Nije stalni, po potrebi se pali, ali je ipak preporucljivo sve 4 iste imati. I dimenzije i sare
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26801 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#26803 Re: Pitamo Mehanicare ?
Maloprije vozim sestrinu fiestu, 2005,tdci, imam osjećaj da se auto previše naginje u krivinama, a preko nekih rupa zna pošteno lupit ko da cekicem neko ispod udari.
Amortizeri ili nesto drugo?
Amortizeri ili nesto drugo?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26804 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad dignes na dizalicu saznaces ,moze biti 10 stvari ...
-
Naslovnica
- Posts: 35447
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26805 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imaš u Agramu u Nedžarićima mašinu za testiranje amortizera s očitanjem, baš lijepo pokaže procente i krivulje.
Ja se javio meštru, nisam ni pitao pošto je, čovjek zasukao rukave, odradio test za nekoliko minuta, pitam pošto je - ništa.
Dao cenera "na kafu", svima dobro.
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#26806 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno je glupo pitanje, ali bih volio čuti savjete i iskustva.
Stari mi je nedavno mjenjao set kvačila na svojoj Opel Astri i uzeo sam je u prethodnom periodu 2-3 puta (trebao mi karavan) i primijetio sam da dok je kod mene kvačilo je tvrđe , kada je tek uzmem od njega kvačilo je puno mekše. Ja inače vozim automatik, i sa starim sam se provozao, kaže da ne radim ništa što nije uobičajeno. Ne držim kvačilo dok je na semaforu, ne "vagam" ga na uzbrdici itd, ali sam primjetio da se to dešava. Kvačilo je bukvalno novo, nije pređeno ni 4-5 hiljada nakon postavljanja.
Sad me zanima, šta ja mogu raditi pa da se ovo ne dešava, neki savjet pri vožnji? Ili možda postoji neki način da se to "šteluje" ili šta već? Ovo više pitam zbog toga što planiram mjenjati auto pa ne bih volio da zajebem stvar odmah na početku
Stari mi je nedavno mjenjao set kvačila na svojoj Opel Astri i uzeo sam je u prethodnom periodu 2-3 puta (trebao mi karavan) i primijetio sam da dok je kod mene kvačilo je tvrđe , kada je tek uzmem od njega kvačilo je puno mekše. Ja inače vozim automatik, i sa starim sam se provozao, kaže da ne radim ništa što nije uobičajeno. Ne držim kvačilo dok je na semaforu, ne "vagam" ga na uzbrdici itd, ali sam primjetio da se to dešava. Kvačilo je bukvalno novo, nije pređeno ni 4-5 hiljada nakon postavljanja.
Sad me zanima, šta ja mogu raditi pa da se ovo ne dešava, neki savjet pri vožnji? Ili možda postoji neki način da se to "šteluje" ili šta već? Ovo više pitam zbog toga što planiram mjenjati auto pa ne bih volio da zajebem stvar odmah na početku
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26807 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa bude mekse i malo na pocetku proklizuje al skroz malo dok ne nalegne ( kroz 100 km)
Mekano nemas sta tu, tako je kako je. Sta ces sjebat vozi ko da je normalno. Ne drzi se na semaforu kvacilo zbog korpe.
A na brdu neces drzat na vagi duze vrijeme jer palis lamelu, a ako je dmf mozes "spaliti" mast koja je unutar istog pa izgubi funkciju.
Ni ja ne volim mekano kvacilo kad nista ne osjecas al sta je tu je.
Mekano nemas sta tu, tako je kako je. Sta ces sjebat vozi ko da je normalno. Ne drzi se na semaforu kvacilo zbog korpe.
A na brdu neces drzat na vagi duze vrijeme jer palis lamelu, a ako je dmf mozes "spaliti" mast koja je unutar istog pa izgubi funkciju.
Ni ja ne volim mekano kvacilo kad nista ne osjecas al sta je tu je.
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#26808 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam se javio zbog toga što mislim da je problem što se kvačilo stvrdne poslije moje vožnje, to nije problem? Laik sam za ovo , jbgakabal1337 wrote: ↑16/04/2020 19:25 Pa bude mekse i malo na pocetku proklizuje al skroz malo dok ne nalegne ( kroz 100 km)
Mekano nemas sta tu, tako je kako je. Sta ces sjebat vozi ko da je normalno. Ne drzi se na semaforu kvacilo zbog korpe.
A na brdu neces drzat na vagi duze vrijeme jer palis lamelu, a ako je dmf mozes "spaliti" mast koja je unutar istog pa izgubi funkciju.
Ni ja ne volim mekano kvacilo kad nista ne osjecas al sta je tu je.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26809 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da to nije do tvoje noge(mozga i navike),tako je meni bilo kad sam vozio razlicita auta,te tvrdo te meko 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26810 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je poprilicno nemoguce, jedino da ga ti zagrijes bas dosta od cimanja kad mijenjas brzine pa kada ti otac sjedne u auto da mu treba malo vise gasa jer kvacilo bolje hvata
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#26811 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je moguće, možda je i do mene, jer inače ne vozim manuelni, ali mi se tako učinilo svaki put kada smo se zamijenili. Hvala svakako na odgovorima, upratiti ću još koji put pa vidjeti stanje. Hvala vam 
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26812 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel se isplati radit auspuh ili uzet cijeli negdje na otpadu, u pitanju je e46
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26813 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ih, to sa kvacilom je vazda stvar navike. Bude dana da promijenim po par auta u toku radnog vremena. Kod svakog drugacije, neko tvrdje neko mekse. Neko odvaja kasnije neko ranije.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26814 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26815 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za njega, zna znanjeamar1994 wrote: ↑16/04/2020 20:21http://www.auspuhservis-bare.com/
vidi da li radi,ako radi momak ce ti sve rec:kako,sta i koliko![]()
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#26816 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zlaja je prava rajaamar1994 wrote: ↑16/04/2020 20:21http://www.auspuhservis-bare.com/
vidi da li radi,ako radi momak ce ti sve rec:kako,sta i koliko![]()
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#26817 Re: Pitamo Mehanicare ?
A dobro nismo svi iz sarajeva, imal neka preporuka u tk
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26818 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije neko vidio kakvih akcija za akumulatore?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26820 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidjeh ovo, trebam jaci. Vesprom 50KM razlike od neke radnje u Tuzli na piku, isti akumulator.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#26821 Re: Pitamo Mehanicare ?
Satro do isteka zaliha sto nije bilo kao i sa m+s gumama zimus, bas me interesuje kakko ce ti objasniti godinu kada je akumulator proizveden
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#26822 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu sam te cekaobitanga_sa_otesa wrote: ↑15/04/2020 23:52nista sve 5 .samo treba doci s nekim fordom ili mazdom da nastima zadnju spuru ,sa zapeknutim sarafima u selenima na multilinku pa da vidimo jel mu se isplati![]()
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#26823 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je ovo akumuLjator KbK u eVromotoriiu za 75h cijena 99,90 kermi plus gratis dostava 
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26825 Re: Pitamo Mehanicare ?
Garancija 2god, valja da ga hebes.
