.
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38701 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Googlah- to je samo - brasno... to bi mi bilo 'tesko' za variti
.
.
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#38703 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Mi mladi sve varimo

- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ma monika ja vampir, ona ne vari ništa 
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
logičnoplain vanilla wrote: ↑02/03/2020 18:14Ma kod mene zeludac nije nesto, zuc ni nemam, ali radije se mucim s kvrgusom nego s kupusom![]()
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#38707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Joooj i ja imam kamaru problema sa probavom... da ne nabrajam..
a haman ću taj žuć izvaditi, samo mi pravi belaj...
ali kvgušaaaa meeeen... pa hajd ostani ravnodušan... 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38708 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kad već nije vrijeme za roštilj.. upravo se peče na grill tavi.. krilca marinirana u senfu i češnjaku


- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#38709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja sam jednom probala nešto da mariniram sa senfom... nisam dobro podnijela niti voljela ukus ..od tad nikad više..ali kod tebe lijepo izgleda barem a ukus ne znam..

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38710 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nije bas logicno- ako nakon jela imas problem- koji ces vrag uopste jesti-
.
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Senf i bijeli luk- nije obecavajuce - ali haj.
obecavajuce je - ko voli- korean sos- sladak s bijelim lukom--- ajjj
obecavajuce je - ko voli- korean sos- sladak s bijelim lukom--- ajjj
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ako ide na grill tavu ili roštilj fantastično je, ako ovako u pećnici ili s nečim skupa, onda nije senf baš za to.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38714 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sve ja kupilaplain vanilla wrote: ↑02/03/2020 18:24Stvarno dobro izgledaju.Inace, krilca su moj omiljeni dio pileta, ali danas ih ne bi u prodavnici.
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#38715 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma i ja sam na tavi pekla... nekad davno.. nemam pojma uglavnom ne voljeh ukus... 
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#38717 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Čuj s medom? Imal' veze koje je meso?
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
- dječak sa šibicama
- Posts: 51252
- Joined: 29/06/2011 23:39
- dječak sa šibicama
- Posts: 51252
- Joined: 29/06/2011 23:39
#38720 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Senf, med, limun sok i nesto zacina + maslinovo ulje, najbolja marinada za piletinu, ako proprzis bijeli luk sa ovim gore - senf, odlican preljev za pileca prsa recimo.
Moze i neka kombinacija sa hrenom, ko voli hren. Licno nisam ljubitelj.
Moze i neka kombinacija sa hrenom, ko voli hren. Licno nisam ljubitelj.
- mali Ninja
- Posts: 2144
- Joined: 22/09/2007 21:10
#38721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje
.
Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje
Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#38722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ko ima srca, cak i tovljena zecetina je jako ukusna skuhana u pretisu.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38723 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nekada piletinu tako radim- s malo vode i ulja- kako si ti ??mali Ninja wrote: ↑02/03/2020 20:13 Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje.
Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U pretisu su u cizme ukusne.. 
- mali Ninja
- Posts: 2144
- Joined: 22/09/2007 21:10
#38725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tako, malo vode i zacini, ovo meso je bilo malo fat, tako sa ulje nije trebalomoonca wrote: ↑02/03/2020 20:17Nekada piletinu tako radim- s malo vode i ulja- kako si ti ??mali Ninja wrote: ↑02/03/2020 20:13 Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje.
Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.

