Kolko ja vidim i kolko se razumim u medecinu ono je XC60!
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#27001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- nepass1
- Posts: 14671
- Joined: 06/07/2017 07:35
#27002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kazem u voznji proletio, nisam kocio da gledam. Pogodio sam marke vozila, dosta od mene 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Doduše, ima tri nosača pod uglom od 120°, simetrični su i moguće je (bar kod nekih auta) pogrešno ih okrenuti. Mada, mislim da sam znao foru kako da ne pogriješim. Ono, onaj modul sa tri kontakta ne možeš pogrešno uštekati, jedna gore i dvije dolje, i ravnam se po tome da ona jedna bude gornja kad stavljam sijalicu.Travnički Noćni Šetač wrote: ↑04/03/2020 17:17Moze... ja sam na Focusu MK1 tddi uspio naopako staviti sijalicu H4, a uspio sam i na redizajnu ubaciti H7 naopako... istina brzo sam shvatio da nesto nije u redu ali na tom autu moze naopako sasvim lagano da se postavi sijalica u obe verzije... za ostale ne znam...Laplace wrote: ↑04/03/2020 07:31 Meni je čak jedan (nekad davno) preporučio da sijalice uvijek mienjam kod autoelektričara, jer ljudi znaju pogrešno staviti sijalicu (ne znam kako i to uspijeva, ali izgleda da može - tad je uglavnom bila ona H4 sa tri kontakta i teško da si je mogao okrenuti naopako).
H7 ima dva kontakta i lako ju je okrenuto naglavačke, bar ako ne znaš neki orijentir kako ide.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#27005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ako me išta nervira to je ovaj "F1 formula" modul trećeg štop svjetla. I jeste, maglenka mu je upaljena ispod
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#27006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/03/2020 23:10sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?Better Man wrote: ↑04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Juče vozimo za auto školom, ispred mene dva auta i auto škola. Naravno, brzina 30-40 na ograničenju 50. Jedan je negdje skrenuo, a drugog (praistorijski Renault Clio) sam pretekao na ograničenju 50 pri brzini između 30 i 40 (Lješevo). nekih 100-100 metara kasnije, na ograničenju 30, vozimo 40 a on nas pretiče sa minimalno 60. Ništa kamera (koja tu stoji već dugo), ništa škola (zbog koje i jeste ograničenje 30), on se odjednom sjetio da može voziti brže.
Ide mi na kompleks vozača golfa dvojke (gdje će neko mene preteći) udruženo sa kompleksom vozača koji nije imao para da kupi golfa dvojku pa se morao zadovoljifi francuzom.
Edit: Prije toga je isti Clio propustio par čistih preticanja iste auto škole, možda je tipkao na mobitelu pa nije mogao i preticanje uklopiti u te aktivnosti.
Ide mi na kompleks vozača golfa dvojke (gdje će neko mene preteći) udruženo sa kompleksom vozača koji nije imao para da kupi golfa dvojku pa se morao zadovoljifi francuzom.
Edit: Prije toga je isti Clio propustio par čistih preticanja iste auto škole, možda je tipkao na mobitelu pa nije mogao i preticanje uklopiti u te aktivnosti.
Last edited by Laplace on 05/03/2020 08:47, edited 1 time in total.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#27009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Možda je tako u Londonu...Better Man wrote: ↑05/03/2020 08:42Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/03/2020 23:10sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?Better Man wrote: ↑04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
moguce je svasta,benjo je uvijek pobjednik svemiraNaslovnica wrote: ↑05/03/2020 08:46
Možda je tako u Londonu...
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
![]()
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne, tako je u Americi. Vjetrobransko staklo štiti vozača od vjetra, a šoferšajba štiti vozača da ga otpozada ne pogodi bejzbol loptica u potiljak.bitanga_sa_otesa wrote: ↑05/03/2020 08:47moguce je svasta,benjo je uvijek pobjednik svemiraNaslovnica wrote: ↑05/03/2020 08:46
Možda je tako u Londonu...
Kod njih je ionako volan na pogrešnoj strani, pa možda i ova stakla...
![]()
![]()
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#27012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
isjetim im se majke svaki put kada prodjem kroz vilsonovo, a to je svaki dan... vozim bicikl vrlo cesto, i uvijek sam za afirmaciju biciklizma, ali onaj potez je neobjasnjiv...
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#27013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prednje staklo na automobilu: BrE windscreen, AmE windshield, njem. WindschutzscheibeBetter Man wrote: ↑05/03/2020 08:42Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/03/2020 23:10sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?Better Man wrote: ↑04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
Zadnje staklo na automobilu: rear window (u oba govorna područja), njem. Heckscheibe (heck je riječ za stražnji dio)
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#27014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Aiiiiiii!Better Man wrote: ↑05/03/2020 08:42Šoferšajba je prednje staklo, a vjetrobran zadnje.bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/03/2020 23:10sta je po tvojoj definiciji vjetrobran ,a sta sofersajba?Better Man wrote: ↑04/03/2020 22:24 uopšte nije očisti snijeg ni sa jednog prozoram na vratima, niti sa vjetrobranskog stakla, tek malo sa šoferšajbe.
Vjetro - bran, brani od vjetra... Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...?
Sofersajba nezgrapna domaca kovanica od francuske rijeci na vozaca i njemacke rijeci za automobilsko staklo...
Sofersajba i vjetrobran, odnosno vjetrobransko staklo su sinonimi...
Last edited by tempuser on 05/03/2020 09:30, edited 1 time in total.
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#27016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mislis duvati u vjetrobran!dobar osjecaj wrote: ↑05/03/2020 09:29Može ako nađeš način da stalno voziš unazad i isključivo nasuprot vjetru koji će stalno duvati u tvoje zadnje staklo![]()
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#27017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa zavisi odakle vjetar puse.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
sa sjeverozapada
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#27019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E pa eto. Sjeverozapadno staklo je vjetrobran. 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#27020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Možda u Londonu viču northeast windshield!
Uložak kad se prospe, baš se prospe, ne ostavi ni mm prostora da se vadi!
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
1. Ako otpozada duva jak vjetar.tempuser wrote: ↑05/03/2020 09:26Aiiiiiii!![]()
Vjetro - bran, brani od vjetra... Kako zadnja sajba moze braniti od vjetra...?![]()
Sofersajba nezgrapna domaca kovanica od francuske rijeci na vozaca i njemacke rijeci za automobilsko staklo...
Sofersajba i vjetrobran, odnosno vjetrobransko staklo su sinonimi...
2. Ako voziš u rikverAc brzinom 100+ km/h.
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#27023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vin disel nema pojma s voznjom...ako ti je on mjerilo 
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#27024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nemas ti pojma Vin bi odero Vetella i to rikvercom...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
