Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35425
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26901 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma vjerojatno su dobri, ali mi nešto pojeftino, da nije neki čungalunga BOSCH?!
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26902 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobijes svakako garanciju, a opcenito diskovi za vag su jeftini ili ako na to imas popust ok je cijena
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26903 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fabrički TRW na Suzukiju
, osim sto plocice nisu bile cemu.
Sad je Ferodo dosao na njegovo mjesto, pa cemo vidjeti, diskovi su bili dosta povoljni, doduse nisu sa Ferodo "C" oznakom.
Ove Blueprint plocice su mi najbolje koje sam imao do sada na ovom autu, tj. dobro koce, a prve koje ne skripe. Prethodno imao TRW i Nipparts.
Sad je Ferodo dosao na njegovo mjesto, pa cemo vidjeti, diskovi su bili dosta povoljni, doduse nisu sa Ferodo "C" oznakom.
Ove Blueprint plocice su mi najbolje koje sam imao do sada na ovom autu, tj. dobro koce, a prve koje ne skripe. Prethodno imao TRW i Nipparts.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26904 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti je prednost globalne platforme, i ne cudi se...Naslovnica wrote: ↑25/04/2020 19:03 Ma vjerojatno su dobri, ali mi nešto pojeftino, da nije neki čungalunga BOSCH?!
Ja sam imao naprijed kombinaciju brembo diskovi, bosch plocice, bez ikakve primjedbe. Sve kostalo 140 KM sa zamjenom u unitrade poslovnici stup..
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#26905 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala vam na pomoci..odlucio sam sa za ATE
Sad Imam ponudu da kupim diskove i disk plocice ATE jeftinije 100KM od ostalih opcija koje sam nasao u prodaji (u totalu prednji i zadnji kompleti)..
Zna li ko da li postoje razliciti ATE diskovi i plocice mislim na zemlju porijekla ili imaju neki bolji a neki da su kao losa kopija ili fus.
Molim pomoc jer sam laik po ovom pitanju...hvalaa...
Sad Imam ponudu da kupim diskove i disk plocice ATE jeftinije 100KM od ostalih opcija koje sam nasao u prodaji (u totalu prednji i zadnji kompleti)..
Zna li ko da li postoje razliciti ATE diskovi i plocice mislim na zemlju porijekla ili imaju neki bolji a neki da su kao losa kopija ili fus.
Molim pomoc jer sam laik po ovom pitanju...hvalaa...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26906 Re: Pitamo Mehanicare ?
na njihovoj stranici uneses broj i provjerisjasko__ wrote: ↑27/04/2020 21:46 Hvala vam na pomoci..odlucio sam sa za ATE
Sad Imam ponudu da kupim diskove i disk plocice ATE jeftinije 100KM od ostalih opcija koje sam nasao u prodaji (u totalu prednji i zadnji kompleti)..
Zna li ko da li postoje razliciti ATE diskovi i plocice mislim na zemlju porijekla ili imaju neki bolji a neki da su kao losa kopija ili fus.
Molim pomoc jer sam laik po ovom pitanju...hvalaa...![]()
nemoj da platis a da ne vidis dijelove,to najveca glupost koju ljudi rade..
https://www.ate-brakes.com/services/pro ... rotection/
-
iOS dev
- Posts: 178
- Joined: 02/08/2015 18:21
#26907 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, otisao mi kompresor klime ford fiesta 2006 1.4 tdci. Gdje se moze kupiti dio da je kvalitetan ili original?
Isplati li se kupiti na otpadu?
Isplati li se kupiti na otpadu?
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#26908 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bolje polovno negdje naci. "Orginal" ce ti biti skuplji od auta 
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#26912 Re: Pitamo Mehanicare ?
Osjetim lupkanje u prednjem trapu, najviše pri brzini između 40-60 km/h dok poslije potpuno iščezava. Lupkanje je u istom ritmu, kao čegrtaljka, ali nije bučno.
Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...
Neka ideja prije nego odem na kanal?
Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...
Neka ideja prije nego odem na kanal?
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#26913 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ej ljudi, sta bi od one price da se nece moci registrovati auta bez katalizatora? Jel to bila suplja ili...?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26914 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo i ja i stara registrovali početkom aprila, stari rahmetli skinuo sa Felicije katalizator čim je izašla iza garancije, a kod mene 206 od uvoza nema katalizator.
Znam da je moj test zacrnjenja bio 0.3, a niko nije ni gledao auto odozdo...
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#26915 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene isto fabrički nema (ja mislim), pa čisto da se pripremim 
A inače su mi izduvni i sve to ok, tako da znači valjda neće biti brige
A inače su mi izduvni i sve to ok, tako da znači valjda neće biti brige
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26916 Re: Pitamo Mehanicare ?
stavi strejtpajp,sad je moderno da auto zvizdi na kilometar
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26917 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo bendpajp 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26918 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma sad ce biti katalizatora iz kine, malinar uvozi vece kolicine 
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26920 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno, zrtva ovog sistema 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26921 Re: Pitamo Mehanicare ?
maistore usla mi maĆka u motor


- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26923 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjeri mozda kuckaju disk plocice u svom lezistu ako nema onih limica. Mene je to jednom davno izludjivalo na kadettu dok nisam skont'o, kuckalo narocito kad se sporije vozi po neravnom asfaltu.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑28/04/2020 22:21 Osjetim lupkanje u prednjem trapu, najviše pri brzini između 40-60 km/h dok poslije potpuno iščezava. Lupkanje je u istom ritmu, kao čegrtaljka, ali nije bučno.
Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...
Neka ideja prije nego odem na kanal?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26924 Re: Pitamo Mehanicare ?
redovni servisi


-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26925 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mogo je do sljedeceg
