Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
pozz mozeli pomoc imam problem sa audi a3 2002 godiste 1.9 tdi automatik.
auto ujutru kad se pali odradi 5 minuta i kad krenem auto se dere daje gas obrtaji skacu ali nece da vuce ja stanem ugasim ga ponovo upalim on odmah krene bez ikakavih problema i cijeli dan normalno radi ali cim ga ugasim i ostoji sto bi se reklo ohladi motor i opet kasnije kad ga upalim odradi opet 5 minuta i opet mi se isto desava i isto uradim opet ugasim upalim i sve normalno.
neki su mi rekli da je do mjenjaca da pogledam dali u mjenjacu ima ulja i otisao sam kod mehanicara i zamijenio ulje i pogledao mjenjac jer je automatic to sam uradio kod mehanicara koji ima licencu za automacke mjenjace u mjenjac ide 5 litara ulja
poslije toga auto je radilo normalno nekih 5 dana i opet isto pocelo da se desava pa su mi rekli da pogledam da mi ne curi ulje gdje pa da ga ne gubi i to sam pogledao dizao auto na dizalicu odozdo je sve suho kao barut pa sad me zanima jel jos nekoga ovo zezalo i dali je sredio problem ako jeste nek se javi
studiorum_tuzlaensis wrote: ↑28/04/2020 22:21
Osjetim lupkanje u prednjem trapu, najviše pri brzini između 40-60 km/h dok poslije potpuno iščezava. Lupkanje je u istom ritmu, kao čegrtaljka, ali nije bučno.
Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...
Neka ideja prije nego odem na kanal?
Provjeri mozda kuckaju disk plocice u svom lezistu ako nema onih limica. Mene je to jednom davno izludjivalo na kadettu dok nisam skont'o, kuckalo narocito kad se sporije vozi po neravnom asfaltu.
Ili diskovi, ili pločice, kao što si rekao, ne vidim ništa drugo. Pregledao sam gume, nema nikakvih eksera ili kamenja. Ovo se pojavilo nakon zamjene oba prednja ležaja, možda je bilo i prije samo nisam čuo od zavijanja lezaja, jer sad ide ko podmazano što se njih tice. Mijenjao mi je i prednju desnu manzetnu, jel moguće možda da nije stavio mast. možda i spuru odradit.
Fakat je čudno, jer po ravnom asfaltu, pri vožnji pravo, u brzini i u leru imam brzi 'tup tup tup' na nižim brzinama koji nije previše bučan. Malo ga i osjetim u nogama.Poslije se stopi sa zvukom motora i ne osjeti se.Čim stisnem kočnicu prestaje.
Imam isto i osjećaj da kad pustim gas prilikom usporavanja lupkanje postaje jače.
Na dizalicu i udari malo rukom ili cekicem pa gumi odozdo, ili limici na plocicama ne rade posao ili iza kocnica onj lim. Takodje provjeri da nesto ne lezi u zastitnoj plastici ispod motora, jednom sam imao iste te simptome i bio sam ubjedjen da je do plocica jer su nove stavljene a ustvari nekim cudom kamen upao u plastiku, isto se desavalo kad pipnem kocnicu prestane, odstsnjivanjem kamena nisu se javljali nikakvi vise zvukovi. Bio sam ubjedjen da je do plocica jer pipkanjem kocnice je prestajalo, ni danas mi nije jasno.
kabal1337 wrote: ↑02/05/2020 08:27
Ako ti citanje dizni bude oko +-1, uzmi liqui moly sredsto za ciscenje dizni ( ne sto se stavlja u rezervoar, vec sto direktno motor radi na njega) ocistit ce ti pumpu visokog pritiska i dizne 99%
Inace cisto sumnjam da ti ne bali, svaki tdi bali na spojevima od intercoolera i "klapne" 100 000 km>
Nema skoda, sve je to isto vw,seat, skoda..
Meni na jednoj bilo tako ocitanje, i stucalo mi auto kad stisnem pun gas, uzeo to sredstvo ali za rezervoar, nasuo, i fkt procistilo, ne stuca vise nikako auto. Tako da, preporuka i od mene
dostavljac wrote: ↑01/05/2020 17:38
Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkati isao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
Zna nekad "kliktati" motor kad u nizim obrtajima oko 1000-1200, recimo u trecoj brzini stisnes gas do kraja?
Kod dosta auta sa tim problemom nisu bile dizne nego softver ecu motora. Provjeri koji ti je softver i ako bude trebalo nadogradi ga na predzadnji. Nemoj na zadnji jer je to dieselgate softver pa kod nekih zna potrosnja skociti i jos neke gluposti se javiti sa tim softverom. Ako si iz Sarajeva znam da su Simanici imali i ubacivali taj sofver, a vjerovatno ga imaju i drugi majstori, raspitaj se.
Ako budu dizne, reparacija jedne dizne je oko 100KM cini mi se.
konektovan wrote: ↑01/05/2020 21:26
Pozz raja.
Kakav je seat lejon 2014 1.6 tdi eF eR oprema????
Nema FR-a sa 1.6tdi motorom.
Takodje taj 1.6tdi i ovaj Bakirov nisu ista sorta. Kod motora od 2013- su druge dizne, softver i jos kojesta pa nemaju te bube koje muce vlasnike prethodne serije.
Takodje ako budes zagrijan i dalje za taj ili slican motor VAG grupacije mogu ti pomoci da prilicno jednostavno utvrdis stvarnu kilometrazu, a ne ono sto pise u servisnoj ili u sistemu ovlastenog servisa jer uber vozaci i ostala mraka vracaju kilometrazu izmedju servisa pa kad gledas u ovlastenom sve izgleda ok.
Mislim da je teze ustanovit km na PCR 2.1 jer nema niti jedan blok pomocu kojeg mozes vidjeti km, jedino da izazoves gresku na nekom od modula tipa ABS ili airbag posto vecina ovih sto vracaju nemaju mogucnost da vrate km u ovim modulima.
Mogu cak postaviti primjere kako su vozila padala na ovome iz licnog iskustva.
Po meni najbolji pokazatelj km je stanje cadji u DPF filteru ako nije mijenjano.
Takodjer pojedini ovlasteni servisi na nasim prostorima nisu uvezivali servisne podatke u VW bazu podataka. Necu imenovati.
Na VW cim krenu dpf problemi treba ga skidat jer ako se zacepi i turbina ce nastradati.
konektovan wrote: ↑01/05/2020 21:26
Pozz raja.
Kakav je seat lejon 2014 1.6 tdi eF eR oprema????
Nema FR-a sa 1.6tdi motorom.
Takodje taj 1.6tdi i ovaj Bakirov nisu ista sorta. Kod motora od 2013- su druge dizne, softver i jos kojesta pa nemaju te bube koje muce vlasnike prethodne serije.
Takodje ako budes zagrijan i dalje za taj ili slican motor VAG grupacije mogu ti pomoci da prilicno jednostavno utvrdis stvarnu kilometrazu, a ne ono sto pise u servisnoj ili u sistemu ovlastenog servisa jer uber vozaci i ostala mraka vracaju kilometrazu izmedju servisa pa kad gledas u ovlastenom sve izgleda ok.
Mislim da je teze ustanovit km na PCR 2.1 jer nema niti jedan blok pomocu kojeg mozes vidjeti km, jedino da izazoves gresku na nekom od modula tipa ABS ili airbag posto vecina ovih sto vracaju nemaju mogucnost da vrate km u ovim modulima.
Mogu cak postaviti primjere kako su vozila padala na ovome iz licnog iskustva.
Po meni najbolji pokazatelj km je stanje cadji u DPF filteru ako nije mijenjano.
Takodjer pojedini ovlasteni servisi na nasim prostorima nisu uvezivali servisne podatke u VW bazu podataka. Necu imenovati.
Na VW cim krenu dpf problemi treba ga skidat jer ako se zacepi i turbina ce nastradati.
To je to. Dobro, tacnije bi bilo pepela, ali na isto mislimo.
Imate li preporuku za odabir marke za zadnji lezaj Lagune 1(doboši su nazad)? Nisam jos utvrdio je li zadnji lijevi ili desni, ali sam nekad mijenjao zadnji desni i tad sam uzeo SKF, ali sam ga narucivao iz BL. Sad ne bih da cekam nego bih cim utvrdim koji je, da to odmah kupim i zamijenim, pa eto ako ima neka preporuka za odredjenog proizvodjaca.
channel10 wrote: ↑02/05/2020 14:20
Imate li preporuku za odabir marke za zadnji lezaj Lagune 1(doboši su nazad)? Nisam jos utvrdio je li zadnji lijevi ili desni, ali sam nekad mijenjao zadnji desni i tad sam uzeo SKF, ali sam ga narucivao iz BL. Sad ne bih da cekam nego bih cim utvrdim koji je, da to odmah kupim i zamijenim, pa eto ako ima neka preporuka za odredjenog proizvodjaca.
HAL9000 wrote: ↑02/05/2020 02:06
Nema FR-a sa 1.6tdi motorom.
Takodje taj 1.6tdi i ovaj Bakirov nisu ista sorta. Kod motora od 2013- su druge dizne, softver i jos kojesta pa nemaju te bube koje muce vlasnike prethodne serije.
Takodje ako budes zagrijan i dalje za taj ili slican motor VAG grupacije mogu ti pomoci da prilicno jednostavno utvrdis stvarnu kilometrazu, a ne ono sto pise u servisnoj ili u sistemu ovlastenog servisa jer uber vozaci i ostala mraka vracaju kilometrazu izmedju servisa pa kad gledas u ovlastenom sve izgleda ok.
Mislim da je teze ustanovit km na PCR 2.1 jer nema niti jedan blok pomocu kojeg mozes vidjeti km, jedino da izazoves gresku na nekom od modula tipa ABS ili airbag posto vecina ovih sto vracaju nemaju mogucnost da vrate km u ovim modulima.
Mogu cak postaviti primjere kako su vozila padala na ovome iz licnog iskustva.
Po meni najbolji pokazatelj km je stanje cadji u DPF filteru ako nije mijenjano.
Takodjer pojedini ovlasteni servisi na nasim prostorima nisu uvezivali servisne podatke u VW bazu podataka. Necu imenovati.
Na VW cim krenu dpf problemi treba ga skidat jer ako se zacepi i turbina ce nastradati.
To je to. Dobro, tacnije bi bilo pepela, ali na isto mislimo.
a sta ako seruckaju dizne ili je stavljano pogresno ulje ili je vozac davao pun gas na niskim obrtajima ??
kad krenu problemi najbolje na otpad da nas iza ne gusite sa tim govnima razvaljenim
Zna nekad "kliktati" motor kad u nizim obrtajima oko 1000-1200, recimo u trecoj brzini stisnes gas do kraja?
Kod dosta auta sa tim problemom nisu bile dizne nego softver ecu motora. Provjeri koji ti je softver i ako bude trebalo nadogradi ga na predzadnji. Nemoj na zadnji jer je to dieselgate softver pa kod nekih zna potrosnja skociti i jos neke gluposti se javiti sa tim softverom. Ako si iz Sarajeva znam da su Simanici imali i ubacivali taj sofver, a vjerovatno ga imaju i drugi majstori, raspitaj se.
Ako budu dizne, reparacija jedne dizne je oko 100KM cini mi se.
Danas pogledam filter zraka i uopce ne izgleda lose niti je pokidan niti crn doduse ima nešto prašine između listova i kad ga tresem vidi se da ispada prašina..
nego zadnji put sam ga mijenjao prije 20.000 mislio sam da je puno gore stanje.
Da li ga svakako izmjeniti jer je glupo stedjeti na tako necem od 25km ?
mk ultra wrote: ↑02/05/2020 19:37
Pitaj @Bakir1 jel vozio na 1000 u/min pa opet belaj
Kod mene je SLUŽBENO auto bilo 12/2012 godine.
Caya motor 55 kw.
Uvijek pun gas i uvijek svi servisi na vrijeme, nije se gledalo da li je ulje od 5 ili 25 KM i sve sto treba mijenjaj, prvenstveno van mreže ovlaštenih jer nije bilo potrebe bacati pare na ovlašteni.
Druzili smo se 3 godine i stotinjak hiljada.
Cega sam se sve naslusao o 1.6 tdi motoru i nagledao po ex bubi , cadija starih po pola godine sa problemima na injektorima, glat odbijanje garancije na injektore od strane Porschea Sarajevo za auto u garanciji itd.
Stoga punih usta za 1.6 tdi svaki cu reci da je smece.
Kada bih taj auto bilo koji sa 1.6 TDI dzaba dobijao odbio bih.
I da injektori se ne mogu reparirati.
Da li se tu radi o istom 1.6 tdi motoru koji se ugradjuje i u Passat b8 sa 120 ks?! Imao sam priliku voziti ga i za standarde novog auta srednje klase je strasno bucan motor.
channel10 wrote: ↑02/05/2020 14:20
Imate li preporuku za odabir marke za zadnji lezaj Lagune 1(doboši su nazad)? Nisam jos utvrdio je li zadnji lijevi ili desni, ali sam nekad mijenjao zadnji desni i tad sam uzeo SKF, ali sam ga narucivao iz BL. Sad ne bih da cekam nego bih cim utvrdim koji je, da to odmah kupim i zamijenim, pa eto ako ima neka preporuka za odredjenog proizvodjaca.