Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

vidis da i benzinac moze zezat..nekad je izgleda sve do srece :-)
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Kae uzmi fauve motor, zna ga mesar popravit'.
Mačka li vam piterina fauveska. Ja sam znao onaj posrani Hyundai motor rasklopit, ovome se ne mogu svjećice zamijenit ako nemaš klavirske prste.
Čudo njemačkog inženjeringa.
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#26028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajlija120 »

Naslovnica wrote: 27/02/2020 23:02 Kae uzmi fauve motor, zna ga mesar popravit'.
Mačka li vam piterina fauveska. Ja sam znao onaj posrani Hyundai motor rasklopit, ovome se ne mogu svjećice zamijenit ako nemaš klavirske prste.
Čudo njemačkog inženjeringa.
Meni govore što si francuza uzeo. Pa i iza francuza stoji tim inžinjera, nije ga Haso iz vodovoda pravio. :-)
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#26029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Takve simptome moze da uzrokuje: motoric ler gasa, senzor rasladne tekucine, senzor temperature zraka u usisu. Ne treba se uzdati u dijagnostiku i to da ne pokazuje gresku. Treba naci dijagnosticara koji moze i zna da prati parametre u realnom vremenu. To mozes cak i ti ako se potrudis da nadjes parametre na netu i onda sa unimerom da prekontrolises rad senzora.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#26030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Treba ispitati kod njega unimetrom da se otkloni vjerovatnoca da li je do senzora ili negdje do same instalacije.
Mozda bi trebao da odes kod elektricara a ne kod mehanicara?
Skoda fabia 1.4 mpi -g79 sensor citanje u leru je bilo 0% (I klapna mu je bila unutar specifikacije nije bjezala u -30°)
Na vise dizela g79 0%

Pojavljuje li ti se i dalje Misfire na cilindru?
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

kabal1337 wrote: 28/02/2020 07:39 Treba ispitati kod njega unimetrom da se otkloni vjerovatnoca da li je do senzora ili negdje do same instalacije.
Mozda bi trebao da odes kod elektricara a ne kod mehanicara?
Skoda fabia 1.4 mpi -g79 sensor citanje u leru je bilo 0% (I klapna mu je bila unutar specifikacije nije bjezala u -30°)
Na vise dizela g79 0%

Pojavljuje li ti se i dalje Misfire na cilindru?
Nema misfire na cilindru.
Otići ću kod onog "piknalog" da vidim šta će on da ka'e.
Ako mi potvrdi tvoje sumnje to će biti dobar indikator.
:thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

amar1994 wrote: 27/02/2020 22:43 @konektovan
nisu jedini,poyy 8-)


taj pinkalog,zar on nije specijalista za poliranje farova ?
piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

liaar wrote: 28/02/2020 08:57
amar1994 wrote: 27/02/2020 22:43 @konektovan
nisu jedini,poyy 8-)


taj pinkalog,zar on nije specijalista za poliranje farova ?
piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140468
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 28/02/2020 09:35
liaar wrote: 28/02/2020 08:57
amar1994 wrote: 27/02/2020 22:43 @konektovan
nisu jedini,poyy 8-)


taj pinkalog,zar on nije specijalista za poliranje farova ?
piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
:lol: :lol: :lol:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#26035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

drndalo wrote: 27/02/2020 20:55 Izgleda. Ne znam kako ide to prisilno u servisu, jos mi je cudnije da u ovlastenom ne garantuju nista...
Koje je auto u pitanju?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#26036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

Naslovnica wrote: 28/02/2020 09:35
liaar wrote: 28/02/2020 08:57
amar1994 wrote: 27/02/2020 22:43 @konektovan
nisu jedini,poyy 8-)


taj pinkalog,zar on nije specijalista za poliranje farova ?
piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
sad otidji u triab, i oni ce ti okvir tablice promijeniti... pa se onda vrati u porsche, opet ce ti zamijeniti okvir tablice... debili
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

holowey wrote: 28/02/2020 09:45
Naslovnica wrote: 28/02/2020 09:35
liaar wrote: 28/02/2020 08:57

piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
sad otidji u triab, i oni ce ti okvir tablice promijeniti... pa se onda vrati u porsche, opet ce ti zamijeniti okvir tablice... debili
Zamisli ti čim se oni bave... :roll:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Naslovnica wrote: 28/02/2020 09:35
liaar wrote: 28/02/2020 08:57
amar1994 wrote: 27/02/2020 22:43 @konektovan
nisu jedini,poyy 8-)


taj pinkalog,zar on nije specijalista za poliranje farova ?
piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
Ne liga kao klasa, nego lik, Liga se zove tj nadimak, negdje je tamo u Lukavici kod Soho bara, radi custom farove i reparacije, ali je papren. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

vise isplati kupit nov far/stopku :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ono što on radi ne možeš kupit u prodavnici :mrgreen:
Šta se žalite za okvire, uvijek nove imate :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

amar1994 wrote: 28/02/2020 10:26 vise isplati kupit nov far/stopku :lol:
Meni piknalog trazio 250KM da polira farove... jebi ga, kupit cu nove za te pare da se ne zajebavam... plus 3 dana kod njega da ostane auto...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Jel to i iznutra s rastavljanjem? Izvana se zavrse za pola sata :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

ja, iznutra sa rastavljanjem... a s vana dan da ostanu.

Sad sam u potrazi za farovima sa socivom za mog Mondea, ali halogeni, ne xenon...
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

liaar wrote: 28/02/2020 10:08
Naslovnica wrote: 28/02/2020 09:35
liaar wrote: 28/02/2020 08:57

piknalog ti je Liga za sirotinju, radi reparaciju farova koliko pratim čovjeka
Ja i jesam u toj ligi. 8-)
Išao sam u ovlašteni SEAT servis na Alipašinom mostu, uzeli mi 82KM za dijagnostiku na kojoj su rekli da je sve OK i usput mi skinuli moje okvire tablica i namontirali one svoje "Porsche Sarajevo" bez da su me pitali. Po meni, bezobrazluk. :-)
Ne liga kao klasa, nego lik, Liga se zove tj nadimak, negdje je tamo u Lukavici kod Soho bara, radi custom farove i reparacije, ali je papren. :lol:
Ka'e da je dijagnostika, ovo-ono, 20 keka. Neka je 50, halal, ako će uspjeti detektovati problem.

User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

hah čuj stoke skinuli okvire za tablice, šta još da si imao one skuplje metalne, vala bi mi vratili stare znaš kako, pa nije njihov auto bezobrazluka
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#26046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

hopi wrote: 28/02/2020 11:43 hah čuj stoke skinuli okvire za tablice, šta još da si imao one skuplje metalne, vala bi mi vratili stare znaš kako, pa nije njihov auto bezobrazluka
Ruku na srce, i nisu bile čemu.
Ali ja tek primijetio da su ih promijenili nakon nekoliko dana.
Isto kao što sam slučajno primijetio da mi je neko baš ružno zakačio prednju karambolku. Gdje i kada, veze nemam. :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

hidro nosac motora je zakon 8-)

Image
Image

nije moja al ce i mene nekad sustic :D
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Šta je problem, barem je vidljivo kad ode :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kaka je to majoneza izasla?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/02/2020 13:46 kaka je to majoneza izasla?
Pomiješao mu nosač vodu i senf 8)
Post Reply