Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38701 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Googlah- to je samo - brasno... to bi mi bilo 'tesko' za variti :-)
.
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38702 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Eh et' :gladna: :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38703 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Mi mladi sve varimo :oops:
:mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ma monika ja vampir, ona ne vari ništa :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38705 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:10 ma monika ja vampir, ona ne vari ništa :mrgreen:
Ma kod mene zeludac nije nesto, zuc ni nemam, ali radije se mucim s kvrgusom nego s kupusom :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

plain vanilla wrote: 02/03/2020 18:14
zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:10 ma monika ja vampir, ona ne vari ništa :mrgreen:
Ma kod mene zeludac nije nesto, zuc ni nemam, ali radije se mucim s kvrgusom nego s kupusom :mrgreen:
logično :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Joooj i ja imam kamaru problema sa probavom... da ne nabrajam.. :-) a haman ću taj žuć izvaditi, samo mi pravi belaj... :oops: ali kvgušaaaa meeeen... pa hajd ostani ravnodušan... :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38708 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

kad već nije vrijeme za roštilj.. upravo se peče na grill tavi.. krilca marinirana u senfu i češnjaku :mrgreen:

Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Ja sam jednom probala nešto da mariniram sa senfom... nisam dobro podnijela niti voljela ukus ..od tad nikad više..ali kod tebe lijepo izgleda barem a ukus ne znam.. :thumbup: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38710 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:17
plain vanilla wrote: 02/03/2020 18:14
zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:10 ma monika ja vampir, ona ne vari ništa :mrgreen:
Ma kod mene zeludac nije nesto, zuc ni nemam, ali radije se mucim s kvrgusom nego s kupusom :mrgreen:
logično :D
Nije bas logicno- ako nakon jela imas problem- koji ces vrag uopste jesti- :zoka:

.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38711 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:21 kad već nije vrijeme za roštilj.. upravo se peče na grill tavi.. krilca marinirana u senfu i češnjaku :mrgreen:

Image
Stvarno dobro izgledaju. :thumbup: Inace, krilca su moj omiljeni dio pileta, ali danas ih ne bi u prodavnici.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Senf i bijeli luk- nije obecavajuce - ali haj. :lol:

obecavajuce je - ko voli- korean sos- sladak s bijelim lukom--- ajjj
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:23 Ja sam jednom probala nešto da mariniram sa senfom... nisam dobro podnijela niti voljela ukus ..od tad nikad više..ali kod tebe lijepo izgleda barem a ukus ne znam.. :thumbup: :mrgreen:
ako ide na grill tavu ili roštilj fantastično je, ako ovako u pećnici ili s nečim skupa, onda nije senf baš za to.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38714 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

plain vanilla wrote: 02/03/2020 18:24
zlo zlo wrote: 02/03/2020 18:21 kad već nije vrijeme za roštilj.. upravo se peče na grill tavi.. krilca marinirana u senfu i češnjaku :mrgreen:

Stvarno dobro izgledaju. :thumbup: Inace, krilca su moj omiljeni dio pileta, ali danas ih ne bi u prodavnici.
sve ja kupila :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38715 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Ma i ja sam na tavi pekla... nekad davno.. nemam pojma uglavnom ne voljeh ukus... :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38716 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:31 Ma i ja sam na tavi pekla... nekad davno.. nemam pojma uglavnom ne voljeh ukus... :mrgreen:
Probaj s medom, fino je
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38717 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

plain vanilla wrote: 02/03/2020 18:32
Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:31 Ma i ja sam na tavi pekla... nekad davno.. nemam pojma uglavnom ne voljeh ukus... :mrgreen:
Probaj s medom, fino je
Čuj s medom? Imal' veze koje je meso? :skoljka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#38718 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by plain vanilla »

Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:38
plain vanilla wrote: 02/03/2020 18:32
Sarah24 wrote: 02/03/2020 18:31 Ma i ja sam na tavi pekla... nekad davno.. nemam pojma uglavnom ne voljeh ukus... :mrgreen:
Probaj s medom, fino je
Čuj s medom? Imal' veze koje je meso? :skoljka:
Krilca s medom :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51252
Joined: 29/06/2011 23:39

#38720 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

Senf, med, limun sok i nesto zacina + maslinovo ulje, najbolja marinada za piletinu, ako proprzis bijeli luk sa ovim gore - senf, odlican preljev za pileca prsa recimo.

Moze i neka kombinacija sa hrenom, ko voli hren. Licno nisam ljubitelj.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2144
Joined: 22/09/2007 21:10

#38721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mali Ninja »

Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje :).

Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Ko ima srca, cak i tovljena zecetina je jako ukusna skuhana u pretisu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38723 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mali Ninja wrote: 02/03/2020 20:13 Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje :).

Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
Nekada piletinu tako radim- s malo vode i ulja- kako si ti ??
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

U pretisu su u cizme ukusne.. :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2144
Joined: 22/09/2007 21:10

#38725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mali Ninja »

moonca wrote: 02/03/2020 20:17
mali Ninja wrote: 02/03/2020 20:13 Danasnji rucak nisam uslikao, a vjerujem da svi vec znate za taj fol i da tako stalno pripremate pecenje.
Dakle danas na meniju se naslo pecenje iz pretisa, prije smo pravili od junetine ili teletine, danas smo odledili par komada kurbanskog mesa i ispekli u pretisu, nevjerovatno koliko podsjeca na pecenje sa raznja, dakle moze biti samo bolje :).

Eto dakle jedan trik za domacine i domacice da probaju napraviti pecenje u pretisu.
Nekada piletinu tako radim- s malo vode i ulja- kako si ti ??
Tako, malo vode i zacini, ovo meso je bilo malo fat, tako sa ulje nije trebalo :)
Post Reply