Prvi tipka, drugi uživa u sporoj vožnji, treći neće da pretekne zbog ovog drugog, četvrti se umorio pa vozi sporije, peti ne voli preticati.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Logovan
- Posts: 102737
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#26601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Emir92
- Posts: 307
- Joined: 13/01/2011 15:31
#26603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovako je svaki dan, svih 5 automobila ce u Binjezevu usporiti na magicnih 40 km/h(Iako na ulazu u Binjezevu stoji znak 60 km/h).
Posto mi je to svakodnevna ruta zna mi se desiti da neki lokalni kabadahija na moji 68 -70 km/h sjedi na guzici sve do kamere i onda stvori razmak od jedno 300m izmedju nas.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#26604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kako dobra pjesma djeluje na gas,to je nevjerovatno 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
50+10Industrialyzer wrote: ↑17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
samo gas i jeste bitan,oni i ne osjeti da vise pritisce papucicu da odrzi brzinuLaplace wrote: ↑17/02/2020 17:34Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).amar1994 wrote: ↑17/02/2020 17:37samo gas i jeste bitan,oni i ne osjeti da vise pritisce papucicu da odrzi brzinuLaplace wrote: ↑17/02/2020 17:34
Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.![]()
Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.
Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).
Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdramk ultra wrote: ↑17/02/2020 16:5950+10Industrialyzer wrote: ↑17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naučilo ga tako uškoli, polako puštaj kvačilo dok auto ne krene pa onda dodaj gOs.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
EGR cist,masan malo ali nije zapeko nigdje kad smo skidali na 90 hiljadaLaplace wrote: ↑17/02/2020 18:32
Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).
Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.
Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).
Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
ma vozis gdje ima najvisu snagu/o.moment kod dizela i ide ko s pjesmom
moze se krenut al meni mrsko,a bord comp namjestim da pokazuje radio stanice umjesto potrosnje,ponekad zraknem prosjek
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije uvijek u kucistu kamera. Na broj kucista imaju upola manje kamera.vjeshalica wrote: ↑17/02/2020 20:07Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdramk ultra wrote: ↑17/02/2020 16:5950+10Industrialyzer wrote: ↑17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
- drug_profi
- Posts: 65405
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Plin.... Povuce i 21 litar kad ga stisnem uzbrdo, ali zalibo me....amar1994 wrote: ↑17/02/2020 20:31EGR cist,masan malo ali nije zapeko nigdje kad smo skidali na 90 hiljadaLaplace wrote: ↑17/02/2020 18:32
Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).
Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.
Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).
Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).![]()
ma vozis gdje ima najvisu snagu/o.moment kod dizela i ide ko s pjesmom
moze se krenut al meni mrsko,a bord comp namjestim da pokazuje radio stanice umjesto potrosnje,ponekad zraknem prosjek![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#26618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Slabo je to,meni 99.9 pokaze 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U mene ide do 39.8 a ako je ispod 15tak kmh onda ide u l/h
Tacno cu i ja raspakovat egr narednih dana da vidim situaciju, sad ce 200 hiljada
Tacno cu i ja raspakovat egr narednih dana da vidim situaciju, sad ce 200 hiljada
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#26620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zato imam tebe
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njihvjeshalica wrote: ↑17/02/2020 20:07Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdramk ultra wrote: ↑17/02/2020 16:5950+10Industrialyzer wrote: ↑17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#26622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Realno i ne treba im vise!
Ja ne znam nikog ko ide na varijantu “nema u toj kutiji radara”, svi koji znaju lokacije koce pored svake!
Ja ne znam nikog ko ide na varijantu “nema u toj kutiji radara”, svi koji znaju lokacije koce pored svake!
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Veoma inteligentan zakljucakliaar wrote: ↑18/02/2020 09:25Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njihvjeshalica wrote: ↑17/02/2020 20:07Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra![]()
Mozda je bas tog spornog dana bila na toj lokaciji?
Nisi razmisljao?
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#26624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Najvise me nervira urota protiv vozaca Alfi. 
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#26625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jesi se ti rodila nadrkana ?vjeshalica wrote: ↑18/02/2020 09:50Veoma inteligentan zakljucakliaar wrote: ↑18/02/2020 09:25Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njihvjeshalica wrote: ↑17/02/2020 20:07
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra![]()
Mozda je bas tog spornog dana bila na toj lokaciji?
Nisi razmisljao?
Imaš na radiju svaki dan tačno gdje je prebačena informaciju.

