NOVE CIJENE GORIVA
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#20326 Re: NOVE CIJENE GORIVA
D4 na EPu 1,96 ali na Aerodromskom, dole nize INA prema Stupu 2.01 eto pameti
Naravno D5 je 2,26
Govna
Naravno D5 je 2,26
Govna
-
prefontaine
- Posts: 112
- Joined: 08/09/2010 11:51
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20328 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Koji je ovo citroen i koje je godiste (fina tabla)?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#20329 Re: NOVE CIJENE GORIVA
C4 pikaso
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20330 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Vjerovatno novije godiste, 2015-2016+, oni sa tankim ledim farovima?
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#20332 Re: NOVE CIJENE GORIVA
I taj Picasso sa onakvim oblikom da trosi 3.6 litara?
Koliko onda trosi obicni C4 sa istim motorom?
Koliko onda trosi obicni C4 sa istim motorom?
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#20335 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ja mislio da on proizvodi gorivo. 
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Doda37
- Posts: 1723
- Joined: 29/06/2007 23:11
#20337 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ako je vozio prema Mostaru ili Capljini ( Mostar 60 m.n.v. Capljina 7 n.m.v. a Posusje 644 n.m.v. ) normalna potrosnja.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#20338 Re: NOVE CIJENE GORIVA
meni je samo smiješno kako otvoriš novu pumpu i staviš automat star 10 godina i više... 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#20339 Re: NOVE CIJENE GORIVA
pa jbga,nema se ,dok se krediti vrate 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#20340 Re: NOVE CIJENE GORIVA
valja gume na S klasu 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- sagosen
- Posts: 928
- Joined: 24/08/2015 02:44
- Location: Banja Luka
#20343 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Prema podacima do kojih smo došli ulazna cijena dizela dopremljenog iz riječke luke danas je pala na 1,50 KM po litri. U tu cijenu su uračunata akciza, te taksa na puteve i autoputeve.
Kada se na to doda prevoz od 0,05 KM i izlazni PDV koji takođe iznosi oko 0,05 KM po litri, Euro 5 dizel jednu benzinsku pumpu košta oko 1,60 KM. Sve preko te cijene je ekstra profit.
Ako se uzme u obzir da je prosječna cijena dizela na pumpama u Banjaluci danas bila 2,10 KM i viša, jasno je da građani i privreda pored svih problema moraju da plaćaju nerealno visoke marže.
SAMO DERI
Kada se na to doda prevoz od 0,05 KM i izlazni PDV koji takođe iznosi oko 0,05 KM po litri, Euro 5 dizel jednu benzinsku pumpu košta oko 1,60 KM. Sve preko te cijene je ekstra profit.
Ako se uzme u obzir da je prosječna cijena dizela na pumpama u Banjaluci danas bila 2,10 KM i viša, jasno je da građani i privreda pored svih problema moraju da plaćaju nerealno visoke marže.
SAMO DERI
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#20344 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Otkad ja to govorim, nije gorivo skupo (samo) zbog akciza.
-
Bordomen
- Posts: 117
- Joined: 12/07/2017 12:43
#20345 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Izvor?IkaIJ wrote: ↑16/03/2020 19:25 Prema podacima do kojih smo došli ulazna cijena dizela dopremljenog iz riječke luke danas je pala na 1,50 KM po litri. U tu cijenu su uračunata akciza, te taksa na puteve i autoputeve.
Kada se na to doda prevoz od 0,05 KM i izlazni PDV koji takođe iznosi oko 0,05 KM po litri, Euro 5 dizel jednu benzinsku pumpu košta oko 1,60 KM. Sve preko te cijene je ekstra profit.
Ako se uzme u obzir da je prosječna cijena dizela na pumpama u Banjaluci danas bila 2,10 KM i viša, jasno je da građani i privreda pored svih problema moraju da plaćaju nerealno visoke marže.
SAMO DERI![]()
cc 40% marze malo li je
- sagosen
- Posts: 928
- Joined: 24/08/2015 02:44
- Location: Banja Luka
#20346 Re: NOVE CIJENE GORIVA
kapital.ba, ma kakva marža, ništa to, rade naftaši za feninge, već akcize jebu stvar
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#20347 Re: NOVE CIJENE GORIVA
Ako je 1.50KM sa akcizama i taksama, kako je pdv 5kf?
Ako je mislio 1.60KM+PDV onda mu je racunica tacna
Ako je mislio 1.60KM+PDV onda mu je racunica tacna
-
Bordomen
- Posts: 117
- Joined: 12/07/2017 12:43
#20348 Re: NOVE CIJENE GORIVA
mislio sam 1.5 sa sve nasim akcizama
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- black
- Posts: 18639
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje




