Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

nepass1 wrote: 05/03/2020 07:06 Sto sad treba unisti novog seata ibizu ili leona nisam mogao prepoznati. Kod slovenske ambasade spucala u volva xc 90 ovaj novi, pola haube joj fali, odzada je sustigla g2. Volvu i dvojci neznatno se vidi da su udareni.seat nema ni gepeka.
Kolko ja vidim i kolko se razumim u medecinu ono je XC60! :D
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#27002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Kazem u voznji proletio, nisam kocio da gledam. Pogodio sam marke vozila, dosta od mene :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27003 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

nepass1 wrote: 05/03/2020 08:03 Kazem u voznji proletio, nisam kocio da gledam. Pogodio sam marke vozila, dosta od mene :D
Jesvala da se ne lazemo!
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Travnički Noćni Šetač wrote: 04/03/2020 17:17
Laplace wrote: 04/03/2020 07:31 Meni je čak jedan (nekad davno) preporučio da sijalice uvijek mienjam kod autoelektričara, jer ljudi znaju pogrešno staviti sijalicu (ne znam kako i to uspijeva, ali izgleda da može - tad je uglavnom bila ona H4 sa tri kontakta i teško da si je mogao okrenuti naopako).
Moze... ja sam na Focusu MK1 tddi uspio naopako staviti sijalicu H4, a uspio sam i na redizajnu ubaciti H7 naopako... istina brzo sam shvatio da nesto nije u redu ali na tom autu moze naopako sasvim lagano da se postavi sijalica u obe verzije... za ostale ne znam...
Doduše, ima tri nosača pod uglom od 120°, simetrični su i moguće je (bar kod nekih auta) pogrešno ih okrenuti. Mada, mislim da sam znao foru kako da ne pogriješim. Ono, onaj modul sa tri kontakta ne možeš pogrešno uštekati, jedna gore i dvije dolje, i ravnam se po tome da ona jedna bude gornja kad stavljam sijalicu.

H7 ima dva kontakta i lako ju je okrenuto naglavačke, bar ako ne znaš neki orijentir kako ide.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#27005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

SAID5 wrote: 04/03/2020 23:53 Polu tjuneri i tjuneri iza kojih vozim u koloni a njima se pali lajt show kada drze kocnicu :run:

Ili onaj sa cuning low lajf vektrom kojem bljeskaju rikverc sijalice :?: :!:
ako me išta nervira to je ovaj "F1 formula" modul trećeg štop svjetla. I jeste, maglenka mu je upaljena ispod
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#27006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Better Man »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10
Better Man wrote: 04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Better Man wrote: 05/03/2020 08:42

Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
:lol: :lol: :lol: bravo,nisam ni sumnjao u tvoje poznavanje karoserijskih dijelova :sax:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Juče vozimo za auto školom, ispred mene dva auta i auto škola. Naravno, brzina 30-40 na ograničenju 50. Jedan je negdje skrenuo, a drugog (praistorijski Renault Clio) sam pretekao na ograničenju 50 pri brzini između 30 i 40 (Lješevo). nekih 100-100 metara kasnije, na ograničenju 30, vozimo 40 a on nas pretiče sa minimalno 60. Ništa kamera (koja tu stoji već dugo), ništa škola (zbog koje i jeste ograničenje 30), on se odjednom sjetio da može voziti brže.

Ide mi na kompleks vozača golfa dvojke (gdje će neko mene preteći) udruženo sa kompleksom vozača koji nije imao para da kupi golfa dvojku pa se morao zadovoljifi francuzom.

Edit: Prije toga je isti Clio propustio par čistih preticanja iste auto škole, možda je tipkao na mobitelu pa nije mogao i preticanje uklopiti u te aktivnosti.
Last edited by Laplace on 05/03/2020 08:47, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#27009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Better Man wrote: 05/03/2020 08:42
bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10
Better Man wrote: 04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
Možda je tako u Londonu...
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 05/03/2020 08:46
Možda je tako u Londonu...
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
8-)
moguce je svasta,benjo je uvijek pobjednik svemira :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/03/2020 08:47
Naslovnica wrote: 05/03/2020 08:46
Možda je tako u Londonu...
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
8-)
moguce je svasta,benjo je uvijek pobjednik svemira :lol:
Ne, tako je u Americi. Vjetrobransko staklo štiti vozača od vjetra, a šoferšajba štiti vozača da ga otpozada ne pogodi bejzbol loptica u potiljak.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#27012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

NediM17 wrote: 04/03/2020 16:54 Ovom prigodom pozdravljam strucnjake kojima je palo na pamet da od jedne trake Vilsonovog naprave biciklisticku stazu. :(
isjetim im se majke svaki put kada prodjem kroz vilsonovo, a to je svaki dan... vozim bicikl vrlo cesto, i uvijek sam za afirmaciju biciklizma, ali onaj potez je neobjasnjiv...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#27013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

Better Man wrote: 05/03/2020 08:42
bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10
Better Man wrote: 04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
Prednje staklo na automobilu: BrE windscreen, AmE windshield, njem. Windschutzscheibe
Zadnje staklo na automobilu: rear window (u oba govorna područja), njem. Heckscheibe (heck je riječ za stražnji dio)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Better Man wrote: 05/03/2020 08:42
bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10
Better Man wrote: 04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
Aiiiiiii! :D
Vjetro - bran, brani od vjetra... Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...? :-)
Sofersajba nezgrapna domaca kovanica od francuske rijeci na vozaca i njemacke rijeci za automobilsko staklo...
Sofersajba i vjetrobran, odnosno vjetrobransko staklo su sinonimi...
Last edited by tempuser on 05/03/2020 09:30, edited 1 time in total.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#27015 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

tempuser wrote: 05/03/2020 09:26 Aiiiiiii! :D
Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...? :-)
Može ako nađeš način da stalno voziš unazad i isključivo nasuprot vjetru koji će stalno duvati u tvoje zadnje staklo :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

dobar osjecaj wrote: 05/03/2020 09:29
tempuser wrote: 05/03/2020 09:26 Aiiiiiii! :D
Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...? :-)
Može ako nađeš način da stalno voziš unazad i isključivo nasuprot vjetru koji će stalno duvati u tvoje zadnje staklo :)
Mislis duvati u vjetrobran! :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#27017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10
sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Pa zavisi odakle vjetar puse.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 05/03/2020 09:50

Pa zavisi odakle vjetar puse.
sa sjeverozapada :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#27019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

E pa eto. Sjeverozapadno staklo je vjetrobran. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

drug_profi wrote: 05/03/2020 10:08 E pa eto. Sjeverozapadno staklo je vjetrobran. :mrgreen:
Možda u Londonu viču northeast windshield! :D
Uložak kad se prospe, baš se prospe, ne ostavi ni mm prostora da se vadi! :-)
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 05/03/2020 09:26
Better Man wrote: 05/03/2020 08:42
bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2020 23:10

sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.
Aiiiiiii! :D
Vjetro - bran, brani od vjetra... Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...? :-)
Sofersajba nezgrapna domaca kovanica od francuske rijeci na vozaca i njemacke rijeci za automobilsko staklo...
Sofersajba i vjetrobran, odnosno vjetrobransko staklo su sinonimi...
1. Ako otpozada duva jak vjetar.
2. Ako voziš u rikverAc brzinom 100+ km/h. :D
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#27022 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Laplace wrote: 05/03/2020 12:19
2. Ako voziš u rikverAc brzinom 100+ km/h. :D
Tj. ako se odazivaš na ime Vin Diesel.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

vin disel nema pojma s voznjom...ako ti je on mjerilo :lol:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#27024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

Nemas ti pojma Vin bi odero Vetella i to rikvercom...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27025 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
Post Reply