FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#12151 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by saale »

Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12152 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#12153 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by pustopoljina »

Oj gledala face CD Unazad...propustene ove..
Kad ono rece senad:" oprostite sto prekidam, necu vise"..

Pa ovo je mirikl :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12154 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 08:56
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.
Tipicna SDA prica, dok svi jebu sto ti muzafere da se kupas, tj. da si imao sansu i ti bi pronevjerio novac. Rekoh vec zbog toga nas ceka jos genocida.

eh sada, da se malo bolje osvrnem na tovj komentar. Fikret nije poslao ponudu, jer ne postoji magicno mjesto "tamo gdje se nose ponude", eto ako ima ti otidji i nek ti daju 10.5 miliona da ti kupis im nesto, bez bankovne garancije i jos ti firma duzna 700.000KM. Kakvu garanciju imamo da ces uraditi posao?

Ovi respiratori su neupotrebljivi da su korisni ne bi ih srbija i irska vratile. Razlog zasto su bili trazeni je rok isporuke dok svi nisu skontali da je samo velika prevara.

Evo da su i upotrebljivi, i da je fiki zaradio samo 300.000KM (a nije, jer se pare iz KIne vrate na offshore racune), ostaje cinjenica je dobio posao nelegalno, tj. preko kartela. To je samo po sebi u javnim nabavkama najveci prekrsaj. A ovde je sve greska!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12155 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

dr_Evil wrote: 18/05/2020 09:05
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 08:56
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.


Evo da su i upotrebljivi, i da je fiki zaradio samo 300.000KM (a nije, jer se pare iz KIne vrate na offshore racune), ostaje cinjenica je dobio posao nelegalno, tj. preko kartela. To je samo po sebi u javnim nabavkama najveci prekrsaj. A ovde je sve greska!
To nije sporno. Samo je sporno što se pokušava sva krivica svaliti na jednog čovjeka a pravi krivci će ostati neokrznuti.
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#12156 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zubi »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 09:24 To nije sporno. Samo je sporno što se pokušava sva krivica svaliti na jednog čovjeka a pravi krivci će ostati neokrznuti.
A on cist i neduzan... patriota nas...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12157 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

zubi wrote: 18/05/2020 09:25
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 09:24 To nije sporno. Samo je sporno što se pokušava sva krivica svaliti na jednog čovjeka a pravi krivci će ostati neokrznuti.
A on cist i neduzan... patriota nas...
To nisam rekao.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#12158 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _Reds_ »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 08:56
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.
Ne podržavam Fikreta, nije njegovo baš za ramazana, ali kad je ovo sve poćelo koliko hoćeš ih je kukalo kako mi nemamo respiratora, kako ne rade, kako ćemo biti u problemu.

Sada kad je bilo što je bilo, svi dužu ruke od ovoga.
Ono što je sporno, je davanje nekome više od miliona bez bankovne garanacije, i evetualno neisporučivanje onoga što je naručeno, kao i prekoračenje vremena dostave.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#12159 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by bingov buraz »

saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Jok,u nekoj od tih država bi već gulio robiju.

Naravno hipotetski jer tamo ne bi mogao ni do šaltera dobaciti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12160 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

_Reds_ wrote: 18/05/2020 09:44
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 08:56
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.
Ne podržavam Fikreta, nije njegovo baš za ramazana, ali kad je ovo sve poćelo koliko hoćeš ih je kukalo kako mi nemamo respiratora, kako ne rade, kako ćemo biti u problemu.

Sada kad je bilo što je bilo, svi dužu ruke od ovoga.
Ono što je sporno, je davanje nekome više od miliona bez bankovne garanacije, i evetualno neisporučivanje onoga što je naručeno, kao i prekoračenje vremena dostave.

To i govorim. Dakle, Srebrena malina nema ništa sa tim. Oni su dostavili ponudu sa tim i tim respiratorima. E sad zašto je vlada to prihvatila, zašto nije tražila bankovne garancije, njihova krivica. Krivica Srebrene maline u ovom slučaju je samo rok isporuke i ništa drugo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12161 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spreca »

saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Hvala bogu sto nije eskalirala, jer narod bi umirao pored Fikrinih i vladinih neupotrebljivih respiratora
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#12162 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by saale »

spreca wrote: 18/05/2020 10:31
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Hvala bogu sto nije eskalirala, jer narod bi umirao pored Fikrinih i vladinih neupotrebljivih respiratora
Sva sreca pa smo najgori na svjetu, ev vidimo najviše mrtvih ma katasrofa :run: hoce li se ikad priznat ako se nesto dobro uradi, a uradilo je se, i to pakzuju raezultatzi i izvještaji, za Federaciju :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#12163 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _Reds_ »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 10:28
_Reds_ wrote: 18/05/2020 09:44
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 08:56

Ako je on samo dostavio ponudu, našao respiratore a ovi prihvatili, ne vidim tu Fikretovu krivicu. Iskreno, svi bi mi slali ponude vladi da smo imali mogućnost da odradimo takav posao. Ovaj ACM je zaista jedan od jatraženijih, ne treba puno pameti to da se istraži, dovoljno je na netu pogledati. Sad ko je to vještačio i sa kakvim referencama to ne znam ali da su neupotrebljivi nisu.

Naravno, nama nije trebalo ni 10 respiratora od tih 100 jer smo ih imali dovoljno međutim to je sad do Vlade da objasni. Dobavljač sa tim nema ništa.
Ne podržavam Fikreta, nije njegovo baš za ramazana, ali kad je ovo sve poćelo koliko hoćeš ih je kukalo kako mi nemamo respiratora, kako ne rade, kako ćemo biti u problemu.

Sada kad je bilo što je bilo, svi dužu ruke od ovoga.
Ono što je sporno, je davanje nekome više od miliona bez bankovne garanacije, i evetualno neisporučivanje onoga što je naručeno, kao i prekoračenje vremena dostave.

To i govorim. Dakle, Srebrena malina nema ništa sa tim. Oni su dostavili ponudu sa tim i tim respiratorima. E sad zašto je vlada to prihvatila, zašto nije tražila bankovne garancije, njihova krivica. Krivica Srebrene maline u ovom slučaju je samo rok isporuke i ništa drugo.
Fikretova je krivica ako je nešto isporučio što nije bilo traženo i što ne odgovara, ili ako oprema ne radi.
Takodje i vrijeme dostave, koje moze biti vrlo relevatan faktor, jer može neko reći da je njegova ponuda odabrana iskluljivo zbog vremena dostave.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12164 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

saale wrote: 18/05/2020 10:53
spreca wrote: 18/05/2020 10:31
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Hvala bogu sto nije eskalirala, jer narod bi umirao pored Fikrinih i vladinih neupotrebljivih respiratora
Sva sreca pa smo najgori na svjetu, ev vidimo najviše mrtvih ma katasrofa :run: hoce li se ikad priznat ako se nesto dobro uradi, a uradilo je se, i to pakzuju raezultatzi i izvještaji, za Federaciju :D
Ima onoliko "mrtvih" koliko vladama odgovara. Naši su se zaustavili na određenoj brojci. Pare od MMF-a su tu, pare od EU su tu, nema potrebe više širiti paniku. Novi val će se pojaviti kada se potoše ova sredstva. Dokazali smo da smo ovce, bili smo "odgovorni", ostali smo kućama dok su nas plačkali i ovo funkcioniše bolje nego i jedna priča o ratu i odcjepljenju. Sad kad god treba šta "odraditi", fino će se pokrenuti priča o epidemiji i svi na vlasti sretni.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12165 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

_Reds_ wrote: 18/05/2020 11:17
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 10:28
_Reds_ wrote: 18/05/2020 09:44

Ne podržavam Fikreta, nije njegovo baš za ramazana, ali kad je ovo sve poćelo koliko hoćeš ih je kukalo kako mi nemamo respiratora, kako ne rade, kako ćemo biti u problemu.

Sada kad je bilo što je bilo, svi dužu ruke od ovoga.
Ono što je sporno, je davanje nekome više od miliona bez bankovne garanacije, i evetualno neisporučivanje onoga što je naručeno, kao i prekoračenje vremena dostave.

To i govorim. Dakle, Srebrena malina nema ništa sa tim. Oni su dostavili ponudu sa tim i tim respiratorima. E sad zašto je vlada to prihvatila, zašto nije tražila bankovne garancije, njihova krivica. Krivica Srebrene maline u ovom slučaju je samo rok isporuke i ništa drugo.
Fikretova je krivica ako je nešto isporučio što nije bilo traženo i što ne odgovara, ili ako oprema ne radi.
Takodje i vrijeme dostave, koje moze biti vrlo relevatan faktor, jer može neko reći da je njegova ponuda odabrana iskluljivo zbog vremena dostave.
Vrijeme da, ali ako je dostavio tačne specifikacije i tu robu uvezao, krivica je isključivo naručioca.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#12166 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by saale »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 11:17
saale wrote: 18/05/2020 10:53
spreca wrote: 18/05/2020 10:31
Hvala bogu sto nije eskalirala, jer narod bi umirao pored Fikrinih i vladinih neupotrebljivih respiratora
Sva sreca pa smo najgori na svjetu, ev vidimo najviše mrtvih ma katasrofa :run: hoce li se ikad priznat ako se nesto dobro uradi, a uradilo je se, i to pakzuju raezultatzi i izvještaji, za Federaciju :D
Ima onoliko "mrtvih" koliko vladama odgovara. Naši su se zaustavili na određenoj brojci. Pare od MMF-a su tu, pare od EU su tu, nema potrebe više širiti paniku. Novi val će se pojaviti kada se potoše ova sredstva. Dokazali smo da smo ovce, bili smo "odgovorni", ostali smo kućama dok su nas plačkali i ovo funkcioniše bolje nego i jedna priča o ratu i odcjepljenju. Sad kad god treba šta "odraditi", fino će se pokrenuti priča o epidemiji i svi na vlasti sretni.
A stani malo, jesmo li mi dio svjeta, jel citav svjet u qutrcu, hiljade umrle,milioni ostali bez posla, Milijarda je manji promet u federaciji nego li prije epidemije, ta MLRD ce inace pasti s nebesa jel de!? A kako smo qurcevo uredjeni s dva eniteta, mil kantona, i 3 NARODA, dobro smo i prošli :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12167 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

saale wrote: 18/05/2020 11:23
TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 11:17
saale wrote: 18/05/2020 10:53
Sva sreca pa smo najgori na svjetu, ev vidimo najviše mrtvih ma katasrofa :run: hoce li se ikad priznat ako se nesto dobro uradi, a uradilo je se, i to pakzuju raezultatzi i izvještaji, za Federaciju :D
Ima onoliko "mrtvih" koliko vladama odgovara. Naši su se zaustavili na određenoj brojci. Pare od MMF-a su tu, pare od EU su tu, nema potrebe više širiti paniku. Novi val će se pojaviti kada se potoše ova sredstva. Dokazali smo da smo ovce, bili smo "odgovorni", ostali smo kućama dok su nas plačkali i ovo funkcioniše bolje nego i jedna priča o ratu i odcjepljenju. Sad kad god treba šta "odraditi", fino će se pokrenuti priča o epidemiji i svi na vlasti sretni.
A stani malo, jesmo li mi dio svjeta, jel citav svjet u qutrcu, hiljade umrle,milioni ostali bez posla, Milijarda je manji promet u federaciji nego li prije epidemije, ta MLRD ce inace pasti s nebesa jel de!? A kako smo qurcevo uredjeni s dva eniteta, mil kantona, i 3 NARODA, dobro smo i prošli :D
Ma moj je stav jasan i već duže vremena pišem o tome. Dakle riječ je o globalnom projektu a sve radi novca. Kini odgovara jer će kupovati dionice velikih firmi za mizernu lovu, tušiće svoju robu. MMF-u odgovara jer će dijeliti svima kredite, svjetskoj banci također odgovara. Vladama svih zemala ovo je došlo kao kec na 12 jer će bez puno halabuke zadužiti svoj narod 5 koljena unaprijed a njima dobro. Trump će iz ovoga isto izaći kao pobjednik i dobiće izbore, tzv. filantropima bogastvo raste eksponencijalno (Gates, Bezos, Zuckerberg,...). O profiterstvu za vrijeme "krize" da ne govorim. Piše se na svim temama o tome.

Previše je ljudi i organizacija hajrovalo od ovoga da bi ovo bilo sve spontano. Nije u pitanju nikakav 5G, ništa slično. Razlog je jako jednostavan a to je novac.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12168 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

pa novac je i u aferi respirator , samo sto je sve zlo i naopako izgleda uradjeno, a kod nas mnogi nisu ni te konce sve pohvatali, kamol svjetske tokove novca i ekonomiju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12169 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tomahawk11 »

saale wrote: 18/05/2020 10:53
spreca wrote: 18/05/2020 10:31
saale wrote: 18/05/2020 08:43 Fikret je se samo zajebao što nije osnovao neku dr firmu s nekim jebackim medicinskim imenom, tipa MEDICA INTERNATIONAL, ili tako nešto, lika su mediji i narod razapeli, tako reci sjebali mu život, a e šta da je situacija eskalirala, da nam se dogodila Italija, Španija, tada bi Fikret BIO HEROJ :run:
Hvala bogu sto nije eskalirala, jer narod bi umirao pored Fikrinih i vladinih neupotrebljivih respiratora
Sva sreca pa smo najgori na svjetu, ev vidimo najviše mrtvih ma katasrofa :run: hoce li se ikad priznat ako se nesto dobro uradi, a uradilo je se, i to pakzuju raezultatzi i izvještaji, za Federaciju :D
Čekaj da vidimo popratne efekte tog ''dobrog''.
Dok konobar ispostavi račun za ovaj dernek.
Bojim se da će ga mnogi skupo platiti.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12170 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by sumirprimus »

je se... sve smo vidLi :zzzz: :lol:
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#12171 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Kamper »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 10:28 To i govorim. Dakle, Srebrena malina nema ništa sa tim. Oni su dostavili ponudu sa tim i tim respiratorima. E sad zašto je vlada to prihvatila, zašto nije tražila bankovne garancije, njihova krivica. Krivica Srebrene maline u ovom slučaju je samo rok isporuke i ništa drugo.
Sto se volimo praviti francuske sobarice. Eto Fikret je fakat jaci i od Mosada i CIA, najsposobniji Bosnjak na dunjaluku cijelom.

Kako je Srebrena malina uposte dosla do toga da joj je krivica samo rok isporuke?

Fakat ste uporni pokusavajuci "podvaliti" da Fikret nista nije znao. Da su ga izabrali jer je mnogo jak a ne zato jer su se dogovorili s njim da puhnu milione, nase milione.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12172 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by un1ted »

Ovi VS oni.

Kako neko moze tvrditi da je Fikro kriv?
Kako neko moze tvrditi da Fikro nije kriv?

Zaista mi nije jasno zasto se iz petnih zila pokusava drzati jedan, ili drugi stav.

Je li smrdi ova prica? Smrdi.

Je li Fikro rekao da su i drugi slali ponude, ali su njega odabrali? Jeste, tako je izjavio, kaze ima dokaze.

Je li Fikro rekao da su iz vlade odabrali respirator? Jeste, tako je izjavio, kaze ima dokaze.

Je li vlada trazila respiratore, na celu sa zdravstvom (kako se vec zovu). Jeste, ima dokaz.

Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.

Sve ostalo prema dostupnim informacijama ne vidim njegovu krivicu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#12173 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

un1ted wrote: 18/05/2020 15:32 Ovi VS oni.


Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.

Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12174 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spreca »

TESLA_EDISON wrote: 18/05/2020 15:35
un1ted wrote: 18/05/2020 15:32 Ovi VS oni.


Kako god, ni jedan stav nije 100% tacan, ni da je kriv, ni da nije. Ja krivim sto je mogao nabaviti medicinsku opremu bez potrebnih saglasnosti i nadzora, sto mu je uplacen novac avansno i sto nema bankovne garancije. Ako to moze biti zakonski kaznjivo, to i treba uraditi.



Slažem se. Samo ne vidim kako Fikro može biti kriv za nesmotrenost i idiotizam onoga koji mu je to uplatio
. Onaj koji je dozvolio isplatu bez garancije, koji je dozvolio avansnu isplatu, neka taj i odgovara. Nemojte sad zaj*bavati, svako od vas bi uzeo avansnu uplatu bez ikakavih garancija od vlade, tj. države.
Saucesnik
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12175 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by un1ted »

Ma nije sve tako kako izgleda, ne treba skretati paznju na fikru, dublje je ovo.

Pa od same afere imamo par kontradikcija:

1. prve informacije da ponuda nije došla do vlade, fikro kaze da ima pisani trag da jeste
2. prve informacije da niko iz zdravstvenog nije trazio, imamo e-mail i narduzbenicu 300 respiratora
3. prve informacije da nije bilo ponuda razlicitih respiratora, fikro kaze da je poslao 10tak vrsta, da je Solak i ekipa izabrali.

Biti će sigurno još informacija, ne treba dozvoliti ovim ubačenim salocnicma da skreću diskusiju i skrivaju ono bitno.

Evo, slozimo seda je Fikro kriv, ko je još uz njega kriv? Pitanje za one koji potenciraju njegovu krivicu.
Locked