Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40551 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Moja prva kabsa :) Bilo je super ukusno :D

Image

I moj prvi butter chicken sa naanom, zadovoljavajućeg ukusa :D Nije bio kao u restoranima ali se sve pojelo :D

Image


Jednom smo u pakistanom restoranu u KSA naručili butter chicken (pisalo je doduše chicken with butter) I dobili smo neku tikka masalu sa dva omekasala mini putera na sredini jela :lol: D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40552 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Super sve izgleda I vjerujem ukusno 👍
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40553 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..naan- super izgleda.. :thumbup: -- sve prikazano..

.. riza--po meni -puno grozdjica dodato..(jesu li bile natopljene u vodi ?)
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#40554 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Rijeka_snova wrote: 09/05/2020 01:24 Moja prva kabsa :) Bilo je super ukusno :D

Image

I moj prvi butter chicken sa naanom, zadovoljavajućeg ukusa :D Nije bio kao u restoranima ali se sve pojelo :D

Image


Jednom smo u pakistanom restoranu u KSA naručili butter chicken (pisalo je doduše chicken with butter) I dobili smo neku tikka masalu sa dva omekasala mini putera na sredini jela :lol: D
Može li recept za rižu? Takvu sam istu jela kod jednih iz Afghanistana i bila je ekstra ukusna.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40555 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Zoya wrote: 09/05/2020 13:44
Može li recept za rižu? Takvu sam istu jela kod jednih iz Afghanistana i bila je ekstra ukusna.
Pravila sam po ovom receptu: https://youtu.be/HX9_nwam0rg

Jedino nisam imala suhi limun pa to nisam ni stavljala. Za prvi put je bilo ok, nije kao kad Arapi naprave ali ok, ne može ni biti :D

@moonca Bilo je taman, daj e bilo i više, bilo bi još bolje :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40556 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ja opet pravila parotu kao kruh za grill :D
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40557 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Umjesto suhog limuna mozes koristiti limunovu koru I sok... Ja isto to radim kad mi nestane suhog.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40558 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

zlo zlo wrote: 09/05/2020 15:06 ja opet pravila parotu kao kruh za grill :D
Mrzim te. Intenzivno.

Evo moj domet danasnji:
Sitni cevap - upihtijao se, krcka 3 dobra sata i domace njoke koje ce zavrsiti kao kroketi - dakle ici ce na przenje a ne na kuhanje

Image

Evo ih przene
Image
Last edited by hadzinicasa on 09/05/2020 20:52, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40559 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
dobro izgleda. :thumbup: ne bih przila - uz to jelo..

~~~°° moj lunch... dimljeni losos & kropmpir salata :gladna:

~~`Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40560 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

neki dan je bio pire, i uvijek napravim malo više da mogu krokete, samo 5 minuta je potrebno da se naprave ako idu na foliju i u škrinju i budu savršeni, tako da imam spremne :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40562 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 09/05/2020 18:05 Image
🙈
Mantije....
Plakacu sad.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40563 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Nemoj nisu pecene 😂 poslala da sami ispeku a ja na poso 🙈😂😂😂
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40565 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

dobro izgleda.
je li to tesko napraviti?
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40566 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

kolac od rogaca sa jabukama.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40567 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 09/05/2020 23:57 Image

kolac od rogaca sa jabukama.
uuu, definitivno najveci hipsterluk koji se pojavio na ovoj temi, jackfruit je skinut sa trona :D

izgleda jednostavno, izgleda da je moj nivo kuhanja pa ako moze opis kako sta :-D
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#40568 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 10/05/2020 04:55

uuu, definitivno najveci hipsterluk koji se pojavio na ovoj temi, jackfruit je skinut sa trona :D

izgleda jednostavno, izgleda da je moj nivo kuhanja pa ako moze opis kako sta :-D
rogac hipsterluk? ja ga cijeli zivot jela u dalmaciji, donosili ga kuci s mora, sta je definicija hipsterluka ovdje? :D

jednostavan i brz kolac za iskoristiti jabuke ako su pri kraju. ako ne volis ukus rogaca, ne znam na sta ces izaci sa ovim :D

4 jaja
solja brasna
solja rogaca mljevenog, zovu ga negdje i brasno od rogaca
100-150 gr secera, ja ne volim puno slatko pa gravitiram prema 100 gr i stavim smedjeg
solja mlijeka
pola solje ulja
praska za pecivo
sode bikarbone
malkoc soli za bjelanjke
4-5 jabuka narendanih

100 grama cokolade i malo vrhnja (ili mlijeka, ako nemas/neces vrhnje) za ganache za gore - mozes ovo i podebljati ako hoces vise cokolade.

rernu ugrijes na 180C. pomijesas suhe sastojke - brasno, rogac, sodu, pecivo. razdvojis jaja, umutis zumance sa secerom dobro da bude kremasto, onda dodas miljeko i ulje. spojis polako suhe sastojke sa ovom smjesom. dodas jabuke. umutis posebno bjelanca sa malkoc soli cvrsto i onda ih presavijes u glavnu smjesu. peces 30-40 min. ja stavim u 9x13 inch kalup. kad je gotov kolac, na pari rastopis cokoladu, dodas vrhnje/mlijeko da se fino sjedini i premazes kolac time.

edit: solje su mi po americki, 250ml.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40569 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Mogu mljeveni orasi umjesto rogaca :D
I ja sam kao mala u Dalmaciji, rogac u ruku i grickaj <3
Sto me vrati...
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40570 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

omar little wrote: 10/05/2020 16:14 sta je definicija hipsterluka ovdje? :D
pa sve sto odstupa od pite, cevapa i janjetine - logicno :D
meni je to brasno od rogaca do sad bilo poznato samo kao aditiv, malo iznenadjen da se moze i ovako koristiti.
hvala za recept.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40571 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

pizarro wrote: 10/05/2020 17:20
omar little wrote: 10/05/2020 16:14 sta je definicija hipsterluka ovdje? :D
pa sve sto odstupa od pite, cevapa i janjetine - logicno :D
meni je to brasno od rogaca do sad bilo poznato samo kao aditiv, malo iznenadjen da se moze i ovako koristiti.
hvala za recept.
Lijep kolač, supruga ga često pravi.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40572 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

ImageImage
Arabische nacht❤️ desert hotov😊
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40573 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

immuno wrote: 10/05/2020 19:02 ImageImage
Arabische nacht❤️ desert hotov😊
Prelijepo!
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#40574 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Nisam ovo nikad jela
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40575 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Image

Pura od heljde
Post Reply