Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40154 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
opet falafel dodje na red
...i tanjiri sa jagodama za mooncu


-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40156 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
spasila si se u zadnji momenat...vrata dzehenema su ti se vec bila odskrinula
cime si prelila?
ja sam vecinom pravio sirup od narandzi i limuna
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40158 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kupila sam ovaj slatkis i u pakovanju bio i sirup- mislim da je---- voda i secer... samo..
.zavisi, meni bude muka od ukusa nadandze- onaj kolac koji si ti pravio i podijelio recept- hm, sreca bio je malo gorak , ali ukus narandze je bas izrazajan..
..
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40159 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40161 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
da prijavim, slanci su beton i danas.
svaki put kad udjem u kuhinju po nesto, uzima se komadic. ide ovo u regularnu recept rotaciju samo da iskemijam kako ih praviti od ww ili "grubljeg" nekog brasna.
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#40163 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Supa od špinata i šampinjona


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40165 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a puding je
jedan nam je dobar prijatelj (koga vise nema) to pravio pa nas je odusevilo
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40166 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Probala sam gotove/ kupovne, dva puta s tahini sososm ... i jos uvijek ne znam da li da probam napraviti- sastojci mi se svidjaju - odvojeno...
listam po netu- nadjoh recept.. hm ... @samsonsam ako nisi pisao i nije ti tesko -- postaj recept..
listam po netu- nadjoh recept.. hm ... @samsonsam ako nisi pisao i nije ti tesko -- postaj recept..
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40167 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nikad ne ispadne kao kupovni, odma da znas.
hummus super lako kod kuce smuckati.
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#40168 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

ramazanske energy balls
lulu hurme punjene slanim pistacijama.
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40171 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ima li neko provjeren dobar recept za klepe? Da se mogu i zalediti...
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40172 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
https://www.coolinarika.com/recept/klep ... ski-nacin/Miss Moonlight wrote: ↑28/04/2020 16:11 Ima li neko provjeren dobar recept za klepe? Da se mogu i zalediti...
https://www.coolinarika.com/recept/799561/
https://radiosarajevo.ba/magazin/zivot- ... epe/259723
Ja koristim neki od ovih kad pravim, ali nisam zaleđivao
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40173 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
bitno je sa se smrzava odvojeno, najbolje lim prikriven plastičnom foliijom i i tek kad se smrzne u jednu kesu se pokupi, i smrznuto ubacuješ u vrelu vodu za kuhanje, postupak je bitan, ne tako sastav
ovo važi i za krokete od riže, krumpira itd. ne treba ih pohati, nego se držati postupka 
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#40174 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Super, hvala puno 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40175 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nema nista jednostavnije od falafela
razlika izmedju konzervisane i suhe leblebije i boba je drasticna !!
noc prije potopis leblebiju i bob u odvojene posude (za 2 osobe ca. 100gr boba,150 gr leblebije)...iduci dan saprati i pustiti da se dobro ocijede,posusiti suhom krpom...u multipraktik samljeti ugrubo bob,izvaditi u posudu...zatim ponoviti isti postupak sa leblebijom (poskidati prije toga opnu sa leblebije)...sastaviti bob i leblebije...u multipraktiku fino samljeti 2 cehna bijelog luka,struk persuna (sa peteljkama),kasikicu kumina,kasikicu mljevenog korijandera,so biber (ako volis ljuto kao ja
ja ih pravim kao male burgere,premazem cetkicom maslinovim uljem i zapecem na rostilj tavi...moze i u rerni ca. 30 minuta na 200 stepeni dok ne porumene
u mojim ocima je steta ovako zdravu hranu "pokvariti" przenjem u fritezi ili serpi punog ulja al' et' to je moje skromno misljenje


