Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26576 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#26577 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote: 15/02/2020 21:45 Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Samo se drži desne i nema nerviranja!
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26578 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 15/02/2020 08:41 Jucer ujutro za gorazde, potrefi se nema guzve. Do pred rogaticu oko 45 minuta. I tu kolona dva kamiona i desetak auta. Gledao na sat 13min mi trebalo da prodjem rogaticu. Od zadnjeg semafora do onog nekog skladista gradjevinskog materijala ostane mi g5 i neki kombi da prestignem. Malo su i semafori rasparcali kolonu. Posle skladista ide jaka krivina desno, onda kao neka S krivina i ima pravac nekih 100m za prestizanje. Pola pravca je u jednom smjeru isprekidana, pola u drugom. Oba auta sam prestigao i prije zavrsetka isprekidane bio u svojoj traci. Znaci voze ljudi jbt 20 na sat. Malo posle njih kamion jbg mislim da nije ni 20 voziio, samo ga zaobisao na punoj. Stignem i trebu sa tiguanom 3.0 tdi. 50 vrhunac za njom gamizao do kukavica i prvog pravca.
I stvarno sporaci ispizde covjeka pocnes gluposti praviti
prije bi došao da si išao preko bijelih voda haha
ja tamo idem jer je meni dionica pogotovo ljeti manje stresna
jest put malko opasniji al eto,pogotovo sad kad je pao snijeg....nema saobracaja pa zato ali je put losh :cry:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#26579 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dadoka84 »

Danas debil zaustavio saobraćaj u srednjoj traci kod maršalke. umalo se nisam zakucao u auto ispred. Debil pušta da se auta prestroje iz desne trake...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26580 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: 15/02/2020 22:10
Travnički Noćni Šetač wrote: 15/02/2020 21:45 Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Samo se drži desne i nema nerviranja!
:thumbup:
:D :thumbup:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#26581 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/vozace-u ... /200213063

Je li se ovo ukazuje svjetlo na kraju tunela? Ruke im se pozlatile za svakog degenerika koji je tolika tetka da ga kazne zbog prespore voznje. :thumbup: 8-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26582 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Za sve sporace ima lijek, kad ih prestignes uspori na 20, skontat ce debili ubrzo fazon i nek se oni malo nerviraju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26583 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

samo puna kocnica im je lijek :D
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26584 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Za izazivanje saobraćajne nesreće sbog spore vožnje, vozaču može biti izrečena i zabrana upravljanja vozilom u trajanju do dva mjeseca.

Kako ovo dokazati, kada bi se desilo eventualno
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26585 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/02/2020 08:51 Sinoc na glavnoj degenerici voze 20-30,mokro jbga reklo im:u prvu i polako...
Kad si već pomenuo prvu: neki dan sam kroz Visoko od onog mosta (kod autobuske) do semafora kod Suše za kolonom vozio cijelo vrijeme doslovno u prvoj brzini ili na kvačilu. Niti možeš zaobići (centar grada + nadolazeći saobraćaj) niti ikome pada na pamet da iole ubrza. Jasno, nikome (osim meni) ne pada na pamet niti da propusti pješake na pješačkom.

Uslovi za vožnju bili idealni: asfalt suh, vidljivost do Saturna i dalje, temperatura u plusu.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26586 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 15/02/2020 09:09
strucnjakdemagog wrote: 14/02/2020 13:14 Nema veze sa vozačima, ali ima sa nerviranjem. :D

Maloprije nas 10 čeka na semaforu i neka guska tek dođe i ne čekajući ni sec, pređe na crveno. Nakon 15-ak sec. odnekud se stvori policajac, zaustavi je i uzima joj podatke. Ja onako prolazim pored njih i čujem kad mu ona kaže: "i baš ti mene našo...". Kontam da joj ja kažem koju, ali prećutih, da me ne bi povukla za jezik, a policajac tu.
Vjrovatno je dobila kaznu i nadam se da je naučila lekciju. :thumbup:
Na pjesackom semaforu?
Jucer meni cekam na semafiru (u autu) iz Kolovorske u H. Cemerlica i drugi sam po redu, zeleno se pali, prvi auto krece, u tom trenutku zena na crveno bez zaustavljanja i gledanja prelazi cestu, malo zastade u lijevoj traci da prvi prodje i nastavi da prelazi kao da me nema. Zatrubim, pokazem na semafor, on se vrati nazad ko da je struja opucala! Kasnije kontam, jbte, ako se i zamislila pa mehanicki zagazila na trotoar prvi auto je morao "razbuditi", ali ovo je fakat ona seljacka, ne hebem nista za sta nema kazne (ili su male sanse da me kazne) nego upri i goni!
Juče slična situacija: idem od kružnog Velešići, prolazim pravo ulicom ka glavnoj i na semaforu trebam desno. Isljučio se onaj semafor za pravo i desno, ali radi još par sekundi onaj samo za desno. Visim neki čovjek prelazi, vozač ispred ga zaobilazi i ide desno. Iako sam siguran da njemu ne može biti zeleno kad je taj semafor za mene zelen, stanem i pogledam, vidim njemu je već debelo crveno (i bilo je vjerovatno kad je nagazio na pješački), ali ga ne mogu sad zgaziti (ipak mislim da policija ne bi bila oduševljena takvim postupkom). Upozorim ga zvučnim signalom, on stane i širi ruke, kao svađao bi se.

Pa onda vozač kriv kad udari pješaka.

I šta bi sa onim kažnjavanjem pješaka sa 50 KM? Jedno vrijeme su u Sarajevu kažnjavali pješake koji prelaze na crveno ili van pješačkog.

Btw, nedavno sam prolazio onim podzemnim prolazom na Stupskoj petlji. Ne boli.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26587 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: 15/02/2020 22:10
Travnički Noćni Šetač wrote: 15/02/2020 21:45 Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Samo se drži desne i nema nerviranja!
:thumbup:
Nagovorio si me u najbrzoj traci da vozim.... :lol: :lol: :lol:
...
Salim se.... nesto nema velike guzve osim standardno na Stupu kod pijace, ali opet se potrefe tri strucnjaka jedan pored drugog... ne kontam nikako gdje je svrha uporedo voziti...
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#26588 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote: 16/02/2020 11:51
Naslovnica wrote: 15/02/2020 22:10
Travnički Noćni Šetač wrote: 15/02/2020 21:45 Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Samo se drži desne i nema nerviranja!
:thumbup:
Nagovorio si me u najbrzoj traci da vozim.... :lol: :lol: :lol:
...
Salim se.... nesto nema velike guzve osim standardno na Stupu kod pijace, ali opet se potrefe tri strucnjaka jedan pored drugog... ne kontam nikako gdje je svrha uporedo voziti...
Nema tu nikakve svrhe nego ljudi naprosto ne haju za ostale učesnike u saobraćaju, Sarajevo je postalo mjesto oholih, sebičnih i pokvarenih spodoba seljačkog mentaliteta, ali ne onog poštenog seljaka, nego lukavog seljačine, koji je spreman da te zajebe i izgubi obraz zbog 10KM, a usput se smije i rokće k'o svinja.
Pokvaren nekakav svijet.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26589 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ali opet se moze naci fine raje.... i dobar parking..... :-D
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#26590 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Normalno.
Mada sve manje i manje.
Došli divlji, otjerali pitome.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#26591 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tambure »

Travnički Noćni Šetač wrote: 16/02/2020 01:37
Naslovnica wrote: 15/02/2020 22:10
Travnički Noćni Šetač wrote: 15/02/2020 21:45 Oj... sutra ću vas opet ja nervirat od Stupske pa skroz kroz grad... :D
Samo se drži desne i nema nerviranja!
:thumbup:
:D :thumbup:
Jel to ona seljacka kroz grad desna spora lijeva brza😀
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26592 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

jok ovo je graDŽanska,sve su spore :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26593 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 16/02/2020 11:55
Nema tu nikakve svrhe nego ljudi naprosto ne haju za ostale učesnike u saobraćaju, Sarajevo je postalo mjesto oholih, sebičnih i pokvarenih spodoba seljačkog mentaliteta, ali ne onog poštenog seljaka, nego lukavog seljačine, koji je spreman da te zajebe i izgubi obraz zbog 10KM, a usput se smije i rokće k'o svinja.
Pokvaren nekakav svijet.
ma šta ti je to bi sa matere čefine zgulilo za 10 maraka...grozna vremena još grozniji ljudi
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26594 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Prolasci kroz crveno, preticanja preku pune linije kroz noć i maglu, skretanja u zabranjenim smjerovima, "peglanje" krivina, vožnja suprotnom trakom, čekanje zelenog svjetla na pješačkom prelazu, pješaci koji neće podzemnim prolazom već pretrčavaju kroz raskrsnicu, ...
Uglavnom ništa novo što već nije do sada spomenuto u ovoj temi...

Emir92
Posts: 307
Joined: 13/01/2011 15:31

#26595 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Emir92 »

Travnički Noćni Šetač wrote: 16/02/2020 21:28 Prolasci kroz crveno, preticanja preku pune linije kroz noć i maglu, skretanja u zabranjenim smjerovima, "peglanje" krivina, vožnja suprotnom trakom, čekanje zelenog svjetla na pješačkom prelazu, pješaci koji neće podzemnim prolazom već pretrčavaju kroz raskrsnicu, ...
Uglavnom ništa novo što već nije do sada spomenuto u ovoj temi...

Za ove sto "peglaju" krvinu nekad pozelim da vozim kakvu grdosiju od kamiona pa kad te vidi da u livadu pored pobjegne. Fkt mi nisu jasni, jos vozi garant oko ogranicenja -.-
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#26596 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Prvi ja peglam krivinu tamo gdje je pregledno i gdje nikoga ne ugrožavam.
Ovo peglanje što je snimljeno nikada sebi ne bih dopustio, ali da peglam - peglam.
8-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26597 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Sinoc oko 22h, Put Zivota od Zeljezničke prema AC Quattru, na cijelom potezu cesta skoro pusta, svega ni 5 auta, ali se u lijevoj gusla malo manje od 50 kmh. "Kolovodja" je debil u Smartu Forfour-u, u kabini upaljeno svjetlo, nazad zena i dijete i naravno u ruci mobitel. Takve imbecile treba sicerat iz auta, natjerat ga da zenu i dijete posalje taksijem kuci, njemu isjeci votacku na licu mjesta i fiknut krampu u hladnjak! :evil:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26598 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Emir92 wrote: 17/02/2020 10:38
Travnički Noćni Šetač wrote: 16/02/2020 21:28 Prolasci kroz crveno, preticanja preku pune linije kroz noć i maglu, skretanja u zabranjenim smjerovima, "peglanje" krivina, vožnja suprotnom trakom, čekanje zelenog svjetla na pješačkom prelazu, pješaci koji neće podzemnim prolazom već pretrčavaju kroz raskrsnicu, ...
Uglavnom ništa novo što već nije do sada spomenuto u ovoj temi...

Za ove sto "peglaju" krvinu nekad pozelim da vozim kakvu grdosiju od kamiona pa kad te vidi da u livadu pored pobjegne. Fkt mi nisu jasni, jos vozi garant oko ogranicenja -.-
Ne jednom mi se desilo da ispred mene neko vozi ispod ograničenja a pegla doslovno svaku krivinu.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#26599 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Image
Jos jedan radarofob, S. Zajke ogranicenje 60
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#26600 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ITNet »

Juce oko 12 krenem u Hadzice, iza Coca cole pukla ona ravnica 5 automobila ispred mene i vozimo ravno 40 jer tako diktira onaj prvi, nikoga iz suprotnog smjera, cekam da neko pocne preticati ali niko nista ejjjjj, i tako sa citavih 68Kmh preteknem 5 lola, uzas :-)
Post Reply