Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51175
Joined: 29/06/2011 23:39

#40276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Image

nisam ja nego njezna zenska ruka, ali moram staviti jer je prelijepa
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40277 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

tortelini od špinata i rikota sira u umaku od gljiva, ručak za 15 min :D

Image

i da unutra je suho začinsko bilje :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40278 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 03/05/2020 14:37 tortelini od špinata i rikota sira u umaku od gljiva, ručak za 15 min :D

Image

i da unutra je suho začinsko bilje :lol: :lol:
..unutra i moze.. :thumbup: :-D --dobro izgleda----samo.. :lol: ja bih gljive u cream laganom -sosu.-- suvo izgleda. :razz:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ali nije, umak radila na tavi da se dobro zgusne s vrhnjem i u njega kuhane torteline još minut prevrtala u tavi, tako da se poveže s umakom i da ne curi :D treba gusti umak, da se može fino jesti viljuškom :D

uglavnom super fino za 15 min kuhanja :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Loo wrote: 03/05/2020 18:40 Image
jesam se ja pozelio dobre strudle....nepamtim kad sam zadnji put jeo...

lazem uzeo sam prosle godine kupovnu kod poljaka, nije bila losa ali nije to to...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#40282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Danas sve brzinsko :mrgreen: neam kad od lezanja :oops:
Image

Image
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#40283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DEMONIKA »

vjesticanametli wrote: 03/05/2020 20:28 Danas sve brzinsko :mrgreen: neam kad od lezanja :oops:
Image

Image
ša te gabri, imaš kursplan :d
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#40284 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Image

nimalo higijenski al' et, obradice se termicki
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#40285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Image

Izgledom, okusom sve super... stavim u vrelu pec na najjacu temp, kako god da pecem (s ventilatorom ili bez na srednjoj zici), izvadim stavim u vlaznu pa suhu krpu i dalje je kao opanak, tj nije dovoljno mekan... ne znam u cemu je greska... nije bas ni tvrd kao kamen, ali bi definitivno trebao biti meksi i prozracniji, kao kifle napr
Brasno je tip 405, potkuham bas mekano, germa, sol, sek secera, topla voda...
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

peceni slatki krompir, crni grah, ljubicasti kupus i mladi luk sa tahini-miso dresingom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nisrin wrote: 03/05/2020 21:11 Image

Izgledom, okusom sve super... stavim u vrelu pec na najjacu temp, kako god da pecem (s ventilatorom ili bez na srednjoj zici), izvadim stavim u vlaznu pa suhu krpu i dalje je kao opanak, tj nije dovoljno mekan... ne znam u cemu je greska... nije bas ni tvrd kao kamen, ali bi definitivno trebao biti meksi i prozracniji, kao kifle napr
Brasno je tip 405, potkuham bas mekano, germa, sol, sek secera, topla voda...
Respekt- jako je bitno -koje si brasno koristila... to rijetko vidjam da napisu.kao i ostale podatke.... :thumbup: .. odlicni..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nakon dvadesetak godina ~~ lijena pita~~~

...Image
~Image~~
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#40289 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DEMONIKA »

:shock: :lol: :lol:
koliko dana jedeš tu pitu ? 26 :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40290 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:wink:

. tek sam pocela... :lol:
..sad ide jos jedan uz kafu i film.. :sretan: --kako je dobra..
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#40291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DEMONIKA »

stavi onda bar 3 komada na taj ogromni tanjur ili uzmi manji :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

homemade hummus, prvi pokusaj i vec bolji od kupovnog :D
uz to gljive i sve se jede arapskom lepinom.
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#40293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

napisi molim te recept za taj humus... ja sam ljubitelj, ali nikad mi ne uspjeva :sad: :mrgreen:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#40295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Gdje kupujes tahini?
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40297 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

moonca wrote: 03/05/2020 21:36 Nakon dvadesetak godina ~~ lijena pita~~~
Toliko je bila lijena da joj je trebalo 20-tak godina... ili šta, nije jasno šta :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

Na početku blago razočarenje izgledom :zoka:

Image

...ali na kraju zadovoljstvo :izet: :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by high_volume »

Još da si jednu prepolovio, da vidimo kakva je unutra
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#40300 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vazi »

Nisrin wrote: 03/05/2020 21:11 Image

Izgledom, okusom sve super... stavim u vrelu pec na najjacu temp, kako god da pecem (s ventilatorom ili bez na srednjoj zici), izvadim stavim u vlaznu pa suhu krpu i dalje je kao opanak, tj nije dovoljno mekan... ne znam u cemu je greska... nije bas ni tvrd kao kamen, ali bi definitivno trebao biti meksi i prozracniji, kao kifle napr
Brasno je tip 405, potkuham bas mekano, germa, sol, sek secera, topla voda...
Ja sam pravila po ovom receptu i bile su super , pravila sam i cevape po njenom receptu :thumbup:

Post Reply