ne dodajes nista vise...samo tijesto rukama protrljas dok se ne pocne mrviti (meni bilo mrsko ruke prljati,zato sam kasikama) sto znaci moze ali i ne moravjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 20:15
hvala zaplatice taj meni...kad pravis crumble jel dodas jos cega u ostatak smjese...hvala i ziviJo![]()
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#39279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
je li to shakshuka 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Antipasti 
Salata od makarona

Krompir salata

Meso
Salata od makarona

Krompir salata

Meso
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)


Jutro
Da ga malo "obučemo" (teleća maramica) pa će u proceduru
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39284 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jutro
Da ga malo "obučemo" (teleća maramica) pa će u proceduru
[/quote]
a nije losa ideja
radi masnoce .... ovo jos nisam vido , ali slicno sa srnecim ledjima sam vidio klasika 70-80 godina

[/quote]
Zgodnije mi ovako nego da ga spikujem i ubadam na 20 mjesta. Srnetina baš nemasna, pa da ostane mekana
Da ga malo "obučemo" (teleća maramica) pa će u proceduru
[/quote]
a nije losa ideja

[/quote]
Zgodnije mi ovako nego da ga spikujem i ubadam na 20 mjesta. Srnetina baš nemasna, pa da ostane mekana
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a nije losa ideja

[/quote]
Zgodnije mi ovako nego da ga spikujem i ubadam na 20 mjesta. Srnetina baš nemasna, pa da ostane mekana
[/quote]
da spikovati ... nisam znao tu rijec kod nas , ovaj srneca ledja mogu ostati i mekana jednostavno ispeces engleski
ja mislim da ova srneca ledja su spikovali radi svedskog stola , lijepse je izgledalo a ujedno je meso prepeceno bilo tako da bi bez ove masnoce bilo suho
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zgodnije mi ovako nego da ga spikujem i ubadam na 20 mjesta. Srnetina baš nemasna, pa da ostane mekana
[/quote]
da spikovati ... nisam znao tu rijec kod nas , ovaj srneca ledja mogu ostati i mekana jednostavno ispeces engleski
ja mislim da ova srneca ledja su spikovali radi svedskog stola , lijepse je izgledalo a ujedno je meso prepeceno bilo tako da bi bez ove masnoce bilo suho
[/quote]
Naravno, ovakve komade kao na slici baš bi na "english" ispekao. Međutim, ove veće (kao but) jedno 3-3,5 sata na 180 C
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
@Sanabija jeli pokrijes sa alufolijom ?? ili ovako kako je ....
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39290 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a ok hvala : ) 3 sata i samo maramica .... kontam da ti se nece osusiti jer je i onako suho meso .... nisi prvi put spremao
postavi slike da vidimo kako izgleda da je peceno
ja vise gotivim na niskoj temeraturi 120 ali i sa manjim komadima i crno vino uzimam i mire poix
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Neće vjeruj, dugogodišnje iskustvomO k3 wrote: ↑05/04/2020 11:11a ok hvala : ) 3 sata i samo maramica .... kontam da ti se nece osusiti jer je i onako suho meso .... nisi prvi put spremao
postavi slike da vidimo kako izgleda da je peceno
ja vise gotivim na niskoj temeraturi 120 ali i sa manjim komadima i crno vino uzimam i mire poix
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
monika tanjur je za jesti
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
meni u pripremi piletina s gljivama na lovački....s rezancima..ima da se udavim u umaku 
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#39296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jeste svi poranili sa nedeljnim ruckom
ja nemam ideje uopste
najradije bih krompir pola. pavlake i kajmaka
ja nemam ideje uopste
najradije bih krompir pola. pavlake i kajmaka
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
-
ing-ecc
- Posts: 18618
- Joined: 31/03/2013 09:58
#39299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ihhhh grom te ne ubio
Ti nemas ideju
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53



