Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38326 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

mO k3 wrote: 13/02/2020 14:54
sumirprimus wrote: 13/02/2020 14:49 ako su mogu namazat mogu se i pojest, znaci da su dobri.
Najbolji :) minimum 30 komada naslagano
sto bi reko vamo jedan naslagaj nam ko drrrva :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38327 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 13/02/2020 14:46 Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
Svidjaju mi se tako -bezivotni- s vodom vjerovatno. :thumbup:
Borim se s sobom, da ih ne pravim.. :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 13/02/2020 15:45
mO k3 wrote: 13/02/2020 14:46 Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
Svidjaju mi se tako -bezivotni- s vodom vjerovatno. :thumbup:
Borim se s sobom, da ih ne pravim.. :)
Lol da kiselom :| :mrgreen:

Odakle si znala ?
Bez zeze sada jesi ikada spremala sa vodom ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 13/02/2020 15:49

Lol da kiselom :| :mrgreen:

Odakle si znala ?
Bez zeze sada jesi ikada spremala sa vodom ?
Jesam - bude ok ... ako volish palacinke -to mekano tijesto- ne vidim veliku razliku- dobar namaz - to je to.. :-D
.s vodomm imaju tu ---- plavkastu----- boju..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 13/02/2020 15:53
mO k3 wrote: 13/02/2020 15:49

Lol da kiselom :| :mrgreen:

Odakle si znala ?
Bez zeze sada jesi ikada spremala sa vodom ?
Jesam - bude ok ... ako volish palacinke -to mekano tijesto- ne vidim veliku razliku- dobar namaz - to je to.. :-D
.s vodomm imaju tu ---- plavkastu----- boju..
Lol :) de ba gdje ti je ovdje plavkaste boja , puno sam čuo ali sa vodom da neko pravi to mi je nešto novo ... dobro čovjek uvijek uci
Edit a sada vidim plavo ;) pa to ti je tanjur :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 13/02/2020 15:56
Lol :) de ba gdje ti je ovdje plavkaste boja , puno sam čuo ali sa vodom da neko pravi to mi je nešto novo ... dobro čovjek uvijek uci
Mozda je i do kamere-- ali, s vodom -takvom i onakvom --su -plavkasti palacinci- opet -zadnji put ponavljam- ukusni su... :thumbup: :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

BJB wrote: 13/02/2020 00:05
Recept, please :D A koliko se nakanjujem da opet napraviim onaj cinnamon pull apart bread..
Ovaj kolac bi mogao posluziti do nedjelje pa onda u nedjelju pull-apart bread.
standard cake recept prilagodjen vlastitom ukusu :)
200 gr putera (ja sam 150gr kokos putera sa 2 kasike kokos mlijeka)
200 gr secera (ja sam 125 gr kokosovog secera)
8 gr vanilin secer
4 kom jaja
200 gr brasna
1 ½ kasicica praska za pecivo
malo soli
4 cajne kasicice cimeta
3 supene kasike krupnog cimet secera + ekstra za posuti *
100 gr krupno sjecenih oraha (kod mene ljesnjaci i pecan orasi)
2 jabuke ,1 na kockice,1 na reznjeve

Izmiksati puter,secer i vanilin secer.Dodavati jaja jedno po jedno,miksati dok se masa ne sjedini.Brasno promjesano sa praskom za pecivo,cimetom, cimet secerom i malo soli pomalo dodavati i miksati do ujednacene mase.Orahe i jabuku na kockice dodati (prethodno sa jednom kasikom brasna promjesati da ne propadnu na dno).
U tavu ugrijati malo putera pa proprzitit reznjeve jabuke sa malo secera dok se ne karameliziraju (ja sam kokosov puter sa javorovim sirupom koristio,dobije se fina crvenkasta boja)
Istresti tijesto u posudu za pecenje (prethodno pomascenu i pobrasnjenu).Poredati reznjeve jabuke i posuti sa cimet secerom.
Meni je bilo dovoljno ca 40 minuta na 175 stepeni (zavisi od rerne i od posude.Cake posuda mora duze)
Sacekati da se malo ohladi prije nego se izvadi iz posude i ostaviti na resetki da se skroz ohladi.

*ja sam kupio krupni cimet secer ali ga je lako napraviti. Nasuti u teglicu malo vise od pola krupnog kristal secera, na to dodati kasicicu cimeta,zavrnuti poklopac i dobro protresti. Popravlja ukus kapucinu,bilo kakvom jelu sa jabukom.Takodje godi i na ovsenoj kasi (ili bilo kojoj drugoj).Volim da zapucketa pod zubima :izet:

p.s. ako neces da posipas secerom moze se uzeti dvije kasike dzema od marelice sa kasikom vode, ugrijati,promjesati i pramazati cetkicom pa se dobije lijepi sjaj
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

cendlerbing wrote: 13/02/2020 07:45

Tačno sam morala guglati...gdje ti je crvena boja od paradajza? I jesi li stvarno stavljala papriku, vidim u receptima da ide? Nekako mi paprika nije za juhu...i kockice hljeba se spominju, popečene po želji u malo maslaca...zainteresovala sam se :hm:
nisam bas za hladne supe u ove zimske dane

krem supa od paprike je nenadmashiva :izet: ...ima malo vise posla (paprike idu prvo pod gril u rerni,pa se gule a kad je supa gotova sve ide kroz sito) ali ukus je pravi,vjeruj mi :izet:

Image
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

samsonsam wrote: 13/02/2020 16:14
cendlerbing wrote: 13/02/2020 07:45

Tačno sam morala guglati...gdje ti je crvena boja od paradajza? I jesi li stvarno stavljala papriku, vidim u receptima da ide? Nekako mi paprika nije za juhu...i kockice hljeba se spominju, popečene po želji u malo maslaca...zainteresovala sam se :hm:
nisam bas za hladne supe u ove zimske dane

krem supa od paprike je nenadmashiva :izet: ...ima malo vise posla (paprike idu prvo pod gril u rerni,pa se gule a kad je supa gotova sve ide kroz sito) ali ukus je pravi,vjeruj mi :izet:

Image
Može li recept za ovu supu od paprika ? Hvala
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38335 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

U Vapianu su zimi uvijek imali ukusnu supu od paprika i đumbira.
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38337 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

lasakad wrote: 13/02/2020 16:19
Image


Može li recept za ovu supu od paprika ? Hvala
Nije komplikovana za napraviti samo uzme malo vremena.

3 paprike (zavisi od velicine) se grilaju dok ne budu za guljenje (jos lakse na rostilju napolju).
U serpu za supu proprziti crveni i bijeli luk (kolicina zavisi od vlastitog ukusa..ja stavljam vise).Dodaje se jedna kasika paradajz pirea i malo proprzi.Na to idu oguljene,isjecene paprike i 2 oguljena,isjecena paradajza i jedna chilli papricica (ili mljeveni chilli).15-20 minuta na laganoj vatri kuhati. Sa stapnim mikserom propasirati,dodati 2 kasike (kokosovog) krema (moze a ne mora) i za svaki slucaj “provuci” kroz fino sito da ne bi slucajno koja ljuspica ostala.
Servirati sa sitno sjecenim bosiljkom ili kasicicom kajkmaka.

Vraca iz mrtvih :wink: :mrgreen:

p.s. pravio sam i bez grilanja paprike ali ukus i miris su ipak bolji poslije grila :izet:
Last edited by samsonsam on 13/02/2020 16:57, edited 1 time in total.
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote: 13/02/2020 16:27 Imagedanas bez mesa
jel ovo kakva tjestenina?
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38339 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote: 13/02/2020 14:46 Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
jesil' prob'o sa kefirom umjesto mlijeka?
zanimljiv efekt ima na strukturu :mrgreen:
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

samsonsam wrote: 13/02/2020 16:43
lasakad wrote: 13/02/2020 16:19
Image


Može li recept za ovu supu od paprika ? Hvala
Nije komplikovana za napraviti samo uzme malo vremena.

3 paprike (zavisi od velicine) se grilaju dok ne budu za guljenje (jos lakse na rostilju napolju).
U serpu za supu proprziti crveni i bijeli luk (kolicina zavisi od vlastitog ukusa..ja stavljam vise).Dodaje se jedna kasika paradajz pirea i malo proprzi.Na to idu oguljene,isjecene paprike i[b] 2 oguljena[/b],isjecena i jednu chilli papricicu (ili mljeveni chilli).15-20 minuta na laganoj vatri kuhati. Sa stapnim mikserom propasirati,dodati 2 kasike (kokosovog) krema (moze a ne mora) i za svaki slucaj “provuci” kroz fino sito da ne bi slucajno koja ljuspica ostala.
Servirati sa sitno sjecenim bosiljkom ili kasicicom kajkmaka.

Vraca iz mrtvih :wink: :mrgreen:

p.s. pravio sam i bez grilanja paprike ali ukus i miris su ipak bolji poslije grila :izet:
2 Oguljena (paradajza ? ) vjerovatno .. Probam , imam u zamrzivaču grilovanih , nadam se da mogu iz zamrzivača ?
Hvala
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

lasakad wrote: 13/02/2020 16:54
2 Oguljena (paradajza ? ) vjerovatno .. Probam , imam u zamrzivaču grilovanih , nadam se da mogu iz zamrzivača ?
Hvala
da, paradajz...tek sad ugledah pa ispravi :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

samsonsam wrote: 13/02/2020 16:48
mO k3 wrote: 13/02/2020 14:46 Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
jesil' prob'o sa kefirom umjesto mlijeka?
zanimljiv efekt ima na strukturu :mrgreen:
E to nisam , zanimljivo ... probat ću bas me zanima

Da oni gore su makarone
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#38343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

mO k3 wrote: 13/02/2020 17:05
samsonsam wrote: 13/02/2020 16:48
mO k3 wrote: 13/02/2020 14:46 Znam @moonca ovo nisu pravi palačinci
jesil' prob'o sa kefirom umjesto mlijeka?
zanimljiv efekt ima na strukturu :mrgreen:
E to nisam , zanimljivo ... probat ću bas me zanima

Da oni gore su makarone
mislis..fusili :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

mO k3 wrote: 13/02/2020 16:27 Imagedanas bez mesa
kakav je ovo sos za makarone?
dobro izgleda :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Vidim kiseli kupus zaprzen sa krompir pireom i kobasicama u jako skoroj buducnosti :D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#38348 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

GandalfSivi wrote: 13/02/2020 18:40 Vidim kiseli kupus zaprzen sa krompir pireom i kobasicama u jako skoroj buducnosti :D
poguzijski nema sta :D
ja sebi nesto slicno maxuz preksinoc
.Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Image

Gospoja je pravila ovo drvece...kaze moras nesto zdravo jesti... :D
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#38350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

exliberal-ex wrote: 14/02/2020 01:17 Image

Gospoja je pravila ovo drvece...kaze moras nesto zdravo jesti... :D
Ja obozavam ovo drvece.. :D
Post Reply