Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#39176 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

mozda je kuhar lik

slikaj nam u nedjelju srneci but,ali znam da je od srnetine najboli burek mmmm
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39177 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

Loo wrote: 03/04/2020 20:54
Sanabija wrote: 03/04/2020 19:42
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27

u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
Ovo sam ja sam smućkao :)
ti fakat musko? :shock:
:lol:

a ja kontam "jes ova sebija zajebana poguzija" :mrgreen:
to prepelice , kunici.. bambi
"Sanabija" molim ne Sebija gluho bilo :-D To je naša stara autohtona sorta jabuka, mirišljava baš i nema je više mnogo... :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39178 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

I pardon @Loo ne kunići, nego zec. Znam da mnogo ljudi jednostavno govori "pitomi zec", što je u stvari kunić, njih ima i idvljih i pitomih, odnosno sve ovo što se drži izvedeno je od tih divljih (Belgijski orijaši, njemačk šarci, kalifornijski bijeli itd) A zec je zec, i živi samo u prirodi, nisu iste vrste i ne mogu se čak ni razmnožavati iako liče...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39179 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
a oklen si inace?? :shock:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#39180 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Sanabija wrote: 03/04/2020 17:07 Image

Ode srneći but u marinadu, a u nedjelju rezultat postavljam :-D
Jesi li u BiH?
Ako jesi, gdje nabaviš srnetinu?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39181 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 04/04/2020 08:11
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:12

Ruzmarin, majčina dušica (držim u teglama u zamrzivaču), šareni biber u zrnu, bijeli luk, mješavina začina za divljač i maslinovo ulje. Za srnetinu općenito vino samo dodajem u paprikaš ili kad se peče malo podlijem
u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
a oklen si inace?? :shock:
Hr, zagorka :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39182 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

zizi505 wrote: 04/04/2020 09:37

Jesi li u BiH?
Ako jesi, gdje nabaviš srnetinu?
očigledno..u šumi :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39183 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Srnetinu treba znati spremiti , ja sam je vise puta spremao .....

Za mene je ovo prevelik komad koji si mogao podijeliti , cak i ti ima dijelova koje si mogao na kratko peci a one druge dijelove u rerni spremiti
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39184 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 04/04/2020 10:12
mO k3 wrote: 04/04/2020 08:11
zlo zlo wrote: 03/04/2020 19:27

u 10 god koliko živim u Bih nisam ni u jednoj radnji naletila na mix za divljač, voljela sam pravo onaj vegeta twist za divljač koristiti.
a oklen si inace?? :shock:
Hr, zagorka :D
ejs :) Cakovec==?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39185 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ja divljač volim pravo.. stari mi kuhao za lovce, kotliće, kotlovinu i tako to, njega zvali kuhat .. vodio je i mene sa sobom da gulim krumpire :lol: :lol: Tako se rodila ljubav :D

nop..moke.. u Čakovcu su međimurci :lol: Druga strana mosta, Vžd :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39186 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zizi505 wrote: 04/04/2020 09:37
Sanabija wrote: 03/04/2020 17:07 Image

Ode srneći but u marinadu, a u nedjelju rezultat postavljam :-D
Jesi li u BiH?
Ako jesi, gdje nabaviš srnetinu?
Jesam, lovac sam :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39187 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 04/04/2020 10:13 Srnetinu treba znati spremiti , ja sam je vise puta spremao .....

Za mene je ovo prevelik komad koji si mogao podijeliti , cak i ti ima dijelova koje si mogao na kratko peci a one druge dijelove u rerni spremiti
Bio je zamrznut ovako u komadu, a lično mi je lakše ispeći ovako.
Naravno da je veliki, kad ispečem podijeliću pa mogu opet zamrznuti, biće za sendvič, doručak, šta god...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39188 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

:bih:
zlo zlo wrote: 04/04/2020 10:19 ja divljač volim pravo.. stari mi kuhao za lovce, kotliće, kotlovinu i tako to, njega zvali kuhat .. vodio je i mene sa sobom da gulim krumpire :lol: :lol: Tako se rodila ljubav :D

nop..moke.. u Čakovcu su međimurci :lol: Druga strana mosta, Vžd :)
Naša najbolja prijateljica je iz Varaždina
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39189 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Sanabija wrote: 04/04/2020 10:21
mO k3 wrote: 04/04/2020 10:13 Srnetinu treba znati spremiti , ja sam je vise puta spremao .....

Za mene je ovo prevelik komad koji si mogao podijeliti , cak i ti ima dijelova koje si mogao na kratko peci a one druge dijelove u rerni spremiti
Bio je zamrznut ovako u komadu, a lično mi je lakše ispeći ovako.
Naravno da je veliki, kad ispečem podijeliću pa mogu opet zamrznuti, biće za sendvič, doručak, šta god...
mi već stojimo u redu :mrgreen:


moke pitao si jednu stvar koja se ne pita nikad :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39190 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

:kiss: daaaaaaaaa izvini moja nepromišljenost :)!htjeo sam te pitati koliko si mlada ... razlog znaš
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39191 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 04/04/2020 10:29 :kiss: daaaaaaaaa izvini moja nepromišljenost :)!htjeo sam te pitati koliko si mlada ... razlog znaš
što? da se potučemo za but od lovca? :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39192 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 04/04/2020 10:31
mO k3 wrote: 04/04/2020 10:29 :kiss: daaaaaaaaa izvini moja nepromišljenost :)!htjeo sam te pitati koliko si mlada ... razlog znaš
što? da se potučemo za but od lovca? :lol:
Gubiš odma u startu ti kažem
:) 115kg 169 cm vs. ??? Nemaš šanse
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39193 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 04/04/2020 10:32
zlo zlo wrote: 04/04/2020 10:31
mO k3 wrote: 04/04/2020 10:29 :kiss: daaaaaaaaa izvini moja nepromišljenost :)!htjeo sam te pitati koliko si mlada ... razlog znaš
što? da se potučemo za but od lovca? :lol:
Gubiš odma u startu ti kažem
:) 115kg 169 cm vs. ??? Nemaš šanse
kile neam..ali imam machetu :lol: mada kako je krenulo s ovom izolacijom.... :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39194 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:
Neki dan napisa. ~~~110 kg :zoka:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#39195 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

Tomahawk11 wrote: 01/04/2020 12:08
zlo zlo wrote: 01/04/2020 11:23 i mene pišite za zeca..samo da me bloo ne vidi :D
@Bloo :hajmooo:
:-?

Znas koliko zgazenih lijepih smedih fluffy zeka vidim svako jutro na regionalnoj cesti do posla...sa bijelim repicem :cry: :cry: :cry:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39196 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote: 04/04/2020 11:14
Tomahawk11 wrote: 01/04/2020 12:08
zlo zlo wrote: 01/04/2020 11:23 i mene pišite za zeca..samo da me bloo ne vidi :D
@Bloo :hajmooo:
:-?

Znas koliko zgazenih lijepih smedih fluffy zeka vidim svako jutro na regionalnoj cesti do posla...sa bijelim repicem :cry: :cry: :cry:
Čuj to :cry:

Tako ja na jednom potezu znam nabrojati po 7-8 lisica :|
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39197 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 04/04/2020 11:09 :
Neki dan napisa. ~~~110 kg :zoka:
karantena :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39198 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 04/04/2020 12:10
moonca wrote: 04/04/2020 11:09 :
Neki dan napisa. ~~~110 kg :zoka:
karantena :mrgreen:
eh.... :-?
..interesantno, kuci kad sam, manje jedem
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39199 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

moni ti ne jedeš ni inače :lol: a ove što su kupile sve brašno..jebte se..ja sam kupila svo meso :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39200 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..brasno je jeftinije...a i zanimljivije.. :lol:
:oops: nije dobro meso,kad dugo stoji.. :lol:
..
Post Reply