Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26026 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidis da i benzinac moze zezat..nekad je izgleda sve do srece 
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26027 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kae uzmi fauve motor, zna ga mesar popravit'.
Mačka li vam piterina fauveska. Ja sam znao onaj posrani Hyundai motor rasklopit, ovome se ne mogu svjećice zamijenit ako nemaš klavirske prste.
Čudo njemačkog inženjeringa.
Mačka li vam piterina fauveska. Ja sam znao onaj posrani Hyundai motor rasklopit, ovome se ne mogu svjećice zamijenit ako nemaš klavirske prste.
Čudo njemačkog inženjeringa.
-
sarajlija120
- Posts: 370
- Joined: 13/07/2016 11:23
#26028 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni govore što si francuza uzeo. Pa i iza francuza stoji tim inžinjera, nije ga Haso iz vodovoda pravio.Naslovnica wrote: ↑27/02/2020 23:02 Kae uzmi fauve motor, zna ga mesar popravit'.
Mačka li vam piterina fauveska. Ja sam znao onaj posrani Hyundai motor rasklopit, ovome se ne mogu svjećice zamijenit ako nemaš klavirske prste.
Čudo njemačkog inženjeringa.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#26029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takve simptome moze da uzrokuje: motoric ler gasa, senzor rasladne tekucine, senzor temperature zraka u usisu. Ne treba se uzdati u dijagnostiku i to da ne pokazuje gresku. Treba naci dijagnosticara koji moze i zna da prati parametre u realnom vremenu. To mozes cak i ti ako se potrudis da nadjes parametre na netu i onda sa unimerom da prekontrolises rad senzora.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#26030 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba ispitati kod njega unimetrom da se otkloni vjerovatnoca da li je do senzora ili negdje do same instalacije.
Mozda bi trebao da odes kod elektricara a ne kod mehanicara?
Skoda fabia 1.4 mpi -g79 sensor citanje u leru je bilo 0% (I klapna mu je bila unutar specifikacije nije bjezala u -30°)
Na vise dizela g79 0%
Pojavljuje li ti se i dalje Misfire na cilindru?
Mozda bi trebao da odes kod elektricara a ne kod mehanicara?
Skoda fabia 1.4 mpi -g79 sensor citanje u leru je bilo 0% (I klapna mu je bila unutar specifikacije nije bjezala u -30°)
Na vise dizela g79 0%
Pojavljuje li ti se i dalje Misfire na cilindru?
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26031 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema misfire na cilindru.kabal1337 wrote: ↑28/02/2020 07:39 Treba ispitati kod njega unimetrom da se otkloni vjerovatnoca da li je do senzora ili negdje do same instalacije.
Mozda bi trebao da odes kod elektricara a ne kod mehanicara?
Skoda fabia 1.4 mpi -g79 sensor citanje u leru je bilo 0% (I klapna mu je bila unutar specifikacije nije bjezala u -30°)
Na vise dizela g79 0%
Pojavljuje li ti se i dalje Misfire na cilindru?
Otići ću kod onog "piknalog" da vidim šta će on da ka'e.
Ako mi potvrdi tvoje sumnje to će biti dobar indikator.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26033 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja i jesam u toj ligi.
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.
- muha_sa
- Posts: 140468
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#26034 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naslovnica wrote: ↑28/02/2020 09:35Ja i jesam u toj ligi.![]()
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#26036 Re: Pitamo Mehanicare ?
sad otidji u triab, i oni ce ti okvir tablice promijeniti... pa se onda vrati u porsche, opet ce ti zamijeniti okvir tablice... debiliNaslovnica wrote: ↑28/02/2020 09:35Ja i jesam u toj ligi.![]()
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26037 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamisli ti čim se oni bave...holowey wrote: ↑28/02/2020 09:45sad otidji u triab, i oni ce ti okvir tablice promijeniti... pa se onda vrati u porsche, opet ce ti zamijeniti okvir tablice... debiliNaslovnica wrote: ↑28/02/2020 09:35Ja i jesam u toj ligi.![]()
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.![]()
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26038 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne liga kao klasa, nego lik, Liga se zove tj nadimak, negdje je tamo u Lukavici kod Soho bara, radi custom farove i reparacije, ali je papren.Naslovnica wrote: ↑28/02/2020 09:35Ja i jesam u toj ligi.![]()
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26039 Re: Pitamo Mehanicare ?
vise isplati kupit nov far/stopku 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ono što on radi ne možeš kupit u prodavnici
Šta se žalite za okvire, uvijek nove imate
Šta se žalite za okvire, uvijek nove imate
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26042 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel to i iznutra s rastavljanjem? Izvana se zavrse za pola sata 
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#26043 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja, iznutra sa rastavljanjem... a s vana dan da ostanu.
Sad sam u potrazi za farovima sa socivom za mog Mondea, ali halogeni, ne xenon...
Sad sam u potrazi za farovima sa socivom za mog Mondea, ali halogeni, ne xenon...
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26044 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ka'e da je dijagnostika, ovo-ono, 20 keka. Neka je 50, halal, ako će uspjeti detektovati problem.liaar wrote: ↑28/02/2020 10:08Ne liga kao klasa, nego lik, Liga se zove tj nadimak, negdje je tamo u Lukavici kod Soho bara, radi custom farove i reparacije, ali je papren.Naslovnica wrote: ↑28/02/2020 09:35Ja i jesam u toj ligi.![]()
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk.![]()
![]()
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26045 Re: Pitamo Mehanicare ?
hah čuj stoke skinuli okvire za tablice, šta još da si imao one skuplje metalne, vala bi mi vratili stare znaš kako, pa nije njihov auto bezobrazluka
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ruku na srce, i nisu bile čemu.
Ali ja tek primijetio da su ih promijenili nakon nekoliko dana.
Isto kao što sam slučajno primijetio da mi je neko baš ružno zakačio prednju karambolku. Gdje i kada, veze nemam.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26047 Re: Pitamo Mehanicare ?
hidro nosac motora je zakon


nije moja al ce i mene nekad sustic


nije moja al ce i mene nekad sustic
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta je problem, barem je vidljivo kad ode 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26049 Re: Pitamo Mehanicare ?
kaka je to majoneza izasla?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pomiješao mu nosač vodu i senf
