Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26776 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Corona virus liked this.
User avatar
muha_sa
Posts: 140370
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26777 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Laplace wrote: 26/02/2020 08:23
Corona virus liked this.
rekoh ja--sve mahnito :-)
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26778 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Jes vidio što ženetina zakuha...

8-) :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140370
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26779 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 26/02/2020 08:29
Jes vidio što ženetina zakuha...

8-) :lol:
:lol:

ja konto sad ćeš me obradovat da ima plina za 0,85 :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26780 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Image
Image
1.01 najjeftiniji
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26781 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Savremena nauka jos nije objasnila patolosku potrebu prosjecnog be-ha vozaca da ubrza i zatvori prostor izmedju sebe i auta ispred, a kako bi sprijecio nkog da se ukljuci u saobracaj!
User avatar
muha_sa
Posts: 140370
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26782 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

tempuser wrote: 26/02/2020 08:56 Savremena nauka jos nije objasnila patolosku potrebu prosjecnog be-ha vozaca da ubrza i zatvori prostor izmedju sebe i auta ispred, a kako bi sprijecio nkog da se ukljuci u saobracaj!
Nikad mi to nece bit jasno i svaki dan se cudim glupanima :-) svako jutro kod apoteke Dina nepregledna kolona ka Dolac malti a idioti se nabiju u raskrsnicu i nema šanse motorom proc iz pravca Bosmala a kamli autom :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26783 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

muha_sa wrote: 26/02/2020 09:04
Nikad mi to nece bit jasno i svaki dan se cudim glupanima :-) svako jutro kod apoteke Dina nepregledna kolona ka Dolac malti a idioti se nabiju u raskrsnicu i nema šanse motorom proc iz pravca Bosmala a kamli autom :-)
To da nam je dusa zabit se u zakrcenu raskrsnicu, samo da guzica prodje semafor i da nas boliqurac sto smo zacepili sve moguce pravce je davno elaborirana materija, ali ovo kad vozac drzi prilican razmak izmedju sebe i auta ispred i kad vidi da bi mu se neko mogao ukljuciti sastrane onda ga nagazi i zatvori prostor, e to je bas debilizam!
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#26784 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26785 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Ja imam neko svoje pravilo, ako sam jedini na cesti ili eventalno 1-2 auta iza mene ne pustam, za 5 sek ce se moci ukljuciti kako hoce, ali ako je kolona propustim jedan auto, nek onaj iza mene propusti drogog i tako polako.
Ovo o cemu ja pise je druga situacija, znaci izmedju 2 auta je dovoljan razmak da se neko ukljuci, niko ne mora ni kociti i stati da ga pusti, ali debil svejedno ubrza da zatvori taj prostor! :evil:
username_here
Posts: 700
Joined: 03/04/2019 18:05

#26786 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by username_here »

Ma samo ono pravilo o pustanju jednog auta a i to ako je kolona, ako nije onda nema poente pustati. Svakako ce se ukljuciti iza tebe.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26787 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Image

Raskrsnica Pofalici, jos ne mogu da se nacudim debilima sa 2-3 auta koja su blokirala glavnu cestu, a imali dosta praznog prostora da se ubace u traku pored koja moze isto tako ici pravo. Sta je sa tim ljudima koji k??

Jesu li nesposobni ili sta
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26788 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 26/02/2020 09:34
drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Ja imam neko svoje pravilo, ako sam jedini na cesti ili eventalno 1-2 auta iza mene ne pustam, za 5 sek ce se moci ukljuciti kako hoce, ali ako je kolona propustim jedan auto, nek onaj iza mene propusti drogog i tako polako.
Ovo o cemu ja pise je druga situacija, znaci izmedju 2 auta je dovoljan razmak da se neko ukljuci, niko ne mora ni kociti i stati da ga pusti, ali debil svejedno ubrza da zatvori taj prostor! :evil:
Da. Ima još jedna situacija kad propustim vozilo: ako sam jedini u svojoj traci, a vidim da sa suprotne strane nadolazi saobraćaj i procijenim da se neće moći uključiti/isključiti ako ga ja ne pustim, propustim ga. Obično se to dešava kad se uključuje ispred mene skretanjem ulijevo.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26789 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Tako to obicno i kod mene biva. Ti ga propustis, on krene da se vuce ko slina po cesti.
Ono sto mi se jos cesto desava je da neko auto iz suprotnog smijera hoce skrenuti lijevo, ja usporim i blicnem 1x, nista se ne desava, blicnem ponovo i opet nista. I onda fino prodjem.
Nije mi jasno u sta bleje ti ljudi koji zele da skrenu pa ne vide da ih neko pusta?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26790 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 26/02/2020 10:19
drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Tako to obicno i kod mene biva. Ti ga propustis, on krene da se vuce ko slina po cesti.
Ono sto mi se jos cesto desava je da neko auto iz suprotnog smijera hoce skrenuti lijevo, ja usporim i blicnem 1x, nista se ne desava, blicnem ponovo i opet nista. I onda fino prodjem.
Nije mi jasno u sta bleje ti ljudi koji zele da skrenu pa ne vide da ih neko pusta?
Ja redovno pustim u Boljakovom na semaforu one iz suprotnog smjera koji skreću lijevo prema naselju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26791 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

JavierBosnia wrote: 26/02/2020 09:56 Image

Raskrsnica Pofalici, jos ne mogu da se nacudim debilima sa 2-3 auta koja su blokirala glavnu cestu, a imali dosta praznog prostora da se ubace u traku pored koja moze isto tako ici pravo. Sta je sa tim ljudima koji k??

Jesu li nesposobni ili sta
Jedan je uzrok sto sto lijeva "prazna" traka zna zapeti zbog onih koji cekaju da skrenu lijevo u Kolodvorsku, a ovi sto blokiraju raskrsnicu kontaju da ce brze proci desnom.
Drugi uzrok je sto su to oni koji u raskrsnicu ulaze iz desne trake iz pravca mosta i sto se ne mogu prestrojiti pa ostanu "visiti" u raksrsnici.
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26792 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Prekjučer stanem kod Energopetrola na raskrsnici gdje se skreće za Pretis da se čovjek uključi u suprotan smjer, tj. prema izlazu iz Vogošće, kad čovjek iza mene sa starom Audi 80-kom naglo pređe mene (a vidio je da sam stao da propustim čovjeka) i skrenu prema Pretisu, ovaj što se uključivao se baš prepao. Zamalo da udes ne napravim zbog propuštanja, tako to kod nas nažalost hoda.
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#26793 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Optimist wrote: 26/02/2020 10:19
drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Tako to obicno i kod mene biva. Ti ga propustis, on krene da se vuce ko slina po cesti.
Ono sto mi se jos cesto desava je da neko auto iz suprotnog smijera hoce skrenuti lijevo, ja usporim i blicnem 1x, nista se ne desava, blicnem ponovo i opet nista. I onda fino prodjem.
Nije mi jasno u sta bleje ti ljudi koji zele da skrenu pa ne vide da ih neko pusta?
Pustim kod importane da se ukljuci,haj i onako mi je crveno, on se poprijeci hoce prema zeljeznickoj. Par putatako i vise nikog ne pustam
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26794 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17
Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Da...
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#26795 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 26/02/2020 10:24
Optimist wrote: 26/02/2020 10:19
drug_profi wrote: 26/02/2020 09:17 Marfijev zakon kaze da ce taj sto ga pustis da pocne da pegla i pusta sve sa bocnih cesta da se prikljuce. Cuke, mace...
Samo po gasu. Ko se zna ukljucit taj ce se ukljucit.

Al sad ozbiljno. Pustim ako ne moram stat. Oatavim prostor. Ako ga iskoristi dobro je. Ako ne, sta cu mu ja. Nek vjezba.
Mada ce u 2 od 3 slucaja taj da me natjera da pozalim sto sam ga pustio.
Tako to obicno i kod mene biva. Ti ga propustis, on krene da se vuce ko slina po cesti.
Ono sto mi se jos cesto desava je da neko auto iz suprotnog smijera hoce skrenuti lijevo, ja usporim i blicnem 1x, nista se ne desava, blicnem ponovo i opet nista. I onda fino prodjem.
Nije mi jasno u sta bleje ti ljudi koji zele da skrenu pa ne vide da ih neko pusta?
Ja redovno pustim u Boljakovom na semaforu one iz suprotnog smjera koji skreću lijevo prema naselju.
Taj semafor ukinuti i zabraniti to lijevo skretanje. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26796 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

suit_up wrote: 26/02/2020 10:34 Zamalo da udes ne napravim zbog propuštanja
hajd mi objasni sta ga imas pustat kad si na magistralnoj cesti i ides pravo ? :shock:
imas pravo prvenstva i vozis,nek ceka svoju rupu pa nek se ubaci.ako je nesposoban ima tramvaj,taxi bicikl...zbog takvih su stalne guzve i kolapsi u saobracaju... :run:
valjda si skontao pa neces vise to raditi...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26797 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

suit_up wrote: 26/02/2020 10:34 Prekjučer stanem kod Energopetrola na raskrsnici gdje se skreće za Pretis da se čovjek uključi u suprotan smjer, tj. prema izlazu iz Vogošće, kad čovjek iza mene sa starom Audi 80-kom naglo pređe mene (a vidio je da sam stao da propustim čovjeka) i skrenu prema Pretisu, ovaj što se uključivao se baš prepao. Zamalo da udes ne napravim zbog propuštanja, tako to kod nas nažalost hoda.
od nedavno su tim seljacima stavljene zabrane ali i dalje motaju i prave guzvu :run:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26798 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:14
suit_up wrote: 26/02/2020 10:34 Zamalo da udes ne napravim zbog propuštanja
hajd mi objasni sta ga imas pustat kad si na magistralnoj cesti i ides pravo ? :shock:
imas pravo prvenstva i vozis,nek ceka svoju rupu pa nek se ubaci.ako je nesposoban ima tramvaj,taxi bicikl...zbog takvih su stalne guzve i kolapsi u saobracaju... :run:
valjda si skontao pa neces vise to raditi...
Pa nisam naglo kočio da ga propustim, nego smo bili kolektivno usporili da auto ispred skrene prema Pretisu, a ja iskoristio priliku da pustim čovjeka.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26799 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

suit_up wrote: 26/02/2020 11:24

Pa nisam naglo kočio da ga propustim, nego smo bili kolektivno usporili da auto ispred skrene prema Pretisu, a ja iskoristio priliku da pustim čovjeka.
nema to veze ,svako kolektivno usporavanje ili pojedinacno stajanje, bez potrebe, na magistralnoj cesti ometa tok saobracaja i stvara guzvu, jer jebes iza sebe 15 ili cak vise auta koja koce umjesto da se krecu.
sve neki dobri samarićani ,puštaĆi.... :run:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26800 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:28
suit_up wrote: 26/02/2020 11:24

Pa nisam naglo kočio da ga propustim, nego smo bili kolektivno usporili da auto ispred skrene prema Pretisu, a ja iskoristio priliku da pustim čovjeka.
nema to veze ,svako kolektivno usporavanje ili pojedinacno stajanje, bez potrebe, na magistralnoj cesti ometa tok saobracaja i stvara guzvu, jer jebes iza sebe 15 ili cak vise auta koja koce umjesto da se krecu.
sve neki dobri samarićani ,puštaĆi.... :run:
Šta se ba ljutiš :lol:
Iza bila dva auta (uključujući i taj Audi 80), pa valjda gledaš prvo kakvo je stanje iza tebe pa glumiš dobrotvora.
Post Reply