Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#26801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

iceman ze wrote: 16/04/2020 11:58 Na Jeepu GC 4x4 sam morao imati sve 4 iste i morao ih rotirati svakih 10k. (pisalo u servisnoj, da me ne quotate dzaba) Haldex nisam vozio ranije i sta (H)f(v)aLi da pitam... ha ja... nisam meh struke i pitam onoga ko jeste... :-)
Nije stalni, po potrebi se pali, ali je ipak preporucljivo sve 4 iste imati. I dimenzije i sare
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 16/04/2020 10:59

DAKLE NE MOZES VOZITI RAZLICITE DIMENZIJE GUMA I KRAJ PRICE.
ko ti to kaze? evo ja cu voziti totalno razlicite dimenzije ali isti obim i nista nece biti ...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#26803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Maloprije vozim sestrinu fiestu, 2005,tdci, imam osjećaj da se auto previše naginje u krivinama, a preko nekih rupa zna pošteno lupit ko da cekicem neko ispod udari.
Amortizeri ili nesto drugo? :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kad dignes na dizalicu saznaces ,moze biti 10 stvari ...
Naslovnica
Posts: 35447
Joined: 20/03/2013 15:38

#26805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 16/04/2020 14:21 Maloprije vozim sestrinu fiestu, 2005,tdci, imam osjećaj da se auto previše naginje u krivinama, a preko nekih rupa zna pošteno lupit ko da cekicem neko ispod udari.
Amortizeri ili nesto drugo? :-)
Imaš u Agramu u Nedžarićima mašinu za testiranje amortizera s očitanjem, baš lijepo pokaže procente i krivulje.
Ja se javio meštru, nisam ni pitao pošto je, čovjek zasukao rukave, odradio test za nekoliko minuta, pitam pošto je - ništa.
Dao cenera "na kafu", svima dobro.
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#26806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Vjerovatno je glupo pitanje, ali bih volio čuti savjete i iskustva.

Stari mi je nedavno mjenjao set kvačila na svojoj Opel Astri i uzeo sam je u prethodnom periodu 2-3 puta (trebao mi karavan) i primijetio sam da dok je kod mene kvačilo je tvrđe , kada je tek uzmem od njega kvačilo je puno mekše. Ja inače vozim automatik, i sa starim sam se provozao, kaže da ne radim ništa što nije uobičajeno. Ne držim kvačilo dok je na semaforu, ne "vagam" ga na uzbrdici itd, ali sam primjetio da se to dešava. Kvačilo je bukvalno novo, nije pređeno ni 4-5 hiljada nakon postavljanja.

Sad me zanima, šta ja mogu raditi pa da se ovo ne dešava, neki savjet pri vožnji? Ili možda postoji neki način da se to "šteluje" ili šta već? Ovo više pitam zbog toga što planiram mjenjati auto pa ne bih volio da zajebem stvar odmah na početku :shock:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Pa bude mekse i malo na pocetku proklizuje al skroz malo dok ne nalegne ( kroz 100 km)

Mekano nemas sta tu, tako je kako je. Sta ces sjebat vozi ko da je normalno. Ne drzi se na semaforu kvacilo zbog korpe.
A na brdu neces drzat na vagi duze vrijeme jer palis lamelu, a ako je dmf mozes "spaliti" mast koja je unutar istog pa izgubi funkciju.
Ni ja ne volim mekano kvacilo kad nista ne osjecas al sta je tu je.
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#26808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

kabal1337 wrote: 16/04/2020 19:25 Pa bude mekse i malo na pocetku proklizuje al skroz malo dok ne nalegne ( kroz 100 km)

Mekano nemas sta tu, tako je kako je. Sta ces sjebat vozi ko da je normalno. Ne drzi se na semaforu kvacilo zbog korpe.
A na brdu neces drzat na vagi duze vrijeme jer palis lamelu, a ako je dmf mozes "spaliti" mast koja je unutar istog pa izgubi funkciju.
Ni ja ne volim mekano kvacilo kad nista ne osjecas al sta je tu je.
Ja sam se javio zbog toga što mislim da je problem što se kvačilo stvrdne poslije moje vožnje, to nije problem? Laik sam za ovo , jbga :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Da to nije do tvoje noge(mozga i navike),tako je meni bilo kad sam vozio razlicita auta,te tvrdo te meko :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

To je poprilicno nemoguce, jedino da ga ti zagrijes bas dosta od cimanja kad mijenjas brzine pa kada ti otac sjedne u auto da mu treba malo vise gasa jer kvacilo bolje hvata
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#26811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Sve je moguće, možda je i do mene, jer inače ne vozim manuelni, ali mi se tako učinilo svaki put kada smo se zamijenili. Hvala svakako na odgovorima, upratiti ću još koji put pa vidjeti stanje. Hvala vam :thumbup:
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

Jel se isplati radit auspuh ili uzet cijeli negdje na otpadu, u pitanju je e46
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ih, to sa kvacilom je vazda stvar navike. Bude dana da promijenim po par auta u toku radnog vremena. Kod svakog drugacije, neko tvrdje neko mekse. Neko odvaja kasnije neko ranije.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Matrix89 wrote: 16/04/2020 20:13 Jel se isplati radit auspuh ili uzet cijeli negdje na otpadu, u pitanju je e46
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
http://www.auspuhservis-bare.com/

vidi da li radi,ako radi momak ce ti sve rec:kako,sta i koliko :thumbup:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#26815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

amar1994 wrote: 16/04/2020 20:21
Matrix89 wrote: 16/04/2020 20:13 Jel se isplati radit auspuh ili uzet cijeli negdje na otpadu, u pitanju je e46
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
http://www.auspuhservis-bare.com/

vidi da li radi,ako radi momak ce ti sve rec:kako,sta i koliko :thumbup:
Preporuka za njega, zna znanje
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#26816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

amar1994 wrote: 16/04/2020 20:21
Matrix89 wrote: 16/04/2020 20:13 Jel se isplati radit auspuh ili uzet cijeli negdje na otpadu, u pitanju je e46
Neko je nestručno vario i auspuh udara u sasiju auta i vibracije se prenose na cijeli auto
http://www.auspuhservis-bare.com/

vidi da li radi,ako radi momak ce ti sve rec:kako,sta i koliko :thumbup:
Zlaja je prava raja :thumbup:
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#26817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Matrix89 »

A dobro nismo svi iz sarajeva, imal neka preporuka u tk
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Da nije neko vidio kakvih akcija za akumulatore?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote: 17/04/2020 00:11 Da nije neko vidio kakvih akcija za akumulatore?
https://gumam.com/akcija-renault-akumulatori/
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Vidjeh ovo, trebam jaci. Vesprom 50KM razlike od neke radnje u Tuzli na piku, isti akumulator.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

amar1994 wrote: 17/04/2020 00:30
basicm wrote: 17/04/2020 00:11 Da nije neko vidio kakvih akcija za akumulatore?
https://gumam.com/akcija-renault-akumulatori/
Satro do isteka zaliha sto nije bilo kao i sa m+s gumama zimus, bas me interesuje kakko ce ti objasniti godinu kada je akumulator proizveden
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#26822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/04/2020 23:52
basicm wrote: 15/04/2020 23:46 Pa covjek stavio cijenu sam, i njemu odgovara. Sta je sporno?
nista sve 5 .samo treba doci s nekim fordom ili mazdom da nastima zadnju spuru ,sa zapeknutim sarafima u selenima na multilinku pa da vidimo jel mu se isplati :D
Tu sam te cekao :D uradim i na takvima spuru ali nakon zamjene djelova koji su takvi kako si pomenuo.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Kakav je ovo akumuLjator KbK u eVromotoriiu za 75h cijena 99,90 kermi plus gratis dostava :D
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#26824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

odlican :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Garancija 2god, valja da ga hebes.
Post Reply