Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Logovan
Posts: 102739
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

ITNet wrote: 17/02/2020 16:10 Juce oko 12 krenem u Hadzice, iza Coca cole pukla ona ravnica 5 automobila ispred mene i vozimo ravno 40 jer tako diktira onaj prvi, nikoga iz suprotnog smjera, cekam da neko pocne preticati ali niko nista ejjjjj, i tako sa citavih 68Kmh preteknem 5 lola, uzas :-)
Prvi tipka, drugi uživa u sporoj vožnji, treći neće da pretekne zbog ovog drugog, četvrti se umorio pa vozi sporije, peti ne voli preticati. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Degenerici
Emir92
Posts: 307
Joined: 13/01/2011 15:31

#26603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Emir92 »

ITNet wrote: 17/02/2020 16:10 Juce oko 12 krenem u Hadzice, iza Coca cole pukla ona ravnica 5 automobila ispred mene i vozimo ravno 40 jer tako diktira onaj prvi, nikoga iz suprotnog smjera, cekam da neko pocne preticati ali niko nista ejjjjj, i tako sa citavih 68Kmh preteknem 5 lola, uzas :-)
Ovako je svaki dan, svih 5 automobila ce u Binjezevu usporiti na magicnih 40 km/h(Iako na ulazu u Binjezevu stoji znak 60 km/h).
Posto mi je to svakodnevna ruta zna mi se desiti da neki lokalni kabadahija na moji 68 -70 km/h sjedi na guzici sve do kamere i onda stvori razmak od jedno 300m izmedju nas.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#26604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimus09 »

Kako dobra pjesma djeluje na gas,to je nevjerovatno :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 Image
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
50+10
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Optimist wrote: 17/02/2020 16:54
Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 Image
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
ne zna da CR motor pri ovoj brzini vise trosi u 4toj nego 2goj :D
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

amar1994 wrote: 17/02/2020 17:03
Optimist wrote: 17/02/2020 16:54
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
ne zna da CR motor pri ovoj brzini vise trosi u 4toj nego 2goj :D
Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Laplace wrote: 17/02/2020 17:34
amar1994 wrote: 17/02/2020 17:03
Optimist wrote: 17/02/2020 16:54
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
ne zna da CR motor pri ovoj brzini vise trosi u 4toj nego 2goj :D
Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.
samo gas i jeste bitan,oni i ne osjeti da vise pritisce papucicu da odrzi brzinu :-D
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

amar1994 wrote: 17/02/2020 17:37
Laplace wrote: 17/02/2020 17:34
Ne znam da li je kod mene common rail (1.7 CDTI), ali fakat više troši na sporoj vožnji na manjem gasu i manjem broju obrtaja nego na jačem gasu i na većem broju obrtaja sa većom brzinom. Na autputu u pravilu vozim na 2500+ rpm i opet je prosjek za bar pola litra manji nego na lokalnom sa max. 2000 rpm.
samo gas i jeste bitan,oni i ne osjeti da vise pritisce papucicu da odrzi brzinu :-D
Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).

Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.

Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).

Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote: 17/02/2020 16:59
Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
50+10
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#26612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

Laplace wrote: 17/02/2020 18:32
Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
zar ovo ljudi fakat rade?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

r_faruk wrote: 17/02/2020 20:10

zar ovo ljudi fakat rade?
svaki dan,na svakom semaforu,stalno...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Naučilo ga tako uškoli, polako puštaj kvačilo dok auto ne krene pa onda dodaj gOs.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Laplace wrote: 17/02/2020 18:32

Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).

Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.

Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).

Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
EGR cist,masan malo ali nije zapeko nigdje kad smo skidali na 90 hiljada :)

ma vozis gdje ima najvisu snagu/o.moment kod dizela i ide ko s pjesmom :thumbup:


moze se krenut al meni mrsko,a bord comp namjestim da pokazuje radio stanice umjesto potrosnje,ponekad zraknem prosjek 8-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#26616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote: 17/02/2020 20:07
mk ultra wrote: 17/02/2020 16:59
Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
50+10
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra
Nije uvijek u kucistu kamera. Na broj kucista imaju upola manje kamera.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#26617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

amar1994 wrote: 17/02/2020 20:31
Laplace wrote: 17/02/2020 18:32

Bitno je pogoditi pritisak na papučicu gasa prema opterećenju motora. Ako ideš na niske obrtaje a opterećenje veće, em mučiš motor em elektronika kompenzuje i dodaje više goriva em uništavaš DPF (ako ga imaš, tj. ako ga nisi iščupao).

Ja sam se ranije zeznuo pa vozio na oko 1500 rpm, pa zagušio auto. Sad vidim da na 1900 ne troši nešto više nego na 1500.

Btw, par puta (kad sam sam na putu, onako da probam) pokušao da krenem na malom gasu, čisto da vidim da li se ovim guslačima to isplati u smislu potrošnje. Malo morgen! Nema šanse da pokaže trenutnu ispod petnaestak litara, u stvari pokaže više nego kad krenem normalno (jasno, više potegne kad startam oštro, ali to an prosječnoj ne promijeni ništa za tu sekundu-dvije).

Ukratko, koliko vidim mit je da će auto manje trošiti ako sa semafora krećeš bez gasa, bar kod novijih auta (mislim na ona koja nisu napravljena u prošlom mileniju).
EGR cist,masan malo ali nije zapeko nigdje kad smo skidali na 90 hiljada :)

ma vozis gdje ima najvisu snagu/o.moment kod dizela i ide ko s pjesmom :thumbup:


moze se krenut al meni mrsko,a bord comp namjestim da pokazuje radio stanice umjesto potrosnje,ponekad zraknem prosjek 8-)
Plin.... Povuce i 21 litar kad ga stisnem uzbrdo, ali zalibo me.... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Slabo je to,meni 99.9 pokaze :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

U mene ide do 39.8 a ako je ispod 15tak kmh onda ide u l/h
Tacno cu i ja raspakovat egr narednih dana da vidim situaciju, sad ce 200 hiljada :mrgreen:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#26620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

amar1994 wrote: 17/02/2020 17:03
Optimist wrote: 17/02/2020 16:54
Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 Image
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
Ovakvim tempom ces vrlo brzo zacepit i dpf i ostat bez zamajca.
ne zna da CR motor pri ovoj brzini vise trosi u 4toj nego 2goj :D
Zato imam tebe :lol: fulio si poentu.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

vjeshalica wrote: 17/02/2020 20:07
mk ultra wrote: 17/02/2020 16:59
Industrialyzer wrote: 17/02/2020 15:52 i.imgur.com/4Bx5EVt.jpg
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
50+10
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra
Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njih ;)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Realno i ne treba im vise!
Ja ne znam nikog ko ide na varijantu “nema u toj kutiji radara”, svi koji znaju lokacije koce pored svake!
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

liaar wrote: 18/02/2020 09:25
vjeshalica wrote: 17/02/2020 20:07
mk ultra wrote: 17/02/2020 16:59

50+10
Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra
Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njih ;)
Veoma inteligentan zakljucak
Mozda je bas tog spornog dana bila na toj lokaciji?
Nisi razmisljao?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#26624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ramzess Veliki »

Najvise me nervira urota protiv vozaca Alfi. :twisted:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

vjeshalica wrote: 18/02/2020 09:50
liaar wrote: 18/02/2020 09:25
vjeshalica wrote: 17/02/2020 20:07

Znaci selam plavka dolazi...65 neki dan doduse isli smo svi brzo al ne vidjeh da je blicnula...jebatga 25 i vozdra
Nema kamere u kutiji, prazna je trenutno. Svi ovi novi radari (ovih zadnjih 6-7 komada) su prazni, jedna kamera kružni kroz njih ;)
Veoma inteligentan zakljucak
Mozda je bas tog spornog dana bila na toj lokaciji?
Nisi razmisljao?
Jesi se ti rodila nadrkana ?

Imaš na radiju svaki dan tačno gdje je prebačena informaciju.
Post Reply