Zato je i meni čudno nema grešaka na dijagnostici nista... suho sve...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26952 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakvo ti je odstupanje na diznama?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26954 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel to 1.6 tdi 
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26956 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki od injektora, neko pismen sa dijagnostikom ce pogledati devijacije i znati koliko njih 
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26958 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekad je bio 350-500 km komad.
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26960 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozao takvu, prvi problem sa injektorima je variranje obrtaja, drugi je precesta regeneracija.
A ja sam tu tjerao do iznemoglosti
Uglavnom zamijenjene dvije dizne, tada ih je bilo novih ispod ruke, 700 KM, ostalo je da se i druge dvije zamjene ali nikad nisu.
Prepunjavala je dpf stalno, uradjeno egr off dpf off i od tada s time nema vise problema.
Cest problem na verzijama motora sa 55 i 66 KW
A ja sam tu tjerao do iznemoglosti
Uglavnom zamijenjene dvije dizne, tada ih je bilo novih ispod ruke, 700 KM, ostalo je da se i druge dvije zamjene ali nikad nisu.
Prepunjavala je dpf stalno, uradjeno egr off dpf off i od tada s time nema vise problema.
Cest problem na verzijama motora sa 55 i 66 KW
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#26961 Re: Pitamo Mehanicare ?
zar i ti sine BruteBakir1 wrote: ↑01/05/2020 20:58 Vozao takvu, prvi problem sa injektorima je variranje obrtaja, drugi je precesta regeneracija.
A ja sam tu tjerao do iznemoglosti![]()
Uglavnom zamijenjene dvije dizne, tada ih je bilo novih ispod ruke, 700 KM, ostalo je da se i druge dvije zamjene ali nikad nisu.
Prepunjavala je dpf stalno, uradjeno egr off dpf off i od tada s time nema vise problema.
Cest problem na verzijama motora sa 55 i 66 KW
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#26962 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aha kod mene je 77 KW znaci ipak fina lova treba...Bakir1 wrote: ↑01/05/2020 20:58 Vozao takvu, prvi problem sa injektorima je variranje obrtaja, drugi je precesta regeneracija.
A ja sam tu tjerao do iznemoglosti![]()
Uglavnom zamijenjene dvije dizne, tada ih je bilo novih ispod ruke, 700 KM, ostalo je da se i druge dvije zamjene ali nikad nisu.
Prepunjavala je dpf stalno, uradjeno egr off dpf off i od tada s time nema vise problema.
Cest problem na verzijama motora sa 55 i 66 KW
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26963 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije se dalje isplatilo ulagati u taj auto.
1.6 tdi kada krene stati rupa bez dna.
Eto Fabija ova s problemima bila je 5-6 hiljada, evo ga kvar milja, i nece na tome stati.
1.6 tdi je najveće zlo
1.6 tdi kada krene stati rupa bez dna.
Eto Fabija ova s problemima bila je 5-6 hiljada, evo ga kvar milja, i nece na tome stati.
1.6 tdi je najveće zlo
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26964 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz raja.
Kakav je seat lejon 2014 1.6 tdi eF eR oprema????

Kakav je seat lejon 2014 1.6 tdi eF eR oprema????
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26965 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gori od c4 1.6 HDi sa 300+ hiljada, izgorenog laka 
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26967 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne ponovilo se, puj puj puj
- HAL9000
- Posts: 281
- Joined: 29/10/2006 01:33
#26968 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna nekad "kliktati" motor kad u nizim obrtajima oko 1000-1200, recimo u trecoj brzini stisnes gas do kraja?dostavljac wrote: ↑01/05/2020 17:38 Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkatiisao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš
ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
Kod dosta auta sa tim problemom nisu bile dizne nego softver ecu motora. Provjeri koji ti je softver i ako bude trebalo nadogradi ga na predzadnji. Nemoj na zadnji jer je to dieselgate softver pa kod nekih zna potrosnja skociti i jos neke gluposti se javiti sa tim softverom. Ako si iz Sarajeva znam da su Simanici imali i ubacivali taj sofver, a vjerovatno ga imaju i drugi majstori, raspitaj se.
Ako budu dizne, reparacija jedne dizne je oko 100KM cini mi se.
Last edited by HAL9000 on 02/05/2020 02:07, edited 1 time in total.
- HAL9000
- Posts: 281
- Joined: 29/10/2006 01:33
#26969 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema FR-a sa 1.6tdi motorom.
Takodje taj 1.6tdi i ovaj Bakirov nisu ista sorta. Kod motora od 2013- su druge dizne, softver i jos kojesta pa nemaju te bube koje muce vlasnike prethodne serije.
Takodje ako budes zagrijan i dalje za taj ili slican motor VAG grupacije mogu ti pomoci da prilicno jednostavno utvrdis stvarnu kilometrazu, a ne ono sto pise u servisnoj ili u sistemu ovlastenog servisa jer uber vozaci i ostala mraka vracaju kilometrazu izmedju servisa pa kad gledas u ovlastenom sve izgleda ok.
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#26970 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala puno... provjerim vidim prije...HAL9000 wrote: ↑02/05/2020 02:00Zna nekad "kliktati" motor kad u nizim obrtajima oko 1000-1200, recimo u trecoj brzini stisnes gas do kraja?dostavljac wrote: ↑01/05/2020 17:38 Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkatiisao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš
ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
Kod dosta auta sa tim problemom nisu bile dizne nego softver ecu motora. Provjeri koji ti je softver i ako bude trebalo nadogradi ga na predzadnji. Nemoj na zadnji jer je to dieselgate softver pa kod nekih zna potrosnja skociti i jos neke gluposti se javiti sa tim softverom. Ako si iz Sarajeva znam da su Simanici imali i ubacivali taj sofver, a vjerovatno ga imaju i drugi majstori, raspitaj se.
Ako budu dizne, reparacija jedne dizne je oko 100KM cini mi se.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26971 Re: Pitamo Mehanicare ?
I cim popravis na pik pa kad se proda proda se nije ti hica
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti citanje dizni bude oko +-1, uzmi liqui moly sredsto za ciscenje dizni ( ne sto se stavlja u rezervoar, vec sto direktno motor radi na njega) ocistit ce ti pumpu visokog pritiska i dizne 99%
Inace cisto sumnjam da ti ne bali, svaki tdi bali na spojevima od intercoolera i "klapne" 100 000 km>
Nema skoda, sve je to isto vw,seat, skoda..
Inace cisto sumnjam da ti ne bali, svaki tdi bali na spojevima od intercoolera i "klapne" 100 000 km>
Nema skoda, sve je to isto vw,seat, skoda..
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#26974 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala puno.. Još samo dal ja to mogu nasuti i bez provjere? Jer ne mogu ovih dana tek iduce ned u frci sam s vremenom..kabal1337 wrote: ↑02/05/2020 08:27 Ako ti citanje dizni bude oko +-1, uzmi liqui moly sredsto za ciscenje dizni ( ne sto se stavlja u rezervoar, vec sto direktno motor radi na njega) ocistit ce ti pumpu visokog pritiska i dizne 99%
Inace cisto sumnjam da ti ne bali, svaki tdi bali na spojevima od intercoolera i "klapne" 100 000 km>
Nema skoda, sve je to isto vw,seat, skoda..
I koja mjera ?
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26975 Re: Pitamo Mehanicare ?
To se ne sipa u rezervoar vec se skinu crijeva sa filtera goriva i potopi se u bocicu tog sredstva. Mnogo bolje cisti od ovog sto ide u rezervoar.
Mozes kupiti aditiv sto ide u rezervoar, ima uticaja ali nije veliki. Ono sto sam ja mogao vidjeti je da cisti do nekih 30% po bocici.
Kod mene drug taksira za 1.6 tdi motorom i nikakvih problema nije imao sem egr-a
Mozes kupiti aditiv sto ide u rezervoar, ima uticaja ali nije veliki. Ono sto sam ja mogao vidjeti je da cisti do nekih 30% po bocici.
Kod mene drug taksira za 1.6 tdi motorom i nikakvih problema nije imao sem egr-a
