili ih je neko odradio. Ili ih nikad ni bilo ili su lopovi u flybosni prevozili jos nesto drugo za privatne profitere pa onda rekli ko jebe respiratore izvucemo mi lovu za jos jednu turu od vlade. Ko sada placa lezarinu u bejingu na aerodromu? Ako su tamo. A sumnjam.![]()
- chelo
- Posts: 657
- Joined: 13/02/2010 18:47
- Location: Sarajevo
#12224 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
13 i neka. Sean Paul Zikrete mi.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#12225 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića
E ovo ti nije tacno. Direktor Agencije je rekao da sve dozvole izdaju u jednom danu, najkasnije dva dana.dzipalo wrote: ↑19/05/2020 11:54Nije imao nego su mu haveri "zavrsili" brzinom svjetlosti da dobije. Da je bilo po zakonu ne bi imao. Sasvim slucajno je dan prije dobio dozvolu je li tako? Nikakve stele, muljaze, prljavi poslovi?kakotakonikako wrote: ↑19/05/2020 10:50Znaci u trenutku potpisivanja ugovora je imao dozvolu za uvoz respiratora. Je li tako ?
Inace po meni nije sporno to sto nije imao dozvolu kad je roba dosla na aerodrom. Problem bi bio da je roba prosla carinu, ali nije. Roba je cekala dok se ne predoci dozvola i uplati porez. To je bezveze prica oko te dozvole. Svi je dobiju.
Pravo pitanje je kako je dobio taj posao i zasto Srebrena malina.
