špinat? recept
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#39253 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Brzo,lako,ukusnovjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 19:44 HoumofiZ maknes i pristavis meso![]()
Samosnedaj recept
jadna ja vrijeme je koroni da se vrOti u kinu
![]()
60 gr. putera (kod mene kokosov)
100 gr.kristal secera *
100 gr.smedjeg secera *
2 jaja
2 kasikice vanilija ekstrakta (ili vanilin secer)
200 gr.brasna
150 gr.zobenih pahuljica
2 kasikice praska za pecivo
malo soli
1 teglica dzema po zelji *
Secer umutiti sa puterom,dodata jaja,vaniliju i izmiksati. Izmjesati brasno,pahuljice i prasak za pecivo.Sve sastaviti,umjesiti dok se ne dobije fino tijesto. Ako je tijesto ljepljivo ubaciti u frizider ca 1 sat.
2/3 razvuci u posudu za pecenje presvucenu papirom za pecenje. Dzem razmazati preko.Od ostatka tijesta napraviti “crumble” tijesto i posuti preko.Ja sam na brzinu sa dvije kasike nabac'o preko
Pece se ca. 30 minuta na 180 stepeni (zavisno od rerne).
*Ja sam stavio 50 gr palminog secera i bilo je podobro slatko. Domaci dzem od kupine je bio dovoljno sladak.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39254 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma nije ba zatoLoo wrote: ↑04/04/2020 20:06e vidi je sad.vjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 19:44 HoumofiZ maknes i pristavis meso![]()
Samosnedaj recept
jadna ja vrijeme je koroni da se vrOti u kinu
![]()
![]()
zezam te malo bona
i sta je fil ?
ja vise ideja nemam![]()
Ev sad ikea mi dala slatkis

Fil je piletina .....sir gljive ma mozes sta hoces
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#39255 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
odoh se raniti
ima i onaj sa slanom karamelom. dobar
ima i onaj sa slanom karamelom. dobar
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39256 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja s ovim štapom znam samo mlatiti okolo
more li sir umjesto luka? 
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#39257 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hvala zaplatice taj meni...kad pravis crumble jel dodas jos cega u ostatak smjese...hvala i ziviJosamsonsam wrote: ↑04/04/2020 20:10Brzo,lako,ukusnovjesticanametli wrote: ↑04/04/2020 19:44 HoumofiZ maknes i pristavis meso![]()
Samosnedaj recept
jadna ja vrijeme je koroni da se vrOti u kinu
![]()
![]()
60 gr. putera (kod mene kokosov)
100 gr.kristal secera *
100 gr.smedjeg secera *
2 jaja
2 kasikice vanilija ekstrakta (ili vanilin secer)
200 gr.brasna
150 gr.zobenih pahuljica
2 kasikice praska za pecivo
malo soli
1 teglica dzema po zelji *
Secer umutiti sa puterom,dodata jaja,vaniliju i izmiksati. Izmjesati brasno,pahuljice i prasak za pecivo.Sve sastaviti,umjesiti dok se ne dobije fino tijesto. Ako je tijesto ljepljivo ubaciti u frizider ca 1 sat.
2/3 razvuci u posudu za pecenje presvucenu papirom za pecenje. Dzem razmazati preko.Od ostatka tijesta napraviti “crumble” tijesto i posuti preko.Ja sam na brzinu sa dvije kasike nabac'o preko![]()
Pece se ca. 30 minuta na 180 stepeni (zavisno od rerne).
*Ja sam stavio 50 gr palminog secera i bilo je podobro slatko. Domaci dzem od kupine je bio dovoljno sladak.
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- Jack Be Nimble
- Posts: 11671
- Joined: 15/01/2010 18:31
#39260 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Domaci banjalucki sa domacom lepinjom
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39261 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam zapalio kucu
....kuhat za jedno je


- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#39262 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vidi museme 
ovaku imao ja kad sam bio mali istu
ovaku imao ja kad sam bio mali istu
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#39263 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#39265 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mi ovaku musemu isti motivi imali..
kako me uhvati nostalgija
- Jack Be Nimble
- Posts: 11671
- Joined: 15/01/2010 18:31
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#39267 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo izgleda ko 2 pljeskavice.
Eh to je jedan od razloga zašto ne kuham toliko... Jednostavno mi nije to to. Ne bih rekao da mi je mrsko. :
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39268 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ti stoljnaci su za familije s djecom..

Jack Be Nimble- dobro kuva ali- nema zivaca servirati..
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39269 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39270 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa,da.. djeca su kreativna i vole da prave mess, ..a, zasto ne bi i kad si sam- hrana se 'jede' i 'ocima'exliberal-ex wrote: ↑05/04/2020 02:20 Nekontam...sto je ovaj stolnjak za familju sa djecom...mislis da se vidi kad je uprskan...jebi ga nemogu da serviram na bjelom kad jedem sam

.sad sam googlala - nigdje nema kokoske sa 4 nogice..
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#39271 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moonca wrote: ↑05/04/2020 04:12Pa,da.. djeca su kreativna i vole da prave mess, ..a, zasto ne bi i kad si sam- hrana se 'jede' i 'ocima'exliberal-ex wrote: ↑05/04/2020 02:20 Nekontam...sto je ovaj stolnjak za familju sa djecom...mislis da se vidi kad je uprskan...jebi ga nemogu da serviram na bjelom kad jedem sam
.sad sam googlala - nigdje nema kokoske sa 4 nogice..![]()
![]()
zajebavas....a ovo su specijalne kokoske...iz kine
- Jack Be Nimble
- Posts: 11671
- Joined: 15/01/2010 18:31
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39273 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

.ovaj tanjir- vjerujem da je sve vrlo ukusno- al' si ga natovario....

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39274 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. Znam-- salju ih u Kinu da ih obrade / sortiraju (dodaju im dvije nogice )
- Jack Be Nimble
- Posts: 11671
- Joined: 15/01/2010 18:31
#39275 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tanjur je. Tu je da se natovari. 


