Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

neki kineski nosaĆ
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/02/2020 13:46 kaka je to majoneza izasla?
Dijamant :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

liaar wrote: 28/02/2020 13:45 Šta je problem, barem je vidljivo kad ode :D
Pa jes,al najbolji je sto se zali a auto preslo 240000km :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Qler wrote: 28/02/2020 10:37
amar1994 wrote: 28/02/2020 10:26 vise isplati kupit nov far/stopku :lol:
Meni piknalog trazio 250KM da polira farove... jebi ga, kupit cu nove za te pare da se ne zajebavam... plus 3 dana kod njega da ostane auto...
Za reparaciju sociva u farovima za Megane II trazio 500 KM. Nov zamjenski far 120-150 KM.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

stavi ynate hejteri ,oni to bolje na prave nego fabrika poyyy
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#26056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

Optimist wrote: 28/02/2020 14:23
Qler wrote: 28/02/2020 10:37
amar1994 wrote: 28/02/2020 10:26 vise isplati kupit nov far/stopku :lol:
Meni piknalog trazio 250KM da polira farove... jebi ga, kupit cu nove za te pare da se ne zajebavam... plus 3 dana kod njega da ostane auto...
Za reparaciju sociva u farovima za Megane II trazio 500 KM. Nov zamjenski far 120-150 KM.
al bolje taj orGinalni repariran nego nov hella zamjenski :run:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Optimist wrote: 28/02/2020 14:23
Qler wrote: 28/02/2020 10:37
amar1994 wrote: 28/02/2020 10:26 vise isplati kupit nov far/stopku :lol:
Meni piknalog trazio 250KM da polira farove... jebi ga, kupit cu nove za te pare da se ne zajebavam... plus 3 dana kod njega da ostane auto...
Za reparaciju sociva u farovima za Megane II trazio 500 KM. Nov zamjenski far 120-150 KM.
Pametan covjek. Naplati 500, a ode i kupi nove i zamjeni ih :D

Sav posao je zamjena, a ti mislis da se on lomi i polira :D i naplati zamjenu 2 i pol glave..
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Ta ce francuzi, japanci su tite.... pa i prof. Marjanovic, poslanik, ministar zivo toyotu a prije mazdu ha jaa
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 28/02/2020 15:45 Ta ce francuzi, japanci su tite.... pa i prof. Marjanovic, poslanik, ministar zivo toyotu a prije mazdu ha jaa
Ja ga prije 10 ak dana vidio u mazdi CX 5 za volanom..
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Eto vidis 2 jp vozi, jedan prije a drugi poslijepodne... :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

nivla wrote: 28/02/2020 14:33
Optimist wrote: 28/02/2020 14:23
Qler wrote: 28/02/2020 10:37

Meni piknalog trazio 250KM da polira farove... jebi ga, kupit cu nove za te pare da se ne zajebavam... plus 3 dana kod njega da ostane auto...
Za reparaciju sociva u farovima za Megane II trazio 500 KM. Nov zamjenski far 120-150 KM.
al bolje taj orGinalni repariran nego nov hella zamjenski :run:
I stavi projektore od 100KM :mrgreen:
Jbt zubar manje uzima :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :thumbup:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

Je li to onaj tip što se prije 4 godine intenzivno reklamirao kako jedini rasklapa farove u gradu i ugrađuje projektore u postojeće halogene farove? Sjećam se da sam mu tada nekad slao upit za farove od H GTC (neko nije vratio plastiku na blatobranu prilikom zamjene sijalice, pa je uletilo svašta bilo), znam da je cijenio rasklapanje i čišćenje fara u zavisnosti od oštećenja, meni planirao naplatiti 150 KM za oba (a utvrdio da su u jako lošem stanju). Vidi frajera što je poskupio u međuvremenu, da nije d.o.o. registrovao.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

u medjuvremenu je magistrirao :-D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma meni je bezveze placat nekom toliko da, kao, reparira farove ako se drugi novi ili dobri polovni mogu naci. Jedino ako je rijetko nesto pa nema izbora il ako hoces ubacit one slaufe sto crknu za mjesec :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Isprepadaste me ba!
Nahvalio je dijagnostiku a po vama ispada da je skoro pa šarlatan?!
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Kazu u Skutoriji ima pticijeg mlijeka, al eto ima u Mokrom, samo sto su im razlicite poslovne jed za felge i gume za karoserijske dijelove za autoelektroniku itd :mrgreen:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#26068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Jel narucivao neko dijelove sa one sgranice AUTO BOX? Kakva su iskustva? Imaju li dijelova? Placa li se postarina?
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#26069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sale07 »

Znala neko sta moze biti, pocela mi se ventilacija u autu cudno ponašati.
Kad ugasim ventilaciju puse na Max, ispod sajbe ventilator mi huci puno kao kad se tek auto upali pa dok ga ne ugrije.
Rucno smanjim ventilator ono jos jace puse itd.
Uglavnom radi i klima i ventilacija samo je pobudalila.
Citroen C5 auto.
User avatar
kabal1337
Posts: 13450
Joined: 11/02/2012 21:08

#26070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

kod nas skuplji dijelovi sa otpada nego novi ( kao i poliranja i sl) :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa original je skuplje ,bolja je polovna krajnica original nego kineska :D
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by suit_up »

sale07 wrote: 28/02/2020 19:01 Znala neko sta moze biti, pocela mi se ventilacija u autu cudno ponašati.
Kad ugasim ventilaciju puse na Max, ispod sajbe ventilator mi huci puno kao kad se tek auto upali pa dok ga ne ugrije.
Rucno smanjim ventilator ono jos jace puse itd.
Uglavnom radi i klima i ventilacija samo je pobudalila.
Citroen C5 auto.
Rezistor? :roll:
Znam da mi je jednom električar rekao da im je to mana i da mora da se mijenja jednom kad počne čudno da se ponaša, a nije jeftin.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Orginal akumuLjator u ovlasCenom servisu 360km a kod Hene na Stupu 110km sa 2 g garancije kaze topla prva ugradnja u vau vau koncernu :)
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Wix filteri, jesu li ok??? More li na francuza??? :mrgreen:
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#26075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sale07 »

suit_up wrote: 28/02/2020 20:26
sale07 wrote: 28/02/2020 19:01 Znala neko sta moze biti, pocela mi se ventilacija u autu cudno ponašati.
Kad ugasim ventilaciju puse na Max, ispod sajbe ventilator mi huci puno kao kad se tek auto upali pa dok ga ne ugrije.
Rucno smanjim ventilator ono jos jace puse itd.
Uglavnom radi i klima i ventilacija samo je pobudalila.
Citroen C5 auto.
Rezistor? :roll:
Znam da mi je jednom električar rekao da im je to mana i da mora da se mijenja jednom kad počne čudno da se ponaša, a nije jeftin.
Ma nek Kosta koliko god samo da ne bude de promjeni ovo ti promjenis ono ne rjesi problem.
A evo sad sam malo guglao ovo za rezistor, i slični su simptomi, tako da bi moglo biti to.
Post Reply