NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#20326 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by vjeshalica »

D4 na EPu 1,96 ali na Aerodromskom, dole nize INA prema Stupu 2.01 eto pameti
Naravno D5 je 2,26
Govna
prefontaine
Posts: 112
Joined: 08/09/2010 11:51

#20327 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by prefontaine »

Hifa Posušje Diesel bas en 590 10 ppm1.76 - 0.05 popusta za BIHAMK članove = 1.71 KM (0.87 €)
Image

Citro nakon 51 km nema zamjerki

Image

Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20328 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by channel10 »

Koji je ovo citroen i koje je godiste (fina tabla)?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20329 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

C4 pikaso
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20330 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by channel10 »

Vjerovatno novije godiste, 2015-2016+, oni sa tankim ledim farovima?
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20331 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

channel10 wrote: 15/03/2020 21:52 Vjerovatno novije godiste, 2015-2016+, oni sa tankim ledim farovima?
Da,..druga generacija
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20332 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

I taj Picasso sa onakvim oblikom da trosi 3.6 litara?
Koliko onda trosi obicni C4 sa istim motorom?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#20333 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 15/03/2020 23:01 I taj Picasso sa onakvim oblikom da trosi 3.6 litara?
Koliko onda trosi obicni C4 sa istim motorom?
Jos automatik :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20334 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

Optimist wrote: 15/03/2020 23:01 I taj Picasso sa onakvim oblikom da trosi 3.6 litara?
Koliko onda trosi obicni C4 sa istim motorom?
Trosi 2.3 l u prosjeku... :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20335 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

Ja mislio da on proizvodi gorivo. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20336 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

Optimist wrote: 16/03/2020 09:32 Ja mislio da on proizvodi gorivo. :D
Hdi je cudo tehnologije. :mrgreen:
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#20337 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Doda37 »

Ako je vozio prema Mostaru ili Capljini ( Mostar 60 m.n.v. Capljina 7 n.m.v. a Posusje 644 n.m.v. ) normalna potrosnja.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20338 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

meni je samo smiješno kako otvoriš novu pumpu i staviš automat star 10 godina i više... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20339 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

pa jbga,nema se ,dok se krediti vrate :evil:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20340 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

valja gume na S klasu :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20341 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 16/03/2020 12:28 meni je samo smiješno kako otvoriš novu pumpu i staviš automat star 10 godina i više... :mrgreen:
Pretpostavljam da je rebranding, tj da su preuzeli neciju vec postojecu pumpu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20342 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 16/03/2020 12:50
mk ultra wrote: 16/03/2020 12:28 meni je samo smiješno kako otvoriš novu pumpu i staviš automat star 10 godina i više... :mrgreen:
Pretpostavljam da je rebranding, tj da su preuzeli neciju vec postojecu pumpu.
moguće, jer i ostalo koliko vidim na slikama je staro
User avatar
sagosen
Posts: 928
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#20343 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sagosen »

Prema podacima do kojih smo došli ulazna cijena dizela dopremljenog iz riječke luke danas je pala na 1,50 KM po litri. U tu cijenu su uračunata akciza, te taksa na puteve i autoputeve.

Kada se na to doda prevoz od 0,05 KM i izlazni PDV koji takođe iznosi oko 0,05 KM po litri, Euro 5 dizel jednu benzinsku pumpu košta oko 1,60 KM. Sve preko te cijene je ekstra profit.

Ako se uzme u obzir da je prosječna cijena dizela na pumpama u Banjaluci danas bila 2,10 KM i viša, jasno je da građani i privreda pored svih problema moraju da plaćaju nerealno visoke marže.

SAMO DERI :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#20344 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by UmaX »

Otkad ja to govorim, nije gorivo skupo (samo) zbog akciza.
Bordomen
Posts: 117
Joined: 12/07/2017 12:43

#20345 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Bordomen »

IkaIJ wrote: 16/03/2020 19:25 Prema podacima do kojih smo došli ulazna cijena dizela dopremljenog iz riječke luke danas je pala na 1,50 KM po litri. U tu cijenu su uračunata akciza, te taksa na puteve i autoputeve.

Kada se na to doda prevoz od 0,05 KM i izlazni PDV koji takođe iznosi oko 0,05 KM po litri, Euro 5 dizel jednu benzinsku pumpu košta oko 1,60 KM. Sve preko te cijene je ekstra profit.

Ako se uzme u obzir da je prosječna cijena dizela na pumpama u Banjaluci danas bila 2,10 KM i viša, jasno je da građani i privreda pored svih problema moraju da plaćaju nerealno visoke marže.

SAMO DERI :D
Izvor?
cc 40% marze malo li je
User avatar
sagosen
Posts: 928
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#20346 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sagosen »

kapital.ba, ma kakva marža, ništa to, rade naftaši za feninge, već akcize jebu stvar
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20347 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

Ako je 1.50KM sa akcizama i taksama, kako je pdv 5kf? :?
Ako je mislio 1.60KM+PDV onda mu je racunica tacna
Bordomen
Posts: 117
Joined: 12/07/2017 12:43

#20348 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Bordomen »

mislio sam 1.5 sa sve nasim akcizama
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20349 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

Bordomen wrote: 16/03/2020 20:07 mislio sam 1.5 sa sve nasim akcizama
I akcize se oporezuju
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#20350 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by black »

Image
Post Reply