Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40151 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

bez toga nikako :lol: :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40152 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

sherbett wrote: 27/04/2020 02:25 Image
ovo mi kao bavarois izgleda sa bademovim kolacicima i vocem?
lici na ovo samo drugo voce:
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40153 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 27/04/2020 15:03 künefe ako je bez sirupa onda je svetogrdje...gorices

ovo nisam bas dugo pravio
.haha, vrlo malo sam prelila-- .... zbilja perfektna kombinacija - hrskavo...kombinacija sa sirom...mmmmm :-D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40154 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40155 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 27/04/2020 15:42 opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
nema ulja.. :lol: :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40156 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 27/04/2020 15:40
samsonsam wrote: 27/04/2020 15:03 künefe ako je bez sirupa onda je svetogrdje...gorices

ovo nisam bas dugo pravio
.haha, vrlo malo sam prelila-- .... zbilja perfektna kombinacija - hrskavo...kombinacija sa sirom...mmmmm :-D
spasila si se u zadnji momenat...vrata dzehenema su ti se vec bila odskrinula :evil: ;-)

cime si prelila?
ja sam vecinom pravio sirup od narandzi i limuna
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40157 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 27/04/2020 15:44
samsonsam wrote: 27/04/2020 15:42 opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
nema ulja.. :lol: :thumbup:
brokula je prelivena sa malo maslinovog ulja da bolje "prihvati" bjeli luk a falafel je cetkicom premazan sa istim i u gril tavi zapecen...znaci mora malo ulja :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40158 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 27/04/2020 15:49 spasila si se u zadnji momenat...vrata dzehenema su ti se vec bila odskrinula

cime si prelila?
ja sam vecinom pravio sirup od narandzi i limuna
Kupila sam ovaj slatkis i u pakovanju bio i sirup- mislim da je---- voda i secer... samo..
.zavisi, meni bude muka od ukusa nadandze- onaj kolac koji si ti pravio i podijelio recept- hm, sreca bio je malo gorak , ali ukus narandze je bas izrazajan..
..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40159 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 27/04/2020 15:52
moonca wrote: 27/04/2020 15:44
samsonsam wrote: 27/04/2020 15:42 opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
nema ulja.. :lol: :thumbup:
brokula je prelivena sa malo maslinovog ulja da bolje "prihvati" bjeli luk a falafel je cetkicom premazan sa istim i u gril tavi zapecen...znaci mora malo ulja :mrgreen:
svakako- ali ti ne 'pliva' - sta imas u rizi??
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40160 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 27/04/2020 15:55
svakako- ali ti ne 'pliva' - sta imas u rizi??
basmati skuhana u temeljcu od domaceg horoza i komadima dzumbira...dalje nista,svi su ukusi ostali u rizi :izet:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40161 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

da prijavim, slanci su beton i danas. :D :D svaki put kad udjem u kuhinju po nesto, uzima se komadic. ide ovo u regularnu recept rotaciju samo da iskemijam kako ih praviti od ww ili "grubljeg" nekog brasna.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40162 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

samsonsam wrote: 27/04/2020 15:42 opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
jesi li sam pravio ili si koristio onu gotovu smjesu?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#40163 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by almir90 »

Supa od špinata i šampinjona

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40164 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pizarro wrote: 27/04/2020 18:31
samsonsam wrote: 27/04/2020 15:42 opet falafel dodje na red :gladna: ...i tanjiri sa jagodama za mooncu :lol: :lol:

Image
jesi li sam pravio ili si koristio onu gotovu smjesu?
nisam nikad gotove jeo,nisam bas ljubitelj gotovih jela...uvijek sam pravim :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40165 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

sherbett wrote: 27/04/2020 19:25 ...

Ovo su voce i plazma keksi u pudingu s maslacem i kiselim vrhnjem

Znaci dugo nisam ovako uzivala u desertu :oops:
a puding je :thumbup: nisam uspio ovako zumirano vidjeti sta je :oops: a podsjeti me izgledom na bavarois sto i jeste puding sa mlijecnim ili vocnim proizvodima https://en.wikipedia.org/wiki/Bavarian_cream

jedan nam je dobar prijatelj (koga vise nema) to pravio pa nas je odusevilo :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40166 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Probala sam gotove/ kupovne, dva puta s tahini sososm ... i jos uvijek ne znam da li da probam napraviti- sastojci mi se svidjaju - odvojeno...
listam po netu- nadjoh recept.. hm ... @samsonsam ako nisi pisao i nije ti tesko -- postaj recept.. :)
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40167 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

pizarro wrote: 27/04/2020 18:31
jesi li sam pravio ili si koristio onu gotovu smjesu?
nikad ne ispadne kao kupovni, odma da znas. :D jos ako ih ne przis u dubokom ulju...ja ih pravim u rerni, ali to nikad ne bih nazvala falafelom nego nekim leblebija patties. :D budu okej ali nije isto, da se ne nadas dzaba. neam recept, od oka krljam stvari unutra. :D

hummus super lako kod kuce smuckati. :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40168 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

ramazanske energy balls :D
lulu hurme punjene slanim pistacijama.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40170 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Sanabija wrote: 28/04/2020 12:29 Image

Doručak... :D
.. srnetina u aspiku.. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40171 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ima li neko provjeren dobar recept za klepe? Da se mogu i zalediti...
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#40172 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Miss Moonlight wrote: 28/04/2020 16:11 Ima li neko provjeren dobar recept za klepe? Da se mogu i zalediti...
https://www.coolinarika.com/recept/klep ... ski-nacin/

https://www.coolinarika.com/recept/799561/

https://radiosarajevo.ba/magazin/zivot- ... epe/259723

Ja koristim neki od ovih kad pravim, ali nisam zaleđivao
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40173 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

bitno je sa se smrzava odvojeno, najbolje lim prikriven plastičnom foliijom i i tek kad se smrzne u jednu kesu se pokupi, i smrznuto ubacuješ u vrelu vodu za kuhanje, postupak je bitan, ne tako sastav :D ovo važi i za krokete od riže, krumpira itd. ne treba ih pohati, nego se držati postupka :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#40174 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Super, hvala puno :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40175 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: 27/04/2020 21:11 Probala sam gotove/ kupovne, dva puta s tahini sososm ... i jos uvijek ne znam da li da probam napraviti- sastojci mi se svidjaju - odvojeno...
listam po netu- nadjoh recept.. hm ... @samsonsam ako nisi pisao i nije ti tesko -- postaj recept.. :)
nema nista jednostavnije od falafela :izet:

razlika izmedju konzervisane i suhe leblebije i boba je drasticna !!

noc prije potopis leblebiju i bob u odvojene posude (za 2 osobe ca. 100gr boba,150 gr leblebije)...iduci dan saprati i pustiti da se dobro ocijede,posusiti suhom krpom...u multipraktik samljeti ugrubo bob,izvaditi u posudu...zatim ponoviti isti postupak sa leblebijom (poskidati prije toga opnu sa leblebije)...sastaviti bob i leblebije...u multipraktiku fino samljeti 2 cehna bijelog luka,struk persuna (sa peteljkama),kasikicu kumina,kasikicu mljevenog korijandera,so biber (ako volis ljuto kao ja 8-) dodas kajene peper/ljutu feferonku/sambal/harisu ili sta vec volis ili imas) dok se ne dobije struktura kao pasta/kasha...sastaviti sa bobom i leblebijama i dobro izmjesiti...ako je presuho dodas malo vode i OBAVEZNO probaj kakav je ukus,jel sta fali...naspes u posudu vode i malo ulja,namocis ruke u posudu i onda vlaznim rukama formiras falafel u obliku loptice ili kolacica...prije pecenja/przenja obavezno minimalno pola sata u frizideru drzati!

ja ih pravim kao male burgere,premazem cetkicom maslinovim uljem i zapecem na rostilj tavi...moze i u rerni ca. 30 minuta na 200 stepeni dok ne porumene

u mojim ocima je steta ovako zdravu hranu "pokvariti" przenjem u fritezi ili serpi punog ulja al' et' to je moje skromno misljenje :mrgreen:
Post Reply