Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

moglo je vala jos godinu,al nije beg cicija :lol:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:53 moglo je vala jos godinu,al nije beg cicija :lol:
tose samo propusei morejos poyyyyyyy
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:50 redovni servisi :D

Image
lijevo ti je grafitni a desno papirni, jesam pogodio? :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#26929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Jel to bmw
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote: 30/04/2020 14:13

lijevo ti je grafitni a desno papirni, jesam pogodio? :D
lijevi je prva ugradnja,desni je zamjenski :D
kabal1337 wrote: 30/04/2020 14:30 Jel to bmw
hrDŽa mondeo
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 15:43
Maraschino wrote: 30/04/2020 14:13

lijevo ti je grafitni a desno papirni, jesam pogodio? :D
lijevi je prva ugradnja,desni je zamjenski :D
kabal1337 wrote: 30/04/2020 14:30 Jel to bmw
hrDŽa mondeo
svaki dan nesto novo naucim(mehko c) :thumbup: :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:53 moglo je vala jos godinu,al nije beg cicija :lol:
Nemas ti pojma
Ovo je crno jer je to karbonski filter
Samo je potrebno trehnuti ili usisati boljim usisivacem i naprskat ako hoces.... :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#26933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

U veš mašinu se ovo stavi i ko behar bude...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Maraschino wrote: 30/04/2020 14:13
bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:50 redovni servisi :D

Image
lijevo ti je grafitni a desno papirni, jesam pogodio? :D
Od koje je ovo klime
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Ako je mondeo kako kaze Bitanga, onda je od onog MK2 do 2001 sto se proizvodio :) ako me sjecanje sluzi :)
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#26937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:50 redovni servisi :D

Image
Jesi li ikada pitao ove sa ovakvim filterima - ZAŠTO?!
Ono, kako dozvolite sebi da vam filter dođe u ovakvo stanje?
Razumijem, ima ih koji kupe takvo auto kao što je ovaj debil kod mene na Seji mijenjao uljni filter svako drugo mijenjanje ulja, ali sam siguran da ih ima koji serbez dođu tako, pokvareno nešto meštre, pomagaj.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma to su boliqrci kojima auto sluzi za prevoz samo.ne pitam ja nikog nista pretjerano.
dosao je zbog drugog kvara pa sam ja insistirao da se ovo zamijeni ,jer jedno 2.5 god sigurno nije uradjen servis :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Jebo ga filter,14KM kosta :lol: :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nije ovdje problem u parama,napisao sam boliqrac...
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#26941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

A i respiratorni sistem :lol:
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#26942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 18:06 ma to su boliqrci kojima auto sluzi za prevoz samo.ne pitam ja nikog nista pretjerano.
dosao je zbog drugog kvara pa sam ja insistirao da se ovo zamijeni ,jer jedno 2.5 god sigurno nije uradjen servis :lol:
Jarane, boliqratz ili ne, došao je zbog kvara. Morebit da je kvar povezan s filterom. Shvataju li da je to jedan od vitalnih dijelova?!
Meni to nikako ne ide u glOvu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 30/04/2020 18:25
Jarane, boliqratz ili ne, došao je zbog kvara. Morebit da je kvar povezan s filterom. Shvataju li da je to jedan od vitalnih dijelova?!
Meni to nikako ne ide u glOvu.
dosao je zbog rucne jer nije radila na tehnickom,stanje sajli nisam slikao :lol: zavarene ,brusilicom skidao :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 18:27
Naslovnica wrote: 30/04/2020 18:25
Jarane, boliqratz ili ne, došao je zbog kvara. Morebit da je kvar povezan s filterom. Shvataju li da je to jedan od vitalnih dijelova?!
Meni to nikako ne ide u glOvu.
dosao je zbog rucne jer nije radila na tehnickom,stanje sajli nisam slikao :lol: zavarene ,brusilicom skidao :run:
Svasta...prave Kuranske objave....
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#26945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkati 😁 isao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš 🤔 ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Kopa u mjestu, ziva zvijer
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#26947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

noviclan wrote: 01/05/2020 17:48 Kopa u mjestu, ziva zvijer
:-) :-) znaci da se ne brinem kod mene je tek par dana
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#26948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Pa ne može bit regularno da ti iz čista mira variraju obrtaji u leru
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#26949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

dostavljac wrote: 01/05/2020 17:38 Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkati 😁 isao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš 🤔 ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
pumpa goriva, egr, vidi da li ti bali iz "klapne gasa". Odmah imas crijevo pored sipke za ulje, vidi da li ti bali iz "klapne", ako bali ne bi bilo lose ocistit.
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#26950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

kabal1337 wrote: 01/05/2020 18:59
dostavljac wrote: 01/05/2020 17:38 Skoda fabia dizel 2010 - stane se na semafor ili na parking obrtaj idu gore dole isto kao da je dodajem gas kao da se Hoću trkati 😁 isao u ovlašteni nema nista kao to je normalno kod tih auta ? Meni to nije baš 🤔 ne smeta u toku voznje ide sve frcera ? Jel imao ko kakva iskustva oko toga?
pumpa goriva, egr, vidi da li ti bali iz "klapne gasa". Odmah imas crijevo pored sipke za ulje, vidi da li ti bali iz "klapne", ako bali ne bi bilo lose ocistit.
Evo sad isao nema nista suho sve... snimio sam kao video i zvuk al ne bih znao kako staviti ovdje jedino da vam se javim pp ili nekako drugacije
Post Reply