Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35427
Joined: 20/03/2013 15:38

#26901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ma vjerojatno su dobri, ali mi nešto pojeftino, da nije neki čungalunga BOSCH?!
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#26902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Dobijes svakako garanciju, a opcenito diskovi za vag su jeftini ili ako na to imas popust ok je cijena
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#26903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Fabrički TRW na Suzukiju :thumbup: :thumbup: , osim sto plocice nisu bile cemu.

Sad je Ferodo dosao na njegovo mjesto, pa cemo vidjeti, diskovi su bili dosta povoljni, doduse nisu sa Ferodo "C" oznakom.
Ove Blueprint plocice su mi najbolje koje sam imao do sada na ovom autu, tj. dobro koce, a prve koje ne skripe. Prethodno imao TRW i Nipparts.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 25/04/2020 19:03 Ma vjerojatno su dobri, ali mi nešto pojeftino, da nije neki čungalunga BOSCH?!
To ti je prednost globalne platforme, i ne cudi se... :mrgreen:
Ja sam imao naprijed kombinaciju brembo diskovi, bosch plocice, bez ikakve primjedbe. Sve kostalo 140 KM sa zamjenom u unitrade poslovnici stup..
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#26905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

Hvala vam na pomoci..odlucio sam sa za ATE
Sad Imam ponudu da kupim diskove i disk plocice ATE jeftinije 100KM od ostalih opcija koje sam nasao u prodaji (u totalu prednji i zadnji kompleti)..
Zna li ko da li postoje razliciti ATE diskovi i plocice mislim na zemlju porijekla ili imaju neki bolji a neki da su kao losa kopija ili fus.
Molim pomoc jer sam laik po ovom pitanju...hvalaa... :bih:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

jasko__ wrote: 27/04/2020 21:46 Hvala vam na pomoci..odlucio sam sa za ATE
Sad Imam ponudu da kupim diskove i disk plocice ATE jeftinije 100KM od ostalih opcija koje sam nasao u prodaji (u totalu prednji i zadnji kompleti)..
Zna li ko da li postoje razliciti ATE diskovi i plocice mislim na zemlju porijekla ili imaju neki bolji a neki da su kao losa kopija ili fus.
Molim pomoc jer sam laik po ovom pitanju...hvalaa... :bih:
na njihovoj stranici uneses broj i provjeris :)

nemoj da platis a da ne vidis dijelove,to najveca glupost koju ljudi rade..

https://www.ate-brakes.com/services/pro ... rotection/
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#26907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iOS dev »

Pozdrav, otisao mi kompresor klime ford fiesta 2006 1.4 tdci. Gdje se moze kupiti dio da je kvalitetan ili original?
Isplati li se kupiti na otpadu?
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#26908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by omega369 »

Bolje polovno negdje naci. "Orginal" ce ti biti skuplji od auta :wink:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#26909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

iOS dev wrote: 28/04/2020 20:41 Pozdrav, otisao mi kompresor klime ford fiesta 2006 1.4 tdci. Gdje se moze kupiti dio da je kvalitetan ili original?
Isplati li se kupiti na otpadu?
to ti obicno svi kupuju reparirane tj. nekad polovne
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

iOS dev wrote: 28/04/2020 20:41 Pozdrav, otisao mi kompresor klime ford fiesta 2006 1.4 tdci. Gdje se moze kupiti dio da je kvalitetan ili original?
Isplati li se kupiti na otpadu?
Klima centar Butmir, predlazem reparaciju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

iOS dev wrote: 28/04/2020 20:41 Pozdrav, otisao mi kompresor klime ford fiesta 2006 1.4 tdci. Gdje se moze kupiti dio da je kvalitetan ili original?
Isplati li se kupiti na otpadu?
reparacija,tesko ces kod nas naci nov SANDEN koji se ugradjivao u fordove,volvo i mazde sa tim motorima..
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#26912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Osjetim lupkanje u prednjem trapu, najviše pri brzini između 40-60 km/h dok poslije potpuno iščezava. Lupkanje je u istom ritmu, kao čegrtaljka, ali nije bučno.

Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...

Neka ideja prije nego odem na kanal?
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Ej ljudi, sta bi od one price da se nece moci registrovati auta bez katalizatora? Jel to bila suplja ili...?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Averus wrote: 29/04/2020 08:54 Ej ljudi, sta bi od one price da se nece moci registrovati auta bez katalizatora? Jel to bila suplja ili...?
Evo i ja i stara registrovali početkom aprila, stari rahmetli skinuo sa Felicije katalizator čim je izašla iza garancije, a kod mene 206 od uvoza nema katalizator.

Znam da je moj test zacrnjenja bio 0.3, a niko nije ni gledao auto odozdo...
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#26915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Kod mene isto fabrički nema (ja mislim), pa čisto da se pripremim :D
A inače su mi izduvni i sve to ok, tako da znači valjda neće biti brige
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

liaar wrote: 29/04/2020 09:20
Averus wrote: 29/04/2020 08:54 Ej ljudi, sta bi od one price da se nece moci registrovati auta bez katalizatora? Jel to bila suplja ili...?
Evo i ja i stara registrovali početkom aprila, stari rahmetli skinuo sa Felicije katalizator čim je izašla iza garancije, a kod mene 206 od uvoza nema katalizator.

Znam da je moj test zacrnjenja bio 0.3, a niko nije ni gledao auto odozdo...
stavi strejtpajp,sad je moderno da auto zvizdi na kilometar :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo bendpajp :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

ma sad ce biti katalizatora iz kine, malinar uvozi vece kolicine :D
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#26919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

Bakir1 wrote: 29/04/2020 11:23 ma sad ce biti katalizatora iz kine, malinar uvozi vece kolicine :D
Nece biti skupi jer profit nije na prvom mjestu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

naravno, zrtva ovog sistema :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

maistore usla mi maĆka u motor

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#26923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 28/04/2020 22:21 Osjetim lupkanje u prednjem trapu, najviše pri brzini između 40-60 km/h dok poslije potpuno iščezava. Lupkanje je u istom ritmu, kao čegrtaljka, ali nije bučno.

Čim malo zakočim odmah prestaje u svim varijantama... jel moguće da ima veze sa diskovima ili paknama? Da je homokineticki prestanak se ne bi desavao pri kočenju, pretpostavljam...

Neka ideja prije nego odem na kanal?
Provjeri mozda kuckaju disk plocice u svom lezistu ako nema onih limica. Mene je to jednom davno izludjivalo na kadettu dok nisam skont'o, kuckalo narocito kad se sporije vozi po neravnom asfaltu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

redovni servisi :D

Image
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2020 11:50 redovni servisi :D

Image
Ma mogo je do sljedeceg :lol:
Post Reply