jasta bi,samo bi se ispario ko prdez...
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#4477 Re: Crna hronika BH cesta
Pa normalno kao sto je upario u njegovu traku mrtav hladan bukvalno.
Jao besposlicara na svijetu cime se bave, Jel mogao sporije Audi ici, Jel mogao bjezati, Jel mogao taj dan kod kuce ostati
Jao besposlicara na svijetu cime se bave, Jel mogao sporije Audi ici, Jel mogao bjezati, Jel mogao taj dan kod kuce ostati
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
- konektovan
- Posts: 51475
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4479 Re: Crna hronika BH cesta
Reakcija oba vozaca je bila nikakva, niko nikog nije vidio u tom momentu, tako djeluje...drug_profi wrote: ↑01/05/2020 21:43Audi nit je kocio niti pokusao izbjeci. Garant su u telefon blejali ili je kakva koka bila kraj ceste.
-
s@mson
- Posts: 908
- Joined: 23/03/2007 10:50
#4480 Re: Crna hronika BH cesta
Ovim drkadzilucima elektricnim romobilima sto se FGR kurci po carsiji nije dozvoljeno da se krecu kolovoznom trakom i ja svaki put stanem, fino kazem da treba na trotoar a ako se nesto pobuni onda sve moje frustracije popije u 20 sekundi...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4481 Re: Crna hronika BH cesta
Ma ja, nije bitno ko je kriv, a kriv je onaj iz Audia sto je udario lika koji mu je uzeo prednost!Maraschino wrote: ↑01/05/2020 20:49 Zar je bitno ko je kriv kada nekoga vise nema.
Pri normalnim brzinama ovo se moglo izbjeci da ne dodje do najgoreg bez obzira na krivicu ovoga sto je skretao.
Pri skretanju moras nekada biti dobar vozac, da reagujes na vrijeme, uskladis gas i kvacilo i cim prije da presijeces traku(ne na punoj liniji).
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#4482 Re: Crna hronika BH cesta
Kriv je ovaj koga nema i sta sada?tempuser wrote: ↑01/05/2020 22:01Ma ja, nije bitno ko je kriv, a kriv je onaj iz Audia sto je udario lika koji mu je uzeo prednost!Maraschino wrote: ↑01/05/2020 20:49 Zar je bitno ko je kriv kada nekoga vise nema.
Pri normalnim brzinama ovo se moglo izbjeci da ne dodje do najgoreg bez obzira na krivicu ovoga sto je skretao.
Pri skretanju moras nekada biti dobar vozac, da reagujes na vrijeme, uskladis gas i kvacilo i cim prije da presijeces traku(ne na punoj liniji).![]()
Ovi se ugruhali, auto razbili i vjecne traume koje ce nositi.
Sve potaman se slozilo.
Ko je kriv platio ceh, ko nije ce ispastati...kazem, sve se slozilo da drugacije nije moglo.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4483 Re: Crna hronika BH cesta
Likovi u Audiju 97 i 98 godiste...iskustvo haos
Sa druge strane dvicina i petoba u guzici...
Realno necete da sagledate pravu stvar
Doista izgleda da je Audi brzo vozio,osim toga,ne poznajem ovo mjesto ali nema sanse da je ovdje 80 dozvoljeno
Niko ne tvrdi da je vozac Audija kriv,ali da je glupak sa nesikustvom itekako da jeste
Prvo ne vozi se brzo,jer znatno produzavas put zaustavljanja,osim nekog padobranca koji ti moze oduzeti prvenstvo,isto tako mozes naletiti na neku prepreku ili rupu i razbiti se...
Ovo me podsjeca na onaj udes kad je Siljegovic poginuo
Znaci frajer hajco, i naleti na udes koji se desio i pogine
Dakle svi tvrde da Siljegovic nije kriv....ma hajte
Dovoljno je da jedan pokrene samoinicijativno razlog za svadjanje na 3 stranice samo jer sam ja napisala da ocito lik vozi brzo u odnosu na ostala auta koja se krecu....
Sa druge strane dvicina i petoba u guzici...
Realno necete da sagledate pravu stvar
Doista izgleda da je Audi brzo vozio,osim toga,ne poznajem ovo mjesto ali nema sanse da je ovdje 80 dozvoljeno
Niko ne tvrdi da je vozac Audija kriv,ali da je glupak sa nesikustvom itekako da jeste
Prvo ne vozi se brzo,jer znatno produzavas put zaustavljanja,osim nekog padobranca koji ti moze oduzeti prvenstvo,isto tako mozes naletiti na neku prepreku ili rupu i razbiti se...
Ovo me podsjeca na onaj udes kad je Siljegovic poginuo
Znaci frajer hajco, i naleti na udes koji se desio i pogine
Dakle svi tvrde da Siljegovic nije kriv....ma hajte
Dovoljno je da jedan pokrene samoinicijativno razlog za svadjanje na 3 stranice samo jer sam ja napisala da ocito lik vozi brzo u odnosu na ostala auta koja se krecu....
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4484 Re: Crna hronika BH cesta
Sta mozes ocekivati od lika koji je 97 ili 98 godiste koji je vozio Audija?drug_profi wrote: ↑01/05/2020 21:43Audi nit je kocio niti pokusao izbjeci. Garant su u telefon blejali ili je kakva koka bila kraj ceste.
Koncentracija na cesti je bitna i naravno da procjena
Ovaj sa Golfom se kladim da nije ni pogledao da ima auto koje ide pravo,to je uobicajna radnja negledanja...sve i da je htio skrenuti tamo gdje treba ili ne smije,morao je pogledati, ali ocito nije...
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#4485 Re: Crna hronika BH cesta
Mislim da je fakat 80 ogranicenje, jbg ovaj nenadano presjeca punu, znamo kakva je signalizacija na dvici i ako je dao pokazivac smjera
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#4486 Re: Crna hronika BH cesta
Evo slucaj neki dan, gusla frajer ispred mene 50, znak za prestizanje isprekidana linija, pravac kilometar ako ne i vise. Ja kad god prestizem pogledam spiglu, niko iza mene, zmigavac, pocinjem preticanje, uporedio se sa autom koje preticem kad izlazi lola na cestu u mom smjeru ko da bog nije dao ni mene ni ovog sto prestizem. On vec izasao, ja zavrsavam preticanje ne ulijecem u makazice. Da je mislio mozgom, pogledao lijevo desno, morao nas je vidjeti. Da sam ga udario sad bi ovde raspredali ko je bio u pravu. Ja sve ispostovao po pravilima. Radi se o magistrali.BadBoy wrote: ↑01/05/2020 19:19Razmišljanje za sebe i za druge se zove defanzivna vožnja (https://en.wikipedia.org/wiki/Defensive_driving). Defanzivna vožnja spašava živote, tu nema diskusije.
Druga situacija, vozi lik sporo ispred mene 40 otprilike, isprekidana, ogranicenje znak onaj 60 prekrizen,znak dozvoljeno preticanje. Ja hocu da preticem govori zena ovaj ce ti skrenuti negdje ovde, vidis da je lokalac. Ne znam je li 30 sec proslo on skrenu lijevo. Da sam krenuo moglo je svaceg biti opet, po zakonu sve bi bilo na mojoj strani, samo bi ja sad mozda jezikom tipkao ako bi uopste tipkao.
Jednostavno takve su pojave da moras razmisljati, sta razmisljati razviti sesto culo.
A pisao sam vec, prije 5 6g sam imao udes u jednosmjernoj ulici sa dvije trake, vozeci paralelno lijevom trakom uz auto u desnoj traci, gdje je on samo od jednom skrenuo lijevo da skrene u drugu ulicu, izbacio me sa ceste, pukom srecom sam izbjegao ulicnu rasvjetu, odbila mi je retrovizor, tako blizu je bilo. Zena dan danas ima traume, ja tri dana od bolova nisam mogao hodati, na autu mi steta bila 4900KM, 1,5 mjesec bio bez auta, morao advokata angazovati da mi osiguranje isplati pare. Po zobsu je on snosio svu krivicu. Da sam se omotao oko ulicne rasvjete tamam bi mi bakije podmirilo ovih 5k.
Vjerujem da je svakom jasno da se famozni zobs bukvalno tumaci, ali zajebi ti to kad je zobs na tvojoj strani a vamo popusis na svim ostalim stranama. Bezveze tjeras inat ovde ili bas ne razumijes sta ostali pisu.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#4487 Re: Crna hronika BH cesta
Novi momenat, starosna dob vozaca audija
80 ograničenje je tu.
80 ograničenje je tu.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#4488 Re: Crna hronika BH cesta
Da, i meni se cini da je audi bas brzo voziovjeshalica wrote: ↑01/05/2020 22:39 Likovi u Audiju 97 i 98 godiste...iskustvo haos
Sa druge strane dvicina i petoba u guzici...
Realno necete da sagledate pravu stvar
Doista izgleda da je Audi brzo vozio,osim toga,ne poznajem ovo mjesto ali nema sanse da je ovdje 80 dozvoljeno
Niko ne tvrdi da je vozac Audija kriv,ali da je glupak sa nesikustvom itekako da jeste
Prvo ne vozi se brzo,jer znatno produzavas put zaustavljanja,osim nekog padobranca koji ti moze oduzeti prvenstvo,isto tako mozes naletiti na neku prepreku ili rupu i razbiti se...
Ovo me podsjeca na onaj udes kad je Siljegovic poginuo
Znaci frajer hajco, i naleti na udes koji se desio i pogine
Dakle svi tvrde da Siljegovic nije kriv....ma hajte
Dovoljno je da jedan pokrene samoinicijativno razlog za svadjanje na 3 stranice samo jer sam ja napisala da ocito lik vozi brzo u odnosu na ostala auta koja se krecu....
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4490 Re: Crna hronika BH cesta
Cemu onda naprdjivanje, da je ovaj u audiju vozio sporije, da je pricao na telefon, da je predvidjao, da je audi star, da je voza nezreo, da je ovo, da je ono...?Maraschino wrote: ↑01/05/2020 22:37Kriv je ovaj koga nema i sta sada?tempuser wrote: ↑01/05/2020 22:01Ma ja, nije bitno ko je kriv, a kriv je onaj iz Audia sto je udario lika koji mu je uzeo prednost!Maraschino wrote: ↑01/05/2020 20:49 Zar je bitno ko je kriv kada nekoga vise nema.
Pri normalnim brzinama ovo se moglo izbjeci da ne dodje do najgoreg bez obzira na krivicu ovoga sto je skretao.
Pri skretanju moras nekada biti dobar vozac, da reagujes na vrijeme, uskladis gas i kvacilo i cim prije da presijeces traku(ne na punoj liniji).![]()
Ovi se ugruhali, auto razbili i vjecne traume koje ce nositi.
Sve potaman se slozilo.
Ko je kriv platio ceh, ko nije ce ispastati...kazem, sve se slozilo da drugacije nije moglo.
- sime_cipol
- Posts: 23441
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#4491 Re: Crna hronika BH cesta
Golf kriv, platio glavom, bezveze natezanje.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4492 Re: Crna hronika BH cesta
Ma da... bas me zanimaju ovi likovi sa skuterom na snimku...sto bjeze...doduse snimak ko da "preskace"
Last edited by vjeshalica on 01/05/2020 23:20, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#4494 Re: Crna hronika BH cesta
Nije 44 je tu ograničenje a stoka seljacka sa 23 godine ima Audija.
Otkud njemu Audi to je pravo pitanje.
De ba prekucavas svoj zavidni papanski kod bezveznim spinovanjem i mlataranjem gluposti kod cinjenice koja je evidentna.
Golf se uvalio papanski tamo gdje nije smjeo, glavom je platio to.
Nema suda koji ce bilo sta pokrenuti protiv vozaca audija.
Cica mica gotova prica.
Znam da je tu 80 ograničenje maknem ponekad kad dalje iz svoje vukojebine, tim putem konkretno jednom sedmicno
Otkud njemu Audi to je pravo pitanje.
De ba prekucavas svoj zavidni papanski kod bezveznim spinovanjem i mlataranjem gluposti kod cinjenice koja je evidentna.
Golf se uvalio papanski tamo gdje nije smjeo, glavom je platio to.
Nema suda koji ce bilo sta pokrenuti protiv vozaca audija.
Cica mica gotova prica.
Znam da je tu 80 ograničenje maknem ponekad kad dalje iz svoje vukojebine, tim putem konkretno jednom sedmicno
-
zigzag
- Posts: 9444
- Joined: 18/04/2014 11:26
#4495 Re: Crna hronika BH cesta
Ovo se svima nama može desiti.
I da vozimo 70-80 u tom dijelu M17 i da neka trulja od auta ima neki piljak koji kao pokazuje da će auto skrenuti.
I uvijek se naježim na tu pomisao.
I da vozimo 70-80 u tom dijelu M17 i da neka trulja od auta ima neki piljak koji kao pokazuje da će auto skrenuti.
I uvijek se naježim na tu pomisao.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4496 Re: Crna hronika BH cesta
Dubina sare na gumama, geometrija trapa, potrosenost disk plocica, debljina diskova, starost filtera kabine, koliko je Gb USB stik, sta cemo s tim, hocemo li i to zanemarit?vjeshalica wrote: ↑01/05/2020 23:19Ti znas da je tu 80 ogranicenje pored milion prikljucaka i stajalista koja su obiljezena zutom trakom.... hah suti bgt
Jeste bitno starost vozaca audija...
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4497 Re: Crna hronika BH cesta
Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#4498 Re: Crna hronika BH cesta
Mislim da si me zamijenio sa nekim drugim forumašem ili nisi dobro upratio o čemu ja pričam.nepass1 wrote: ↑01/05/2020 22:49
Evo slucaj neki dan, gusla frajer ispred mene 50, znak za prestizanje isprekidana linija, pravac kilometar ako ne i vise. Ja kad god prestizem pogledam spiglu, niko iza mene, zmigavac, pocinjem preticanje, uporedio se sa autom koje preticem kad izlazi lola na cestu u mom smjeru ko da bog nije dao ni mene ni ovog sto prestizem. On vec izasao, ja zavrsavam preticanje ne ulijecem u makazice. Da je mislio mozgom, pogledao lijevo desno, morao nas je vidjeti. Da sam ga udario sad bi ovde raspredali ko je bio u pravu. Ja sve ispostovao po pravilima. Radi se o magistrali.
Druga situacija, vozi lik sporo ispred mene 40 otprilike, isprekidana, ogranicenje znak onaj 60 prekrizen,znak dozvoljeno preticanje. Ja hocu da preticem govori zena ovaj ce ti skrenuti negdje ovde, vidis da je lokalac. Ne znam je li 30 sec proslo on skrenu lijevo. Da sam krenuo moglo je svaceg biti opet, po zakonu sve bi bilo na mojoj strani, samo bi ja sad mozda jezikom tipkao ako bi uopste tipkao.
Jednostavno takve su pojave da moras razmisljati, sta razmisljati razviti sesto culo.
A pisao sam vec, prije 5 6g sam imao udes u jednosmjernoj ulici sa dvije trake, vozeci paralelno lijevom trakom uz auto u desnoj traci, gdje je on samo od jednom skrenuo lijevo da skrene u drugu ulicu, izbacio me sa ceste, pukom srecom sam izbjegao ulicnu rasvjetu, odbila mi je retrovizor, tako blizu je bilo. Zena dan danas ima traume, ja tri dana od bolova nisam mogao hodati, na autu mi steta bila 4900KM, 1,5 mjesec bio bez auta, morao advokata angazovati da mi osiguranje isplati pare. Po zobsu je on snosio svu krivicu. Da sam se omotao oko ulicne rasvjete tamam bi mi bakije podmirilo ovih 5k.
Vjerujem da je svakom jasno da se famozni zobs bukvalno tumaci, ali zajebi ti to kad je zobs na tvojoj strani a vamo popusis na svim ostalim stranama. Bezveze tjeras inat ovde ili bas ne razumijes sta ostali pisu.
Ja sam baš pobornik toga da treba razmišljati glavom, biti prisutan u saobraćaju i pokušati učiniti sve što je u tvojoj moći da se izbjegne nesreća pa nek je ZOBS 1000 puta na mojoj strani.
Vrlo često je nesreća, upravo to - nesreća i ništa što si uradio ili mogao uraditi to ne bi promijenilo. Ali meni je lakše kada znam da sam poduzeo sve u svojoj moći a ne samo "ja imam prednost".
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4499 Re: Crna hronika BH cesta
Dobra ti je analogija, dobra ti je i logika, ali si previdjela jedan mali detalj, balvan nema auto, vozacku dozvolu i mozak da razmislja!vjeshalica wrote: ↑02/05/2020 08:15 Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#4500 Re: Crna hronika BH cesta
Ma tempuseru je namjenjeno
