Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nemam pojma ,da nije kriv nosac klijesta?
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Hm hm hm hmmm... :thumbup:

Ima smisla.. ako nosac malo bjezi i ako klijesta nisu poravnata 100% krenu se vracati heravo a to ne ide...

Je li bi trebali biti isti nosaci na obje strane, da ih okrnem pa da probam?
Trebali bi, zar ne...

A ovaj se mozda pokrivio jer je pregrijan... moguce, bravo.. sjajan hint :thumbup:

E da, u Motorexu Ashika plocice 69KM zadnje, u Škore BluePrint 29KM ...

Pa bas moras biti budala... Pa dozla Boga da je Ate power a ne Ašika hahaha :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

trebali bi biti isti ,okreni pa probaj jos to,a smece i jedne i druge plocice :lol:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I ja sam bio jako skeptican prema Blueprintu. Medjutim, za nekih 1000km koliko imam Blueprint naprijed koje sam dobio spletom okolnosti umjesto Feroda, mogu reci da su to najbolje plocice koje sam imao na autu.
A imao sam TRW i Nipparts.

Vidjecemo jos koliko ce trajati.

Hvala ti! Probam sutra jos to :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma ugradio sam dosta tih plocica blueprint ali mi izgledaju jeftino i bezveze ...
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma okej, zna se sta su kocnice. Ate, Trw, Brembo, Ferodo, Textar...

Medjutim, spletom "nesretnih" okolnosti natakoh naprijed Blueprint plocice i odusevise me...
Kasnije vidim da su pod Febi krovom...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#27132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

pa zar nigdje nema ovih zvucnijih imena??jesi li probao AsHondas,ja sam tamo kupio JURID a imali su i TRW :? ,imao blueprintov filter klime,jako los kvalitet,cak sam morao lijepit spuzvice na vrhovima :roll:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Amare, bio sam u Sarajevu danas.

Mogao sam otici kod Sandora po TRW, medjutim nisam imao u planu mijenjati plocice, to je vise bio potez ocajnika a i nije neki trosak, poslije 5 godina i 115kkm.

Iako i stare imaju jos dosta mesa, htio sam iskljuciti i tu mogucnost.

A u Visokom samo to nadjoh i bio sam skroz okej s tim da kupim Blueprint.

A sto se tice filtera, ja ako necu original onda vecinom Filtron. Nekako mi je best buy opcija, a imam i direktnu semu za njih. :thumbup:
Kvalitetni su.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Euromotorio ima neke popuste na mali sevis
Paaa hel ko uzimao kod njih ove zejtine
Ako bi se moglo usicarit jeftinije da kupim uskoro i mene slijeduje?
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#27135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by omega369 »

Meni je najsmjesnije kad me prodavaci krenu ubjedjivati da namazem plocice i nece skripiti, prije toga obavezno ismirglati i da pazim da moram imati odgovarajuci alat..

Rek'o daj ti meni TRW :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 09/05/2020 15:59 Euromotorio ima neke popuste na mali sevis
Paaa hel ko uzimao kod njih ove zejtine
Ako bi se moglo usicarit jeftinije da kupim uskoro i mene slijeduje?
Drug je prije 10 ak dana kupio total ulje 5w40 5 l, filter nafte, filter ulja, filter zraka, 90 KM za kiju cerato 1.5 crdi. Nisu imali filter klime na stanju, ali cijene su skroz korektne.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#27137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Topla preporuka za auto limara/lakirera

Image

Enes, u Hrasnom pored onog hotelčića uzbrdo (ima crveno-bijela rampa). Dobar čovjek, dobar majstor :thumbup:









btw
Preporuka za pastu za poliranje?
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Evo zamijenio sam i mjesta nosacima... I jos sredio i onu liniju kroz koju nije prosla nova tecnost jer se sisica zacepila...

Uglavnom kompletne kocnice su sada srednje max. koliko mogu biti, i probao sam sve sto sam znao i umio...

Malo sam provozao ali kocio sam dosta tako da su oba zadnja diska bila vrela, cini se jednako... Praticu narednih dana pa ce se sve samo kazati... Sto se mene tice, to bi mu bilo to... Grijao se vise ili ne, od mene toliko... Nemam vise snage ni zivaca, a ni para za bacati... A i nije to nista kriticno...

Posebno hvala @bitanga_sa_otesa :thumbup:

P.S. Ako se sada lijevi prestane grijati a desni pocne, onda je def. do nosaca, pa cu jos to kupiti i promijeniti. Ako ne, nek ide dovraga.
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

NediM17 wrote: 09/05/2020 19:37 Evo zamijenio sam i mjesta nosacima... I jos sredio i onu liniju kroz koju nije prosla nova tecnost jer se sisica zacepila...

Uglavnom kompletne kocnice su sada srednje max. koliko mogu biti, i probao sam sve sto sam znao i umio...

Malo sam provozao ali kocio sam dosta tako da su oba zadnja diska bila vrela, cini se jednako... Praticu narednih dana pa ce se sve samo kazati... Sto se mene tice, to bi mu bilo to... Grijao se vise ili ne, od mene toliko... Nemam vise snage ni zivaca, a ni para za bacati... A i nije to nista kriticno...

Posebno hvala @bitanga_sa_otesa :thumbup:

P.S. Ako se sada lijevi prestane grijati a desni pocne, onda je def. do nosaca, pa cu jos to kupiti i promijeniti. Ako ne, nek ide dovraga.

Godina je 2029.
Nedimu se i dalje grije lijevi nosac.. :lol: :lol:

Sala mala, drago mi sto napokon uradi to
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Samo postavi na olx.ba i uzivaj,.. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nadoci ce to u voznji momci, zivi bili pa vidjeli. ;-)
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#27142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

A da ostaviš to majstoru da čačka i sredi umjesto tebe, možda bi se brže i efikasnije riješio problem? :D
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dzontra_Volta wrote: 09/05/2020 20:04 A da ostaviš to majstoru da čačka i sredi umjesto tebe, možda bi se brže i efikasnije riješio problem? :D
Ja sam na ovom forumu poslije Bitange najbolji majstor. :mrgreen:

Ne radim zbog korone pa i ubijam vrijeme, isao bih majstoru da nije tako, :thumbup: a ne mislim da bi tu neki majstor mogao ista bolje nego ja, osim sto bi me ta svaka epizoda "nagadjanje" dodatno kostala njegove ruke.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#27144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 09/05/2020 17:14
vjeshalica wrote: 09/05/2020 15:59 Euromotorio ima neke popuste na mali sevis
Paaa hel ko uzimao kod njih ove zejtine
Ako bi se moglo usicarit jeftinije da kupim uskoro i mene slijeduje?
Drug je prije 10 ak dana kupio total ulje 5w40 5 l, filter nafte, filter ulja, filter zraka, 90 KM za kiju cerato 1.5 crdi. Nisu imali filter klime na stanju, ali cijene su skroz korektne.
Hvala puno
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Je ko me quotao za DejĆiće?! , da prijavim da textar koĆi od Čavljaka niz kotare odlično :mrgreen: dobar deal sviju mi.. :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#27146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Averus wrote: 09/05/2020 18:28 Topla preporuka za auto limara/lakirera

Image

Enes, u Hrasnom pored onog hotelčića uzbrdo (ima crveno-bijela rampa). Dobar čovjek, dobar majstor :thumbup:









btw
Preporuka za pastu za poliranje?
Pa gdje ces kod mace brace odrzavati auto :roll:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#27147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

@bordo gandalf odrzavao do prosle godine :)

De, koju polir pastu da uzmem?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#27149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Averus wrote: 10/05/2020 00:01 @bordo gandalf odrzavao do prosle godine :)

De, koju polir pastu da uzmem?
Ja sam kod njega morao ostaviti auto jer sam radio tu blizu i auto nije moglo upaliti. Tri dana mijenjao ventilator i neki davac temperature. Svaki put kada ga nazovem " braca auto se radi, braca auto ima problem, braca jos nije gotov..." Braca haj ti zavrsi auto pa da te farovi vise ne gledaju :lol: Jala brat style
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#27150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

@bitanga_sa_otesa đe ima kupiti to


@bordo gandalf ma meni je on bio super godinama, odrzavali stari, pa ja, pa i sestra auta kod njega
Prestao sam ici zbog njegovih radnika dunđera. Da znam da ce mi uvijek on raditi i posvetiti vrijeme, ne bi bio problem


Sad vozim kod Amela prekoputa aerodroma, fin i posten covjek

Mada stvarno ne idem cesto na servisiranje, otprilikr mali servisi plus jednom do dvaput godisnje da je nesto mimo toga
Post Reply